Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

neos sta MacBookPro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 02:49

Καλησπερα..1-2 ευκολες ερωτησεις θελω να κανω. θα παρω αμεσα ενα macbook 17" κ θελω να μαθω αν μπορω να παιζω παιχνιδια απο microsoft λειτοθργικο σε μακ . οπως π.χ. dota all stars. i age of empires κ πιο συγχρονα. πρεπει να κανω κατι φοβερο δυσκολο για να παιζουν? ( δεν εχω ιδεα απο μακ) τωρα θα μαθω. Επισης οτι αρχειο σε pdf i apo office εχω μετατρεπεται ευκολα σε mac αντιστοιχο προγραμμα? Κ ενα τελευταιο..τωρα με το καινουριο λειτουργικο ..λογικα δεν θα το εχει πανω γιατι ειναι το προηγουμενο μοντελο το 17" οχι αυτο που βγηκε τωρα τι πρεπει να κανω για να το "κατεβασω"

Ελπιζω να μην σας κουρασα. ενα απλο οχι η ναι τουλαχιστον θα με βοηθησει ..Αν κ γενικα θα τα ψαξω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 02:54

και κατι τελευταιο...αξιζει να δωσω 1350 για σφραγισμενο macbookpro 17" ?

#3   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 02:55

Καλησπερα..1-2 ευκολες ερωτησεις θελω να κανω. θα παρω αμεσα ενα macbook 17" κ θελω να μαθω αν μπορω να παιζω παιχνιδια απο microsoft λειτοθργικο σε μακ . οπως π.χ. dota all stars. i age of empires κ πιο συγχρονα. πρεπει να κανω κατι φοβερο δυσκολο για να παιζουν? ( δεν εχω ιδεα απο μακ) τωρα θα μαθω. Επισης οτι αρχειο σε pdf i apo office εχω μετατρεπεται ευκολα σε mac αντιστοιχο προγραμμα? Κ ενα τελευταιο..τωρα με το καινουριο λειτουργικο ..λογικα δεν θα το εχει πανω γιατι ειναι το προηγουμενο μοντελο το 17" οχι αυτο που βγηκε τωρα τι πρεπει να κανω για να το "κατεβασω"

Ελπιζω να μην σας κουρασα. ενα απλο οχι η ναι τουλαχιστον θα με βοηθησει ..Αν κ γενικα θα τα ψαξω

δεν ξερω τι γνωσεις εχεις αλλα πιστευω ακολουθοντας τον οδηγο μπορεις να βαλεις windows.παντως γινεται και να παιζεις τα παιχνιδια.απλα ξερω οτι βαραινει λιγο το συστημα.τα αρχεια ανοιγουν κανονικα ολα.απλα στα mac εχεις το pages αντι για word.και για το νεο λογισμικο μπαινεις στο appstore απο την εφαρμογη appstore που εχεις στο mac σου και το κατεβαζεις σαν μια απλη εφαρμογη.απλα πρεπει να πληρωσεις 23,99 ευρω.

#4   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 02:55

και κατι τελευταιο...αξιζει να δωσω 1350 για σφραγισμενο macbookpro 17" ?

το προηγουμενο μοντελο ακριβως το ι5

#5   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 02:57

και κατι τελευταιο...αξιζει να δωσω 1350 για σφραγισμενο macbookpro 17" ?

επειδη και εγω προσφατα απεκτησα macbook pro και θα σου πω οτι μου λεγανε και εμενα.ειναι αναλογως τι χρηση κανεις και τι θες να κανεις.πχ για παιχνιδια μονο δεν χρειαζεται να παρεις ενα τετοιο μηχανημα.μπορεις με λιγοτερα να φτιαξεις ενα δυνατο πσ.αλλα τα παντα εξαρτιονται απο την χρηση που εσυ θα του κανεις

#6   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 02:58

δεν εχω καμια γνωση απο μακ φιλε μου..αλλα αν εχει οδηγο..αξιζει δηλαδη να βαλω windows αντι να τα παιζω στο μακ? δν ειναι πολλα 2-3 ειναι

#7   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:01

οχι μονο για παιχνιδια..γενικα θελω να εχω ενα αξιοπιστο μηχανημα για τα επομενα 4-5 χρονια. gia tainies k gia games alla και για office..

#8   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:03

αν θες παιχνιδια που υπαρχουν και για μακ τοτε δεν χρειαζεται να βαλεις windows.παντως απο οταν βαλεις δυο λειτουργικα πανω οσο ναναι το συστημα θα βαρυνει.για ποιο λογο θες τα windows?και επισης αν δεν εχεις καμια επαφη με μακ τοτε θα πρεπει να κατσεις να ασχοληθεις μεχρι να καταλαβεις τι παιζει.εχω ειχα φιλο και μου τα ειπε ολα.ειναι ολα σαν να ξεκινας απο την αρχη.διαφορετικες λειτουργιες.πχ. σου λεω κατι απλο.η επιφανεια εργασιας στα μακ λεγετε springboard.ορολογια και γενικα εφαρμογες στην αρχη λιγο σε μπερδεψουν.αλλα πιστευω μετα απο λιγο θα εντυπωσιαστεις μολις τα μαθεις

#9   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:05

οχι μονο για παιχνιδια..γενικα θελω να εχω ενα αξιοπιστο μηχανημα για τα επομενα 4-5 χρονια. gia tainies k gia games alla και για office..

τοσο αντεχουν και τα αλλα λαπτοπ.απλα αυτο εχει την αξιοπιστια που ισως ζητας.ειναι μακραν καλυτερα απο τα windows.

#10   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:22

δεν εχω παρατηρησει ποτε αν λεει συμβατο με μακ κτλ ..ενταξει εχω πιασει στα χερια μου καποιεσ φορες μακ..εχω μια εικονα. οχι ρε ....ποτε δεν σκεφτηκα να βαλω 2ο λειτουργικο πανω απλα επειδη μου λες οτι σερνεται με τα παιχνιδια

#11   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:26

δεν εχω παρατηρησει ποτε αν λεει συμβατο με μακ κτλ ..ενταξει εχω πιασει στα χερια μου καποιεσ φορες μακ..εχω μια εικονα. οχι ρε ....ποτε δεν σκεφτηκα να βαλω 2ο λειτουργικο πανω απλα επειδη μου λες οτι σερνεται με τα παιχνιδια

οχι.αλλο λεω.σερνεται λιγο επειδη εχει δυο λειτουργικα πανω.απλα αν θες να παιζεις παιχνιδια πλεον αξιζει να παρεις ενα play 3 και εισαι κομπλε.ή φτιαξε ενα πσ με λιγοτερα λεφτα μονο για gaming.

#12   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:34

εχω ακουσει οτι υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει..αλλα δεν ξερω δεν ειμαι σιγουρος..οτι καπως"εικονικα" ειναι σαν να εχεις windows kai paizeis τα games κανονικα...το εχεισ ακουσει?

#13   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:35

ναι ναι.ισχυει αυτο.

#14   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:40

αρα λογικα κομπλε θα ειμαι με τα games. εχεισ υποψη σου λογικα σε τι player paizodai οι ταινιες? k an μπορω να ενσωματωσω υποτιτλους σε αυτουσ τουσ players? p.x. VLC h BSplayer

#15   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 03:46

μην σκας για αυτα.υπαρχουν ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες