Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Electronic King


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
257 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/09/2012 - 21:00

Έγραψες electronic king eBay στο google και δεν στον έβγαλε πάνω πάνω;;;:)

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/09/2012 - 21:00

http://stores.ebay.c...tronic-king-inc

#108   tempo

tempo

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2012 - 21:01

έψαχνα στο ebay.co.uk

#109   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2012 - 23:17

Πλέον περιμένοντας την παραγγελία μου, δεν κλείνω μάτι τα βράδια, μιας και τέτοιες ώρες απαντά ο "Sam".
Απόψε αποφάσισα να κάνω μια διαφορετική έρευνα για το όνομά του στο google, καταλήγοντας σε αυτό το έγγραφο.
http://www.docstoc.c...ON-MAY-27-2011# (Σελίδα 24 ή 23 ανάλογα τον τρόπο που θα ψάξετε)

Αν κατάλαβα σωστά στο παρελθόν έχουν κατασχεθεί λογαριασμοί του electronic king? Αν ρίξετε μια ματιά σε όλο το έγγραφο θα δείτε διάφορες κινήσεις προϊόντων της Apple...
Χμ, τι μπορεί να βρει κανένας τελικά στο διαδίκτυο

Ελπίζω μόνο να τελειώσω με την παραγγελία μου να ησυχάσω :P


#110   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2012 - 23:19

Εγώ πήρα αυτό http://cgi.ebay.co.u...6#ht_4030wt_952
To οποίο περιέχει όλα τα γράμματα τους αριθμούς πάνω από τα γράμματα και τα σύμβολα, δεξιά από τα γράμματα στο πληκτρολόγιο.
Σκεφτόμουν ξέρω γω, αν ταιριάξουν πάνω στο Macbook να τα έβαζα όχι παντού αλλά μόνο εκεί που τα αγγλικά αλλάζουν, π.χ. στο j το w το u. κλπ, ενώ να μην βάλω τίποτα σε γράμματα όπως το a, z, x.

Ευκαιρία να μάθεις τυφλό σύστημα ;)

#111   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2012 - 23:24

Ευκαιρία να μάθεις τυφλό σύστημα ;)

To... κατέχω το γκαβό σύστημα :D απλά περισσότερο έτσι για ομορφιά τα πήρα... anyway, τώρα όπως βλέπεις στο προηγούμενό μου post έχω πιο σοβαρά ζητήματα που με απασχολούν, περί αξιοπιστίας του king!!!

#112   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/09/2012 - 23:44

Τελικά βρέθηκε μέσω FedEx ή σου έστειλε άλλο;

Αναρτημένη εικόνα


#113   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2012 - 23:51

Τελικά βρέθηκε μέσω FedEx ή σου έστειλε άλλο;


Μου στέλνει άλλο λέει άλλα δε μου δίνει το tracking number μου. Μου απαντά μία φορά την ημέρα σε ένα μήνυμά μου και μου λέει ότι θα το έχω σύντομα, όταν του λέει ότι θα τραβήξω τα χρήματά μου πίσω κλαίγεται λέγοντάς μου να μην το κάνω γιατί θα το έχω σύντομα.
Το τηλέφωνο που έχω δώσει στο paypal (301-641-8869) δε λειτουργεί.
Ωστόσο εγώ συνεχίζω να ψάχνω, αν οι πληροφορίες που βρίσκω είναι σωστές ο τύπος μένει σε μία αρκετά καλή περιοχή, είναι γύρο στα 40 και το πραγματικό του όνομα είναι Victor.

Στο επόμενο μήνυμά μου θα τον αναφέρω με το πραγματικό του όνομα να δω τι θα κάνει.

#114   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:23

Όταν δεν έχει στείλει κάτι δεν δίνει τρακιν number,έτσι μου έκανε εμένα τουλάχιστον. ΌΤαν το έστειλε τότε μου έδωσε.

Χαράς στο κουράγιο σου.Εγώ πάντως σου προτείνω να κάνεις dispute στο paypal αν δεν σου δώσει tracking μέχρι δευτέρα τρίτη.

Το δέμα τελικά το έχασε;

Αναρτημένη εικόνα


#115   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:29

Όταν δεν έχει στείλει κάτι δεν δίνει τρακιν number,έτσι μου έκανε εμένα τουλάχιστον. ΌΤαν το έστειλε τότε μου έδωσε.

Χαράς στο κουράγιο σου.Εγώ πάντως σου προτείνω να κάνεις dispute στο paypal αν δεν σου δώσει tracking μέχρι δευτέρα τρίτη.

Το δέμα τελικά το έχασε;


Αυτό κατάλαβα κι εγώ μάλλον τώρα έρχεται από Αμερική - Αγγλία και λέει μπαρούφες. Αν κάνω dispute θα πάρω τα χρήματα μου σε περίπου 30 μέρες, οπότε πάλι θα χάσω χρόνο. Άρα ως μόνη επιλογή που έχω είναι να περιμένω, και να τον ενοχλώ καθημερινά με πμ.

Το δέμα μου είπε ότι μάλλον το έκλεψαν από μέσα.
"The last one was stolen by Fedex and a new one is on its way to you. Sorry for any inconvenience caused.
Sam"

Τώρα βρήκα και το πραγματικό του τηλέφωνο. Ήδη του έστειλα μήνυμα μέσω του ebay ξεκινώντας με... Hello Victor. Μόλις πάει 2:00 (δηλαδή εκεί 8:00 την ώρα που "ανοίγει" επίσημα) θα τον πάρω τηλ στο 410-461-1201 και ελπίζω να απαντήσει. Το καλό που του θέλω.

Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 22/09/2012 - 00:30


#116   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:32

Μάλλον έρχεται από Αμερική - Αγγλία. Το ότι κάνει κάποια παραεισαγωγή είναι σίγουρο. Δεν δίνει ποτέ απόδειξη.
Ότι τον λένε Victor είναι σίγουρο γιατί μου το είχε πει κι από τον τρόπο που μιλάει Αγγλικά τον κάνω για Ισπανόφωνο.. Μεταχειρίζεται πολλές λέξεις στον γραπτό λόγο.
Είναι 2 που απαντάνε,όχι ένας. Ο ένας μάλλον που και που απαντάει από Αγγλία.

Ποποποπο ρε φίλε που έμπλεξες..Εύχομαι να λήξει όλο αυτό σύντομα..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/09/2012 - 00:34

Αναρτημένη εικόνα


#117   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:40

Μάλλον έρχεται από Αμερική - Αγγλία. Το ότι κάνει κάποια παραεισαγωγή είναι σίγουρο. Δεν δίνει ποτέ απόδειξη.
Ότι το λένε Victor είναι σίγουρο γιατί μου το είχε πει κι από τον τρόπο που μιλάει Αγγλικά τον κάνω για Ισπανόφωνο.. Μεταχειρίζεται πολλές λέξεις στον γραπτό λόγο.
Είναι 2 που απαντάνε,όχι ένας. Ο ένας μάλλον που και που απαντάει από Αγγλία.

Ποποποπο ρε φίλε που έμπλεξες..Εύχομαι να λήξει όλο αυτό σύντομα..


Άστα να πάνε, όλη η γκαντεμιά πάνω μου έπεσε :P . Μία φορά μου έτυχε ένας John, δεν ξέρω τι παίζει, απλά κι εγώ τώρα αλλάζω διεύθυνση και από Γιάννενα θα φτάσω Σάμο, επειδή αυτός αργεί, έπρεπε να τρέξω σήμερα να εξουσιοδοτήσω κάποιον από εδώ να το παραλάβει και μετά να μου το στείλει στο νησί με courier (επιπλέον έξοδα αποστολή και ασφάλισης του δέματος ~70 ευρώ) και να κάνω το σταυρό μου να μην χαθεί πάλι!!!

Τώρα λίγο κουτσομπολιό
Δείτε που μένει ο electronic King :P μα καλά όλα δημόσια τα βγάζουν αυτοί οι Αμερικάνοι
https://maps.google.... City, MD 21042 μάλιστα η κατοικία του κοστολογείτε στα $601k χαχαχα
Δε θα συνεχίσω μην τον κάνω και ρόμπα!!

#118   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:45

Να απαιτήσεις για τα ψέματα αυτά να σου δώσει Apple Care..Δεν κάνω πλάκα. Αν του πεις θα κάνω dispute ότι με δούλευες θα σου δώσει τσάμπα ή θα στο δώσει πολύ φθηνά.

Πρέπει να έχει τρελά φράγκα ο τύπος με τόση παραεισαγωγή. Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι και κλεμμένα δλδ αρκετά από αυτά..Δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Για συνέχισε έχει γέλιο..

Αναρτημένη εικόνα


#119   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:56

Να απαιτήσεις για τα ψέματα αυτά να σου δώσει Apple Care..Δεν κάνω πλάκα. Αν του πεις θα κάνω dispute ότι με δούλευες θα σου δώσει τσάμπα ή θα στο δώσει πολύ φθηνά.

Πρέπει να έχει τρελά φράγκα ο τύπος με τόση παραεισαγωγή. Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι και κλεμμένα δλδ αρκετά από αυτά..Δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Για συνέχισε έχει γέλιο..


Λοιπόν όπως είδες και από το έγγραφο που παρέθεσα παραπάνω μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες δολάρια σπασμένα σε πολλούς λογαριασμούς
Θα μπορούσα να πω με βάση αυτά που βρήκα στο internet και πόσα μέλη μένουν στο σπίτι αλλά, δεν ξέρω αν παραβιάζω το ιδιωτικό άσυλο. Ένα σου λέω αν ήταν Ελλάδα θα έπαιρνε πολλά επιδόματα!!
Αν υποθέσουμε ότι είμαστε υποψήφιοι αγοραστές του σπιτιού του, τότε μπορούμε να μιλήσουμε ελεύθερα για το φτωχικό του, το οποίο είναι διώροφο κατασκευασμένο το 1994 και έχει και τζάκι!!

Την επιχείρησή του ως elecrtronic king την έχει 7 χρόνια... χμ... πέρασε η ώρα κάτσε να τον ξυπνήσω...

#120   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 00:59

Κάνεις για ντετέκτιβ φίλε πραγματικά..:)

Για ξύπνα τον και πες μας τι θα γίνει...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες