Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΜΒΡ απο Αμερικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/08/2011 - 16:36

Καλησπερα
Αυριο πεταω για 1 μηνα Αμερικη και θα παρω σιγουρα υπολογιστη απ την φρουταρια. Σκευτομουν για ιΜακ αλλα λογο οτι σε λιγο καιρο θαμε παω για σπουδες λεω να φερω ΜΒΡ(+ δυσκολο να περασει απο το τελωνειο).
Το 15ρι για μενα και για την τζεπι, ειναι μια χαρα νομιζω. Αν θελω κατι μεγαλυτερο υπαρχουν και τα μονιτορ.
1.Για δισκο λεω οχι στους μικρους δεμονες μιας και ειναι μικροι σε μεγεθος και ακριβοι (SSD), λεω να παρω τον 500ρι στα 7200RPM.
2.Αυτα τα εξτρα στην οθωνη Hi-Res Glossy Widescreen Display και Hi-Res Antiglare Widescreen Display θα τα χρειαστω και τι κανουν ακριβως?
3.AppleCare Protection Plan ναι ή ου? θα με καλυπτει στην Κυπρο?
4. Να παρω το φθινο με την μικρη καρτα γραφικων 256 η την 1GB. Παιχνιδια μπαααα εδω και χρονια, αλλα μαρεσει να βλεπω την ταινια μου με εικονα οχι με πιξελς
Τον υπολογιστη τον θελω για ελαχιστο Photoshop αντε κανα delete background κτλ, ελαχιστο editing κωδικο σε Dream Weaver, Firefox με περιπου 10-15 tabs, emails με DataBase 10Κ mails μεχρι τωρα,itunes με μεγαλη βαση απο μουσικη, ταινιες, διαφορα μικρα προγραμματακια για NetWorking, VMWare. Γεννικες γραμμες αυτα.
Νομιζω το προ ειναι μια χαρα ετσι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   panaras23

panaras23

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:panaras23

Δημοσίευση 04/08/2011 - 18:11

Φιλε μου για την χρήση που το προορίζεις μια χαρά είναι και ο δίσκος και η κάρτα γραφικών που επέλεξες. Εφόσον δεν παίζεις κάποιο απαιτητικό παιχνίδι τότε πάρε το προ με την πιο μικρή κάρτα γραφικών. Και ο σκληρός είναι αρκετά μεγάλος να χωρέσει τραγούδια και ταινίες. Φυσικά δεν θα έχεις θέματα με "πιξελιασμους" αν είναι δυνατόν. Για apple care protection εγώ ποτε μου δεν πήρα γιατί πιστεύω ο ένας χρόνος που καλύπτεται από εγγύηση το macbook είναι αρκετός τώρα αν θες να είσαι 100% σίγουρος και διαθέτεις χρήματα για την αγορά του πάρτο ποτε δεν ξέρεις. Για τις Hi-Res Glossy Widescreen Display και Hi-Res Antiglare Widescreen Display δεν κατάλαβα τι θέλεις να μάθεις. Είναι οι 2 τύποι των οθονών στα macbook pro. Και αν θες να δεις διαφορες αυτών των δυο, με μια πρόχειρη αναζήτηση σου βρήκα αυτό: http://forums.macrum...ad.php?t=965689

Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες αν και κάπως ανακατεμένες από την σειρά που τις ζήτησες. Καλο υπόλοιπο καλοκαίρι :)

#3   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/08/2011 - 09:00

Αρχισα τωρα και ψηνωμαι για δισκο SSD 128GB, και οθονη την μαμησια. Το AppleCare θα το παρω και αυτο στα σιγουρα.
Τωρα με τς επιλογες μου ειμαι στο 80% σιγουρος. Δεν θελω να μετανιωσω μετα την αγορα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες