Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MacBook Air και SD Card Slot


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 11/08/2011 - 11:02

Καλησπέρα,

πήρα ένα Air 13άρι του 10 με τα 128GB δίσκο. Καλή η χωρητικότητα για τα δεδομένα του μαχανήματος και για το ότι ο δίσκος είναι SSD, αλλά θα ήθελα λίγη άπλα παραπάνω...

Σήμερα έβλεπα την SD θύρα που έχει το μηχάνημα και σκέφτηκα ότι είναι καλή λύση μια καρτούλα 32γίγα από κει για την αποθήκευση φωτογραφιών, εγγράφων κτλ... με 20Ε. Το θέμα είναι ότι προεξέχει και δεν είναι χρηστικό κάτι τέτοιο, γιατί πρακτικό θα ήταν να είναι καρφωμένη πάντα μέσα.

Έχετε υπ όψιν σας καμια custom κάρτα που να είναι κοντή έτσι ώστε να μην προεξέχει πολύ από το σασί;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/08/2011 - 11:09

Φίλε μου δεν έχω κάτι υπόψιν μου αλλά άποψη μου είναι να βολευτείς με έναν εξωτερικό σκληρό για τα media αρχεία σου. Κι εγώ στο macbook pro που του έχω βάλει ssd, όλα τα αρχεία μου τα έχω σε εξωτερικό και κάνω μια χαρά την δουλειά μου.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 11/08/2011 - 11:09

Once You Go Mac You Never Go Back

#3   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 11/08/2011 - 11:21

Ναι αλλά έτσι η φορητότητα πάει περίπατο. Το θέμα ειναι να μην κουβαλάς τίποτα παραπάνω παρά από 1 κομμάτι. Εξωτερικό δίσκο έχω, αλλά έτσι υποβαθμίζεται η φορητότητά σου...

#4   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 11/08/2011 - 11:26

Εγώ φίλε μου έχω το 64άρι και έχω επάνω μόνο τα απαραίτητα ενώ έχω δύο μεγάλα (64άρια USB)που έχω όλα τα άλλα . Τα στικάκια είναι σπίτι στη θήκη

και έχω μαζί μου μόνο το μηχάνημα για υψηλή φορητότητα.Πιστεύω είναι ότι ποιό φθηνό και πρακτικό.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες