Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με το Baseband


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   JohnySt

JohnySt

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2009 - 13:24

εκανα update το iPhone 3G με το iTunes στην 3.01 μετα εκανα download το 3.0 και το εκανα jeilbreak με το redsn0w και εγκατεστησα το cydia και το Ιcy.
εκανα reboot k meta πηγα να μπω στο Cydia για να κανω install το ultrasn0w αλλα δεν μπορω γιατι μου βγαζει σφαλματα και μερικεσ φορες με πεταει εξω...

το προβλημα μου τωρα ειναι οτι βαζω τιν καρτα(sim) και δεν μπορει να βρει σημα...
εχω παρει απο E-bay ενα "Fake Sim" που κ καλα το βαζεις μαζι με την Sim κ κανει το unlock,
οταν το βαζω κ κανω reboot το iPhone ψαχνει για σημα κ μετα απο λιγο λεει "Δεν υπαρχει υπηρεσια"
Παω να κανω manual network search μου βρισκει τις εταιριες (Vod****, Cos****, Ti***)
αλλα δεν μπορει να συνδεθει οταν επιλεγω καποια απο αυτες (την αναλογη της Sim που εχω μεσα)
Βγαζει ενα σφαλμα
Αναρτημένη εικόνα
κ αν πατησω ρυθμησεις με παει παλι στο manual network search

μπορειτε να μ προτεινετε καποια λυση??
το ειχα με 2.2 FW και δουλευε...
εδω εχω ta INFO του iPhone 3G μου....

---- Ε.Υ.Χ.Α.Ρ.Η.Σ.Τ.Ω ----



Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2009 - 14:06

Αυτο το κανει της κορης μου το 3g σε εκδοση 3.1 χωρις jb. Απο οτι εχει παρατηρησει αυτο γινεται οταν το σημα του κινητου ειναι οριακο και ξαφνικα χανει τελειως το δικτυο και ζηταει χειροκινητη αναζητηση. Υπαρχουν φορες που βρισκει μονο του το δικτυο μετα απο 5-10 λεπτα ή με το που παταει αναζητηση οταν ξεκιναει την αναζητηση το βρισκει ξαφνικα χωρις να βρισκει την Voda μεσα στα δικτυα και συνεχιζει να ψαχνει ενω τηνβ εχει βρει την Voda χωρις να υπαρχει στα διαθεσιμα δικτυα.

#3   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2009 - 17:33

Τελικα της κορης μου το πηγαμε προν λιγο στην Vodafone για να το δουν..τα παραειπαμε και λιγο και επειδη εχει και λιγο σπασμενο το ασπρο πισω καπακι ελπιζουμε μηπως και γινει αντικατασταση.....Ποιος ξερει....Μαλιστα ρωτησα αν η vodafone επισκευαζει τα κινητα και η απαντηση ηταν ξεκαθαρη.

ΟΧΙ....Μονο αναβαθμιση λογισμικου κανουμε . Αλοιως αντικατασταση !!!!!

#4   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 17:48

Φίλε δοκίμασε ένα restore και ξανά jb χωρίς εγκατάσταση του icy και μετά μπες cydia, κάνε όλα τα updates και μετά unlock.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες