Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιτραπέζια Παιχνίδια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
316 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 22/06/2012 - 19:00

παιδια και εγω για αυτο το πηρα λογο του οτι καποτε το επαιξα οταν ημουν πιο μικρος και μου αρεσε να πω σε ipad 3 δεν εχει κρασαρει ποτε ειναι retina τα γραφικα και παρα πολυ γρηγορα και το εχω λιωσει και πραγματικα εχει παρα πολυ κοσμο να παιξεις online αλλα και το campain ειναι γιγαντιο αν πεις να ξεκλειδωσεις ολες τις καρτες και να κερδισεις ολα τα mode

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2012 - 03:00

. μακάρι πάντως να υπήρχε και για iphone


φιλε μου αυτό το game δεν γίνεται να βγει στο iphone με την τόση μικρή οθόνη. Υπάρχει πάντως και για pc στο steam άμα θες να το δοκιμάσεις (αγορά).

#168   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2012 - 08:29

Βασικά θα μπορούσε να βγει στο Iphone σιγά το δύσκολο δηλαδή εδώ έχουν βγει πιο πολύπλοκα παιχνίδια το θέμα ήταν ότι δεν ήθελαν να ασχοληθούν περισσότερο με το πορτ. Στο Site της Wizard Coast με τις αναφορές για τεχνικά προβλήματα γίνεται χαμός ανεξαρτήτου πλατφόρμας(http://community.wiz...issue_here?pg=4). Μάλλον η πάρα πολύ καλή AI τους έφαγε όλο τον χρόνο και δεν μπόρεσαν να ασχοληθούν με τους άλλους τομείς του τίτλου ο οποίος είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά τόσο για PC μέσω Steam όσο και για Ipad 2 και 3. Στο Ipad 1 τα πράγματα δεν είναι καλά το Mode του παιχνιδιού απλά δεν μπορεί να παιχτεί η ταχύτητα είναι πάρα πολύ χαμηλή και τα Crash πάρα πολύ συχνό φαινόμενο. Αξίζει πάντως να αναφέρουμε ότι τα υπόλοιπα mode τους τίτλου παίζουν αρκετά καλά αλλά το θεωρώ κοροϊδία να δώσω 10 ευρώ για να αγοράσω έναν τίτλο απ το Appstore του οποίου λείπει το 25% του παιχνιδιού. προσωπικά προτίμησα την αγορά του στο Steam όπου τα 8 Euro είναι πράγματι καλή τιμή και φυσικά η απόδοση του παιχνιδιού είναι τέλεια αλλά για τίτλο του Appstore μάλλον είναι πολλά. Επιπλέον στο PC το παιχνίδι υποστηρίζει και online gamining ανάμεσα σε 3 παίκτες κάτι που στην IOS έκδοση δεν υπάρχει.

#169   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/06/2012 - 08:37

μακριάαααα και το λέω εγώ που εχω ακόμα και ταττού κάρτα του magic!!! απλά το λέω γιατί έτσι ξεκινάνε οι περισσότεροι και αρχίζουν να αγοράζουν κανονικές καρτούλες και αν σε ορισμένους το iphone είναι ακριβό τότε το magic θα τους φάει περιουσίες για πλάκα!!!

#170   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2012 - 09:20

Δεν ξέρω αλλα εγώ lula έχω φάει τρελό κόλλημα τελευταία με το tichu

#171   Sneaker

Sneaker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2012 - 10:28

Μέσα στο σαββατοκύριακο έγινε submitted στην Apple από την Playdek, το Summoner Wars, ένα πολύ ωραίο παιχνιδάκι με κάρτες που έχεις "στρατούς" από διάφορες φυλές να μάχονται σε ένα grid μπροστά στους παίκτες. Λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα είναι διαθέσιμο.

Απ' ότι λένε, θα μπορείς να παίξεις δωρεάν με μία φυλή (Phoenix Elves) και αν σου αρέσει και θες να παίζεις και με τις υπόλοιπες, το αγοράζεις κανονικά.

Η Playdek βγάζει πάρα πολύ καλές μεταφορές παιχνιδιών στο iOS οπότε το αναμένουμε πως και πως! :)

#172   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2012 - 10:53

Μέσα στο σαββατοκύριακο έγινε submitted στην Apple από την Playdek, το Summoner Wars, ένα πολύ ωραίο παιχνιδάκι με κάρτες που έχεις "στρατούς" από διάφορες φυλές να μάχονται σε ένα grid μπροστά στους παίκτες. Λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα είναι διαθέσιμο.

Απ' ότι λένε, θα μπορείς να παίξεις δωρεάν με μία φυλή (Phoenix Elves) και αν σου αρέσει και θες να παίζεις και με τις υπόλοιπες, το αγοράζεις κανονικά.

Η Playdek βγάζει πάρα πολύ καλές μεταφορές παιχνιδιών στο iOS οπότε το αναμένουμε πως και πως! :)

Ακούγεται καλό,ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε μου

#173   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2012 - 11:46

Ακούγεται καλό,ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε μου


Όντως θα είναι πολύ καλό αν και κάτι είδα ότι δεν θα υποστηρίζει pass and play μακάρι να είναι λάθος η πληροφορία. Kατά τα άλλα αυτή η χαζομάρα με τα iap έχει παραγίνει. Τα IAP πρέπει να είναι για τα έξτρα και όχι για τον βασικό τίτλο. Αλλά έχει και τα καλά του για παράδειγμα εγώ γλίτωσα από την αγορά του MTG :)

Άσχετο αλλά έχει κυκλοφορήσει και το πολύ καλό La harve αλλά δεν βρήκα χρόνο να ασχοληθώ ώστε να μπορώ να γράψω κάτι πιο αναλυτικό

θα το βρείτε εδώ

http://itunes.apple....d517685886?mt=8

#174   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2012 - 14:09

Όντως θα είναι πολύ καλό αν και κάτι είδα ότι δεν θα υποστηρίζει pass and play μακάρι να είναι λάθος η πληροφορία. Kατά τα άλλα αυτή η χαζομάρα με τα iap έχει παραγίνει. Τα IAP πρέπει να είναι για τα έξτρα και όχι για τον βασικό τίτλο. Αλλά έχει και τα καλά του για παράδειγμα εγώ γλίτωσα από την αγορά του MTG :)

Άσχετο αλλά έχει κυκλοφορήσει και το πολύ καλό La harve αλλά δεν βρήκα χρόνο να ασχοληθώ ώστε να μπορώ να γράψω κάτι πιο αναλυτικό

θα το βρείτε εδώ

http://itunes.apple....d517685886?mt=8

Απο τις εικόνες που το είδα μου θυμίζει το puerto Rico

#175   Nomes

Nomes

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gbenardos

Δημοσίευση 25/06/2012 - 14:49

Για να είμαστε δίκαιοι τώρα το MGT αν βγει και κανα D&D τα επιτραπέζια θα περάσουν σε άλλο επίπεδο.

#176   juliahna12

juliahna12

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2012 - 15:06

Εξαιρετικό επιτραπέζιο το Le Havre παιδιά. Είναι ζορικο αλλα παιχνίδαρα. Οι γνωστες να σημειώσουν ότι είναι απο τον δημιουργό του Agricola (το οποίο βέβαια δεν έχει βγει σε iOS).

#177   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2012 - 18:09

lula κάτι σε abalone που παίζαμε μικροί υπάρχει;
http://www.ebay.co.u...=item2c579dd565

#178   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2012 - 20:03

lula κάτι σε abalone που παίζαμε μικροί υπάρχει;
http://www.ebay.co.u...=item2c579dd565


Ε δεν υπάρχει ;;;;

http://itunes.apple....d396142518?mt=8

#179   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2012 - 21:01

wow ευχαριστώ!!!! το μόνο που είχα βρεί ήταν αυτό αλλά ήταν τελείως μούφα
http://itunes.apple....d483107820?mt=8

#180   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 25/06/2012 - 22:45

Παίζει κανείς Scotland Yard και θα ενδιαφερόταν για κανένα ματσάκι μέσω Game Center;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες