Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Lion συμπεράσματα. [poll]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: osX Lion Συμπεράσματα.

Με ποια μέθοδο εγκαταστήσατε το Lion ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Το αγοράσατε ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Ευχαριστημένος/η ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Είδατε διαφορά στην ταχύτητα ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πήρατε backup το Lion σε dvd ή usb stick ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   Retired

Retired

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 07/10/2011 - 21:52

Έχω περάσει το Lion σε 3 μηχανήματα: 1) iMac 2.8 Ghz c2d, 4 GB Ram 2) Macbook Air i5 4 GB RAM (256 SSD) 3) Macbook 2 GB RAM 2.26 Ghz c2d.

Παίζει και στα 3 σχετικά καλά. Ο iMac είναι αργός γιατί έχω βάλει πολλά προγράμματα να ξεκινούν on boot... Το θέμα το Lion όμως είναι η σταθερότητα. Έχω αντιμετωπίσει πάνω από 6 διαφορετικά προβλήματα, τα οποία εάν ήμουν "μέσος χρήστης" θα με είχαν τρελάνει. Μου φαίνεται ότι είναι BETA ακόμη το Lion... Η ιδέα βέβαια και τα καινούρια (τι καινούρια, το Linux τα υποστήριζε από το 2002...) features και eye-candies παρουσιάζουν ενδιαφέρων αλλά πρέπει να σταθεροποιηθεί το σύστημα. Ελπίζω η 10.7.2 να λύσει πολλά προβληματάκια που δημιουργήθηκαν...

Σε ότι αφορά την τιμή του, πιστύω πως η σχέση τιμής/ποιότητας συστήματος είναι άψογη, τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Η ταχύτητα... Βλέπω τον iMac λίγο πιο αργό, το Macbook στα ίδια (ίσως πιο γρήγορο) και τον Air και τον SSD να πετάει :-)


Στο δια'ταυτα θα συμφωνήσω μαζί σου,και επειδή έχω εγκαταστήσει - παρακολουθήσει τις beta του 10.7.2 (έχω την gm τώρα) έχω την αίσθηση ότι υπάρχει αρκετή βελτίωση...
Αλλά και εγώ κάπως έτσι το μονολογούσα.. ότι βιάστηκαν για τις ημερομηνίες με τα Lion.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/10/2011 - 19:07

Το έκανα για 32bit όμως γιατί ήθελε αγορά για 64 kαι με το δίσκο που είχε μέσα και όχι ssd

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/10/2011 - 19:16





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες