Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τις κλήσεις


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   drcoolio

drcoolio

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2009 - 08:24

Παιδιά βοήθεια!Εχω το iphone 3g χωρις jailbreak και το εξης προβλημα.Εχω σημα στο μεγιστο,μπορω να κάνω κλησεις,αλλα οταν με καλούν λέει οτι το κινητό είναι κλειστό και μετα απο λίγο μου έρχεται sms για την κλήση.Το προβλημα ειναι σοβαρο γιατι σπανια μπορω να δεχτώ κλήσεις.Αν κάποιος από εσάς αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα ας μας πεί πως το έλυσε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 27/08/2009 - 11:00

Μήπως έχεις κάνει φραγή εισερχομένων κλήσεων; Δοκίμασε να βάλεις την sim σε ένα άλλο κινητό για να δεις αν γίνεται το ίδιο και κει. Αν ισχύει κάτι τέτοιο επικοινώνησε με τη γραμμή εξυπηρέτησης του παρόχου σου.

#3   trelaras

trelaras

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 11:54

για να μην ανοιγω αλλο θεμα εμενα μου κανει κατι αλλο το κιν.
μερικες φορες τις εξερχομενες που κανω δειχνει οτι τις εκανα μια ωρα μετα αφου καλεσα ή καμια φορα γινεται και στις εισερχομενες...
ξερει κανεις γιατι?

#4   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/08/2009 - 13:51

Παιδιά βοήθεια!Εχω το iphone 3g χωρις jailbreak και το εξης προβλημα.Εχω σημα στο μεγιστο,μπορω να κάνω κλησεις,αλλα οταν με καλούν λέει οτι το κινητό είναι κλειστό και μετα απο λίγο μου έρχεται sms για την κλήση.Το προβλημα ειναι σοβαρο γιατι σπανια μπορω να δεχτώ κλήσεις.Αν κάποιος από εσάς αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα ας μας πεί πως το έλυσε.


να υποθεσω εχεισ firm 3.0.1 η 3.0 προσπαθησε να κανεισ restore χωρισ την καρτα σιμ και οταν την ζητησει την βαζεισ.λογικα μπορει να επανελθει.ειχα το ιδιο προβλημα και εβαλα την 3.0 οχι 3.0.1 και ολα οκ τωρα...

#5   giostau

giostau

    iPH User

  • 174 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2009 - 15:07

Παιδιά βοήθεια!Εχω το iphone 3g χωρις jailbreak και το εξης προβλημα.Εχω σημα στο μεγιστο,μπορω να κάνω κλησεις,αλλα οταν με καλούν λέει οτι το κινητό είναι κλειστό και μετα απο λίγο μου έρχεται sms για την κλήση.Το προβλημα ειναι σοβαρο γιατι σπανια μπορω να δεχτώ κλήσεις.Αν κάποιος από εσάς αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα ας μας πεί πως το έλυσε.



To 3G είναι ανοιχτό ή κλειστό;
Αν είναι κλειστό είναι φυσιολογικό...
άνοιξέ το!

Για την ώρα, μήπως έχεις λάθος region στο κινητό;
δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

#6   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2009 - 16:11

Εχεί ακουστεί το θέμα και άλλες φορές...

Συγκεκριμένη λύση δεν υπάρχει,ο καθένας λέει τα δικά του...

Το λέω γιατί έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και το παρακολουθω!

Τελευταία επεξεργασία από: AlexisGon, 27/08/2009 - 16:11


#7   nick17

nick17

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 17:31

Παιδια και εμενα μου έβγαλε το λάδι....έβγαλα καινουργια κάρτα, έκανα άπειρα restore τα παντα αλλα τιποτα!!! Το εντυπωσιακό είναι οτι όταν έβαζα άλλη κάρτα ( άλλαζα την 3G που δεν λειτουργουσε με μια απλή κάρτα απο what's up και μια αγγλική O2 που έχω) λειτουργόυσε στην εντελια! Όλα λειτουργούσαν ρολόι!! Nα ρωτήσω κάτι ώς σχετικά άσχετος.....το κοινό γνώρισμα και των δυο καρτών sim της cosmote που δεν λειτουργούσαν ήταν οτι ένα μικρό μέρος απο το τσιπάκι καλυπτόταν απο το sim card tray holder....όχι εκει που ακουμπάνε τα τρια συρματάκια αλλα δίπλα. Και το περίεργο είναι οτι στις κάρτες που λειτουργούν μια χαρά το tray δεν καλύπτει τίποτα απο το chip. Υπαρχει περίπτωση να μην λειτουργεί για αυτό τον λόγο?

#8   aiakos

aiakos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 21:31

Το έκανε και σε μενα. μετα το restore που έκανα, λειτουργεί κανονικά.
το είχε παρουσιάσει όταν εβαλα το "χρήση σε πτήση". απο οτι διαβασα σε ξένα forum είναι ενα bug του 3.0.1

#9   marmen

marmen

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/08/2009 - 00:53

εχω κ εγω ακριβως το ιδιοο προβλημα!ειχα ζητησει βοηθεια απο εδω κ την πρωτη φορα που μου το παρουσιασε κ μου ειπαν να κανω restore.εφτιαξε για λιγες μερες κ μετα παλι τα ιδια και τωρα οτι κ αν κανω δεν φτιαχνει με τιποτα!την πρωτη φορα μου το εκανε κ εμενα μετα απο την ¨χρηση σε πτηση¨.Δεν ξερω τι να κανω!μηπως θελει αλλαγη η sim μου,ή δεν εχει σχεση?σε αλλο κινητο δεν εχω κανενα προβλημα!

#10   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 08:42

μεγαλο προβλημα το εχει παρουσιασει και σε μενα .

#11   ZanteGR

ZanteGR

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 09:50

Παιδιά βοήθεια!Εχω το iphone 3g χωρις jailbreak και το εξης προβλημα.Εχω σημα στο μεγιστο,μπορω να κάνω κλησεις,αλλα οταν με καλούν λέει οτι το κινητό είναι κλειστό και μετα απο λίγο μου έρχεται sms για την κλήση.Το προβλημα ειναι σοβαρο γιατι σπανια μπορω να δεχτώ κλήσεις.Αν κάποιος από εσάς αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα ας μας πεί πως το έλυσε.

σιγνομι για την ορθογραφια ειμαι απο εξοτερικο.

Εχο κανει ποστ τορα πριν λιγο για αυτο το θεμα αλλα να το φτιαξεισ κανε το παρακατο. Να το λινκ
http://www.iphonehel...n-1-for-iphone/

Αμα δεν λαμβανεις κλεισει κανε αυτο

##002# και πατας το κουμπι της κλησεις

κανε επανεκιννηση. Το πιο σιμαντικο ειναι να μην εχει ενα εικονιδιο πανο που ειναι ενα κινιτο με βελακι. Οταν το κανεις αυτο θα φυγει το ικονιδιο και τηα ειναι ολα τελεια. αμα εχεις κοσμοτε 2-1 κοιτα το λινκ

#12   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 16:30

σιγνομι για την ορθογραφια ειμαι απο εξοτερικο.

Εχο κανει ποστ τορα πριν λιγο για αυτο το θεμα αλλα να το φτιαξεισ κανε το παρακατο. Να το λινκ
http://www.iphonehel...n-1-for-iphone/

Αμα δεν λαμβανεις κλεισει κανε αυτο

##002# και πατας το κουμπι της κλησεις

κανε επανεκιννηση. Το πιο σιμαντικο ειναι να μην εχει ενα εικονιδιο πανο που ειναι ενα κινιτο με βελακι. Οταν το κανεις αυτο θα φυγει το ικονιδιο και τηα ειναι ολα τελεια. αμα εχεις κοσμοτε 2-1 κοιτα το λινκ

το μυστηριο λυθηκε και ειναι το redsnow. με το που εκανα jail με pwnage tool (mac) ολα λειτουγουν απτεστα οι κλησεις ερχονται κανονικα και η ταχυτητα του λογισμικου ειναι αρκετα γρηγοροτερη !

#13   Doc

Doc

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 20:59

το μυστηριο λυθηκε και ειναι το redsnow. με το που εκανα jail με pwnage tool (mac) ολα λειτουγουν απτεστα οι κλησεις ερχονται κανονικα και η ταχυτητα του λογισμικου ειναι αρκετα γρηγοροτερη !


Καλησπέρα παιδιά, κι'εγώ έχω το 'ιδιο πρόβλημα. Αγόρασα 2 iphone 3GS 32G, και βρήκα το μπελά μου. Δε μπορώ να δεχτώ κλήσεις. Τους στέλνει όλους στον τηλεφωνητή. Έκανα restore 5-6 φορές κάθε συσκευή αλλά πάλι τα ίδια. Πήρα στην Cosmote τλφ. και μετά από δικό τους έλεγχο μου είπαν ότι το τλφ αργεί να βρεί σήμα (ζορίζεται κοινώς) και μπερδεύεται μεταξύ του 2g και 3g. Όταν βέβαια βάλεις μια cosmoκάρτα μέσα τότε δέχεται όλες τις κλήσεις. Δεν ξέρω, τι να πώ. Τους τα πήγα πίσω και τά'στειλαν στο service. Αν πραγματικά κάποιος γνωρίζει καλά τι συμβαίνει ας με ενημερώσει και μένα. Κάποιος έγραψε ότι το πρόβλημα ήταν στο redsnow. Τι είναι αυτό? Sorry, δε σκαμπάζω και πολλά..

Τελευταία επεξεργασία από: Doc, 31/08/2009 - 21:04


#14   pampos

pampos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2009 - 15:39

Γεια σε ολους. Πριν απο κανενα μηνα περιπου ειχα αναφερει το ιδιο προβλημα οσον αναφορα τις εισερχομενες κλησεις στο iphone 3gs. οταν το τηλεφωνο μου ηταν σε κατασταση αναμονης δηλαδη κλειδωμενη η οθονη για κανενα 10λεπτο, το κινητο δεν δεχοτανε εισερχομενες κλησεις. εκανα ερευνα στο διαδικτυο οπως και ολοι οσοι εχουν αυτο το προβλημα και βρηκα κατι οδηγιες που το iphone σου αναγραφει αριθμο στην ενδειξη με τις μπαρες για την ληψη του κινητου εντελως πάνω αριστερά αυτος ο αριθμος θα έπρεπε να ειναι μεταξύ του -50 και του +50 εμένα παντοτε ήτανε εκτος τω οριών αυτών. Το έστειλα στο σερβις της cosmote δηλαδή στον γερμανο τον εισαγωγέα στην ελλάδα(προμηθευτή της cosmote). To κινητο το ανοιξανε και αλλάξανε τα πάντα απο μέσα, κρατήσανε μόνο το κάλυμα του τηλεφώνου. Τότε λύθηκε οριστικά το πρόβλημα αυτό.

#15   pampos

pampos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2009 - 09:54

για να δειτε τον αριθμο αντι τις μπαρες πληκτρολογήστε *3001#12345#* και μετά κλήση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες