Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Formart


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
149 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   thanostsimo

thanostsimo

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thanostsimo

Δημοσίευση 01/09/2011 - 17:29

Πίστεψέ με,χωρίς το Aero παει μια χαρά.Εγω τα έτρεχα σε 512RAM και δεν ειχαν κανένα πρόβλημα.Δεν παίζει ρόλο μονο η RAM ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 01/09/2011 - 17:30

Παίζει να είναι απο τα πιο εκνευριστικά threads που έχω διαβάσει ποτέ...
Κατέβασε την τελευταία έκδοση του Ubuntu, κάψτην σε ένα CD, και εγκατέστησε την στο μηχανάκι σου. Μετά εγκατέστησε απευθείας απο το software center του λειτουργικού όποιες εφαρμογές θες. Ο πατέρας σου ούτε που θα το καταλάβει ότι δεν είναι Windows, και εσύ θα κάνεις τη δουλειά σου εύκολα, γρήγορα και ΝΟΜΙΜΑ, μιας και τα πάντα είναι freeware...

#138   thanostsimo

thanostsimo

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thanostsimo

Δημοσίευση 01/09/2011 - 17:32

Παίζει να είναι απο τα πιο εκνευριστικά threads που έχω διαβάσει ποτέ...
Κατέβασε την τελευταία έκδοση του Ubuntu, κάψτην σε ένα CD, και εγκατέστησε την στο μηχανάκι σου. Μετά εγκατέστησε απευθείας απο το software center του λειτουργικού όποιες εφαρμογές θες. Ο πατέρας σου ούτε που θα το καταλάβει ότι δεν είναι Windows, και εσύ θα κάνεις τη δουλειά σου εύκολα, γρήγορα και ΝΟΜΙΜΑ, μιας και τα πάντα είναι freeware...

Αν διαβάσεις πιο πάνω,πρότεινα linux αλλα δεν θέλει :)

#139   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/09/2011 - 17:50

Ρε παίδες που θα βρω οδηγούς γι αυτό το μοντέλο, διότι κατέβασα από την εταιρία τους αυθεντικούς και δεν έτρεχε κάποιους από αυτούς. Ακόμη χρησιμοποίησα το drive geniuw pro 10 αλλα και πάλι μου ζυταει το key το οποιο δεν το έχω και δεν μπορώ έτσι να κάνω τη δουλεια μου. Τίποτε άλλο κανένα πρόγραμμα που να εγκαθιστά και να ενοιμερωνει όλους τους οδηγούς γνωρίζετε....?

#140   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 17:54

Πίστεψέ με,χωρίς το Aero παει μια χαρά.Εγω τα έτρεχα σε 512RAM και δεν ειχαν κανένα πρόβλημα.Δεν παίζει ρόλο μονο η RAM ;)

Αν μιλάμε απλά για εγκατάσταση ναι. Αν όμως μιλάμε για ένα μηχάνημα που να μπορεί να κάνει τη δουλειά του δεν παίζει.
Πάντα, μα πάντα όποτε τα έβαζα σε κάποιον με 1 GB μνήμη είχα γκρίνιες τρελές γιατί είναι το minimum required και δεν
είχε ομαλή λειτουργία. Και μιλάμε για πολλούς, πάρα πολλούς υπολογιστές. Άσε που εδώ δεν είναι καθαρά 1 GB.

Επίσης αν πρόσεξες τα specs η κάρτα γραφικών ούτως ή άλλως δεν σηκώνει Aero γιατί δεν τρέχει DirectX 9.

Και στο θέμα της μνήμης θα διαφωνήσω - δεν είναι το μόνο κριτήριο φυσικά, άλλα είναι το πιο σημαντικό για Win7 η αρκετή μνήμη, γιατί σχεδόν όλοι οι επεξεργαστές των τελευταίων 6-7 ετών τα σηκώνουν. Ένα μικρό Googlarisma θα σε πείσει. :)

Από το site της Microsoft λοιπόν:
"Windows 7 can run on a PC with 1 gigabyte (GB) of RAM, but it runs better with 2 GB. For optimal performance, boost that to 3 GB or more."
http://windows.micro...ter-performance

Τέλος είναι πολύ πιθανόν να λείπουν drivers Win7 για παλαιότερα chipsets...

Είναι πολλά στη μέση...

#141   thanostsimo

thanostsimo

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thanostsimo

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:00

Αν μιλάμε απλά για εγκατάσταση ναι. Αν όμως μιλάμε για ένα μηχάνημα που να μπορεί να κάνει τη δουλειά του δεν παίζει.
Πάντα, μα πάντα όποτε τα έβαζα σε κάποιον με 1 GB μνήμη είχα γκρίνιες τρελές γιατί είναι το minimum required και δεν
είχε ομαλή λειτουργία. Και μιλάμε για πολλούς, πάρα πολλούς υπολογιστές. Άσε που εδώ δεν είναι καθαρά 1 GB.

Επίσης αν πρόσεξες τα specs η κάρτα γραφικών ούτως ή άλλως δεν σηκώνει Aero γιατί δεν τρέχει DirectX 9.

Και στο θέμα της μνήμης θα διαφωνήσω - δεν είναι το μόνο κριτήριο φυσικά, άλλα είναι το πιο σημαντικό για Win7 η αρκετή μνήμη, γιατί σχεδόν όλοι οι επεξεργαστές των τελευταίων 6-7 ετών τα σηκώνουν. Ένα μικρό Googlarisma θα σε πείσει. :)

Από το site της Microsoft λοιπόν:
"Windows 7 can run on a PC with 1 gigabyte (GB) of RAM, but it runs better with 2 GB. For optimal performance, boost that to 3 GB or more."
http://windows.micro...ter-performance

Τέλος είναι πολύ πιθανόν να λείπουν drivers Win7 για παλαιότερα chipsets...

Είναι πολλά στη μέση...


Δε χρειάζομαι googlάρισμα,ψαγμένος είμαι στο θέμα :Ρ Μπορεί να είναι το minimum 1GB,αλλά σου λέω οτι και χωρίς aero έτρεχε μια χαρά και δυο τρομάρες σε 512.Απλα μετα θα εχει ζουζουνιές αν θελει κατι "βαρύ" στον υπολογιστή..Anyways τα 7 ειναι αρκετά αξιόπιστα :) Δε νομιζω να διαφωνεί κανεις :)

#142   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:09

Ok whatever,
15 χρόνια φτιάχνω υπολογιστές (μέσα-έξω) και έχω χάσει το μέτρημα σε πόσους υπολογιστές έχω κάνει Windows installation
(από τα Windows 3.1 για όποιον θυμάται by the way-αναμνήσεις DOS!)

Δεν προσπαθώ να πείσω εσένα αν έχω δίκιο, αλλά το παλικάρι για να μην τρέχει και δε φτάνει.
Windows 7 με κάτω από 2 GB μνήμη απλά σπάνε τα νεύρα του χρήστη, όσος κι αν είναι ο επεξεργαστής και ο σκληρός. That's the hard truth...

Τώρα αν τρέχει με λιγότερα είναι αδιάφορο για ένα χρήστη που απλά θέλει ένα μηχάνημα να κάνει τη δουλειά του.

(και by the way, μετά από τόσα χρόνια ακόμα Googlaro ακόμα και για πράγματα που θεωρητικά είναι απλά-γιατί στους υπολογιστές ποτέ
μα ποτέ δεν είναι κάποιος τόσο ψαγμένος ώστε να μην το χρειάζεται)

Τελευταία επεξεργασία από: theo83, 01/09/2011 - 18:12


#143   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:18

Ok whatever,
15 χρόνια φτιάχνω υπολογιστές (μέσα-έξω) και έχω χάσει το μέτρημα σε πόσους υπολογιστές έχω κάνει Windows installation
(από τα Windows 3.1 για όποιον θυμάται by the way-αναμνήσεις DOS!)

Δεν προσπαθώ να πείσω εσένα αν έχω δίκιο, αλλά το παλικάρι για να μην τρέχει και δε φτάνει.
Windows 7 με κάτω από 2 GB μνήμη απλά σπάνε τα νεύρα του χρήστη, όσος κι αν είναι ο επεξεργαστής και ο σκληρός. That's the hard truth...

Τώρα αν τρέχει με λιγότερα είναι αδιάφορο για ένα χρήστη που απλά θέλει ένα μηχάνημα να κάνει τη δουλειά του.

(και by the way, μετά από τόσα χρόνια ακόμα Googlaro ακόμα και για πράγματα που θεωρητικά είναι απλά-γιατί στους υπολογιστές ποτέ
μα ποτέ δεν είναι κάποιος τόσο ψαγμένος ώστε να μην το χρειάζεται)

Βρε φιλε κανένα πρόγραμμα για να βρω τους οδηγούς για το HP G3000, έχεις κανένα πρόγραμμα...? Είχα κατεβάσει το driver genius pro 10 αλλα ήθελε ενεργοποίηση κι έτσι δεν έκανα τη δουλεια μου, μήπως ξέρεις πως να βρω και να ενημεροσω τους οδηγούς με κανένα πρόγραμμα, διότι είχα κατεβάσει από την ετερια και κάποιοι από αυτούς δεν έτρεχαν και οδηγήθηκα πάλι σε Format, μήπως γνωρίζεις τίποτα...


Σε ρωτάω διότι θα πρέπει να είσαι και έμπειρος με τόσα χρονια να φτιάχνεις υπολογιστές.... Φιλικά Γιώργος.....

#144   thanostsimo

thanostsimo

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thanostsimo

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:24

Ok whatever,
15 χρόνια φτιάχνω υπολογιστές (μέσα-έξω) και έχω χάσει το μέτρημα σε πόσους υπολογιστές έχω κάνει Windows installation
(από τα Windows 3.1 για όποιον θυμάται by the way-αναμνήσεις DOS!)

Δεν προσπαθώ να πείσω εσένα αν έχω δίκιο, αλλά το παλικάρι για να μην τρέχει και δε φτάνει.
Windows 7 με κάτω από 2 GB μνήμη απλά σπάνε τα νεύρα του χρήστη, όσος κι αν είναι ο επεξεργαστής και ο σκληρός. That's the hard truth...

Τώρα αν τρέχει με λιγότερα είναι αδιάφορο για ένα χρήστη που απλά θέλει ένα μηχάνημα να κάνει τη δουλειά του.

(και by the way, μετά από τόσα χρόνια ακόμα Googlaro ακόμα και για πράγματα που θεωρητικά είναι απλά-γιατί στους υπολογιστές ποτέ
μα ποτέ δεν είναι κάποιος τόσο ψαγμένος ώστε να μην το χρειάζεται)

Μη νομίζεις,και εγώ εχω κάνει απειρα format..εντάξει λογικα θα έχει υπόψην οτι δε θα πεταει κιολας..απλά κοιτάμε καποια λύση εκτός linux γιατι οπως αναφέρθηκε και πανω το παιδι δεν θέλει..Μπορει να παει στα ΧΡ :) Ούτε αντίρρηση έφερα για το googling ούτε για το ψάξιμο γενικότερα. ;)

#145   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:29

Βρε φιλε κανένα πρόγραμμα για να βρω τους οδηγούς για το HP G3000, έχεις κανένα πρόγραμμα...? Είχα κατεβάσει το driver genius pro 10 αλλα ήθελε ενεργοποίηση κι έτσι δεν έκανα τη δουλεια μου, μήπως ξέρεις πως να βρω και να ενημεροσω τους οδηγούς με κανένα πρόγραμμα, διότι είχα κατεβάσει από την ετερια και κάποιοι από αυτούς δεν έτρεχαν και οδηγήθηκα πάλι σε Format, μήπως γνωρίζεις τίποτα...


Σε ρωτάω διότι θα πρέπει να είσαι και έμπειρος με τόσα χρονια να φτιάχνεις υπολογιστές.... Φιλικά Γιώργος.....

Σου έστειλα PM

#146   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:52

Ρε παίδες που θα βρω οδηγούς γι αυτό το μοντέλο, διότι κατέβασα από την εταιρία τους αυθεντικούς και δεν έτρεχε κάποιους από αυτούς. Ακόμη χρησιμοποίησα το drive geniuw pro 10 αλλα και πάλι μου ζυταει το key το οποιο δεν το έχω και δεν μπορώ έτσι να κάνω τη δουλεια μου. Τίποτε άλλο κανένα πρόγραμμα που να εγκαθιστά και να ενοιμερωνει όλους τους οδηγούς γνωρίζετε....?

To keyboard στο BIOS δουλεύει?

#147   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:55

To keyboard στο BIOS δουλεύει?

Όχι φιλε δεν μου δουλεύει, sorry κι ολας τώρα το είδα το messanger....

#148   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:56

Όχι φιλε δεν μου δουλεύει, sorry κι ολας τώρα το είδα το messanger....

Είναι το keyboard του laptop που δεν δουλεύει ή εξωτερικό?

#149   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:14

Είναι το keyboard του laptop που δεν δουλεύει ή εξωτερικό?

ΤΟυ laptop δεν έχω αγοράσει κάποιο άλλο....

#150   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:25

ΤΟυ laptop δεν έχω αγοράσει κάποιο άλλο....

Ή είναι πρόβλημα του keyboard ή του BIOS. Δεν έχει να κάνει με Windows οδηγό.
Κοίτα τα PM σου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες