Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone Navigation App Comparison Chart


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Best iPhone Navigation App? (388 μέλη έχουν ψηφίσει)

Ποιά είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη εφαρμογή πλοήγησης για το iPhone;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   babis70

babis70

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2010 - 08:25

Navigon και απο μενα. Νομιζω οτι ειναι το καλυτερο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2010 - 09:53

Και εγώ ψηφίζω Navigon.
Βέβαια έχει ένα feature που είναι τρελά σπαστικό. Δεν μπορείς να βάλεις κατευθείαν διεύθυνση. Πρέπει να βάλεις πρώτα περιοχή. Και αν δεν ξέρεις πχ σε ποιο δήμο ακριβώς είναι η διεύθυνση την πάτησες!!!! Μου έχει τύχει κάποιες φορές σε όμορους δήμους και ήταν σπαστικό!!!!

Κατά τα άλλα στο 3GS φυσάει!!! (για το 3G δεν ενδεικνύεται)

Η κατανάλωση της μπαταρίας είναι περίπου 1% το λεπτό (χονδρικά) άρα χρειάζεται και φορτιστής απαραίτητα.

Τελευταία επεξεργασία από: WoodyAllen, 08/01/2010 - 09:56


#63   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/01/2010 - 12:35

navigon +10

#64   braveheart1980

braveheart1980

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 22:30

Προερχόμενος από το χώρο των windows mobile, ήμουν τρελλός φαν του iGo όχι για κάτι αλλο , απλά γιατι μέσω ΤeleAtlas είχα τους καλύτερους By far χαρτες για το Ελλάντα.

Βλέποντας όλοι να εκθειάζετε το Navigon θέλω να ρωτήσω : Για Ελλάντα έχει καλύτερους χάρτες από τους άλλους;;

#65   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 23:00

navigon για μια ζωη :lol:

#66   kozadin

kozadin

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2010 - 20:12

+1 και απο εμενα στο navigon. To χρησιμοποιησα σε ταξιδι 4000km σε ευρώπη, ήταν παντα αψογο και με φοβερά POIs.
@vprasinos νομιζω πως λανθάνεις για την ποιότητα του GPS. Είναι μακράν καλύτερη από τα περισσοτερα PNA.
Tο μοναδικό προβλημα για μένα στο GPS είναι πως οταν απομακρυνθείς πολλά χιλιόμετρα από το προηγούμενο κλείδωμα δορυφόρων χρειάζεται οπωσδήποτε να παρει στοιχεία από τις κεραίες κινητης τηλεφωνίας για να ξανακλειδώσει. Κάτι που σημαίνει οτι χρειάζεται να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων.
Πχ Μπήκα στο καράβι στην Ηγουμενίτσα και βγήκα Ancona. Ανοιγω το navigon το βαζω στο παρμπριζ και δεν λεει να βρει δορυφόρο με τπτ. Ενεργοποίησα την περιαγωγή δεδομενων και με κλείδωσε σε δευτερόλεπτα. Στην συνέχεια την απενεργοποίησα και πάλι.

#67   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:57

Παιδια, η φωνητικη ομιλια στο Navigon ειναι και στα ελληνικα;

#68   vroutos

vroutos

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:07

Στο 1.4 ναι.. στο 1.5 δεν ξέρω

#69   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 08:01

Γεια χαρα. Κανοντας jailbrake για να δοκιμασω εφαρμογες GPS πριν αγορασω, μιας και ειναι λιγο τσουχτερες, πρωτη επαφη ειχα με το Navigon 1.5.1 ομως ενω φαινεται να δουλευει μια χαρα, δεν βγαζει κανενα απολυτως ηχο.. δοκιμασα την εκδοση Hellas only απο apptrackr. Ξερει κανεις κατι?

Ευχαριστω

#70   dekay

dekay

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:dekay65

Δημοσίευση 06/05/2010 - 08:48

Γεια χαρα. Κανοντας jailbrake για να δοκιμασω εφαρμογες GPS πριν αγορασω, μιας και ειναι λιγο τσουχτερες, πρωτη επαφη ειχα με το Navigon 1.5.1 ομως ενω φαινεται να δουλευει μια χαρα, δεν βγαζει κανενα απολυτως ηχο.. δοκιμασα την εκδοση Hellas only απο apptrackr. Ξερει κανεις κατι?

Ευχαριστω


Μήπως έχεις το τηλέφωνο στα αγγλικά;; Το πρόγραμμα που κυκλοφορεί έχει ελληνική φωνή μόνο μέσα του, άρα απαιτεί το τηλέφωνο να είναι στα ελληνικά. Υπάρχει λύση αλλά απαιτεί λίγο πείραγμα

#71   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 09:03

Μήπως έχεις το τηλέφωνο στα αγγλικά;; Το πρόγραμμα που κυκλοφορεί έχει ελληνική φωνή μόνο μέσα του, άρα απαιτεί το τηλέφωνο να είναι στα ελληνικά. Υπάρχει λύση αλλά απαιτεί λίγο πείραγμα


Ειχες δικιο! Βρηκα αλλη μια εκδοση διπλασιου μεγεθους(~300ΜΒ) που περιειχε και Αγγλικα οποτε το τηλεφωνο 'λαλησε'!.. Ομως το εχω Αγγλικο menu.. ειναι καπως εφικτο να ρυθμισω το Navigon να μιλαει Ελληνικα(με Ελληνικο ή Αγγλικο menu δε με πειραζει) αλλα το τηλεφωνο να παραμενει στο Αγγλικο menu? Ειναι αυτο το 'πειραγμα' που αναφερεις?

Ευχαριστω!

Υ.Γ> Κανονικα επρεπε να διαβαζει τα Regional settings για να παιρνει τη γλωσσα και οχι τα μενου... αυτο δεν ειναι πιο λογικο? (διοτι εχω Regional Ελληνικα, αλλα Αγγλικο menu)

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 06/05/2010 - 09:04


#72   dekay

dekay

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:dekay65

Δημοσίευση 06/05/2010 - 12:04

Ειχες δικιο! Βρηκα αλλη μια εκδοση διπλασιου μεγεθους(~300ΜΒ) που περιειχε και Αγγλικα οποτε το τηλεφωνο 'λαλησε'!.. Ομως το εχω Αγγλικο menu.. ειναι καπως εφικτο να ρυθμισω το Navigon να μιλαει Ελληνικα(με Ελληνικο ή Αγγλικο menu δε με πειραζει) αλλα το τηλεφωνο να παραμενει στο Αγγλικο menu? Ειναι αυτο το 'πειραγμα' που αναφερεις?

Ευχαριστω!

Υ.Γ> Κανονικα επρεπε να διαβαζει τα Regional settings για να παιρνει τη γλωσσα και οχι τα μενου... αυτο δεν ειναι πιο λογικο? (διοτι εχω Regional Ελληνικα, αλλα Αγγλικο menu)


Το θέμα καλύπτεται εκτενώς στο thread για το Navigon. Πάντως χοντρικά (εάν πιάνουν τα χέρια σου...), ανοίγεις με rar το αρχείο .ipa που θέλεις να χρησιμοποιήσεις και μετονομάζεις το αρχείο φωνής το ελληνικό, με το όνομα του αγγλικού αρχείου φωνής.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός

#73   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 06/05/2010 - 12:46

και εγω navigon ψηφιζω.

#74   alex65

alex65

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 12:39

Κάτι νεότερο και για τις νέες εκδόσεις + MLS Destinator?
Ευχαριστώ

#75   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 12:41

Navigon και ξερό ψωμί !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες