Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Συμπληρωματικός οδηγός για Downgrade σε iOS 4.3.x


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
614 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   fgth

fgth

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2011 - 09:28

να ρωτησω ρε παιδια πως κραταω τα shsh? ειμαι j/b στιν 4.3.3 και θελω να το στειλω για servise και πρεπει να κανω restore αλλα δεν θελω να χασω τν 4.3.3 αν κανω κανονικα restore με κανει αυτοματα update στιν 4.3.5 ? pls help..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2011 - 09:36

να ρωτησω ρε παιδια πως κραταω τα shsh? ειμαι j/b στιν 4.3.3 και θελω να το στειλω για servise και πρεπει να κανω restore αλλα δεν θελω να χασω τν 4.3.3 αν κανω κανονικα restore με κανει αυτοματα update στιν 4.3.5 ? pls help..

ανοιξε πανω το cydia σου γραφει τιποτα με πρασινα γραμματα?
εαν το στειλεις για service το κινητο σου δν υπαρχει νοημα ακομα και να κρατησεις διοτι αν σου στειλουν αλλη συσκευη τα shsh ειναι μοναδικα και αν σου ερθει η νεα συσκευη με διαφορετικο imei σε εκδοση 4.3.5 δεν μπορεις να την πας στην εκδοση 4.3.3

#153   spirsol

spirsol

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/08/2011 - 05:52

Καλημερα,
Ειμαι κι εγω απο αυτους που δεν καταφεραν να γυρισουν πισω στην 4.3.3.Αν κι εχω κρατησει τα shsh και αφου ξεπερασα ολα τα error κολλησα στο τελος οταν τρεχω το FixRecovery στη οθονη του κινητου εμφανιζει τα παρακατω και η διαδικασια σταματαει μετα απο μερικες ακομη γραμμες κωδικα που δεν προλαβαινω να διαβασω τι λεει.

Unable to find gBdevList
Unable to find fs_mount
Unable to find fs_unmount
Unable to find fs_load_file

Καποιος που να αντιμετωπισε κατι παρομοιο? Εχω δοκιμασει ολες τις λυσεις ψαχνωντας.

#154   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2011 - 07:28

στο itunes τι σφαλμα παιρνεις?

#155   spirsol

spirsol

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/08/2011 - 07:48

στο itunes τιποτα.μετα το 1013 ξεκιναω το υπολοιπο της διαδικασιας και αφου το itunes κλεινει παιρνω αυτο το error στη οθονη του τηλεφωνου μαζι με κατι αλλα παρακατω "NAND..." η κατι τετοιο και το τηλεφωνο κανει restart και μπαινει παλι σε dfu.Αν μετα ξενικησω restore το κανει κανονικα και ειμαι παλι 4.3.5!

#156   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2011 - 07:54

http://www.iphonehel...__1#entry610442 δοκιμασε τους τροπους που περιγραφονται στις σελιδες 2,3,4 δεν σου εγγυωμαι οτι θα δουλεψει. Μια προσπαθεια κανουμε
Δεν ξεκιναμε restore αλλα shift και restore και δινεις την 4.3.3

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 17/08/2011 - 07:56


#157   spirsol

spirsol

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/08/2011 - 08:07

τα διαβασα και θα κανω αλλη μια προσπαθεια.Οταν λες ολα τικ στο tiny ακομα και το baseband update?επισης οταν λες δεν πηρες κανενα error δηλαδη δεν χρειαστηκε να κανεις fixrecovery?

#158   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2011 - 08:11

τα διαβασα και θα κανω αλλη μια προσπαθεια.Οταν λες ολα τικ στο tiny ακομα και το baseband update?επισης οταν λες δεν πηρες κανενα error δηλαδη δεν χρειαστηκε να κανεις fixrecovery?

Οχι δεν ετρεξα το fix...το basebant update δεν σε πειραζει αν το τηλεφωνο σου ειναι ελληνικο
Δοκιμασε αυτο που περιγραφω στην 3 σελιδα η 4 εαν δεν σου πιασει δες αυτο που λεει ο axinoulis στην 4 σελιδα..θα μπω το μεσημερι...μην μασας θα το καταφερεις

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 17/08/2011 - 08:13


#159   kostapakis

kostapakis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2011 - 01:15

Καλημερα,
Ειμαι κι εγω απο αυτους που δεν καταφεραν να γυρισουν πισω στην 4.3.3.Αν κι εχω κρατησει τα shsh και αφου ξεπερασα ολα τα error κολλησα στο τελος οταν τρεχω το FixRecovery στη οθονη του κινητου εμφανιζει τα παρακατω και η διαδικασια σταματαει μετα απο μερικες ακομη γραμμες κωδικα που δεν προλαβαινω να διαβασω τι λεει.

Unable to find gBdevList
Unable to find fs_mount
Unable to find fs_unmount
Unable to find fs_load_file

Καποιος που να αντιμετωπισε κατι παρομοιο? Εχω δοκιμασει ολες τις λυσεις ψαχνωντας.


Φιλαράκι μου μάλλον δεν διαβάζεις αρκετά χιχιχι
Διάβασε λίγο παραπάνω το πόστ μου Νο141, διάβασε πρώτα και τον οδηγό του Θανάση και σίγουρα θα τα καταφέρεις. Ακολούθα κατά γράμμα τους οδηγούς.
Προσωπικά εγώ είμαι ο πιό άσχετος εδώ μέσα με το θέμα iPhone και όμως τα κατάφερα.

#160   maniero13

maniero13

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:54

το error 3194 πωσ το ληνω?

#161   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:58

Αν δεν έχεις κρατήσει τα shshs δεν λύνεται.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#162   bill69

bill69

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2011 - 16:36

καλησπερα πρωτη φορα ποσταρω γι'αυτο συγχωρεστε μου τυχον λαθη.
λοιπον εχω iphone 4 στην 4 2 1 κ ηθελα να παω στην 4 3 3 αφου εσωσα με το tiny τα shsh κ μεσα ηταν
κ της 4 3 3 οταν πηγα να κανω restore παντα μου εβγαζε το σφαλμα 3194 ακολουθησα ολους τους οδηγους
μεχρι κ το Fixhost κατεβασα αλλα μονιμα το ιδιο σφαλμα παιδευομαι 2 μερες τωρα γι'αυτο αν μπορει να βοηθουσε
καποιος θα το εκτιμουσα πολυ.δεν ξερω μηπως παιζει κατι με τα shsh τα ειδα μεσα στο cydia κ μετα τα εσωσα,δεν ξερω
αν ειναι ο σωστος τροπος.

#163   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2011 - 20:08

Δοκίμασες ολική αντικατάσταση του αρχείου .Host?

ezgif_com_crop_2.gif


#164   bill69

bill69

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2011 - 10:43

Δοκίμασες ολική αντικατάσταση του αρχείου .Host?



Ναι το δοκιμασα αλλα τιποτα,μηπως να βαλω το τηλ πρωτα σε DFU mode Κ μετα να επιχειρησω restore;

#165   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/08/2011 - 10:52

Ναι δοκίμασε το..Σε κάποιους θέλει να μπει σε DFU mode και σε κάποιους άλλους όχι και γι'αυτο δεν το αναφέρω στην αρχή.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες