Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Itunes Sync for music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/04/2015 - 01:00

Το άνοιξα ναι. Θα ελέγξω αύριο το φάκελο της μουσικής να δω το γίνεται και θα σου πω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/04/2015 - 09:05

Καλημέρα παιδιά. Τελικά η εικόνα του φακέλου iTunes στη μουσική μου ειναι η ακόλουθη.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1430118166.767296.jpg   352,94KB   7 λήψεις

Απο οτι καταλαβαίνω δεν πρέπει να λείπει κάτι.

Ωστόσο εξακολουθεί να μου πετάει το ίδιο μήνυμα:

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1430118220.907469.jpg   328,12KB   8 λήψεις

Όπως ειναι προφανές το iTunes τρέχει απο πίσω.

Επίσης το προγραμματάκι στο πισί του σπιτιού δουλεύει κανονικά. Windows 7άρια και τα δυο πισί.

Αγνοσται αι βουλαί του Κυρίου...

#48   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:51

Εκτός αν άλλαξε κάτι στην έκδοση 12. Όποτε μόνη λύση είναι μέσω hex edit όπως είχα κανει στο Mac, αλλά κάτι αντίστοιχο σε PC που δεν έχω δοκιμάσει. Ίσως η λύση του Νίκου. Στον πρώτο υπολογιστή της δουλειάς το δοκίμασες το προγραμματάκι; Σου αναγνωρίζει το persistent id?

Τελευταία επεξεργασία από: kiriakosa, 27/04/2015 - 18:52


#49   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:59

Εκτός αν άλλαξε κάτι στην έκδοση 12. Όποτε μόνη λύση είναι μέσω hex edit όπως είχα κανει στο Mac, αλλά κάτι αντίστοιχο σε PC που δεν έχω δοκιμάσει. Ίσως η λύση του Νίκου. Στον πρώτο υπολογιστή της δουλειάς το δοκίμασες το προγραμματάκι; Σου αναγνωρίζει το persistent id?

 

Το προγραμματάκι δουλεύει κανονικά στο πισί του σπιτιού και όχι στου γραφείου που έχω το κύριο μέρος της βιβλιοθήκης μου. Οι εκδόσεις του iTunes είναι οι ίδιες και στους δύο υπολογιστές. Δεν έχει καμία λογική. Κάτι μλκία γίνεται στο πισί του γραφείου, αφού στο σπίτι δουλεύει κανονικότατα... Έσβησα και το iTunes ίσα με 3-4 φορές και το ξαναεγκατέστησα αλλά τίποτα... Δεν βλέπω τι μπορεί να φταίει πραγματικά.... Αν δεν ξέρετε και εσύ και ο Νίκος δεν ξέρει κανείς!!!

 

Κρίμα και μόλις το πρωτοέτρεξα σπίτι μου φάνηκε τόσο απλό... Λέω ωραία θα πάω και στο γραφείο και θα το κάνω...  :(



#50   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:00

Κρίμα, δυστυχώς δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω.

#51   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:04

Ευχαριστώ πολύ για όλη τη βοήθεια πάντως.... Ίσως δοκιμάσω την ιδέα του Νίκου αλλά μου φάνηκε πολύ δύσκολη όπως την έβλεπα... Ίδομεν...



#52   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:13

Πάντως για να κλείσω το θέμα εδώ μιας και ξέχασα να το αναφέρω νωρίτερα, θεωρώ το θέμα αυτό τεράστιας σημασίας και ένα από τα βασικότερα ελαττώματα του iPhone στα 4-5 χρόνια που το έχω και πραγματικά με κάνει να αναρωτιέμαι πώς δεν έπεσα πάνω σε κάτι παρόμοιο όταν έκανα αναζήτηση για το πρόβλημα αυτό...

 

Τι γίνεται όλοι ακούνε youtube; Δεν περνάει μουσική ο κόσμος στο κινητό του;;; 

 

Απίστευτο μου φαίνεται πραγματικά...



#53   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:40

Το DB Cloner έχω την εντύπωση πως δεν είναι συμβατό με τη 12 του iTunes.

 

Όσο γενικότερα για όλο αυτό απο τη στιγμή που συγχρονίζεις με πολλαπλές βιβλιοθήκες, πας σε άλλη λύση τύπου iTools, iMazing κτλ.

 

Διαφορετικά μουσική μόνο σε ένα απο τα 2 PC σου μέσω iTunes.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#54   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:57

Λοιπόν παιδιά @nikosgnr και @kiriakosa το κατάφερα!!! 

 

Δεν ξέρω το γιατί δεν άνοιγε το iTunes DB Cloner στο pc του γραφείου. Αυτό δε θα το μάθω ποτέ.

Παρόλα αυτά πήγα και άνοιξα με ένα Notepad από το φάκελο My Music-->iTunes το αρχειάκι xml που μου είπε ο Νίκος πιο πάνω. Από εκεί μέσα, από τη γραμμή που μου έκανε quote o Νίκος στην τρίτη σελίδα του τόπικ, έγραψα σε ένα χαρτί το Library Persistent ID. Ουσιαστικά είναι αυτό που ζητάει το DB Cloner από ότι κατάλαβα. 

 

Στη συνέχεια ήρθα στο pc του σπιτιού και έτρεξα το DB Cloner καθώς εδώ δουλεύει κανονικά (Νίκο είναι συμβατό με την έκδοση 12 του iTunes γιατί αυτή έχω στο σπίτι) και έκανα μέσω αυτού update το Persistent ID γράφοντας αυτό που είχα σημειώσει από το γραφείο. Άνοιγμα του iTunes και τι να δω; To iTunes του σπιτιού μου επέτρεπε πλέον την χειροκίνητη μεταφορά μουσικής από τη βιβλιοθήκη στο κινητό, χωρίς να μου πειράζει τα αρχεία που είχα ήδη περάσει στο γραφείο.

 

Πλεόν μπορώ να περάσω μουσική και αρχεία από διαφορετικούς υπολογιστές και διαφορετικές βιβλιοθήκες iTunes στο κινητό μου χωρίς πρόβλημα. 

 

Ένα τεράστιο RESPECT και στους δυο σας για τη βοήθεια, πραγματικά σας είμαι ευγνώμων! 

 

ps1. Έγραψα τον τρόπο που το έκανα μην τυχόν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα και πέσει πάνω στο τόπικ.

ps2. Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι πώς γίνεται να μην είναι αυτό ένα πρόβλημα που να έχει απασχολήσει πολύ κόσμο... 



#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2015 - 20:03

Tέλος καλό, όλα καλά λοιπόν.. :)

 

Οι περισσότεροι απλά έχουν 1 PC να συγχρονίζουν. Μη νομίζεις, οι υπόλοιποι λίγοι και καλοί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 27/04/2015 - 20:15

Εύγε , λοιπόν.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες