Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα iMac i3 27' αξίζει στα 1300


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/08/2011 - 23:40

ναι μονο τον imac την επεκταση εγγυησης που οτι και να επαιρνα θα την πληρωνα γιατι την εχω πατησει με το προηγουμενο laptop μου η επεκταση ειναι αναγκαια οτι και να παρεις το παλικαρι πραγματικα ψαχτηκε πολυ και μειναμε μεσα στο public ενω ηταν κλειστο γιατι πηγα να τον παρω κατα της 8.30 και δεν ηξερε ουτε αυτοσ και ψαχνοταν και αυτος για να σιγουρευτουμε οτι μονο τον mac θα πληρωσω 1300 συν τρια χρονια apple care 179 με magic mouse kai πληκτρολογιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2011 - 23:45

Εναξει ναι μεταχεισμενο αλλα ένα restore και είσαι εντάξει και όσο για το pc ένα Mac μπορείς να το έχεις για καιρο να δουλεύουν όλα χαρτί ενώ το pc πραγματικά έχω βαρεθεί να κάνω επανεκινησεις με τα windows και πιστεύω ότι η οθόνη δύσκολα να συγκινεί με κάτι άλλο σε pc απλά με προβληματιζει το θέμα του λέκε τι ακριβώς είναι σκόνη η κάτι άλλο?

ενα χρονο τωρα επανεκινηση δεν εχω κανει γιατι?αναλογος πως δουλευεις το pc σου.οτι και να παρεις αν το συμπεριφέρεσαι λες και ειναι σκουπιδι λογικο ειναι να το κανεις επανεκινησεις και format/restore

#33   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2011 - 23:50

ενα χρονο τωρα επανεκινηση δεν εχω κανει γιατι?αναλογος πως δουλευεις το pc σου.οτι και να παρεις αν το συμπεριφέρεσαι λες και ειναι σκουπιδι λογικο ειναι να το κανεις επανεκινησεις και format/restore

οσο για την οθονη που λες δεν ειναι touch κλαιν σιγα τα αυγα.προτιμω να παρω ενα pc με καρτα γραφικον 3D και ενα σορο καλουδια παρα ενα μετριο μηχανημα που σε ενα 6μηνο θα θελει αλλαγμα γιατι βγηκε καινουργιο μοντελο.αν το θελεις για απλα πραγματα ιντερνετ μουσικη και παιχνιδια φτιαξε μονος σου εναν υπολογιστη



#34   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/08/2011 - 23:51

αν και ειναι αλλο θεμα το pc φιλε το ειχα με τα ελαχιστα δυνατα προγραμματα βασικα και οχι τιποτα overcloking η βελτιωσεις πειραζοντασ το λειτουργικο crome vlc προγραμματα επεξεργασιας φωτογραφιας ουτε ενα game ουτε crack και χαζομαρες?

τελικα γιατ το θεμα του λεκε ξερει κανενας τιποτα απλα τον καθαριζει η apple ? τι ειναι? αν βγαινει λογο του περιβαλλοντος η θελει αλλαγη πανελ?

#35   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2011 - 23:56

αν και ειναι αλλο θεμα το pc φιλε το ειχα με τα ελαχιστα δυνατα προγραμματα βασικα και οχι τιποτα overcloking η βελτιωσεις πειραζοντασ το λειτουργικο crome vlc προγραμματα επεξεργασιας φωτογραφιας ουτε ενα game ουτε crack και χαζομαρες?

τελικα γιατ το θεμα του λεκε ξερει κανενας τιποτα απλα τον καθαριζει η apple ? τι ειναι? αν βγαινει λογο του περιβαλλοντος η θελει αλλαγη πανελ?

τι να σ πω ενα χρονο παντος δεν τον εχω κλειση τον υπολογιστη και του εχο μεσα καπου στα 20 προγραμματα.
οσο για τον λεκε τι να σ πω δεν πιστευω να βγαζουν το πανελ γιατι ειναι ακριβη η οθονη.μαλλον εχουν ariel :P

#36   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:02

τι να σ πω ενα χρονο παντος δεν τον εχω κλειση τον υπολογιστη και του εχο μεσα καπου στα 20 προγραμματα.
οσο για τον λεκε τι να σ πω δεν πιστευω να βγαζουν το πανελ γιατι ειναι ακριβη η οθονη.μαλλον εχουν ariel :P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

βασικα αυτον τον λεκε απο καποιον φιλο που εχει imac τον καλυπτει σιγουρα το apple care απιδια η μπορει να μου πει η apple καλη χρηση σε περβαλλον ?

#37   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:04

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

βασικα αυτον τον λεκε απο καποιον φιλο που εχει imac τον καλυπτει σιγουρα το apple care απιδια η μπορει να μου πει η apple καλη χρηση σε περβαλλον ?

Καπου ειχα διαβαση πως αν ανοιξουν το mac σου και βρουν μεσα πισσα απο τσιγαρο η εγγυηση σταματαει.για αυτο θελει καλη χρηση σε περιβαλλον

#38   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:05

Σκέψου τι desktop pc αγοράζεις με 1300 €

PC, οχι Mac


Για μενα φιλε μου παρτο. Μια χαρα θα ειναι αφου θα παει για service ;)
Οσο και να εχει δουλεψει, δεν καταλαβαινει τιποτα. Παρτο και θα καταλαβεις.

#39   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:09

Για μενα τ καλυτερο ειναι...

Δινεις 500 ευρω σαν προκαταβολη ..σου το στελνουν για σερβις το βλεπεις οτι ειναι ολα οκ και μετα δινει τα αλλα 800+ και αμα δεις οτι στραβωνει το πραγμα,χρεισιμοποιεις την προκαταβολη για αγορα νεου..εφοσον ρωτησεις και συννενοηθεις και σου δωσουν αυτη την δυματοτητα...

#40   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:12

PC, οχι Mac


Για μενα φιλε μου παρτο. Μια χαρα θα ειναι αφου θα παει για service ;)
Οσο και να εχει δουλεψει, δεν καταλαβαινει τιποτα. Παρτο και θα καταλαβεις.

ναι μαζι σου απλα ελπιζω να μην μου πουν καμια παπαρια στο servis της apple οτι ειναι κακη χρησδη και δεν ειναι θεμα της apple και μου πουν πληρωνε καινουργιο πανελ και να το προσεχεισ αλλη φορα να παρει θα σκασω απο το ανχωσ μου δεν ξερω τι να κανω :( :excl: :excl:

#41   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:19

Την εντεκατη εντολή την γνωρίζεις?
Ου μπλέξεις..
1300 ευρω είναι πολλά λεφτά για να χεις ενδιασμούς...

#42   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:32

μα για το μηχανημα σαν μηχανημα δεν εχω προβλημα πιστευω οτι τα κανει ολα και τα παιζει ολα απο θεμα βιντεο επεξεργασια φωτογραφιας και ολα τα απλα καθημερινα πραγματα που θελω να κανω το μονο θεμα που με προβληματιζει ειναι το 8εμα του πανελ και αν το καλυπει το apple care η σου λενε καμια χαζομαρα γιατι στην ελλαδα ζουμε και ολοι κοιτανε να κανουν λαδιες οταν τους λες εχω εγγυηση

#43   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:43

Το πάνελ αν έχει λεκέδες το αλλάζουν, δέν το "καθαρίζουν". Γιατί οι λεκέδες είναι hardware πρόβλημα στους υγρούς κρυστάλλους της οθόνης και δέν επισκευάζεται.
Υπάρχει περίπτωση να σου κάνουν νερά, αν υπάρχει πίσσα από τσιγάρο (που συσσωρεύεται αν το μηχάνημα βρίσκεται σε χώρο που καπνίζουν), γιατί υπάρχει μια κρατική οδηγία (στην Αμερική, ίσως και Ευρώπη) ότι η πίσσα είναι τοξική και άρα και καλά για την ασφάλεια των εργαζομένων, οι υπάλληλοι του service δέν επιτρέπεται να αγγίξουν το μηχάνημα για να κάνουν την αλλαγή πάνελ (εδώ δέν βλέπουν τα δηλητήρια με τα οποία έρχονται σε επαφή οι υπάλληλοι της Foxconn, που προμηθεύει την Apple!).
Αλλά το πιό πιθανό είναι να μην έχεις πρόβλημα, γιατί το θέμα με τις οθόνες είναι λίγο πολύ γνωστό στην Apple και τις αντικαθιστούν.

#44   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 11/08/2011 - 00:55

λογικα δεν γινετε να εχει πισσα απο τσιγαρο γιατι μεσα στα public που ειναι πρεπει να ειναι πολυ καθαρο το περιββαλον απλα λογικα δεν εκελεινε ποτε οποτε η αλλαγη πανελ μονο χαρουμενο μπορει να με κανει οπωσ το λες

#45   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/08/2011 - 01:24

ναι μαζι σου απλα ελπιζω να μην μου πουν καμια παπαρια στο servis της apple οτι ειναι κακη χρησδη και δεν ειναι θεμα της apple και μου πουν πληρωνε καινουργιο πανελ και να το προσεχεισ αλλη φορα να παρει θα σκασω απο το ανχωσ μου δεν ξερω τι να κανω :( :excl: :excl:

Φιλε μου, πες στο public οτι δινω τοσα προκαταβολη.
αν φτιαχτει και το ΔΩ τοτε θα παρετε και τα υπολοιπα αλλιως παω για καινουριο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες