Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple event στις 7 Σεπτεμβρίου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 13/08/2011 - 01:51

Πάντωε νομίζω οτι το macrumors είπε πρίν απο λίγο ότι δεν πρόκειτε με βάση κάποιες πηγές (τίς αναφέρει) οτι ΔΕΝ θα υπάρξει στις 7 Σεπτεμβρίου keynote για το iPhone με καμία περίπτωση. Θα δούμε όλα είναι φήμες. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/08/2011 - 06:07

Σοβαρα τωρα δε λεω καλη και χρηση η apple και το 4αρι μεχρι τωρα ενα χρονο κορυφαιο ! Και με jb αλλη συσκευη εντελως αλλα μερικα πραγματα μου τη δινουν! βεβαια δεν φταινε αυτοι αλλα εμεις που ξεροσταλιαζουμε να δουμε καθε μερα μια νεα fake foto του καινουριου μηλου..
Ας εβγαζε η htc κανενα android της προκοπης και θα σου λεγα εγω αν επαιρνα παλι μηλαρακι! :P


εγώ πάντος ενα android θα το πάρω φέτος για developing programming :)

#18   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/08/2011 - 07:28

Λέτε τελικά να ευσταθεί η φήμη οτι η πιο λεπτή σχεδίαση του iphone 5 προκαλεί προβλήματα θερμοκρασία σε συνδυασμό με τον διπύρηνο επεξεργαστή και για αυτό η τόσο μεγάλη καθυστέρηση στην παρουσίαση του 5αριού; Λέτε τελικά το iphone 5 να ψήνει και καφέ. :unsure:

#19   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 13/08/2011 - 08:28

κλασσικη apple διαρρει την ημερομηνια και αρχιζον τα σεναρια.ηλπιζα φετος σε κατι καινουριο οσον αφορα την παρουσιαση :unsure:

#20   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2011 - 02:33

μάλλον μας κόβω για το επόμενο καλοκαίρι για iphone 5άρι.αφού δεν παρουσιάστηκε φέτος και με την αργοπορημένη για αγνώστους τελικά λόγους κυκλοφορία του λευκού 4 τον ιούνιο....βρωμάει η δουλειά..

#21   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 14/08/2011 - 02:53

μάλλον μας κόβω για το επόμενο καλοκαίρι για iphone 5άρι.αφού δεν παρουσιάστηκε φέτος και με την αργοπορημένη για αγνώστους τελικά λόγους κυκλοφορία του λευκού 4 τον ιούνιο....βρωμάει η δουλειά..

Ούτε να το σκέφτομαι!


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 14/08/2011 - 05:23

μάλλον μας κόβω για το επόμενο καλοκαίρι για iphone 5άρι.αφού δεν παρουσιάστηκε φέτος και με την αργοπορημένη για αγνώστους τελικά λόγους κυκλοφορία του λευκού 4 τον ιούνιο....βρωμάει η δουλειά..



Ας μας το πει τουλάχιστον να πάρω ένα blackberry !!

#23   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/08/2011 - 12:14

Παιδια όσο και να μας εκνευριζει αυτη η κατάσταση που προέρχεται απο την προσμονή των νέων προϊόντων της εταιρείας που προτιμούμε, ότι κι αν λέμε τώρα, πάλι στο iPhone θα καταλήξουμε.
Ο λόγος είναι απλός. Ενω η apple προσφέρει ολοκληρωμένες λύσεις που συμβαδίζουν με τις ανάγκες της εποχής μας η ακόμα αν θέλετε προηγούνται της εποχής μας, ο ανταγωνισμός αλληλοσπαρασεται στον βωμό του εφημερου χρησιμοποιώντας το μοναδικό όπλο που έχουν: ποιο είναι αυτο? τo όσο πιο δυνατο hardware, δίνοντας το πολλές φορές χωρίς να είναι έτοιμο προς χρήση.
Και είναι απόλυτα λογικό, γιατι οι εταιρείες αυτές, αυτο ξέρουν να κάνουν και αυτο κάνουν τόσα χρόνια: επειδή ακριβώς είναι κατασκευαστές hardware.

Αποτέλεσμα να έχουμε φανταχτερές συσκευές με εντυπωσιακά specs που όμως τις περισσότερες φορές δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν η παρουσιάζουν προβλήματα.
Προβλήματα που δεν συναντάς ούτε στις πρώτες beta εκδόσεις του νέου iOS.

Όλα αυτα τα γνωρίζει η apple καλύτερα απο εμάς. Γι' αυτο δεν ανησυχεί καθόλου και τολμά να καθυστερεί την κυκλοφορία του νέου iPhone, την ίδια ώρα που οι άλλοι βγάζουν κάθε τρεις μήνες νέο μοντέλο ώστε να ανταπεξέλθουν στον μεταξύ τους αγώνα δρόμου. Λέγοντας μεταξύ τους εννοώ τις ετερειες αυτού του είδους γιατι γνωρίζουν ότι την apple δεν μπορούν να την ανταγωνιστουν.
Δεν μπορούν γιατι η apple δεν κατασκευάζει απλα συσκευές, δημιουργεί ολοκληρωμένες λύσεις χρησιμοποιώντας πρωτοποριακές ιδέες που όλοι οι άλλοι τρέχουν να αντιγράψουν.
Αν ρίξουμε μια ματιά, στο τι έγινε τον τελευταίο ενάμισυ χρόνο θα δούμε ότι όλοι προσπαθούν με την δική τους εκδοχή να δώσουν αυτα που δίνει η apple τέσσερα χρόνια τώρα.

Συμπέρασμα: το μόνο που έχει να κάνει η apple όχι για να μας κρατήσει, αλλα για να αυξήσει ακόμα το μερίδιο της, είναι να αναπροσαρμόσει το hardware της στις τρέχουσες απαιτήσεις και ακόμη πιο μπροστά.

#24   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2011 - 22:29

Συγχίζομαι και μόνο στην ιδέα ότι υπάρχει μία έστω και μικρή πιθανότητα να μην βγεί το νέο μηλοφωνο φέτος. Αν γίνει έτσι θα είναι μεγάλη μαλακία πάντως, γιατί τα τελευταία 4 χρόνια έβγαινε κάθε τέλος καλοκαιριού το νέοτερο μηλόφωνο οπότε είναι λίγο άκυρο να αλάξει έτσι απλά στρατιγική και να αφήσει τις άλλες εταιρίες να προηγηθούν για ένα ολόκληρο χρόνο και αργότερα να μπεί δυναμικά στο 3ο-4ο τρίμηνο του 2012. Το μόνο που προσωπικα κατα την άποψη μου δικαιολογεί την καθυστέρηση είναι ότι πιθανώς αντιμετοπίζουν κάποιο θέμα hardware(overheating κτλ.) οπότε ώσπου να το λύσουν μας αφήνουν να βράζουμε στο ζουμί μας. Πάντως η αλήθεια ειναι οτι έχει αργήσει αρκετά να παρουσιάσει έστω την νέα συσκευη και αυτό ειναι που με τρομάζει πιο πολύ. Θεωρώ χαζό να αφήσουν το iPhone 4 σαν το top iPhone μέχρι του χρόνου μόνο και μόνο επειδή πάνε καλα οι πωλήσεις του και με την πρόσφατη ανανέωση του(iPhone 4 White) γιατί άλλα smartphones έχουν αργήσει και ξεπερνάνε το ήδη γερασμένο iPhone 4(σε θέμα Hardware μιλάω πάντα, το design είναι άλλο θέμα) οπότε αν το αφήσει περισότερρο το γεγονός οτι ακόμα πουλιέται σαν τρελό θα σταματήσει πολύ απότομα μόλις κυκλοφορήσουν τα επόμενα ανταγωνιστικά smartphones πράγμα που δεν νομίζω να αργήσει αφού οι περισότερρες εταιριες βγάζουν νέες συσκευές κάθε 6 μήνες περίπου.
Οπότε το μήνυμα είναι ένα: "Βγάλτε το ρημάδι το μηλοτηλέφωνο 5 να ησυχάσουμε."

#25   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/08/2011 - 22:43

Προσωπικά είμαι κολλημένος με την apple και αγοράζω σχεδόν όλα της τα προϊόντα, φυσικά όσα είναι απαραίτητα για την δουλειά μου και όχι επειδή είμαι θύμα του καταναλωτισμού.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι με το 4 που είμαι τώρα πραγματικά δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα και ας βγάλει η κάθε εταιρία ότι θέλει. Εφόσον μου καλύπτει της ανάγκες μου για ποιο λόγο να κάθομαι να σκάω το τι κάνει ο
ανταγωνισμός σε θέμα hardware?

Προσωπική άποψη πάντα.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 14/08/2011 - 22:43

Once You Go Mac You Never Go Back

#26   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2011 - 22:50

Προσωπικά είμαι κολλημένος με την apple και αγοράζω σχεδόν όλα της τα προϊόντα, φυσικά όσα είναι απαραίτητα για την δουλειά μου και όχι επειδή είμαι θύμα του καταναλωτισμού.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι με το 4 που είμαι τώρα πραγματικά δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα και ας βγάλει η κάθε εταιρία ότι θέλει. Εφόσον μου καλύπτει της ανάγκες μου για ποιο λόγο να κάθομαι να σκάω το τι κάνει ο
ανταγωνισμός σε θέμα hardware?

Προσωπική άποψη πάντα.

αυτό όντως δεν ανυσηχεί εσένα για ένα μεγάλο λόγο όμως -> Το ότι έχεις ήδη διαλέξει την συσκευή σου. Εμείς όλοι οι υπόλοιποι κολλημένοι της apple όμως που θέλουμε σύντομα να πάρουμε κινητο και περιμένουμε το 5 σαν λυσασμένοι αν δεν βγει το 5 και βγουν άλλα smartphones με dual core προσέσορες(επεξεργαστές), 8 ή 12 megapixel 1080p Full HD cameras, Flash player, μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και τα λοιπά θα κολώσουμε να πάρουμε το ήδη 1μιση χρονών iPhone 4 και το πιο πιθανό θα είναι να αγοράσουμε κάποιο άλλο πολύ καλυτερο άλλης εταιρίας, πράγμα βέβαια που δεν θα μας κάνει τελείως ευχαριστιμένους(μιλάω για τους apple-addicts φυσικά γιατι δεν πήραμε κάτι απο την μαμά apple) και το πήραμε απλά σαν υποκατάστατο.

Τελευταία επεξεργασία από: Heartl3ss, 14/08/2011 - 22:51


#27   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2011 - 23:46

αυτό όντως δεν ανυσηχεί εσένα για ένα μεγάλο λόγο όμως -> Το ότι έχεις ήδη διαλέξει την συσκευή σου. Εμείς όλοι οι υπόλοιποι κολλημένοι της apple όμως που θέλουμε σύντομα να πάρουμε κινητο και περιμένουμε το 5 σαν λυσασμένοι αν δεν βγει το 5 και βγουν άλλα smartphones με dual core προσέσορες(επεξεργαστές), 8 ή 12 megapixel 1080p Full HD cameras, Flash player, μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και τα λοιπά θα κολώσουμε να πάρουμε το ήδη 1μιση χρονών iPhone 4 και το πιο πιθανό θα είναι να αγοράσουμε κάποιο άλλο πολύ καλυτερο άλλης εταιρίας, πράγμα βέβαια που δεν θα μας κάνει τελείως ευχαριστιμένους(μιλάω για τους apple-addicts φυσικά γιατι δεν πήραμε κάτι απο την μαμά apple) και το πήραμε απλά σαν υποκατάστατο.


πλέον οτι και να βγεί αν πας σε apple δύσκολα φεύγεις.με τέτοιο λειτουργικό , prestige, brand name, ποιότητα κατασκευής δείχνει πως δεν μασάει ανταγωνισμό ίσα ίσα που τον κατευθύνει η ίδια.υπάρχουν ήδη διπύρηνα κινητά και κινητά με πιο πολλα mp camera δεν νομίζω οτι θυσιάζεις εύκολα το "κατώτερο" 4 αρι τόσο εύκολα ακόμα και αν δεν βγεί iphone 5 φέτος..

#28   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2011 - 11:46

Τελικα, ποτε ειναι το event??

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#29   gaara17

gaara17

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/09/2011 - 12:10

μάλλον μας κόβω για το επόμενο καλοκαίρι για iphone 5άρι.αφού δεν παρουσιάστηκε φέτος και με την αργοπορημένη για αγνώστους τελικά λόγους κυκλοφορία του λευκού 4 τον ιούνιο....βρωμάει η δουλειά..



ουτε καν, αποκλείεται η apple να χαρισει ''ουσιαστικα'' μια χρονιά στην samsung και στις αλλες εταιρίες. Σίγουρα ετοιμάζει πολλα πραγματα που θα τα εχουμε δει εως τελος του μηνα.

#30   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/09/2011 - 12:16

Ηρεμήστε! Λες και δε σας καλύπτει το iPhone 4. Μετά παραπονιόμαστε για την κατάσταση της Ελλάδας. Ε ναι, αν ΘΕΛΟΥΜΕ να ξοδέψουμε ένα μισθό μηνιάτικο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες