Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote κ επιδοτηση νεας συσκευης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 13:48

Vodafone 4 νούμερα φέτος λόγω λανθασμένης ενημερώσης σε χρήση στο εξωτερικό,
4800e λογαριασμοί,επιδότηση 370ε
Συνοπτικά μετά από πολύ κόπο, αίτημα φορητότητας 620e.
Πέρυσι συνολικοί λογαριασμοί 1300e επιδότηση 680e , πάντως έχουν αλλάξει πολιτική όλοι και έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά όταν πρόκειται για επιδότησεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vagelis2009

vagelis2009

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:V-ANGEL

Δημοσίευση 30/08/2011 - 14:30

Απο το 1993-4 ειμαι στη cosmoste και οταν ζητησα ευγενικα να μου κανουν μια καλη προσφορα να παρω το εργαλειο, μου ειπα ξερα και λιτα 60ε.με χαλασε!και λεω μηπωσ να το αφησω λιγο και αυξηθει?ξανα τηλ...."εχετε επιδοτηση μεχρι 00/00/11"..καλα λεω θα το σκεφτω..ξανα τηλ...και λεω ας το ρισκαρω δεν θα κανω τπτ.
πηγα,πηρα το εργαλειο μετρητο!,και αφησα το συμβολαιο χωρις ανανεωση.μολις βγει το καινουριο εργαλειο,θα τους πω.ποιος θα μου κανει καλη προσφορα?εκει θα παω.
ετσι θα θελω τουλαχιστον.

#18   konstako

konstako

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 15:15

Εγώ παιδιά χρησιμοποίησα την επιδότησή μου πριν μερικές ημέρες και ανανέωσα για 24 μήνες στην εταιρία και 12 στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Η ερώτησή μου είναι πότε θα ξαναδικαιούμαι επιδότηση, στο τέλος του 12μήνου ή στο τέλος του 24μήνου;



ουσιαστικα η επιδότηση είναι "δωράκι" για την υπογραφή του συμβολαίου.
για αυτό σου είπαν οτι η επόμενη θα βγεί με την λήξη, για να υπογράψεις το επόμενο

#19   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 31/08/2011 - 07:43

Απο το 1993-4 ειμαι στη cosmoste και οταν ζητησα ευγενικα να μου κανουν μια καλη προσφορα να παρω το εργαλειο, μου ειπα ξερα και λιτα 60ε.με χαλασε!και λεω μηπωσ να το αφησω λιγο και αυξηθει?ξανα τηλ...."εχετε επιδοτηση μεχρι 00/00/11"..καλα λεω θα το σκεφτω..ξανα τηλ...και λεω ας το ρισκαρω δεν θα κανω τπτ.
πηγα,πηρα το εργαλειο μετρητο!,και αφησα το συμβολαιο χωρις ανανεωση.μολις βγει το καινουριο εργαλειο,θα τους πω.ποιος θα μου κανει καλη προσφορα?εκει θα παω.
ετσι θα θελω τουλαχιστον.

Αδερφέ συγνώμη άλλα το 1993 η μοναδική εταιρία στην Ελλάδα ήταν η telestet, μετα έγινε η panafon και στο τέλος του 1997 έγινε και η comote! Μάλλον ζήταγες καλύτερη επιδότηση από λάθος εταιρεία :P

#20   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 31/08/2011 - 08:04

Τέλος Οκτωβρίου λήγει κι εμένα στον Cosmote ...λέτε να έχει βγεί το 5άρι και να το πάρω με επιδότηση ? Χλωμό το κόβω ........

#21   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2011 - 08:10

εμενα φιλη που δουλευει μεσα σε cosmote μου ειπε να ξεχασουμε τις μεγαλες επιδοτησεις και αυτο θα ισχυει και στους 3 παροχους

#22   leuteris7

leuteris7

    iPH Member

  • 219 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 31/08/2011 - 08:57

καλημερα και απο εμενα εγω παντως που ρωτησα πριν 20 μερες περιπου στη wind να παω δυο νουμερα με συμβολαιο μου ειπαν οτι το iphone 4 16gb με 18μηνο συμβολαιο μου βγαινει 200 €
μου δεινει επιδοτηση επομενως καπου στα 450 €.

#23   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2011 - 02:30

Στην vodafone παντως απο προσωπικη μου εμπειρια, αν και δεν χανεις την επιδοτηση, με το καιρο αν καθυστερεις να την αξιοποιησεις μειωνεται...Οσο περνανε οι μηνες ολο και λιγοστευει το ποσο που δικαιούσαι

ακριβώς μειώνεται στη vodafone.γιαυτό δεν χρειάζεσαι να τσακώνεσαι.απλά κάνεις μια αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και μετά να δεις πως θα αρχίσουν οι προσφορές λόγω "παλαιότητας συνδρομητή" και "άψογης συνεργασίας" με την εταιρεία.αν επιμείνεις διπλωματικά πως θες να φύγεις και έχεις όρεξη χρόνο (κανα μήνα) και υπομονή και τους έχεις standby μπορείς να πάρεις και τη συσκευή που θες φτηνότερα απτις αναγραφόμενες τιμές ασχέτως επιδότησης.υπάρχει ειδικό τμήμα σε κάθε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που σε παίρνει τηλέφωνο για να σε κρατήσει σαν συνδρομητή στην εταιρεία και φυσικά εκτος απτο μισθό τους οι υπάλληλοι παίρνουν και bonus για κάθε συνδρομητή που κρατάνε τελικά να μην φύγει.βέβαια οι μεγάλες επιδοτήσεις όντως αρχίζουν και κόβονται οπότε αν δεν καίγεσαι για συσκευή καλύτερα να την βάλεις σαν έκπτωση στον κάθε εκδιδόμενο μηνιαίο λογαριασμό για ένα χρόνο.

Τελευταία επεξεργασία από: mikelev, 10/09/2011 - 02:34


#24   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 10/09/2011 - 07:49

Μια απ´ τα ίδια και σε μένα... Συνδρομητής Cosmote από το 1999, περίπου 200€ λογαριασμοί κάθε μήνα και μου έδωσαν χθες προσφορά 160€ για 12μηνο ή 180 αν επιλέξω κάποια Android Smartphones...

Εύχομαι να πιάσει το κόλπο με την αίτηση φορητότητας γιατί σε 360 επαφές έχω ελάχιστους με Vodafone...


From my iPad 2 using Tapatalk

#25   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/09/2011 - 21:01

Αφήστε τα .. και σε μένα τα ίδια.. Πέρσι πήρα 340 ευρώ επιδότηση.. Φέτος βγήκε με το διαστημικό ποσό των 65 ευρώ (!!!). Έτσι κι αλλιώς σκέφτομαι πάντως να ανέβω 10 ευρώ πάγιο από αυτό που είμαι και θα πάω και σε 24-μηνο συμβόλαιο οπότε η επιδότηση πάει 360 ευρώ περίπου από ότι είδα για το πρόγραμμα 45 ευρώ. άντε και με τα γνωστά κόλπα να πάει 400 ευρώ. Μόνο έτσι παίρνεις καλή επιδότηση πλέον.

#26   Thermoman

Thermoman

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Thermoman

Δημοσίευση 12/09/2011 - 21:32

εγώ πέρυσι είχα πάει τον οκτώμβριο και πήρα το 4άρι 16άρι με cosmote στα 185 ευρώ με πρόγραμμα απεριοριστα 75... :) με 18μηνο συμβόλαιο... ;) φέτος τι λέτε να κάνουν για να με κρατήσουν... :) εγώ σκέφτομαι το εξής... νέο συμβόλαιο 18μηνο? τι μου δίνετε? τι? 100-200 ευρώ? διακοπή και αν συμφέρει εκ νέου το κάνω εκ νέου αλλιώς απλά αλλάζω πάροχο που θα μου το δώσει ποιο φθηνά.

#27   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/09/2011 - 21:34

εγώ πέρυσι είχα πάει τον οκτώμβριο και πήρα το 4άρι 16άρι με cosmote στα 185 ευρώ με πρόγραμμα απεριοριστα 75... :) με 18μηνο συμβόλαιο... ;) φέτος τι λέτε να κάνουν για να με κρατήσουν... :) εγώ σκέφτομαι το εξής... νέο συμβόλαιο 18μηνο? τι μου δίνετε? τι? 100-200 ευρώ? διακοπή και αν συμφέρει εκ νέου το κάνω εκ νέου αλλιώς απλά αλλάζω πάροχο που θα μου το δώσει ποιο φθηνά.


Δεν είναι τόσο απλό. Δεν μπορείς να κάνεις διακοπή συμβολαίου ή να το γυρίσεις σε καρτοκινητό του ίδιου παρόχου και αμέσως μετά την επόμενη μέρα νέα σύνδεση. Θα πρέπει να παραμείνεις 2 μήνες σαν κάρτα και μετά να το γυρίσεις σε σύνδεση. Εκτός κι αν φύγεις με φορητότητα και μετά ξαναγυρίσεις (μετα από 1 μήνα).

#28   alexisgt

alexisgt

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2011 - 11:47

Σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, ΟΛΕΣ οι εταιρίες έχουν αλλάξει πολιτική στο θέμα επιδότησης συσκευής.
Τα ποσά που δίνουν σε σύγκριση με τους λογαριασμούς, είναι αστεία.

Πιστεύω στόχος τους είναι να μειώσουν σταδιακά το ποσό επιδότησης συσκευής
και κάποια στιγμή να καταργήσουν τελείως αυτή την επιλογή, προσφέροντας μόνο έκπτωση στο πάγιο.

Μακάρι να βγώ ψεύτης.

#29   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/09/2011 - 01:03

Σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, ΟΛΕΣ οι εταιρίες έχουν αλλάξει πολιτική στο θέμα επιδότησης συσκευής.
Τα ποσά που δίνουν σε σύγκριση με τους λογαριασμούς, είναι αστεία.

Πιστεύω στόχος τους είναι να μειώσουν σταδιακά το ποσό επιδότησης συσκευής
και κάποια στιγμή να καταργήσουν τελείως αυτή την επιλογή, προσφέροντας μόνο έκπτωση στο πάγιο.

Μακάρι να βγώ ψεύτης.


Δεν νομίζω γιατί θα χάσουν πάρα πολλά οι εταιρίες κατασκευής κινητών τηλεφώνων.. Πάντα θα υπάρχει και μεγαλύτερη επιδότηση για ορισμένες συσκευές όπως πχ iPhone.. Φαντάσου να καταργηθούν τελείως οι επιδοτήσεις.. Πόσο θα πέσουν οι πωλήσεις του iPhone? Ποιος το αγοράζει χωρίς σύνδεση? Ελάχιστοι.

#30   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2011 - 01:10

Δεν είναι τόσο απλό. Δεν μπορείς να κάνεις διακοπή συμβολαίου ή να το γυρίσεις σε καρτοκινητό του ίδιου παρόχου και αμέσως μετά την επόμενη μέρα νέα σύνδεση. Θα πρέπει να παραμείνεις 2 μήνες σαν κάρτα και μετά να το γυρίσεις σε σύνδεση. Εκτός κι αν φύγεις με φορητότητα και μετά ξαναγυρίσεις (μετα από 1 μήνα).

παντως το συμβολαιο το ανανεωσα πριν 2,3 βδομαδες και μου ειπαν οτι τους χρωστω 60(ποσο τις επιδοτησης) και αποδεσμευομαι απο την εταιρια και μου ειπαν οτι αν δεν κανω τιποτα και δεν σπασω το συμβολαιο μου θα μου μειωσουν τους λογαρισμους..με 660 ευρω ετησιως 60 ευρω επιδοτηση μου φαινονται λιγα...(εαν ηταν 150 -200 νομιζω οτι θα ηταν ενα κινητρο να μεινω και να μην διακοψω το συμβολαιο μου)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες