Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Mac OS X Lion Σήμερα !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
363 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   PrivateUser

PrivateUser

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Fotis1

Δημοσίευση 25/07/2011 - 23:46

Καλησπέρα παιδιά..Για τα Lion δεν έχουν ακουστεί πολλή καλά σχόλια νομίζω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2011 - 23:54

βασικα εχω την αισθηση οτι το ιδιο γινεται με ολα τα προιοντα της apple
ετσι για να ακουγεται βρε παιδι μου :blush:

#333   Retired

Retired

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/07/2011 - 00:03

Καλησπέρα παιδιά..Για τα Lion δεν έχουν ακουστεί πολλή καλά σχόλια νομίζω!

Ανάλογα,που ... συχνάζεις ! ;)

Μια χαρά είναι , είναι η εξέλιξη όπως και να το κάνουμε κ θα την ακολουθήσουμε,μας ταιριάζει αυτό και σαν λογική,και σαν τρόπο σκέψης.

Στο εξωτερικό θα βρεις ακόμα Apple υπολογιστές με tiger.

#334   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 26/07/2011 - 00:08

βρε παιδια να ρωτηήσω... ξέρει κανείς ποσο καιρό κανουν να απαντησουν στην αιτηση για να παρουμε δωρεαν το lion os.... εχει κανει κανεις αλλος? του εχουν απαντησει ακομα? εγω εκανα την αιτηση στισ 21/7 αλλα δεν εχουν απαντησει ακομα....

Τελευταία επεξεργασία από: MartheGreat, 26/07/2011 - 00:09


#335   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2011 - 00:10

Hello Researcher,

Joanna here, from iTunes Store Support. It is my understanding that you recently downloaded the Mac OSX Lion update through the MacAppStore, and have found that you were charged for the update. Your computer is currently eligible to receive the Lion update for free, and you would like to receive a refund. I know how anxious you must be to begin enjoying the new features of OSX Lion, and I am eager to help.

I am more than happy to look into the refund for you; however, please note that before we are able to refund, you will need to submit claim through the OS X Lion Up-to-Date Program:

http://www.apple.com/macosx/uptodate/

Once you have the redemption code, I ask that you please redeem it to your account and respond back to this email. Once it is verified that the code has been redeemed to your account, we will gladly refund the purchase for you.

Now that said, Apple is aware that many other customers are experiencing issues with the Up-To-Date website and we sincerely apologize for the
frustration this situation may cause. Our engineers are diligently working toward a resolution, so that everyone can submit their claim as soon as possible. So, we ask that you please try to submit a claim at a later time.


We truly appreciate your patience. Thank you for your understanding in this matter, Yannis. Your experience is very important to us and we truly appreciate your continued devotion to the iTunes Store.

Sincerely,

Joanna
iTunes Store/Mac App Store Customer Support

#336   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 26/07/2011 - 22:12

Μου ερθαν οι κωδικοι παω να εγκαταστησω το lion,,, :lol: :rolleyes: 8) :D

#337   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 26/07/2011 - 22:24

Μου ερθαν οι κωδικοι παω να εγκαταστησω το lion,,, :lol: :rolleyes: 8) :D

Άντε με το καλό!!! Εγώ μολις τελείωσα και οι πρώτες εντυπώσεις ειναι πολύ καλές...

#338   leymar

leymar

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2011 - 23:25

Καλησπέρα παιδιά, εγκατέστησα και εγω το lion (piratebay) και Θέλω να μοιραστώ κάποια bugs.
1ον το mission control κάποιες φορές βάζει τα παράθυρα το ενα πάνω στο άλλο
2ον Όταν ανοίγω φωτο jpeg π.χ. Την κλεισω και αργότερα ανοίξω μια άλλη φωτο ανοίγει και τις τελευταίες που άνοιξα. Αυτο συμβαίνει και με το QuickTime, preview,text edit, adobe reader. Αν όμως κλεισω τα αρχεία με alt και x (κλείσιμο) σταματάει να συμβαίνει.
3ον στο iCal παρόλο που κάνω ξεκλικαρω το all-day στο επόμενο new event το βγάζει κλικαρισμενο και επίσης Όταν ρυθμιζω την ώρα from αντί όπως έκανε στο snow να είναι μια ώρα μπροστά αυτο βάζει ότι θέλει και παρολο που ξεκλικαρω Όλα τα calendars και κανω quit το προγράμματα στο επόμενο άνοιγμα έχει ανοιχτά τα calendars. Αυτο αποφεύγεται πάλι με alt και κλείσιμο.
4ον το app store ψιλοσερνεται
Και 5ον ενώ εκανα drag n drop φωτο από το google chrome και μετα εκανα sync to iPhone δε τις περνάει με τίποτα στο τηλέφωνο

Το lion εκανα upgrade και όχι clean install σε MacBook late 2008 2,66ghz 4th
Δε έχω δοκιμάσει Ακόμα το time machine. Λέτε να φάει bug και εκει;
Αυτά κατα τα αλλα είμαι ευχαριστημένος αφού είναι σαφώς πολυ πιο γρήγορο.

#339   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2011 - 23:43

Μόνο το 3 είναι αληθές (και πάλι όχι σίγουρα)

#340   leymar

leymar

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2011 - 23:46

ολα τα προηγουμενα μου συμβαινουν. δεν τα αναφερω ετσι απλα

#341   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2011 - 23:50

ολα τα προηγουμενα μου συμβαινουν. δεν τα αναφερω ετσι απλα

εγω παντως που το εβαλα για κανενα διωρο δεν μου διαβαζε κανενα cd και εκανα καθαρη εγκατασταση και ηταν αυθεντικο και ειδα και αναφορες οτι υπηρχαν κ αλλα τετοια θεματα..
στο snow χαθηκαν τα προβληματα

#342   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 27/07/2011 - 00:40

Παιδια μλισ τελειωσα την εγκατασταση... αυτο που παρατηρσα εινι οτι οταν εκανα κλικ στον σαφαρι για να ανοιξει αρχισε να αναπηδαει και αργησε να ξεκινησει... δεν ξερω αν ηταν επειδη ειναι η πρωτη φορα που ανοιγε στο λιον.... επισησ να ρβτησω κατι αλλο? τα gestures δεν δοθλευουν ολα με το magic mouse... πχ δεν μπορει να ανοιξω το mission control με τον τροπο πυ δειχνει.... επισης τοLaunchpad ανοιγει με καποιο gesture? κατα την πορεια λογικα θα επανελθω και με αλλεσ ερωτησεις

#343   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2011 - 01:06

Οποιος θέλει να κατεβασει το Lion δωρεαν ας μου στείλη ενα pm ΑΛΛΑ το τονίζω θα παρουν κωδικό όσοι έχουν απο 500 Post και ανω.ενας κωδικός κάθε μέρα θα δίνετε.για 3 μέρες

#344   aggelos91

aggelos91

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2011 - 12:20

Καλησπερα παιδια πηγα διακοπες και λιονταρακια βγηκαν! εχω τον imac 27' με i3 με τη 10.6.8 περασμενη απο εσας που το δοκιμασατε πως τα ειδατε? σε αποψη ταχυτητας ,app, κλπ ? πιστευετε οτι αν τα βαλω θα εχω καποιο προβλημα? αξιζει να τα βαλεις? και τελος εκτος απο αγορα απο το app store σε καποιο γνωστο καταστημα ειναι διαθεσιμα? η οχι ακομα?

Ευχαριστω :)

#345   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2011 - 12:52

27άρης i3? Αν και πιστεύω πως έχεις πάρει τον χειρότερο συνδυασμό σαφώς θα δεις βελτίωση. Ομολογουμένως το Lion είναι γρηγορότερο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες