Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εμβόλ-i-α


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 09:18

Γειά σας
Με λένε Πέτρο Δημητρακόπουλο και είμαι 14 ετών, εδώ και ένα χρόνο περίπου ασχολούμαι με iOS application development.
Σε αυτό το topic θέλω να σας παρουσιάσω μία εφαρμογή που φτιάξαμε οι γονείς μου και εγώ. Πρόκειται για την εφαρμογή εμβόλ-i-α.

H εφαρμογή “Εμβόλ-i-α” εξασφαλίζει ότι θα θυμηθείτε εγκαίρως τα εμβόλια του παιδιού σας και ότι θα
έχετε την πληροφόρηση που απαιτείτε σχετικά με αυτά.
Η εφαρμογή βασίζεται σε όσα συνιστά το ισχύον Ελληνικό Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών (2008) και παρουσιάζει αναλυτικά όλα τα υποχρεωτικά και συνιστώμενα εμβόλια.
Με βάση τα συνιστώμενα χρονοδιαγράμματα από το Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών, η εφαρμογή σας αποστέλλει ειδοποιήσεις (Notifications) που σας υπενυθυμίζουν σε κατάλληλο χρόνο
τα εμβόλια που πρέπει να κάνει το μωρό ή το παιδί σας ,έτσι ώστε να μπορείτε να προγραμματίζετε έγκαιρα τα ραντεβού με τον παιδίατρο σας για την πραγματοποίηση των εμβολιασμών.
Απλώς εισάγετε το όνομα, το φύλλο και την ημερομηνία γέννησης του παιδιού σας και αφήστε την εφαρμογή να δουλέψει για εσάς.
Υποστηρίζει την εισαγωγή έως 5 παιδιών.
Η εφαρμογή απαντά σε βασικές ερωτήσεις των γονέων όπως πως λειτουργούν τα εμβόλια, τι επιτυγχάνουμε με αυτά, ποιές και πόσο συχνές είναι οι δυνητικές παρενέργειες,τι είναι τα πολυδύναμα εμβόλια, πως συντηρούνται τα εμβόλια, ποιές είναι οι αντενδείξεις του εμβολιασμού κ.α.
Περιέχει επίσης σημαντικές πληροφορίες ανά εμβόλιο όπως γενικά στοιχεία, εμπορικά ονόματα, ηλικίες και δόσεις εμβολιασμού, αιτιολόγηση εμβολιασμού και στοιχεία για τις ασθένειες που αντιμετωπίζει κάθε εμβόλιο,πιθανές παρενέργειες του εμβολίου και αντιμετώπιση τους κ.α.
Είναι ένα ολοκληρωμένο εργαλείο για τον πολυάσχολο γονιό που θέλει όμως να είναι καλά ενημερωμένος.

Η εφαρμογή είναι διαθέσiμη στο App Store στην τιμή των 2,99 ευρώ και μπορείτε να την κατεβάσετε εδώ . Σας παρακαλούμε πολύ απαντήστε με ιδέες για βελτιώσεις και σχόλια. Σας παρακαλούμε κάντε review και rate την εφαρμογή .
Screenshots:
Συνημμένο αρχείο  mzl.buipakxm1.png   199,58KB   19 λήψεις Συνημμένο αρχείο  mzl.ecfodcct1.png   122,2KB   22 λήψεις
Συνημμένο αρχείο  mzl.hmfxqbtk1.png   53,01KB   26 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  mzl.xqopajgh1.png   75,75KB   18 λήψεις
Σας ευχαριστούμε πολύ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KYRIAKOS1

KYRIAKOS1

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 10:06

Συγχαρητηρια φιλε!Τρεχω να αγορασω την εφαρμογη σου!

#3   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 10:15

Συγχαρητηρια για την ολη προσπαθεια!!

#4   xrhstosR1

xrhstosR1

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 11:40

Μπράβο! Έξυπνη ιδέα! Σου εύχομαι να πας καλα!

#5   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2011 - 11:42

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

#6   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:00

μπραβο φιλε συγχαρητηρια +++++++++++++++++++++++++++++++++

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#7   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:08

Πολύ καλός ο πιτσιρικάς :)

#8   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:10

Συγχαρητήρια φίλε μου και από εμένα!!

#9   scania

scania

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:16

+++++++++++++++++++++++Thanks φιλε ειναι η καλυτερη που εχω δει εως τωρα!!!!!!!!!+++++++++++++++++++++++

#10   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:45

Παιδια θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν το έφτιαξα μόνος μου!! Το έφτιαξαν οι γονεις μου με την βοηθειά μου. Η μητέρα μου βρήκε τις πληροφορίες για τα εμβόλια και ο πατέρας μου και εγώ γράψαμε τον κώδικα!!!

#11   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:55

Εγώ θα την αγοράσω μόνο και μόνο για τη σεμνότητα του παιδιού. Γιατί εκτός από τις τεχνολογικές γνώσεις πρέπει να αποκτούμε περισσότερο από οποτεδήποτε άλλοτε γνώσεις ηθικής. Ο κόσμος πάει κατά διαόλου γιατί η τεχνολογία τρέχει πολύ πιο μπροστά από την ηθική των ανθρώπων οι οποία θα χαλιναγωγούσε τα πάντα.

Η τεχνολογική εξέλιξη έφερε τη foxconn και τα ipad, η ηθική όμως που θα επέβαλε ανθρώπινο ωράριο και συνθήκες λείπει. Η τεχνολογική εξέλιξη έφερε το Θηρίο και τη Γκάγκα (παιδιά πραγματικά έλεος...λυπάμαι για τη κατάντια μας) όμως η ηθική λείπει (μαζί με τη μουσική παιδεία) που θα πει πως είναι σκουπίδια που προβάλλονται. Αλλά αν δεν έχεις ακούσει μουσική και τι σημαίνει ποιοτικό δε μπορείς να καταλάβεις και σου ακούγονται χαζά...

Φίλε μου συγχαρητήρια και μπράβο σου. Θα την αγοράσω το απόγευμα που θα επιστρέψω από τη δουλειά. Επικεντρώσου στη γλώσσα που μιλάς, στα αγγλικά για να μιλάς διεθνώς, στην ιστορία σου και στην πληροφορική.

#12   scania

scania

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 13:00

Εγώ θα την αγοράσω μόνο και μόνο για τη σεμνότητα του παιδιού. Γιατί εκτός από τις τεχνολογικές γνώσεις πρέπει να αποκτούμε περισσότερο από οποτεδήποτε άλλοτε γνώσεις ηθικής. Ο κόσμος πάει κατά διαόλου γιατί η τεχνολογία τρέχει πολύ πιο μπροστά από την ηθική των ανθρώπων οι οποία θα χαλιναγωγούσε τα πάντα.

Η τεχνολογική εξέλιξη έφερε τη foxconn και τα ipad, η ηθική όμως που θα επέβαλε ανθρώπινο ωράριο και συνθήκες λείπει. Η τεχνολογική εξέλιξη έφερε το Θηρίο και τη Γκάγκα (παιδιά πραγματικά έλεος...λυπάμαι για τη κατάντια μας) όμως η ηθική λείπει (μαζί με τη μουσική παιδεία) που θα πει πως είναι σκουπίδια που προβάλλονται. Αλλά αν δεν έχεις ακούσει μουσική και τι σημαίνει ποιοτικό δε μπορείς να καταλάβεις και σου ακούγονται χαζά...

Φίλε μου συγχαρητήρια και μπράβο σου. Θα την αγοράσω το απόγευμα που θα επιστρέψω από τη δουλειά. Επικεντρώσου στη γλώσσα που μιλάς, στα αγγλικά για να μιλάς διεθνώς, στην ιστορία σου και στην πληροφορική.

Συμφωνο Researcher!!! :rolleyes:

#13   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 13:18

Εγώ θα την αγοράσω μόνο και μόνο για τη σεμνότητα του παιδιού. Γιατί εκτός από τις τεχνολογικές γνώσεις πρέπει να αποκτούμε περισσότερο από οποτεδήποτε άλλοτε γνώσεις ηθικής. Ο κόσμος πάει κατά διαόλου γιατί η τεχνολογία τρέχει πολύ πιο μπροστά από την ηθική των ανθρώπων οι οποία θα χαλιναγωγούσε τα πάντα.

Η τεχνολογική εξέλιξη έφερε τη foxconn και τα ipad, η ηθική όμως που θα επέβαλε ανθρώπινο ωράριο και συνθήκες λείπει. Η τεχνολογική εξέλιξη έφερε το Θηρίο και τη Γκάγκα (παιδιά πραγματικά έλεος...λυπάμαι για τη κατάντια μας) όμως η ηθική λείπει (μαζί με τη μουσική παιδεία) που θα πει πως είναι σκουπίδια που προβάλλονται. Αλλά αν δεν έχεις ακούσει μουσική και τι σημαίνει ποιοτικό δε μπορείς να καταλάβεις και σου ακούγονται χαζά...

Φίλε μου συγχαρητήρια και μπράβο σου. Θα την αγοράσω το απόγευμα που θα επιστρέψω από τη δουλειά. Επικεντρώσου στη γλώσσα που μιλάς, στα αγγλικά για να μιλάς διεθνώς, στην ιστορία σου και στην πληροφορική.

Ευχαριστούμε πολύ... Ένα από τα καλύτερα posts που έχω δει ποτέ σε forum...

#14   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/07/2011 - 14:54

πολλα συγχαρητηρια φιλε μου.μπραβο σου και σε εσενα και στους γονεις σου.και ασε τους μανγκες εδω στην ελλαδα να εχουν προσωπικο απο 40 ετων και ανω.τεσπα.1000 μπραβο.περιμενουμε και νεες εφαρμογες σου

#15   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 20/07/2011 - 15:06

+1 και από εμένα φίλε μου. (σε εσένα και στους γονείς σου)

Πιστεύω πολλοί γονείς θα την βρουν πρακτική, έως και απαραίτητη την εφαρμογή σου! Σου εύχομαι πάντα δημιουργικός, και ελπίζω να σε ξαναδούμε σύντομα πάλι στο App Store. ;-)




Υ.Γ. Θα παρακαλούσα τα μέλη μας, να κρατήσουν το τοπικ καθαρό, και οποία συζήτηση να συνεχιστή στο μπλα μπλα.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 20/07/2011 - 15:07

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες