Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Upgrade to 3.0.1


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Yianniss

Yianniss

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 14:51

Παιδες καλησπερα με μια ερωτηση.Εχω το 3g 8gb με 3.0 OS και μου ζηταει να γινει αναβαθμιση σε 3.0.1.Εχω περασμενο το white apple 3 theme kai εννοειτε πως ειναι jailbreak το κινητο.Αν κανω την αναβαθμιση θα χρειαστει να τα ξανακανω απο την αρχη ολα αυτα??(Στησιμο theme και jailbreak)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2009 - 14:52

Αν κανω την αναβαθμιση θα χρειαστει να τα ξανακανω απο την αρχη ολα αυτα??(Στησιμο theme και jailbreak)


Δυστιχως ναι ...

ezgif_com_crop_2.gif


#3   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2009 - 14:55

Παιδες καλησπερα με μια ερωτηση.Εχω το 3g 8gb με 3.0 OS και μου ζηταει να γινει αναβαθμιση σε 3.0.1.Εχω περασμενο το white apple 3 theme kai εννοειτε πως ειναι jailbreak το κινητο.Αν κανω την αναβαθμιση θα χρειαστει να τα ξανακανω απο την αρχη ολα αυτα??(Στησιμο theme και jailbreak)

Ναι.

Για να γλυτώσεις κόπο, κάνε ένα backup για να σου κρατήσει τις ρυθμίσεις. Ότι όμως έχεις περάσει από Cydia, φτου και απ'την αρχή.

Μόνο sync τις εφαρμογές, μουσική κλπ. είναι πιο απλό.

Μείνε καλύτερα στην 3.0 μέχρι να γίνει κανένα σοβαρό upgrade στο firmware. Και πάλι όμως περίμενε μέχρι να βγει το jailbreak και για αυτό.

#4   Yianniss

Yianniss

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 14:56

Δυστιχως ναι ...


Για να ειμαι ειλικρινης το περιμενα..Αξιζει να μπω στην διαδικασια να τα ξανακανω ολα αυτα για το 3.0.1???Τι περισσοτερες δυνατοτητες δινει??Εννοειτε πως χανω και ολες τις cydia εφαρμογες??

#5   Yianniss

Yianniss

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 15:00

Ναι.

Για να γλυτώσεις κόπο, κάνε ένα backup για να σου κρατήσει τις ρυθμίσεις. Ότι όμως έχεις περάσει από Cydia, φτου και απ'την αρχή.

Μόνο sync τις εφαρμογές, μουσική κλπ. είναι πιο απλό.

Μείνε καλύτερα στην 3.0 μέχρι να γίνει κανένα σοβαρό upgrade στο firmware. Και πάλι όμως περίμενε μέχρι να βγει το jailbreak και για αυτό.


Φιλε μου ελυσες ολες τις αποριες.Θα περιμενω μιας και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο το νεο update.Ειναι "μανικι" να κατσω να τα ξαναπερασω φτου και απ την αρχη.

Ευχαριστω.

#6   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2009 - 15:03

δεν κερδιζεις κατι ουσιαστικο.οχι δεν αξιζει και ο λογος ειναι οτι η OS3.0.1 δεν ειναι η full εκδοση.η full αναμενετε να κυκλοορισει 22 σεπτεμβριου.οσο για το cydia ναι χανωντε αλλα μπορεις να παρεις backup.

ezgif_com_crop_2.gif


#7   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 16:52

Εγώ πάντως θα περιμένω για την 3.1 .Δεν αξίζει πιστεύω το Update στην 3.0.1 που είναι ίδια με την 3.0 εφ'όσον το έχω καλοφτιάξει τώρα με θέματα,εφαρμογές και mods.

#8   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 19:38

τα mod τι ειναι

#9   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 28/08/2009 - 21:26

Ναι.

Για να γλυτώσεις κόπο, κάνε ένα backup για να σου κρατήσει τις ρυθμίσεις. Ότι όμως έχεις περάσει από Cydia, φτου και απ'την αρχή.

Μόνο sync τις εφαρμογές, μουσική κλπ. είναι πιο απλό.

Μείνε καλύτερα στην 3.0 μέχρι να γίνει κανένα σοβαρό upgrade στο firmware. Και πάλι όμως περίμενε μέχρι να βγει το jailbreak και για αυτό.


Η πιο ορθή άποψη είναι αυτή! Να βγει σοβαρό update,να βγει πως θα κάνουμε jailbreak σε αυτήν και μετά αν όλα είναι οκ,τότε θα κάνουμε upgrade ειδάλλως,δεν αξίζει!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες