Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα macbook air απο αγγλια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 07/08/2011 - 18:54

γεια σας παιδια,
ειμαι ετοιμος να αποκτησω το πρωτο μου mac υπολογιστη μετα απο τοσα χρονια που ειμαι στα windows. Σκεφτηκα να παρω ενα macbook air 13' αλλα απο αγγλια για να μην μου ερθει κατακεφαλα ο φορος στο τελωνειο! Ξερετε κανα καλο site εκτος απο το ebay οπου να εχετε αγορασει κι εσεις απο εκει και να ειναι εμπιστο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:30

amazon.co.uk παρα μα παρα πολυ καλο και φυσικά με ασφάλεια! Αν και εγω τα περνώ απο το apple store :P
Αγόρασε το απο το amazon και πιστεύω δεν θα απογοητευτείς! ;) Αγόραζα απο εκει παλιά.

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 07/08/2011 - 19:31


#3   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:31

amazon.co.uk παρα μα παρα πολυ καλο και φυσικά με ασφάλεια! Αν και εγω τα περνώ απο το apple store :P
Αγόρασε το απο το amazon και πιστεύω δεν θα απογοητεύτεις ;)

θα αργησει να του ερθει ομως... :mellow:

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#4   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:32

νομιζω αυτο που θα πω θα ειναι μακακια :P τι ιδιες τιμες εχει το apple store με αυτο amazon?

#5   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:45

οταν εννοεις θα αργησει? ποσο?

#6   dvamv

dvamv

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:49

Καλησπέρα

To amazon uk στελνει Ελλάδα mac? ???

Δεν νομίζω.......

Τελευταία επεξεργασία από: dvamv, 07/08/2011 - 19:49


#7   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:55

Καλησπέρα

To amazon uk στελνει Ελλάδα mac? ???

Δεν νομίζω.......

παντως βιβλια στελνει

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#8   dvamv

dvamv

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2011 - 19:57

Hλεκτρονικά είδη δεν στελνει.........και κυριως υπολογιστες

Καλά θα ήταν αλλά δυστυχως

#9   eliot

eliot

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2011 - 20:20

Όταν ο πωλητής είναι το ίδιο το amazon, στέλνει ηλεκτρονικά Ελλάδα. Έχω πάρει από εκει οθόνη υπολογιστή xbox 360 και ps3, και έχω βάλει στο basket ένα macbook air, έφτασα μέχρι πριν πατήσω το κουμπί "place your order" και δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα ότι το προϊόν δεν μπορεί να αποσταλλεί Ελλάδα, οπότε δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα. Δεν μένει παρά να δοκιμάσεις

#10   dvamv

dvamv

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2011 - 20:30

Οσες φορές εχα δοκιμασει μου εβγάζε μυνημα οτι δεν....
Μαλλον θα ηταν απο άλλον αγοραστη
Δεν το ειχα προσέξει....θα το τσεκαρω

#11   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/08/2011 - 12:38

Από ΕΕ δεν υπάρχει τελωνείο πάντως

Follow me on twitter


#12   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2011 - 12:43

Παιδιά συγνώμη κιόλας που επεμβαίνω...ακόμη και να έστελνε το Amazon.co.uk, το μηχάνημα που θέλει ο φίλος μόνο σε Apple Store αυτή τη στιγμή.

#13   XxKillerGRxX

XxKillerGRxX

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/08/2011 - 12:59

amazon.co.uk παρα μα παρα πολυ καλο και φυσικά με ασφάλεια! Αν και εγω τα περνώ απο το apple store :P
Αγόρασε το απο το amazon και πιστεύω δεν θα απογοητευτείς! ;) Αγόραζα απο εκει παλιά.

Πως ρε???επειδη και εγω ηθελα να παρω απο το apple store tou apple.com και μου ειπαν οτι καθε apple store στελνει μονο στην χωρα του δηλαδη το αμερικανικο μονο αμερικη,το ιταλικο μονο ιταλια και παει λεγοντας.και μυο ειπαν οτι η ελλαδα δεν εχει...

#14   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 08/08/2011 - 13:17

Πως ρε???επειδη και εγω ηθελα να παρω απο το apple store tou apple.com και μου ειπαν οτι καθε apple store στελνει μονο στην χωρα του δηλαδη το αμερικανικο μονο αμερικη,το ιταλικο μονο ιταλια και παει λεγοντας.και μυο ειπαν οτι η ελλαδα δεν εχει...

Όντως έτσι είναι φίλε μου εγω όμως που περνω απο το apple store μένω Λονδίνο για αυτό τον λόγο. Κάθε apple store πουλάει μονο στην χώρα στην οποία είναι. :)
Τώρα όσο για το amanon.co.uk μπορείς να πάρεις DVD αξεσουαρ για computers,ipod κλπ κλπ τωρα για computer μπορεί και να μην στέλνει. Αλλά εγω όσο έμενα Ελλάδα απο εκεί είχα παρει καποια idevices αλλα όχι computer.

#15   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2011 - 13:42

Πάντος εγώ κοίταζα την παρασκευή ένα Mac 13αρη σε apple reseller στην Bratislava! Η τιμή του ήταν 1199€ και στο e-shop το έχει σε προσφορά 1150!

Επίσεις όπως έπαιζα 5 λεπτάκια για να το δοκιμάσω είδα πως έχει εγκατεστημένο Photoshop και λέω οκ ασ το ανοίξω να δω πως τρέχει έτσι στα γρήγορα! Το κλικάρω και παίρνω ένα ωραιότατο σφάλμα και τις δυο φορές που προσπάθησα!

Μετά ψάχνω λίγο και βρήσκω ένα PDF που ήταν μόνο μια σελίδα! Το κλικάρω και περιμένω να ανοίξει, μετά απο 10 δευτερολεπτα ανοιξε το Pages!

Δεν ξέρω αν ήταν το συγκεκριμένο μηχάνημα επειδή όλη μέρα το πειράζουν στο κατάστημα αλλά δεν με εντυπωσίασε και πολύ! Sorry για το offtopic ήθελα να πω τον πόνο μου!

Γενικότερα όμως ψαξε και στο e-bay ισως βρεις σε κατάσταση new απο EE, έτσι δεν θα χρειαστεί να πληρώσεις τελωνείο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες