Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS και κίτρινη οθόνη


  • Please log in to reply
189 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2009 - 12:14

αν είναι δίχρωμη όμως τότε υπάρχει πρόβλημα ...

και εσένα κίτρινη είναι ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/09/2009 - 00:17

Κανένα νέο παιδιά απο το μέτωπο των αλλαγών? Η vodafone το άλλαξε σε κανέναν σας? Με πήραν το σάββατο απότ ο τμήμα παραπόνων που είχα στείλει κανένα μηνα πριν, και τους τα ξανά 'πα ένα χεράκι.. Τους είπα για καταναλωτικές οργανώσεις κτλ και μου είπαν πως έχω δικαίωμα να κινηθώ όπως θέλω (φοβηθήκανε...σιγα!) Τελος πάντων, μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να το δώσω ξανά για έλεγχο, αλλά με ρωτούσαν αν έχει κάποιο ουσιαστικό ελλάτωμα δηλαδή αν με εμποδίζει στη χρήση.Τους έιπα πως είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά το ίδιο το πρόβλημα της κίτρινης οθόνης είναι αντικειμενικό και πως απτην στιγμή που διαφέρει από την demo συσκευή δικαιούμαι αλλαγής σύμφωνα με την νομοθεσία. Σήμερα παρέδωσα πάλι το κινητό για 2η φορά και μάλιστα έβαλα την υπάλληλο να γράψει πως συγκρίναμε με την demo συσκευή και πως το πρόβλημα ήταν υπαρκτό. Επιπλέον στο κουτάκι που παρέδωση εσώκλεισα φωτογραφίες που έχω αναρτήσει και σε παλαιότερο post, καθώς και την νομοθεσία με αναλυτικη περιγραφή της δυσχρωμίας και ανομοιομορφίας της οθόνης. Βασικά είναι κουραστικό να προσπαθείς και να στερείσαι το τηλέφωνό σου για άλλες 10 ημέρες. Αλλά είναι για το κρίμα του κόστους της συσκευής (670 ευρώπουλα)..... λέτε να πετύχει αυτή τη φορά? μετά πάμε για κοινοποιήσεις καταγγελιών.

#153   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2009 - 16:42

εγω σήμερα την παρέδωσα για τρίτη φορά ;p

δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω πίσω, έχουν κάνει και μια γρατζουνιά στην οθόνη τους πήγα πίσω και την κούτα

#154   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 11:18

τα oteshop δλδ ο Γερμανός λένε ότι τα τηλέφωνα με δίχρωμες οθόνες (με την γνωστή κίτρινη γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης) πληρούν τις προδιαγραφές της εταιρίας.. πραγματικά η apple τα γνωρίζει αυτά ?

Τελευταία επεξεργασία από: guzel, 01/10/2009 - 11:19.


#155   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/10/2009 - 11:44

Το έχω επαναλάβει. Δεν είναι θέμα του Γερμανού της Vodafone ή της Cosmote. Η ίδια η apple δεν έχει παραδεχτεί ότι ΥΠΑΡΧΕΙ τέτοιο πρόβλημα. Εφόσον η εταιρία δεν το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα δεν θα πάρει την πρωτοβουλία ο Γερμανός ή ο κάθε Γερμανός να το αλλάξει, απλά πράγματα. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι επιστροφή του προϊόντος μέσα στις 7-10 πρώτες μέρες και επιστροφή χρημάτων. Στην συνέχεια πας σε άλλο κατάστημα και το παίρνεις. Αυτό το δικαίωμα είχα διαβάσει ότι υπάρχει.

#156   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:32

καμια σχεση

#157   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:40

Καμία σχέση τι. Ότι εφόσον ΔΕΝ έχουν πάρει οδηγία ότι υπάρχει τέτοιο πρόβλημα δεν το αλλάζουν, ή στο ότι αν γίνει επιστροφή άμεση παίρνεις τα λεφτά σου πίσω; Και αν μπορείς τεκμηρίωσε το λίγο.

#158   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:44

τι με νοιαζει εμενα αν εχουν παρει οδηγια η οχι..

η συσκευη ειναι δixρωμη ας παμε στα δικαστηρια! επιπλεον δε οταν μου δειχνανε το ντεμο και μου το διαφημιζαν για να το αγορασω δεν εiχε καμια σχεση με αυτο που παρελαβα...

παντως ενημερωτικα ειδικα εξω τις αλλαζουν τiw συσκευες αμεσως.. και εδω εχουν αλλαξει σε μερικους. η βονταφον αλλαξε του φιλου μου που ηταν κιτρινη ολη η οθονη κια πηρε καινουργιο και η οθονη ειναι απλα τελεια

#159   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:46

και εμενα θα αναγκαστουν να την αλλαξουν.. πολυ περισσοτερο οταν ο γερμανος εχει γρατζουνισει την οθονη

#160   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2009 - 19:46

με πηρανε απο τον γερμανο οτι εκαναν αλλαγη λογικου κυκλωματος (πλακετας).... ΕΛΕΟΣ

#161   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/10/2009 - 19:48

Μλκίες σε λένε. Αφου δεν έχουν κανένα δικαίωμα να επέμβουν οι ίδιοι πάνω στην συσκευή.

#162   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2009 - 20:43

και εγω ετσι ελεγα και τους ειπα οτι θα παρω την apple και μου ειπε οτι τους εχει δωσει το οκ να κρινουν και να κανουν το καλυτερο για την συσκευη.

μου ειπε επισης οτι μαζι με την συσκευη θα μου φερουν και σφραγισμενα χαρτια ?!... φαντασου τι εγινε στο τηλεφωνο. αλλαξαν το λογικο κυκλωμα με νεο ΙΜΕΙ αυτο ακριβως μου ειπαν...

τωρα τη σχεση εχει η πλακετα με την οθονη δεν μπορω να καταλαβω ..ουτε προκειτε να παρω πισω συσκευη με αμφιβολου ποιοτητας υλικα... εγω καινουργια συσκευη πληρωσα οχι μεταχειρισμενη

#163   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/10/2009 - 18:01

Παίδες ακούσατε ακούσατε!!! Εδω κα ένα μήνα έχω παραδώσει το αγαπημένο μου iphone 3gs που αγόρασα τον αυγουστο για έλεγχο στο service της vodafone για το γνωστό πρόβλημα με την κίτρινη οθόνη... Είπα να καλέσω μιας και με ξεχάσανε και έλαβα την εξής απάντηση: Η Vodafone δεν επισκευάζει πλέον τα κινητά με το συνεργείο που συνεργαζόταν, έχουμε στείλει όλες τις συσκευές στην εταιρία NORVATO.. θα σας ενημερώσουμε (κάποτε,ίσως... ποτέ...) (αν) θα πάρετε το τηλέφωνο σας τηλεφωνικά. Πήρα πρωτοβουλία και μίλησα με VServices και μου είπαν τα ίδα αλλά μου δωσαν ένα νέο τηλέφωνο επικοινωνίας.. Σας το παραθέτω για να μοιραστώ την γνώση.. παρακαλώ βομβαρδίστε τους με τα παραπονά σας... NORVATO TELESERVICES 210 - 5197500. ΔΕ-ΠΑ 09.00 ΕΩς 16.00. Είναι επίσημη η ενημέρωση. όπως καταλαβένετε από τον Άννα στον Καιάφα... και θα περι΄μένω μου φαίνεται για άλλον έναν μήνα... αντίο IPHONE.... κλαψ.......

#164   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:41

Rε παιδια με αυτα που λετε με κολησατε & εμενα τα συγκρινα & εχουν διαφορα σαφος & το 3gs ειδεισ ναι ενα κλικ ποιο κιτρινο το ασπρο του,αλλα το κανει μονο στα μενου τα icons & to dailer δεν εχουν διαφορα,δεν το ειχα προσεξει μονο του δεν φενετε οθτε μου ειναι ποιο σκουρα η οθονη χαμηλα,δεν νομιζω να ειναι προβλημα της οθονης,αν δειτε & συγκρινετε μερικα apps θα καταλαβετε οτι τα χρωματα του ειναι μια χαρα απλα στα μενου ειναι ποιο ζεστα σε σχεση παντα με το 3g

#165   kostasvas

kostasvas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2009 - 10:33

σωστος ....μια απο τα ιδια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες