Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Nike+ Sensor


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2009 - 12:44

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω που θα βρω τον σενσορα Nike + αλλα επισης και το εξαρτημα που μπαινει στο iphone ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/08/2009 - 12:51

και εγω εχω την ιδια απορια... αν ξερει καποιος αν υπαρχει στην ελλαδα ας μας ενημερωσει..

#3   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2009 - 13:13

Δεν ξέρω για το Nike+ αλλά υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο Appstore που κάνουν την ίδια δουλειά, είναι δωρεάν και εξίσου καλές με το Nike+.

Πιο συγκεκριμένα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το RunKeeper.

Μπορείτε να βρείτε ένα review από κάποιον χρήστη για το RunKeeper αλλά και για άλλο ένα πρόγραμμα εδώ.

#4   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/08/2009 - 13:17

Στο nike store υπάρχει εδώ και στέλνουνε και Ελλάδα αλλά κάνει σχεδόν 40 ευρώ. Δεν ξέρω αν μπορείτε να βρείτε αλλού φθηνότερα αλλά σίγουρα με λίγο goggle κάτι θα βρείτε

#5   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 14:30

το εχει και στα intersports

#6   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 14:39

το εχει και στα intersports


στα Nike καταστηματα ... εγω το πηρα απο Nike Ερμου τερμα B)

#7   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 21:25

Εγώ είχα πάρει από το τμήμα Nike στο Atticα.

#8   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 21:50

Εχω δυο ερωτησεις!
1. το nike+ σαν εφαρμογη λογω του κυκλοματος επικοινωνιας με το sensor καταναλωνει αρκετη μπαταρια?
2. το sensor περνει και αυτο μπαταρια?

#9   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 21:52

Μπορείτε να μου εξηγήσετε τί είναι αυτό;;;

Θα το εκτιμούσα αρκετά...

#10   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 22:22

ειναι ενα sensor το οποιο μπαινει στο παπουτσι κυριως nike και μετρα αποσταση,καμενες θερμιδες και διαφορα αλλα τα οποια απεικονιζει σε μια εφαρμογη στο iPhone!και αν θες τα περναει και στο itunes!

#11   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2009 - 08:42

Στο nike store υπάρχει εδώ και στέλνουνε και Ελλάδα αλλά κάνει σχεδόν 40 ευρώ. Δεν ξέρω αν μπορείτε να βρείτε αλλού φθηνότερα αλλά σίγουρα με λίγο goggle κάτι θα βρείτε



Καλημερα αυτο στο δινουν μαζι με τον σενσορα που μπαινει στο iphone αυτο με ενδιαφερει
δλδ η δινουν μονο αυτο το πορτοκαλι οβαλ πραγματακι.
Εκτος αν ειναι σετ .

#12   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 08:53

ειναι ενα sensor το οποιο μπαινει στο παπουτσι κυριως nike και μετρα αποσταση,καμενες θερμιδες και διαφορα αλλα τα οποια απεικονιζει σε μια εφαρμογη στο iPhone!και αν θες τα περναει και στο itunes!


Ωραία!

Ευχαριστώ united_iFone.

#13   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 09:16

δεν κανει τιποτα!!

#14   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 27/08/2009 - 09:57

Καλημερα αυτο στο δινουν μαζι με τον σενσορα που μπαινει στο iphone αυτο με ενδιαφερει
δλδ η δινουν μονο αυτο το πορτοκαλι οβαλ πραγματακι.
Εκτος αν ειναι σετ.



Κατ'αρχάς υπάρχει το Nike+ iPod Sport Kit και το Nike+ iPod Sensor.

Το πρώτο είναι ο αισθητήρας μαζί με το εξάρτημα που συνδέεται μόνο στα παλιά iPods (και δυστυχώς όχι στα iPhones 2G και 3G), ενώ το δεύτερο είναι μόνο ο αισθητήρας που πλέον μόνο αυτός χρειάζεται για όσους έχουν iPod Touch 2G ή iPhone 3GS!

Συνημμένο αρχείο  Nike1.PNG   83,34KB   35 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  Nike2.PNG   60,25KB   32 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  Nike3.PNG   76,32KB   27 λήψεις


Το iPod Touch 2G και το iPhone 3GS έχουν πλέον ενσωματωμένο το τσιπάκι κι έτσι δεν χρειάζεται το ξεχωριστό εξάρτημα!

Ο αισθητήρας είναι αυτό το μικρό οβάλ πραγματάκι το οποίο μπαίνει στα παπούτσια (τα Nike+ έχουν υποδοχή στην σόλα, αλλά φυσικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί και χωρίς να έχετε αυτά τα παπούτσια). Με μία απλή αναζήτηση στο Youtube θα δείτε πολλές διαφορετικές παραλλαγές! Εγώ το χρησιμοποιώ κυρίως κατά το περπάτημα, και τον αισθητήρα τον σφηνώνω κάτω από την γλώσσα των παπουτσιών!

Όσο από άποψη κατανάλωσης μπαταρίας, είναι απειροελάχιστη! Πιό πολύ καταναλώνει από την αναπαραγωγή μουσικής, αλλά μπορείτε να το χρησιμοποιείται και χωρίς μουσική!
Το καλό είναι πως η ξεχωριστή εφαρμογή για το Nike+ (η οποία ενεργοποιείται από το μενού των ρυθμίσεων) τρέχει στο παρασκήνιο, και μπορείτε να χρησιμοποιείται όποια άλλη εφαρμογή του τηλεφώνου θέλετε! Επίσης κατά το κλείδωμα της οθόνης πατώντας το Home Button μπορείτε να ακούτε (στα αγγλικά προς το παρόν) τα στατιστικά που αναγράφονται στην οθόνη, χωρίς να χρειάζεται να βγάζετε το κινητό από την θήκη του ή την τσέπη σας κατά την διάρκεια που τρέχετε ή περπατάτε!

Συνημμένο αρχείο  Nike4.PNG   63,87KB   36 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  Nike5.PNG   157,44KB   29 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  Nike6.PNG   56,64KB   26 λήψεις


Τέλος, η ακρίβεια της συγκεκριμένης εφαρμογής από άλλες παρόμοιες (Runkeeper, κλπ) είναι μέρα με τη νύχτα! Ο αισθητήρας είναι πιό ακριβής από τα άλλα προγράμματα που χρησιμοποιούν το accelerometer και χάνουν κάποια βήματα! Αφήστε που υπάρχει η βαθμονόμηση της εφαρμογής ανάλογα τον διασκελισμό του καθενός! Για να μην αναφέρω και την παύση των τρίτων εφαρμογών κατά την διάρκεια τηλεφωνικών κλήσεων! Ή την συγκεντρωτική σελίδα στατιστικών που προσφέρει η Nike και μπορείτε να συμμετέχετε σε παγκόσμιες προκλήσεις ή να προσκαλείτε φίλους! ;)

#15   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2009 - 10:51

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου δλδ εγω που εχω το 3gs μπορω να παω στην nike και παιρνω μονο αυτό το μικρό οβάλ πραγματάκι και ειμαι ετοιμος ανοιγω την εφαρμογη και τον σενσορα και ολα οκ ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες