Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Electronic King


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
257 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/11/2012 - 15:10

Σωστο αλλα αν σε τρεναρει με τόσα λεφτά και δεν σου δίνει αρισμο αποστολής τι θα κανείς;;
Τσεκαρε τιμές στο cyberport.de και musicstore.de. Στο 2ο είναι ένας έλληνας πωλητής... Πολυ πιο αξιόπιστα μαγαζιά και κάνουν και προσφορές για τόσα χρήματα θα δώσεις..

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/11/2012 - 15:10

Ενδιαφέρομαι να παραγγείλω δύο macbook pro md101 απο τον electronic king. Να το δοκιμάσω ή θα έχω πρόβλημα? Άν για κάποιο λόγω δεν μου τα στείλει θα μπορέσω μέσω paypal να πάρω τα χρηματα μας πίσω?Έχω λίγο άγχος γιατί είναι μεγάλο το ποσό. Τι θα με συμβουλεύατε?


Αρχικά στείλε του email και πες του ότι ενδιαφέρεσαι για 2 να δεις τι τιμή θα σου κάνει. Αν είναι μεγάλη η διαφορά από το να τα πάρεις ένα ένα, προσωπικά θα το έκανα να πάρω και τα 2 μαζί.

Το Paypal φυσικά σε καλύπτει σε περίπτωση απάτης, αν και πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#228   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2012 - 09:19

Του εστειλα ενα μαιλ και με την τιμη που μας εκανε βγαινει 925ευρω το ενα τελικα τιμη. Ειναι μεγαλη διαφορα απο ελλαδα και το σκεφτομαι αρκετα. Το paypal σε καλυπτει κανονικα ;

#229   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 09:21

Του εστειλα ενα μαιλ και με την τιμη που μας εκανε βγαινει 925ευρω το ενα τελικα τιμη. Ειναι μεγαλη διαφορα απο ελλαδα και το σκεφτομαι αρκετα. Το paypal σε καλυπτει κανονικα ;


Σε καλύπτει εφόσον ανοίξεις case και υπάρχει όντως πρόβλημα. Σε τέτοιες περιπτώσεις το Paypal είναι υπέρ του αγοραστή.
Once You Go Mac You Never Go Back

#230   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2012 - 09:32

Ναι αμα ειναι σωστος δεν εχω λογωνα ανοιξω case!

#231   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 05:09

Στείλτου μήνυμα ότι θες να αγοράσεις 2
Μη ξεχάσεις να τον ρωτήσεις αν τα έχει όντως διαθέσιμα στην Αγγλία
Θα του κάνεις παζάρια, όλο και κάτι μπορεί να κόψει
Με το paypal δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, αν κάτι δεν πάει καλά τον απειλείς ότι θα ανοίξεις case στο paypal.

#232   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 09:42

Ο συγκεκριμένος δεν πουλάει ipad4 ή ipad mini? Δεν έχω δει στη λίστα του.

#233   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2012 - 23:03

Ο συγκεκριμένος δεν πουλάει ipad4 ή ipad mini? Δεν έχω δει στη λίστα του.

Είχα κι εγώ την ίδια ερώτηση με εσένα, και είπα να του στείλω ένα mail. Αυτό που μου απάντησε μου φάνηκε... όπως πάντα τυποποιημένο "Θα σας ενημερώσουμε όταν θα έχουμε stock"

#234   Airgatos

Airgatos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/12/2012 - 01:15

johnmast, με γειά σου και από εμένα. Ας ελπίσουμε για όλους τους υπόλοιπους να είσαι η εξαίρεση του κανόνα. Θέλω να σε ρωτήσω, όσον αφορά την τιμή που φίξαρες συν τα έξοδα αποστολής :
Ότι τιμή βλέπεις στο site του, την μετατρέπεις σε ευρώ - απλά - και αθροίζεις στη συνέχεια τα έξοδα του paypal (αλήθεια πώς υπολογίζεται;) και τα έξοδα μεταφοράς τις 50 λίρες (πάλι μετετροπή σε ευρώ) που αφορούν μεταφορικά για laptop ;

#235   Airgatos

Airgatos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/12/2012 - 03:54

Λοιπόν παίδες θα σας πω εγώ για τον electronic king, γιατί περιμένω μια παραγγελία μου από 31 Αυγούστου. Λοιπόν ο τύπος στέλνει και BTO και μάλιστα σε καλές τιμές. Παρήγγειλα ένα rMBP 16GB RAM 2.6GHz 500GB SSD λίγο πάνω από 2700 ευρώ (η τιμή ήταν στα $3400) και αν βάλεις και λοιπά έξοδα συναλλάγματος της mastercard και της τράπεζας μου βγήκε γύρο στα 2720.
Έκλεισα την παραγγελία στις 31 αφού πέρασα από 40 κύματα τελικά την έστειλε από Αγγλία την προηγούμενη Τετάρτη και ακόμα περιμένω. Όπως βλέπω όμως τώρα είναι κάπου στο Παρίσι, αποκλείεται δηλαδή να έχω το MacBook μέχρι Τετάρτη που μας έρχεται.
Βέβαια αν τον απειλήσετε λιγάκι θα σας κάνει και κανένα δωράκι. ;)

Επειδή έχω ασχοληθεί εκτενώς με το θέμα, αν έχετε απορίες όσον αφορά τη διαδικασία παραγγελίας και την επικοινωνία με τον πωλητή ρωτήστε με.
Όταν έρθει το Macbook μου θα γράψω ένα post εφ όλης την ύλης, γιατί έψαξα πάρα πολύ σε όλα τα forum για να βρω πληροφορίες για τον συγκεκριμένο και όχι μόνο.

Λογικά σήμερα θα σου στοίχιζε 100 ευρώ λιγότερο λόγω ισοτιμίας, σωστά; Τον Αύγουστο 1 ευρώ = 1,25 δολάρια, τώρα 1 ευρώ = 1,3 δολάρια.
Τότε είχες κερδίσει 625 ευρώ, σήμερα θα κέρδιζες 725 ευρώ.

#236   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2012 - 11:11

Μετατρέπεις την τιμή που σου δίνει σε euro π.χ. με αυτό http://www.xe.com/ucc/
Υπολογίζεις ότι παίρνει κάποιο ποσοστό συναλλάγματος και η τράπεζα (π.χ. η Πειραιώς σε μεγάλα ποσά παίρνει 5 ευρώ)

Καλό θα ήταν να έχεις ρυθμίσει από το paypal την προμήθεια να σου την παίρνει η τράπεζα και όχι το paypal έτσι γλιτώνεις μερικά ευρώ τις δύσκολες αυτές μέρες!!
(Για να το κάνεις αυτό θα πας από το Paypal My Account/Profile/My money/My preapproved payments(κάνεις click στο update)/Set Available Funding Sources/Conversion Options/(και θα επιλέξεις)Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Αν χρησιμοποιείς παραπάνω από μία κάρτα, βάλε αυτή την επιλογή για όλες τις κάρτες σου.

#237   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/12/2012 - 13:04

Παιδιά το electronic King είναι αξιόπιστο, πολύ αξιόπιστο, πρόσφατα ένας φίλος μου πήρε το Retina 15" από εκεί και όλα καλά πήγαν, το mac σφραγισμένο κλπ

#238   Airgatos

Airgatos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/12/2012 - 15:55

Μετατρέπεις την τιμή που σου δίνει σε euro π.χ. με αυτό http://www.xe.com/ucc/
Υπολογίζεις ότι παίρνει κάποιο ποσοστό συναλλάγματος και η τράπεζα (π.χ. η Πειραιώς σε μεγάλα ποσά παίρνει 5 ευρώ)

Καλό θα ήταν να έχεις ρυθμίσει από το paypal την προμήθεια να σου την παίρνει η τράπεζα και όχι το paypal έτσι γλιτώνεις μερικά ευρώ τις δύσκολες αυτές μέρες!!
(Για να το κάνεις αυτό θα πας από το Paypal My Account/Profile/My money/My preapproved payments(κάνεις click στο update)/Set Available Funding Sources/Conversion Options/(και θα επιλέξεις)Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Αν χρησιμοποιείς παραπάνω από μία κάρτα, βάλε αυτή την επιλογή για όλες τις κάρτες σου.

Άψογος, να 'σαι καλά.

#239   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/12/2013 - 00:30

Παιδιά έχει κανένας πρόσφατες εμπειρίες με τον electronic king;

Οι τιμές είναι πολύ καλές, βλέπω το 98+% των θετικών reviews αλλά διαβάζω και τόσα κακά σχόλια που δεν ξέρω τι να πιστέψω τελικά...



#240   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 09/12/2013 - 10:32

Και απο την κουβεντα μας να δεις εδω που εχουμε θεωρητικά θα δεις πως αξίζει να το παρεις απο εκει γιατι γλυτωνεις πολλά ε!Θα το παρεις το μακ σου αλλα το θεμα ειναι πως πολλές φορες θα σου βγάλει λίγο την πίστη μεχρι να στο στειλει.Οπως ειπανε κ τα παιδια παραπανω δεν εχεις προβλημα να χασεις τα λεφτα σου οποτε εγω θα σου ελεγα κανε το!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες