Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιτραπέζια Παιχνίδια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
316 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 13:03

Μια και το φερε η κουβέντα στα επιτραπέζια, έχει αγοράσει κανείς την έκδοση του tichu που υπάρχει στο app store;

Αξίζει; Να την χτυπήσω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 13:09

Εγω όχι,ο lula όμως πιστεύω ναι,περιμενε απάντηση του φίλε μου

#48   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 13:23

Το Cyclades υπάρχει στο Εληνικό Appstore η περιγραφή είναι στα Γαλλικά αλλά το Παιχνίδι έχει και Αγγλικά. Το Tichu είναι πολύ καλό έχει αρκετά καλή νοημοσύνη και είναι universal οπότε με μία αγορά το έχεις σε iphone και ipad το πρόβλημα είναι ότι θέλει 4 άτομα. Ιδανικό αν η παρέα έχει τέσσερα Iphones αλλά που τέτοια τύχη!

#49   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 14:38

Το Cyclades υπάρχει στο Εληνικό Appstore η περιγραφή είναι στα Γαλλικά αλλά το Παιχνίδι έχει και Αγγλικά. Το Tichu είναι πολύ καλό έχει αρκετά καλή νοημοσύνη και είναι universal οπότε με μία αγορά το έχεις σε iphone και ipad το πρόβλημα είναι ότι θέλει 4 άτομα. Ιδανικό αν η παρέα έχει τέσσερα Iphones αλλά που τέτοια τύχη!


Ωραίος, ευχαριστώ, θα το χτυπήσω. Ειδικά αν είναι καλή η νοημοσύνη, βολεύει. Τώρα για παρέα, δε χρειάζεται να έχουν και οι 4, 2 άτομα και άλλοι 2 τυχαίοι στο gamecenter είναι μια χαρά νομίζω.

#50   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 14:39

Lula έχεις link με οδηγίες του Cyclades;
ευχαριστούμε ρε φίλε

#51   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2011 - 11:33

Όχι για το Κυκλάδες δεν έχω οδηγίες στα Ελληνικά ούτε και έκατσα να διαβάσω αυτές που έχει μέσα γιατί μου την έσπασε με τις ελλείψεις του :(

Βγήκε το Update του Bang με πολύ ωραίες προσθήκες και online. Επίσης κυκλοφόρησε και ένα παιχνίδι με κάρτες http://itunes.apple.com/us/app/its-alive!-yehuda-berlingers/id474318637?mt=8

Δείχνει ενδιαφέρον έχει Pass-Play είναι φθηνό (0.79€) Το μεσημέρι πάει για σίγουρη αγορά :)

#52   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2011 - 22:11

Ευχαριστω

#53   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2011 - 14:24

το BANG! Είναι ωραίο παιχνίδι με κάρτες!

#54   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 28/10/2011 - 14:52

Cyclades tichu και monopoly τα καλύτερα και παρειστικα!

#55   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2011 - 09:46

Το trader hd και το Tikal τα έχει παίξει κανένας φίλος να μας πει αν είναι ωραία;

#56   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2011 - 11:48

Το Tikal το είδα λίγο μοιάζει ενδιαφέρον θα του δώσω μια ευκαιρία όταν βρω χρόνο. Το Trader να σου πω την αλήθεια δε μου γέμισε το μάτι και δεν το κατέβασα.


Το ΣΚ ανακάλυψα το YO DESHI τρομερό παιχνίδι για δύο άτομα γρήγορο και άκρως εθιστικό !!!

#57   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 11:49

Το GAME OF LIFE είναι σούπερ! Το χω και στο ipad, πάντα μου άρεσε, απο τις μερες της Αμερικής που το παίζαμε επιτραπέζιο. Συμπαθέστατο!
Whatsapp doc?

#58   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 09:47

Τελευταία νέα

- Καταρχήν επανακυκλοφόρησε το καταπληκτικό Scotland Yard με την ονομασία (Γ.Γ. για νομικούς λόγους) Detective Chase σε τιμή must (0,79€) !!!

- Επίσης κυκλοφόρησε επιτέλους η έκδοση του Trivial για ipad "Χωρίς Ελληνικά :("

- Ένα άλλο καταπληκτικό παιχνίδι που έκανε την εμφάνιση του αυτές τις μέρες είναι το φοβερό Elder Sign Omens (Το οποίο αποτελεί ουσιαστικά μια περιορισμένη έκδοση του πασίγνωστου Arkham Horror). Το παιχνίδι είναι τέλειο για 1-4 παίκτες ενώ το καλύτερο είναι ότι ακόμη και στη μικρή οθόνη του Iphone αποτελεί ένα από τα καλύτερα παιχνίδια συνεργασίας.

Δύο λόγια

Μοιάζει αρκετά με το Ghost Stories και παρόλο που δεν έχει το βάθος του πρώτου είναι μια μοναδική ατμοσφαιρική εμπειρία. Πρόκειται για ένα φανταστικό παιχνίδι όπου οι παίκτες συνεργάζονται μεταξύ τους προσπαθώντας να νικήσουν τους μηχανισμούς του. Επαναλαμβάνω αν το ξεκινήσετε σε παρέα μέχρι τεσσάρων ατόμων δε θα καταλάβετε πώς περνάει η ώρα!!

#59   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 10:37

Lula ξέρεις αν κάποιο καλό επιτραπέζιο διαθέτει online ή local wifi multiplayer?
Ευχαριστώ

#60   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 11:31

το BANG! Είναι ωραίο παιχνίδι με κάρτες!


Οντως το BANG ειναι παιχνιδαρα επιβεβαιωνω!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες