Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με το wifi


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jimisxa

jimisxa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2009 - 08:16

Σε iphone 3g δυο μηνων ενω λειτουργουσε κανονικα πριν 2 μερες ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το wifi.Δεν μπορει να βρει κανενα δικτυο ενω δειχνει να ανοιγει κανονικα.Εχω προσπαθησει να το κανει reset για να επανελθει στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα το προβλημα δεν διορθωθηκε.Αν εχει καποιος να προτεινει κατι?Δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware και πρεπει να το παω για επισκευη η οχι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 28/08/2009 - 08:50

Κατέβασε το wifitrack (αν το έχεις jailbroken) και ψάξε ασύρματα δίκτυα.Αν δεν βρεις κάνε ένα restore και δοκίμασε πάλι να δεις αν λειτουργεί.

#3   jimisxa

jimisxa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2009 - 08:53

Κατέβασε το wifitrack (αν το έχεις jailbroken) και ψάξε ασύρματα δίκτυα.Αν δεν βρεις κάνε ένα restore και δοκίμασε πάλι να δεις αν λειτουργεί.



Το εχω κατεβασει το wifitrack αλλα δεν γινεται τιποτα ουτε μ'αυτο παλι μου λεει οτι δεν υπαρχουν δικτυα.Με το restore που εκανα δεν αλλαξε κατι.Ευχαριστω παντως για τον χρονο σου

#4   anesi

anesi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 11:21

φίλε μου αντιμετώπιζα το ίδιο ακριβως πρόβλημα. μετα από ατέλειωτες ώρες ψάξιμο η λύση είναι μία πήγαινε στο κατάστημα απο το οποιο πήρες το κινητο. εκει θα τους εξηγήσεις τι συμβαινει, αυτοι θα στο κανουν restore και θα σου πουν πως πρέπει να το στείλουν και η διαδικασία θα κρατήσει 1(!) μηνα. θα σου δώσουν και κατι χαρτία παραλαβης. εγω το εστειλα και περιμένω να περασουν οι μερες... ελπίζω να βοήθησα. πανε οσο ισχύει η εγγυηση!

#5   jimisxa

jimisxa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2009 - 11:36

φίλε μου αντιμετώπιζα το ίδιο ακριβως πρόβλημα. μετα από ατέλειωτες ώρες ψάξιμο η λύση είναι μία πήγαινε στο κατάστημα απο το οποιο πήρες το κινητο. εκει θα τους εξηγήσεις τι συμβαινει, αυτοι θα στο κανουν restore και θα σου πουν πως πρέπει να το στείλουν και η διαδικασία θα κρατήσει 1(!) μηνα. θα σου δώσουν και κατι χαρτία παραλαβης. εγω το εστειλα και περιμένω να περασουν οι μερες... ελπίζω να βοήθησα. πανε οσο ισχύει η εγγυηση!



Το φανταστηκα οτι πρεπει να παει για επισκευη απλα προσπαθουσα να το αποφυγω.Ενας μηνας ειναι παρα πολυ αλλα αφου δεν γινεται αλλιως θα περιμενω.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

#6   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 17:00

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύει κανονικά το wifi του σπιτιού σου... διότι κάποιοι router παθαίνουν κάποτε την τρέλα τους(όχι μονο το μηλόφωνο) και αλλάζουν ρυθμίσεις (λόγω απότομου κλεισίματος από πρίζα ή διακοπής ρεύματος) όπου μία από αυτές είναι και η λειτουργία ή όχι του πομποδέκτη wifi. Έλεγξε το με κανένα laptop μην πας άδικα για επισκευή

#7   jimisxa

jimisxa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2009 - 20:51

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύει κανονικά το wifi του σπιτιού σου... διότι κάποιοι router παθαίνουν κάποτε την τρέλα τους(όχι μονο το μηλόφωνο) και αλλάζουν ρυθμίσεις (λόγω απότομου κλεισίματος από πρίζα ή διακοπής ρεύματος) όπου μία από αυτές είναι και η λειτουργία ή όχι του πομποδέκτη wifi. Έλεγξε το με κανένα laptop μην πας άδικα για επισκευή


Τo εχω τσεκαρει σε δυο διαφορετικα δικτυα και τα laptop επαιζαν κανονικα.Standar ειναι προβλημα κινητου αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα software η hardware




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες