Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Reuters: iPhone 4 στα 8GB, iPhone 5 στα τέλη Σεπτέμβρη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 23/08/2011 - 20:54

Όλες τις εφαρμογές που έχεις τις χρησιμοποιείς κάθε μέρα; Μπορείς να σβήνεις και να περνάς ότι χρειάζεσαι. Κινητό είναι. Αν η τιμή είναι 300 € πολλοί θα το πάρουν. Για όποιον δεν του φτάνουν τα 8Gb μπορεί να σκάσει 650+ € και να πάρει το 16αρι. Ελεύθερη αγορά είναι.


Φιλε μου νομιζω οτι αυτο που εγραψα ηταν ξεκαθαρο.
Το αν θα χρησιμοποιησω εγω ολο το αγορασμενο-πληρωμενο software ειναι δικο μου θεμα, τουλαχιστον ομως θελω εναν αποθηκευτικο χωρο που τουλαχιστον να συμβαδιζει με τα minimum δεδομενα της εποχης στις συσκευες αυτης της κατηγοριας.
Αν ακολουθουσαμε ολοι το σκεπτικο σου τοτε θα επρεπε τα κινητα να εχουν το πολυ 500mb για αποθηκευση, να κουβαλαμε μαζι ενα laptop/tablet συνεχεια με το itunes και τις εφαρμογες/παιχνιδια μεσα και να τραμπαρουμε καθε φορα εφαρμογες, παιχνιδια, τραγουδια, φωτο & βιντεο μεταξυ laptop/tablet και κινητου.
Και ολα αυτα σε συσκευες που κοστιζουν πανω απο 300€ ετσι?
Οσον αφορα στην τιμη του φτηνου iphone που θελουν να βγαλουν, ΚΑΝΟΝΙΚΑ θα πρεπει να κοστιζει κατω απο 300€ διοτι ηδη βγαινει το 5αρι με τιμη λογικα κοντα στα 650-750€, αρα το κανονικο 4αρι θα πρεπει να παει στα 400€ και το φτηνο max 300€. Επειδη ομως ολοι ξερουμε οτι η Apple εκτος απο τα πολυ καλα της, εχει και τα πολυ κακα της και ενα απο αυτα βρισκεται στην τιμολογηση (βλεπε τωρινη τιμη 3GS).

Αυτα τα ολιγα. Μενει να τα δουμε ολα στην πραξη.

Τελευταία επεξεργασία από: dusty, 23/08/2011 - 20:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 23/08/2011 - 23:23

Καλα και εγω Ειμαι απο αυτούς που δεν ψινοντε για 5ρι, και προφανώς η Αιτία θα είναι οι λίγες αλλαγές,θα αλλάξω τηλέφωνο 3 μηνών για να πάρω ένα λίγο καλύτερο; Μπααααα!!!!! Ειδικά αν δεν βάλουν και Α5 chip για κανένα λόγο , πάμε του χρόνου για το εξαρακι! ΚΑι ασε αυτούς να βγάζουν φτηνά smartphones, ή πέρνεις το galaxy του χρόνου οχταπυρινο:P

#33   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 23/08/2011 - 23:26

Όσο για τις τιμές που λέει παραπάνω ο thanozr,νταξ το ξεφτιλισαν, παίδες τα άσχημα πέρασαν! Τα χειρότερα ερχοντε! (€€€) {Χ}

#34   Linkgr

Linkgr

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/08/2011 - 23:27

Συμφωνώ πως τα 8 giga είναι λίγα. Εγώ προσωπικά γεμισα 2 φορές το 16 αρι 3gs μου τον τελευταίο χρόνο. Δεν έχουν όλοι όμως την ίδια εμμονή στα apps.
Απ´ο την άλλη δν μπορείς να τα έχεις όλα όταν μιλάμε για τα μικρότερα μοντέλα. Να δούμε πάντως.
Με ένα iPhone πάντως με το hardware του 4 κάτω απ´ο τα 400 €(η καλύτερα τα 350) πιστεύω πως η apple θα πιάσει μεγάλο μέρος της αγοράς που καταλαμβάνει το android. Ένα τέτοιο μοντέλο το βρίσκω πιο σημαντικό απ´ο το iphone5 για την apple.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες