Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 με μεταλικό πλαίσιο και οθόνη μικρότερη από 4 ίντσες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 29/08/2011 - 21:37

Εγώ θα σας υπενθυμίσω το άρθρο μου που είχα γράψει πριν 6+ μήνες: http://www.iphonehel...oing-the-maths/

Προφητικός; ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2011 - 21:43

Εγώ θα σας υπενθυμίσω το άρθρο μου που είχα γράψει πριν 6+ μήνες: http://www.iphonehel...oing-the-maths/

Προφητικός; ;)


σωστος. και εγω ειμαι σχεδον σιγουρος, οτι η οθονη θα εχει ακιβως τις ιδιες διαστασεις. και γενικα το τηλεφωνο, θα ειναι ομοιο εμφανισιακα. αλωστε γιατι να χαλασει μια πετυχημενη συνταγη που πουλαει τρελλα!? (κατα την apple παντα)

#18   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/08/2011 - 21:53

Κοίτα να δεις που θα πάρω Samsung :lol:

Πάναγια μου... μόλις το έγραψα ανατρίχιασα :wacko:

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 29/08/2011 - 21:54


#19   Exxxx

Exxxx

    X

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2011 - 21:57

η apple ότι και να βγάλει θα πουλήσει μόνο και μόνο επειδή έχει το μηλαράκι

#20   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 29/08/2011 - 22:13

Μπα αν δεν αλλάξει προς τα πάνω ο ανταγωνισμς έχει κάνει πολλά επίπεδα ανόδου και σκέψου ότι τώρα είναι το galaxy 2 σε λίγο μπορεί το 3 και φυσικά 99% θα έχει και εκτός του hardware απο του χρόνου να έχει και το software των άλλων εταιριών να τους έχει φτάσει αλλά κα ξεπεράσει π.χ. Flash αλλά και αλλα τέτοια χωριά ότι όλες οι καλές οι εφαρμογές βρίσκονται και στο android market αλλα σύντομα και στην πλατφόρμα των windows phone

#21   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2011 - 22:35

πλεον ολες οι εταιριες βγαζουν μοντελα με 4 και 4.3 ιντσες οθονη...δεν νομομιζω να κανει το λαθος η apple και να μη βγαλει το 5αρι με τουλαχιστον 4 ιντσες οθονη...
εγω αφησα το iphone και αγορασα το s2 μονο και μονο για την οθονη του και το hardware...αν κ ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος με το samsung σκέφτομαι να ξαναγυρισω στο ios αλλα οχι παλι σε 3.5 ιντσες ρε μαμωτο....σιγουρα οι κολλημενοι θα το αγορασουν και με 3.5 ιντσες αλλα φαντάζομαι πως σκοπος της καθε εταιρίας είναι εκτος απο το να κρατησει τους πελατες της να θελει να κερδισει κ αλλους...δεν ξερω πως θα κερδισει καινούργιους πελάτες και πως θα πείσει αυτους με το 4 να αγοράσουν το 5αρι οταν δεν κάνεις μια ικανοποιητική αλλαγή περα απο τη ram τη καμερα και τοn επεξεργαστή...πως θα με πεισεις βρε apple να αφησω το s2 για να παρω το 5???
πάντως νομίζω πως σκέφτονται αρκετοί όπως εγώ....τι να πω...ίδωμεν..

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 29/08/2011 - 22:37


#22   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/08/2011 - 22:47

Αν είναι αλήθεια... που δεν είναι, θα πάρω το Samsung galaxy S 2 ... που λέει ο λόγος

#23   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 29/08/2011 - 22:52

Αν είναι αλήθεια... που δεν είναι, θα πάρω το Samsung galaxy S 2 ... που λέει ο λόγος

Αν είναι αλήθεια... που δεν είναι, θα πάρω και εγώ κάτι αντίστοιχο ίσως το καινούριο βέβαια

#24   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2011 - 22:53

Αν είναι αλήθεια... που δεν είναι, θα πάρω το Samsung galaxy S 2 ... που λέει ο λόγος


αν σου αρεσουν οι μοντες και εχεις χρονο να ασχοληθεις μη το σκεφτεσαι καθολου... ;)
το κινητο τα σπαει πραγματικα...

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 29/08/2011 - 22:53


#25   vezyro

vezyro

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2011 - 23:34

πλεον ολες οι εταιριες βγαζουν μοντελα με 4 και 4.3 ιντσες οθονη...δεν νομομιζω να κανει το λαθος η apple και να μη βγαλει το 5αρι με τουλαχιστον 4 ιντσες οθονη...
εγω αφησα το iphone και αγορασα το s2 μονο και μονο για την οθονη του και το hardware...αν κ ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος με το samsung σκέφτομαι να ξαναγυρισω στο ios αλλα οχι παλι σε 3.5 ιντσες ρε μαμωτο....σιγουρα οι κολλημενοι θα το αγορασουν και με 3.5 ιντσες αλλα φαντάζομαι πως σκοπος της καθε εταιρίας είναι εκτος απο το να κρατησει τους πελατες της να θελει να κερδισει κ αλλους...δεν ξερω πως θα κερδισει καινούργιους πελάτες και πως θα πείσει αυτους με το 4 να αγοράσουν το 5αρι οταν δεν κάνεις μια ικανοποιητική αλλαγή περα απο τη ram τη καμερα και τοn επεξεργαστή...πως θα με πεισεις βρε apple να αφησω το s2 για να παρω το 5???
πάντως νομίζω πως σκέφτονται αρκετοί όπως εγώ....τι να πω...ίδωμεν..



Και εγω πιστευω τον φιλο parafron4. Απο ενα σημειο και μετα ειναι υπερβολικα λιγες οι 3.5 ιντσες του αιφον εν ετος 2011, και αμα δουλεψεις για κανα μηνα με 4.3 σου ξενιζει υπερβολικα το πισωγυρισμα.
Εγω ημουν φανατικος αιφονακιας και εχω γυρισει σε android απο το sgs2 και μετα. Περιμενω το νεο αιφον με δυνατα specs και μεγαλυτερη οθονη. Αν ειναι 3.5 ιντσες παλι,εμενα τουλαχιστον με εχασε μεχρι το επομενο αιφον....

#26   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 30/08/2011 - 00:57

Μιας και κάποιοι αναφέρετε την Samsung απο προσωπική εμπειρία τόσο με Samsung ώσο και με Apple υπάρχει μεγάλο χάσμα. Μπορεί το Galaxy S μου να είναι αξιοπρεπές αλλά για το να το φτάσω εκεί που ήθελα αφιέρωσα πολύ χρόνο με custom ROMs κ.λ.π ενώ το iPhone απο την αρχή με το ιOS είναι μια χαρά.

Απο πλεύρα developer δε άλλη πονεμένη ιστορία το Android!!! Μπορεί να πληρώνω εισφορά στην Apple αλλά ξέρω τι τρέχει και τι όχι.

Και για το τέλος το καλύτερο από όλα είναι η Samsung Hellas και τα support και updates της!!! Τρελή αναμονή και υπομονή!!

Με τα τώρα βέβαια δεδομένα και αυτά που διαβάζω δεν νομίζω να αποχωριστώ το 4αρι μου εύκολα. :rolleyes:

#27   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 30/08/2011 - 01:48

Μιας και κάποιοι αναφέρετε την Samsung απο προσωπική εμπειρία τόσο με Samsung ώσο και με Apple υπάρχει μεγάλο χάσμα. Μπορεί το Galaxy S μου να είναι αξιοπρεπές αλλά για το να το φτάσω εκεί που ήθελα αφιέρωσα πολύ χρόνο με custom ROMs κ.λ.π ενώ το iPhone απο την αρχή με το ιOS είναι μια χαρά.

Απο πλεύρα developer δε άλλη πονεμένη ιστορία το Android!!! Μπορεί να πληρώνω εισφορά στην Apple αλλά ξέρω τι τρέχει και τι όχι.

Και για το τέλος το καλύτερο από όλα είναι η Samsung Hellas και τα support και updates της!!! Τρελή αναμονή και υπομονή!!

Με τα τώρα βέβαια δεδομένα και αυτά που διαβάζω δεν νομίζω να αποχωριστώ το 4αρι μου εύκολα. :rolleyes:


φίλε μου νομίζω κάνεις λάθος...καταρχήν αναφέρθηκε το galaxy s2 και οχι το galaxy s...το s2 ισως να ειναι κ το μονο κινητό που δεν χρειάζεται custom rom...είναι ταχύτατο και σταθερό και με τη μαμα ρομ...ο μόνος λόγος για να φλασαρεις custom ειναι για να εχεις ολα τα mods μαζεμένα σε μια ρομ χωρίς να χρειάζεται να τα περνάς ενα ενα...
δεύτερον είπες οτι στο galaxy χρειάστηκες αρκετό χρόνο για να το στήσεις ενω στο iphone με το ios απο την αρχη ηταν μια χαρά...εγώ θα σου πω οτι όταν βγάλεις το iphone απο το κουτί και το ανοίξεις ειναι ενα τουβλο με οθονη που παίρνει τηλέφωνα και στέλνει μηνύματα....αρα κ εκει χρειάζεσαι χρόνο για να κάνεις jailbreak και να περάσεις τα tweaks απο το cydia...για κάποιον που ασχολείται το να στήσει ενα iphone η ενα android είναι παιχνιδάκι πλέον...
εκεί που θα συμφωνήσω μαζι σου είναι σε οτι έχει σχέση με τη samsung hellas...όντος αργούν αρκετά τα official updates...βέβαια όλες οι ρομς που κυκλοφορούν είτε custom είτε official που εχουν κυκλοφορήσει σε άλλες χώρες έχουν όλες ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο οπότε δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις τα update απο τη samsung hellas...

τώρα θα μου πεις αφού είναι όλα τόσο ωραία γιατί θες να αφήσεις το s2 και να πάρεις το 5αρι....ο ένας λόγος είναι οτι το android υστερεί στο θέμα παιχνίδια σε σχέση με το app store και ο δεύτερος οτι καμία συσκευή δεν εχει τα αξεσουάρ που έχει το iphone...βαρέθηκα να θέλω μια θήκη βρε αδερφέ και να πρέπει να την παραγγείλω απο το νετ και να περιμένω καμιά εβδομάδα μέχρι να έρθει..ενω για το iphone μέχρι και στα περίπτερα που λέει ο λόγος πουλάνε...

αυτά απο εμένα και για ακόμη μια φορά εύχομαι το δημοσίευμα να είναι λαθος και να βγει το 5αρι με 4ιντσες οθονη... :)

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 30/08/2011 - 01:50


#28   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2011 - 02:19

δεν θα πεθάνουμε αν δεν έχει και 4 άρα οθόνη.ολόκληρες θεωρίες μάρκετινγκ και fails ακούστηκαν, σιγά το big disaster.

#29   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/08/2011 - 02:36

παιδια μην ανησυχειτε το 5αρι θα εχει ολα τα καλουδια που θελουμε(οταν θα κυκλοφορησει) γιατι εγω πιστευω οτι δεν θα κυκλοφορησει 5αρι αλλα 4ς τους προσεχεις μηνες.αυτα τα ολιγα.

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 30/08/2011 - 02:37





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες