Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Super Mario Land and Tetris themes Ringtones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 20:22

Με μεγάλη μου χαρά βρήκα στο internet 2 ήχους που μου θυμίζουν τόσο πολύ τα παιδικά μου χρόνια... Δεν είναι άλλοι από το Super Mario Land και το Tetris theme...

Μελωδίες από το παρελθόν που μόλις άρχισαν να παίζουν είπα: Ωραία χρόνια τότε... Με το 8-bit Game Boy στα χέρια πήγενα παντού!!! Οι μελωδίες αυτές είναι γραμμένες από Game Boy (οπως ακριβώς τις ακούγαμε τότε)!!!

Σήμερα στα χέρια μας έχουμε το iPhone και για αυτό αποφάσισα να σας θυμίσω λίγο εκείνα τα χρόνια μετατρεποντας αυτές τις μελωδίες σε Ringtones προς τιμήν των 2 θρύλων της Nintendo!

Download Link:
http://rapidshare.co...etris_Theme.rar

Εγκατάσταση:
1) Κάνουμε Unrar το αρχείο
2) Συνδεόμαστε με SSH
3) Αντιγράφουμε τους 2 ήχους στο var/stash/Ringtones.XXXXXX

Αν κάποιος απο εσάς θα ήθελε να τους έχει και στο pc το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να αλλάξει την κατάληξη των αρχείων από .m4r σε .mp4! Μετά θα ανοίγουν με το QuickTime...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   konger4

konger4

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 18:18

Με μεγάλη μου χαρά βρήκα στο internet 2 ήχους που μου θυμίζουν τόσο πολύ τα παιδικά μου χρόνια... Δεν είναι άλλοι από το Super Mario Land και το Tetris theme...

Μελωδίες από το παρελθόν που μόλις άρχισαν να παίζουν είπα: Ωραία χρόνια τότε... Με το 8-bit Game Boy στα χέρια πήγενα παντού!!! Οι μελωδίες αυτές είναι γραμμένες από Game Boy (οπως ακριβώς τις ακούγαμε τότε)!!!

Σήμερα στα χέρια μας έχουμε το iPhone και για αυτό αποφάσισα να σας θυμίσω λίγο εκείνα τα χρόνια μετατρεποντας αυτές τις μελωδίες σε Ringtones προς τιμήν των 2 θρύλων της Nintendo!

Download Link:
http://rapidshare.co...etris_Theme.rar

Εγκατάσταση:
1) Κάνουμε Unrar το αρχείο
2) Συνδεόμαστε με SSH
3) Αντιγράφουμε τους 2 ήχους στο var/stash/Ringtones.XXXXXX




Αν κάποιος απο εσάς θα ήθελε να τους έχει και στο pc το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να αλλάξει την κατάληξη των αρχείων από .m4r σε .mp4! Μετά θα ανοίγουν με το QuickTime...


Μήπως γίνεται να τα περάσουμε χωρίς να είναι jb το iPhone??

Τελευταία επεξεργασία από: konger4, 09/11/2009 - 18:18


#3   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 18:25

Νομιζω γινεται με το iTunes αλλα δεν θυμαμαι πως γιατι δεν ειμαι στο pc... Επισης δεν θα ειναι ολοκληρα γιατι το iTunes σε αφηνει να περασεις μονο μεχρι 30sec! Που το ξεθαψες αυτο το ποστ; :-)

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 09/11/2009 - 18:34


#4   konger4

konger4

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 23:30

Ε να χάζευα εδώ στα πόστ και μου αρέσε το Mario οπότε είπα να ρωτήσω!!
Ναι το ξέρω οτι δεν θα είναι ολόκληρα..κάποια στιγμή μηπως θα μπορούσες να μου
πείς πως να το κάνω;;;thanks anyway...!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες