Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

New iMac αγορα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:05

Παιδια θα ήθελα να ρωτήσω αξίζει τώρα να αγοράσω iMac, η να περιμένω την ανανέωση του 2012???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:07

Παιδια θα ήθελα να ρωτήσω αξίζει τώρα να αγοράσω iMac, η να περιμένω την ανανέωση του 2012???



περιμενε εχε υπομονη... θα έχουνε αρκετες διαφορες μην βιαζεσαι... μονο αν δεν εχεις και δεν μπορεις να δουλεψεις οποτε και χανεις εσοδα (επαγγελματιας κοινος) αλλιως περιμενε

#3   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:09

Ανάλογα φίλε μου .

Εγώ ότι θέλω να πάρω το παίρνω τώρα και δεν σκέφτομαι το μετά .

Εσύ τι θες...?

Αν μπορείς να περιμένεις περίμενε να πάρεις τον καινούριο αλλιώς βουρρρ για iMac.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#4   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:15

Δεν το καιγομαι. Έτσι κι αλλιώς έχω έναν 27αρι i3. Απλά θέλω κάτι πιο δυνατό για 3d προγράμματα γιαυτο ρωτάω παιδια.

#5   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:18

Αν δεν καίγεσαι να περιμένεις τότε φίλε μου .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#6   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:20

Απλά ξέρετε πως το σκέφτηκα?? όταν θα βγει ο νέος iMac, η τιμη του δικού μου πόσο περίπου θα πέσει?? γιατί σκοπεύω να τον πουλησω για να πάρω τον καινούριο προφανώς. Αν τον πουλησω τώρα πόσο θα πιάσει??

#7   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:23

Πάρε ένα Mac mini να κανείς την δουλειά σου και όταν βγει η νέα γενιά αν δεις ότι δεν σε καλύπτει το Mac mini το πηγαίνεις στο σαλόνι και το ενωνεις με την tv και έχεις το απόλυτο περιβάλλον για να βλέπεις ταινίες και όλα μέσα απο την οθόνη της τηλεόρασης. Και παίρνεις iMac που παρεπιτωντος όλοι βγάζουν πρόβλημα στην οθόνη λόγο θέρμανσης επειδή τα έχουν όλα στιβαγμενα μέσα και βγάζει λεκεδες το πάνελ που όταν τελειωση η εγγύηση σου ζητάνε 400 εύρος για κάθε αλλαγή

#8   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:23

Αυτό θα πρέπει να ρίξεις μια ματιά στις πωλήσεις πόσο πουλάνε περίπου οι άλλοι φίλε μου .;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#9   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:26

Καινούργιο με magic mouse 27 ιντσες και trackpad ενός μηνός πούλησε ένα παιδί εδώ 1500

#10   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/09/2011 - 19:55

iMac που παρεπιτωντος όλοι βγάζουν πρόβλημα στην οθόνη λόγο θέρμανσης επειδή τα έχουν όλα στιβαγμενα μέσα και βγάζει λεκεδες το πάνελ


Ολοι οι iMac? Τότε εγώ πρέπει να ειμαι παρα πολύ τυχερός γιατι εχω εναν 27" εγω, εναν 27" ο πατερας μου (και οι δυο 2011) και ειχα και πριν παλι mac και κανενας δεν ειχε προβλημα. Και ο κολλητός μυ που εχει εναν δυο χρονια αν δεν κανω λαθος ουτε αυτος ειχε προβλημα.. Και αυτος τυχερος θα ειναι μαλλον αφου ολοι εχουν προβλημα..

Και ωραια ιδεα να εχεις εναν macmini για media center ε? high cost αλλα δεν βαριεσαι...

#11   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 01/09/2011 - 20:00

Ναι μόνο που το mac mini δεν κάνει για 3D προγράμματα... Το παδί είπε οτι το θέλει το νεο computer για αυτόν τον λόγο επωμένος το mac mini ειναι πάρα πολυ μικρό!

#12   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 01/09/2011 - 20:06

Και εγω αυτο σκέφτηκα για το μακ μίνι. Ενω οποιοσδήποτε απο τους καινούριους 27αρηδες είναι quad core και με δυνατή κάρτα γραφικών. Απλα το θέμα είναι είτε πουλαω τώρα αυτόν που έχω και παίρνω τον τωρινό, είτε τον πουλαω πριν βγει ο καινούριος και παίρνω τον καινούριο ο οποίος ίσως να έχει και καινούριο design. Και παίζει και το θέμα ποια είναι η πιο κατάλληλη στιγμη να πουλησω αυτόν που έχω.

#13   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/09/2011 - 20:27

Ολοι οι iMac? Τότε εγώ πρέπει να ειμαι παρα πολύ τυχερός γιατι εχω εναν 27" εγω, εναν 27" ο πατερας μου (και οι δυο 2011) και ειχα και πριν παλι mac και κανενας δεν ειχε προβλημα. Και ο κολλητός μυ που εχει εναν δυο χρονια αν δεν κανω λαθος ουτε αυτος ειχε προβλημα.. Και αυτος τυχερος θα ειναι μαλλον αφου ολοι εχουν προβλημα..

Και ωραια ιδεα να εχεις εναν macmini για media center ε? high cost αλλα δεν βαριεσαι...

Τι να σου πω ρε φιλε εγω iMac δεν έχω αλλα μέσα στα φορούμ και τα ελληνικά και τα ξένα μπες και δες σε όλα το πρώτο θέμα είναι το πρόβλημα της οθόνης που βγάζει αλλο που πολλοί συμβιβάζονται αλλα σε λευκό φόντο είναι φαίνεται πεντακάθαρα πανε σε οποίο μαγαζί θες και δες εγω πήγα mad store pubic media mark όλοι μα ολοι η iMac είναι ετσι

#14   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 01/09/2011 - 20:59

Υπάρχουν οδηγοί επίσημοι για το πότε πρέπει να αγοράσεις έναν Μακ , δεν το αγοράζεις έτσι στην τύχη επειδή καίγεσαι και βιάζεσαι και δεν μπορείς να περιμένεις επειδή το θέλεις τώρα λόγο τρελού έρωτα , αυτά είναι παιδιαρίσματα για εφήβους...εκτός και αν υπάρχει σοβαρή επαγγελματική ανάγκη...αλλά από την άλλη αν είσαι σοβαρός επαγγελματίας θα πας σε Mac Pro !! Αν θες Μακ Μίνι , επειδή αυτά που κάνεις αρκούν με την ισχύ του Μακ Μίνι , τότε το αγοράζεις ΤΏΡΑ και δεν το καθυστερείς καθόλου , ήδη βγήκαν τα ανανεωμένα μοντέλα 2011 εδώ και κανα μήνα , οπότε θα έπρεπε ήδη να το είχες αγοράσει εφόσον και σε ενδιαφέρει αυτή η επιλογή !! Είναι καλά μηχανάκια , όχι για πολλά πολλά , αλλά για τα βασικά είναι μια χαρά - σκυλιά !!
Αν θέλεις μια ποιο ολοκληρωμένη και επεξεργαστικά ποιο δυνατή λύση ( πάντα για σταθερό μιλάμε , άλλωστε τα σταθερά είναι ποιο δυνατά από τα αντίστοιχα λαπτοπ ) , το iMac είναι μια καλή λύση για τον μέσω χρήστη !! Ο iMac 2011 , ήδη είναι στην μέση της ζωής του , βγήκε τις πρώτες μέρες του Μαΐου πλέων έχουμε Σεπτέμβρη , οπότε ως αγορά είναι ΟΥΔΈΤΕΡΗ , έτσι την χαρακτηρίζουν αυτοί που ασχολούνται με το πότε πρέπει να αγοραστεί ένα Μήλο-μηχάνημα !! Αν λοιπόν δεν έχεις απόλυτη ανάγκη το μηχανάκι για να βγάλεις χρήμα , τότε πας στον 2012 καρφωτός που θα είναι και Major Update , οπότε και περιμένουμε μεγάλες αλλαγές , οπότε εκεί ναι να δώσεις τα λεφτά σου !! Ο σημερινός Μακ είναι μια απλή εσωτερική αναβάθμιση του 2010 και ως εκεί , αν θες κάτι περισσότερο θα περιμένεις αρχές 2012 δηλαδή σε λίγους μήνες από σήμερα πρακτικά !! Άποψη μου αν πας και αγοράσεις στο επόμενο διάστημα τον τρέχων iMac 2011 κάνεις γκάφα και χαζομάρα , παρόμοια με αυτούς που αγόρασαν το iPad 1 , ένα - δυο μήνες πριν βγει το iPad 2 και αυτό λόγο της κακής τους-καθόλου ενημέρωσης...οπότε μετά χτυπούσαν το κεφάλι τους !! Καλές αγορές το 2012 !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 01/09/2011 - 21:03


#15   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2011 - 21:32

Όπως ακριβώς τα λέει και ο φίλος CybeRTroN είναι! Κανονικά, δεν είναι ούτε πολύ καλή, αλλά ούτε και κακή περίοδος να αγοράσεις έναν iMac. Όμως, φέτος έχουμε την ιδιαιτερότητα ότι περιμένουμε μια μεγάλη αναβάθμιση, ίσως και με διαφορετικό design, η οποία συμβαίνει κάθε 2-3 χρόνια. Οπότε, σχεδόν επιβάλλεται να περιμένεις. Λογικά, οι καινούριοι iMac θα έχουν αρκετά ισχυρότερους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών, τα οποία είναι τα δύο πιο βασικά εξαρτήματα για την δουλειά που το θές (3D rendering).
Όσον αφορά την τιμή πώλησης του δικού σου iMac, εκτός από τις αγγελίες, μπορείς να ρίξει μια ματιά και στην ιστοσελίδα www.mac2sell.com, που επιλέγεις το μοντέλο και τα χαρακτηριστικά, και σου δίνει ενδεικτική τιμή πώλησης.
Τέλος, θα σου πρότεινα να σκεφτείς λίγο και τον Mac Pro, ο οποίος έιναι καθαρά επαγγελματικό μηχάνημα, σκυλί πραγματικά, με τρομερές δυνατότητες αναβάθμισης (πολλά DIMMs για μνήμες, πολλές θύρες PCI, κτλ.), πολύ ισχυρό και θα σου κρατήσει αρκετά περισσότερο από οποιοδήποτε iMac. Και επειδή ασχολείσαι με rendering, αναγκαστικά θα πάς σε κάποιο μεγάλο μοντέλο iMac, οπότε η διαφορά τιμής με τον Mac Pro είναι μικρή. Και σε συμφέρει, αν αλλάζεις συχνά μηχανήματα (iMac) γιατί χρειάζεσαι περισσότερη ισχύ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες