Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

OS X Lion ultimatum


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
361 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2011 - 16:30

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τον Καιρό;

Έχω κάνει τις αλλαγές στα permition αλλά συνεχώς βγάζει παύλες (--) στο dashboard...

Οταν κανεις respring ή reboot πρεπει να το ξαναπερασεις...
Εγω προσωπικα δεν βαζω κωδικους γραφω Thessaloniki και το βρισκει.
Αυτο που παρατηρησα ειναι επειδη παιρνει δεδομενα απο εκει που παιρνει και ο default καιρος ( Yahoo ) να δεν το βρισκεις στο τηλεφωνο δεν θα το βρει και εκει.Π.Χ edessa, ioannina... <_< <_<

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   Panian

Panian

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:panian3

Δημοσίευση 20/09/2011 - 16:57

παιδες γεια σας...
εκανα ακριβως μα ακριβως ο,τι λεει εδω περα http://xsellize.com/...m-full-version/ στην μεση με μπλε και μερικα κοκκινα fonts, ακομα και το .deb κατεβασα και εβαλα μεσω ifile και λειτουργει ΜΙΑ ΧΑΡΑ χωρις κολληματα...
το ερωτημα ειναι ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ τωρα????

#318   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2011 - 17:06

Είναι στην διαδρομή //Library/Themes/OS X Lion Show Status Bar.theme/UIImages/

Μπαίνεις με ifunbox και απλά το κάνεις delete :)

Ψιλοασχετο αλλα το ifunbox τι διαφορα εχει απο το wincp που δουλευουμε οι περισσοτεροι;Ειναι καλυτερο;

#319   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/09/2011 - 18:43

Ψιλοασχετο αλλα το ifunbox τι διαφορα εχει απο το wincp που δουλευουμε οι περισσοτεροι;Ειναι καλυτερο;

με το ifunbox οπως και με τα αλλα παρομοια προγραμματα (iphonefolders, iphonefolders, ispirit κτλ) ειναι συνδεση μεσω usb και οχι wifi και δεν κανεις καμια διαδικασια οπως με το winscp, απλα το συνδεεις και εχεις προσβαση στο root (και πολλες αλλες δυνατοτητες αναλογα το προγραμμα που θα χρησιμοποιησεις)

Λογικα οταν εκανες εγκατασταση το .deb σου εγκατεστησε και ενα θεμα στο winterboard.Λεγεται OS X LION SHOW STATUS BAR.
Με ifile στο θεμα αυτο στο φακελο UIImages βρισκεις το .png που γραφω , το διαγραφεις και εισαι κουκλος..

ναι αλλα ετσι δεν λυνεται. απλα διαγραφεις ουσιαστικα την μπαρα του θεματος. το θεμα ειναι ειτε να συνυπαρχουν αρμονικα και οι δυο και να μην πεφτει η μια πανω στην αλλη, η με καποιον τροπο να εμφανιζεται η status bar του iOS οποτε την χρειαζομαστε..

#320   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2011 - 19:00

με το ifunbox οπως και με τα αλλα παρομοια προγραμματα (iphonefolders, iphonefolders, ispirit κτλ) ειναι συνδεση μεσω usb και οχι wifi και δεν κανεις καμια διαδικασια οπως με το winscp, απλα το συνδεεις και εχεις προσβαση στο root (και πολλες αλλες δυνατοτητες αναλογα το προγραμμα που θα χρησιμοποιησεις)


ναι αλλα ετσι δεν λυνεται. απλα διαγραφεις ουσιαστικα την μπαρα του θεματος. το θεμα ειναι ειτε να συνυπαρχουν αρμονικα και οι δυο και να μην πεφτει η μια πανω στην αλλη, η με καποιον τροπο να εμφανιζεται η status bar του iOS οποτε την χρειαζομαστε..

Ναι το προβλημα δεν λυνεται ισως σε καποιο update γιατι το ξερει και ο ιδιος.Απλως ειναι μια λυση αναγκης.
Οσο για το ifunbox ακουγεται καλη φαση θα το δοκιμασω, thanks...

#321   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/09/2011 - 19:04

Ναι το προβλημα δεν λυνεται ισως σε καποιο update γιατι το ξερει και ο ιδιος.Απλως ειναι μια λυση αναγκης.
Οσο για το ifunbox ακουγεται καλη φαση θα το δοκιμασω, thanks...

και το ispirit επισης πολυ καλο ;)
αν και εγω για απλη χρηση και προσβαση αποκλειστικα στο root χρησιμοποιω το iphonefolders, ειναι το πιο απλο και πιο ευχρηστο.

#322   radio936

radio936

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2011 - 20:06

Θα το ηθελα κι εγω ολοκληρο αν γινεται για να μπορουμε να το δουλεψουμε φιλοι μου, ευχαριστω.

#323   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/09/2011 - 20:26

Θα το ηθελα κι εγω ολοκληρο αν γινεται για να μπορουμε να το δουλεψουμε φιλοι μου, ευχαριστω.

εχεις πμ φιλε μου.. ;)

αν και παιδια το ειπαμε και πιο πισω, σε αναζητηση στο google στα πρωτα πρωτα αποτελεσματα θα το βρειτε αμεσως :)

#324   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2011 - 22:03

ρ γαμωτο πολυ ωραιο θέμα αλλα εχει προβλημα με την ram...εμενα με αλλο θέμα ειναι 300+ με αυτο εω με το ζόρι 230 πριν και μετα απο μερικες μερες που το εχω αργουσε πολυ και παω ραμ και βλεπω 70.....οποτε λογικο να κολλαει

#325   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 21/09/2011 - 08:10

Καλημέρα,

ωραίο θέμα αλλά πολλά τα προβλήματα! Τώρα ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει το εικονίδιο στο dock για τα μηνύματα .
Το πατάω και δεν ανοίγουν...

Πως το λύνουμε τώρα αυτό;

#326   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 21/09/2011 - 09:40

Ερώτησεις:

1) Πως το κάνουμε unistall;
2) Και πρέπει να βγάλουμε και όλα όσα βάλαμε από cydia για να δουλέψει το theme;
3) Εάν βγάλουμε να nostatus, clearstatus κλπ επανέρχεται όπως ήταν πριν το status bar του iphone;

#327   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 21/09/2011 - 11:02

Ερώτησεις:

1) Πως το κάνουμε uninstall;
2) Και πρέπει να βγάλουμε και όλα όσα βάλαμε από cydia για να δουλέψει το theme;
3) Εάν βγάλουμε να nostatus, clearstatus κλπ επανέρχεται όπως ήταν πριν το status bar του iphone;


Παιδιά, γνωρίζει κανείς;

#328   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2011 - 11:06

Ερώτησεις:

1) Πως το κάνουμε unistall;
2) Και πρέπει να βγάλουμε και όλα όσα βάλαμε από cydia για να δουλέψει το theme;
3) Εάν βγάλουμε να nostatus, clearstatus κλπ επανέρχεται όπως ήταν πριν το status bar του iphone;

δοκιμασες με τον κλασικο τροπο απο το cydia;
επισης για τα nostatus, clearstatus, ναι ετσι ειναι, μολις το διαγραψεις επανερχεται.

#329   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2011 - 12:33

κοιτα εγω απο δοκιμες που εκανα, ειχα βαλει το crazydashboard και εκει στο widget του καιρου κατω δεξια μου εβγαλε ενα ερωτηματικο το οποιο πατησα και εκει βαζεις τον κωδικο της περιοχης σου για τον καιρο κτλ..


Τελικα δουλεψε ο καιρος
πρεπει να εχω wifi για να ενημερωνεται ο καιρος ή θα χρησιμοποιεί τα gb που εχω απο το προγραμμά μου ??

#330   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2011 - 13:31

Ερώτησεις:

1) Πως το κάνουμε unistall;
2) Και πρέπει να βγάλουμε και όλα όσα βάλαμε από cydia για να δουλέψει το theme;
3) Εάν βγάλουμε να nostatus, clearstatus κλπ επανέρχεται όπως ήταν πριν το status bar του iphone;

1.Το εκανες install απο cydia? Αν ναι το κανεις απεγκατασταση. Αν οχι μπαινεις με το file στην διαδρομη των θεματων εκει που ειναι ο φακελος dreamboard που εχει και αλλα θεματα,επιλεγεις σβηνεις respring και ετοιμη.
2. Για να δουλεψει ποιο theme? Αν το βγαλεις ναι μπορεις να τα κανεις απεγκατασταση.
3. πριν τα βγαλεις νομιζω οτι αν τα ανοιξεις μεσα απο τα settings εχει επιλογη restore defaults.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες