Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: Χρώματα και Χωρητικότητες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/09/2011 - 10:43

@nsxbass

Φίλε μου όταν μια οποιαδήποτε σοβαρή εταιρεία βγάζει προδιαγραφές και συμβατότητα για ένα προϊόν της δεν βασίζεται ούτε σε φήμες ούτε σε υποθέσεις. Υπάρχει αντίστοιχο τμήμα της εταιρείας με πιστοποιήσεις και χίλια δυο από πίσω, όπου περνά το προϊόν από διαφόρους ελέγχους πριν αυτό βγει στην παραγωγή και διανεμηθεί. Υπό αυτή την έννοια αναφέρθηκα σε ότι αναφέρθηκα.

Ναι ρε συ αλλά ας μην ξεχνάμε ότι για κάποια πράγματα δεν χρειάζονται ούτε δοκιμές ούτε τίποτα...

Είναι ανάγκη πχ η SHELL να δοκιμάσει τα καύσιμά της για το καινούριο ας πούμε YARIS? Εφόσον καίει αμόλυβδη θα είναι μια χαρά. (χοντρό παράδειγμα ξέρω αλλά νομίζω κατάλαβες πως το σκέφτομαι)

Ψάχνοντας και λίγο παραπάνω για το συγκεκριμένο μηχάνημα, λειτουργεί ως μία μίνι κεραία στο χώρο μας. Άρα δεν τίθεται θέμα συμβατότητας της κεραίας με τα τηλέφωνα..

Όσο για τους ελέγχους θα συμφωνούσα αν αυτή ήταν μια συσκευή που προοριζόταν ΜΟΝΟ για το iphone 5. Αυτή υποστηρίζει ΟΛΑ τα 3G τηλέφωνα. Για αυτό λέω ότι είναι μία ασφαλής υπόθεση το ότι ούτως ή άλλως θα υποστηρίζει και το iphone 5.

Εκτός βέβαια και αν το 5 βγει αποκλειστικά σε 4G (LTE) που είναι εξαιρετικά απίθανο μιας και κανένας πάροχος δεν μπορεί ακόμα να το υποστηρίξει πλήρως. Σίγουρα θα έχει και 3G & GPRS/EDGE.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/09/2011 - 10:45

Μια απορία σχετικά με το 64αρι που αρκετοί περιμένουν ότι θα βγει...

Καλό θα ήταν να μας αναφέρουν οι χρήστες του 32Gb, σε πόσους από αυτούς τα 32Gb δεν ήταν αρκετα και ήθελαν παραπάνω.

Άποψη μου ότι για κινητό τα 32 είναι υπεραρκετά και δεν χρειάζονται παραπάνω, αλλά και από πλευράς πωλήσεων δεν νομίζω ότι θα έχει και τρελή ζήτηση.


Σε iPad φυσικά και είναι διαφορετική ιστορία...

Μεγάλο δίκιο έχεις εδώ...

Τα 32 είναι ΥΠΕΡαρκετά (εκτός και αν θέλεις να μεταφέρεις ότι έχεις και δεν έχεις από φωτογραφίες μουσική και τα σχετικά οπότε δ σου φτάνουν ούτε 200 GB).

Άσε που μία ενδεχόμενη χωρητικότητα 64 GB θα εκτοξεύσει τις τιμές ακόμα πιο ψηλά!

#18   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/09/2011 - 10:56

Εγω παλι δεν συμφωνω! Δεν λεω οτι δεν ειναι πολλα τα 64gb, αλλα απο την αλλη τα 16gb για τις δυνατοτητες που σου προσφερει το iphone τα θεωρω λιγα! Το ιδανικο ειναι τα 32 βεβαια, αλλα απο την αλλη 800 ευρω για κινητο δεν δινω! Οποτε ελπιζω να πεσουν οι τιμες για να "ανεβω" σε χωρητικοτητα και να μην μεινω στα 16 παλι.

#19   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 11/09/2011 - 11:03

αν οντως μαντευε η βονταφον και δεν ειχε κανει δοκιμες ( και παραλληλα δεν το κανει για να διαφημηστει ) τοτε θα εγραφε οτι κανει για ολα τα μοντελα που υποστηριζουν 3G
ή για όλα τα iphones ας πουμε. απο στη στιγμη που το γραφει συγκεκριμενα ή διαφημιση θελει να κανει η ξερει κατι παραπανω ;)

#20   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2011 - 11:10

Μπορώ να πώ με σιγουριά, ότι με βαριά χρήση τα 32 GB δεν φτάνουν. Η μουσική βιβλιοθήκη (που είναι από τους βασικούς λόγους που έχω iPhone), ακόμη και αν επιλέξω "convert higher bitrate songs to 128kbit AAC", φτάνει τα 9 GB για 1100 περίπου κομμάτια (που δεν είναι και τραγικά πολλά). Ακόμη, πολλές εφαρμογές, ειδικά στο iPhone 4, πιάνουν μισό GB και παραπάνω. Π.χ. το Rage HD πιάνει σχεδόν 800ΜΒ, ενώ το Infinity Blade σχεδόν 600ΜΒ. Και αντίστοιχα παιχνίδια με καλά γραφικά πιάνουν τουλάχιστον 300ΜΒ, π.χ. Real Racing, κτλ. . Προσωπικά. οι εφαρμογές στο iPhone μου πιάνουν κάπου 12 GB (και αναφέρομαι σε αυτές που έχω μόνιμα εγκατεστημένες, γιατί γενικά έχω πάνω από 16-17 GB σε εφαρμογές), κάτι που ακούγεται πολύ, αλλά δεν είναι δύσκολο να φτάσει τόσο, αν αναλογιστείτε τα παραπάνω μεγέθη. Ακόμη, πού και πού, περνάω και καμιά δεκαριά επεισόδια Southpark (κάπου 1,5GB σύνολο), αν τύχει και βαρεθώ στο λεωφορείο. Ακόμη, κάπου μισό ή 1 GB πιάνουν και τα δεδομένα από το Dropbox.
Οπότε αμέσως-αμέσως (χωρίς βιβλία, φωτογραφίες και ταινίες), έχω γεμίσει 24 GB, και περίπου 2GB πιάνουν τα αρχεία των εφαρμογών (savegames, ρυθμίσεις, κτλ.), οπότε 26GB σύνολο, ενώ η χωρητικότητα του iPhone 32GB είναι καθαρά 29GB. Δηλαδή έχω οριακά 3GB ελεύθερο χώρο. Αν το γεμίσω κι'άλλο θα αρχίσει να κάνει κάποια κολληματάκια, θα έχει λίγο lag, κτλ. (τα έχω τραβήξει αυτά και ξέρω). Σίγουρα αν είχα παραπάνω χώρο θα τον εκμεταλλευόμουν. Ή καλύτερα, τον χρειάζομαι τον παραπάνω χώρο. Ίσως βέβαια να είμαι ειδική περίπτωση, αλλά θα ήθελα να είχα την επιλογή (έστω και με έξτρα κόστος) για 64GB!

#21   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/09/2011 - 11:11

αν οντως μαντευε η βονταφον και δεν ειχε κανει δοκιμες ( και παραλληλα δεν το κανει για να διαφημηστει ) τοτε θα εγραφε οτι κανει για ολα τα μοντελα που υποστηριζουν 3G
ή για όλα τα iphones ας πουμε. απο στη στιγμη που το γραφει συγκεκριμενα ή διαφημιση θελει να κανει η ξερει κατι παραπανω ;)

Αν διαβάσεις το about this της συσκευής, ακριβώς αυτό λέει (ότι χρειάζεται δηλαδή απλά μία 3G συσκευή).

Φαντάζομαι το Compatible phones υπάρχει για τυπικούς λόγους στο συγκεκριμένο μηχάνημα.

#22   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 11/09/2011 - 12:00

Πλεον δεν εμφανιζεται στα συμβατα τηλεφωνα το 5αρι!!!

#23   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 11/09/2011 - 12:05

ναι δεν εμφανιζεται ειναι αληθεια, παιδια μαλλον ετσι θα ειναι το 5 και θα το ειδε η Apple και θα τους ειπε να το βγαλουνε

#24   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2011 - 15:04

Ωραίο κόλπο για να διαφημίσουν το μαραφετι τους για το σήμα...

#25   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2011 - 15:26

Έχω iPod Touch στα 64gb με 7gb άδεια..
Στο iPad 2 32gb δυσκολεύομαι...

#26   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 11/09/2011 - 15:34

Το εβγαλαν. :mad:

#27   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2011 - 16:16

Καταλήξαμε αν το νέο κινητό θα είναι το iphone 5 η' το iphone 4s?

#28   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2011 - 16:17

δεν καταληξαμε σε τιποτα.. και δεν μας ρωτανε κιολας...

#29   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2011 - 17:19

Μπορώ να πώ με σιγουριά, ότι με βαριά χρήση τα 32 GB δεν φτάνουν. Η μουσική βιβλιοθήκη (που είναι από τους βασικούς λόγους που έχω iPhone), ακόμη και αν επιλέξω "convert higher bitrate songs to 128kbit AAC", φτάνει τα 9 GB για 1100 περίπου κομμάτια (που δεν είναι και τραγικά πολλά). Ακόμη, πολλές εφαρμογές, ειδικά στο iPhone 4, πιάνουν μισό GB και παραπάνω. Π.χ. το Rage HD πιάνει σχεδόν 800ΜΒ, ενώ το Infinity Blade σχεδόν 600ΜΒ. Και αντίστοιχα παιχνίδια με καλά γραφικά πιάνουν τουλάχιστον 300ΜΒ, π.χ. Real Racing, κτλ. . Προσωπικά. οι εφαρμογές στο iPhone μου πιάνουν κάπου 12 GB (και αναφέρομαι σε αυτές που έχω μόνιμα εγκατεστημένες, γιατί γενικά έχω πάνω από 16-17 GB σε εφαρμογές), κάτι που ακούγεται πολύ, αλλά δεν είναι δύσκολο να φτάσει τόσο, αν αναλογιστείτε τα παραπάνω μεγέθη. Ακόμη, πού και πού, περνάω και καμιά δεκαριά επεισόδια Southpark (κάπου 1,5GB σύνολο), αν τύχει και βαρεθώ στο λεωφορείο. Ακόμη, κάπου μισό ή 1 GB πιάνουν και τα δεδομένα από το Dropbox.
Οπότε αμέσως-αμέσως (χωρίς βιβλία, φωτογραφίες και ταινίες), έχω γεμίσει 24 GB, και περίπου 2GB πιάνουν τα αρχεία των εφαρμογών (savegames, ρυθμίσεις, κτλ.), οπότε 26GB σύνολο, ενώ η χωρητικότητα του iPhone 32GB είναι καθαρά 29GB. Δηλαδή έχω οριακά 3GB ελεύθερο χώρο. Αν το γεμίσω κι'άλλο θα αρχίσει να κάνει κάποια κολληματάκια, θα έχει λίγο lag, κτλ. (τα έχω τραβήξει αυτά και ξέρω). Σίγουρα αν είχα παραπάνω χώρο θα τον εκμεταλλευόμουν. Ή καλύτερα, τον χρειάζομαι τον παραπάνω χώρο. Ίσως βέβαια να είμαι ειδική περίπτωση, αλλά θα ήθελα να είχα την επιλογή (έστω και με έξτρα κόστος) για 64GB!

Φίλε όπως τα περιγράψεις οι σερβερς του rapidshare δεν σου φτάνουν ούτε για πλάκα.

#30   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2011 - 17:25

Καταλήξαμε αν το νέο κινητό θα είναι το iphone 5 η' το iphone 4s?

Μόνο σίγουρο είναι ότι θα λέγατε iPhone όλα τα αλλά παίζονται.
Το ενδεχόμενο να μην παρουσιαστεί φέτος το νέο iPhone το έχει σκεφτεί κανείς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες