Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple στην πρώτη θέση στην κυκλοφορία smartphones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/08/2011 - 10:36

Σύμφωνα με έρευνα της IDC για την κατάσταση της παγκόσμιας αγοράς στον τομέα των smartphones για το δεύτερο τρίμηνο του 2011 η Apple καταλαμβάνει την πρώτη θέση οδηγώντας τον αγώνα.

Αναρτημένη εικόνα

Η γενικότερη αγορά σημείωσε αύξηση 65.4% σε σχέση με πέρσι στην κυκλοφορία smartphones από τα 64.4 εκατομμύρια στα 106.5 εκατομμύρια. Οι κορυφαίοι κατασκευαστές είναι οι Apple, Samsung, Nokia, RIM και HTC.

H επιτυχία της Apple οφείλεται κυρίως στο άριστο σύστημα διανομής που αποτελείται από περισσότερους από 200 παρόχους σε 200 χώρες, αυξημένη κατασκευαστική χωρητικότητα και ισχυρή ζήτηση από καταναλωτές και επαγγελματίες.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 05/08/2011 - 10:40

Αυτα ειναι, καθε τρημηνο και η πρωτια!!! :rolleyes:

#3   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/08/2011 - 11:08

Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό ; Γιατί εγώ νομίζω ότι παίρνουν τα μυαλά τους αέρα εκεί στην apple και ίσως δούμε ακόμα ακριβότερο iphone τον Σεπτέμβριο...

#4   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 05/08/2011 - 11:27

Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό ; Γιατί εγώ νομίζω ότι παίρνουν τα μυαλά τους αέρα εκεί στην apple και ίσως δούμε ακόμα ακριβότερο iphone τον Σεπτέμβριο...

τα ίδια άκουγα και για το lion... και πήραν τα μυαλά τους αέρα... και είδαμε το 23.99... είδαμε και άλλες εταιρίες που δεν έχουν κανένα λόγο να έχουν αέρα και τις τιμές τους!

#5   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/08/2011 - 21:12

Καλά, το λειτουργικό για mac δεν ήταν ποτέ ακριβό, ενώ το iphone είναι το ακριβότερο smartphone που κυκλοφορεί...τα macbook είναι από τα ακριβότερα laptop...κλπ...

#6   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 10/08/2011 - 10:06

Είναι, αλλά το παίρνεις και κάνεις τη δουλειά σου. Έχω πάρει ένα HTC Trophy με WP7 (γιατί είμαι λάτρης των Windows) και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Όση ώρα κάνει για να φορτίσει, τόση ώρα κάνει για να ξεφορτίσει.

Όσον αφορά την είδηση, αν συνεχίσουν οι ανταγωνιστές να βγάζουν προιόντα άχρηστα (π.χ. tablets 7ιντσα, κινητά 4ιντσα, κοινώς παντόφλες και πλαστικούρες) θα συνεχίσει αυτή η ιστορία. Μακροπρόθεσμα ο καταναλωτής βάζει την κατάσταση στην πραγματική της διάσταση.

Τίποτα δεν είναι τυχαίο, γι' αυτό τα windows έχουν 90% μερίδιο αγοράς, το google το ίδιο και το iPhone αυτή την αποδοχή έχοντας αυτή την τιμή. Μιλάμε πανάκριβο... αλλά το κρατάς 2 χρόνια και λες έκανα απόσβεση, είδα τα μειλ μου, έπαιξα τα παιχνίδια μου και πήρα τα τηλεφωνήματά μου.

Όχι δεν έχω μπαταρία και δε συνδέεται εδώ, αχ δεν έχω bluetooth και τα λοιπά και τα λοιπά που τα ξέρετε πολύ καλά.

#7   Bdaf

Bdaf

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2011 - 18:05

Συμφωνώ απολύτως! Ότι δίνεις παίρνεις

#8   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2011 - 00:22

λογικό και αναμενόμενο.θέμα χρόνου ήταν.αφού τα κατάφερε με τόσο μεγάλο ανταγωνισμό .. που να βγεί και το 5




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες