Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με σήμα και μπαταρία


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   FuTuR3

FuTuR3

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 13:39

Γεια σας ,

Εδώ και 2 μέρες μου παρουσιάζει πρόβλημα το Iphone σχετικά με το σήμα! Δλδ το έχω στην αναμονή(κλειστό) και αν το πάω κοντά σε ηχεία μου κάνει παράσιτα, χωρίς όμως να πραγματοποιώ κάποια κλήση. Ενώ πιο παλιά δε είχε κάποιο τέτοιο πρόβλημα! Επίσης όταν το φορτιζω κάποιες φόρες η θερμοκρασία της μπαταρίας ανεβαίνει κατακορυφα και μάλιστα μ δείχνει οτι φορτίζει μεχρι τη μέση! Δεν φορτίζει παραπάνω..! Μάλιστα ακριβώς τα ιδια προβλήματα παρουσιαζει και σε ένα φίλο μου! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;

P.S. αν υπάρχει παρομοιο Post με συγχωρειτε για το New Thread!

Ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 28/08/2009 - 13:51

λοιπον για την μπαταρια που δεν φωρτιζει και ζεστενεται ειναι θεμα firmware θα λυθει μαλλον με την αναβαθμιση που θα γινει με την 3.1 που θα ερθει το σεπτεμβριο.το αντιμετοπιζουν πολλοι αυτο. τωρα για να το λυσεις το προβλημα θα κανεις το εξης.οταν το φωρτιζεις και σταματισει να φωρτιζει και αρχισει να ζεστενεται ΧΩΡΙΣ να το βγαλεις απο την φωρτιση θα του κανεις ενα reboot δηλαδη με πατημενο το home και power button θα το κλεισεις και θα το ξαναανοιξεις και θα παρει τα ισα του και θα φωρτισει κανονικα

#3   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 14:05

Γεια σας ,

Εδώ και 2 μέρες μου παρουσιάζει πρόβλημα το Iphone σχετικά με το σήμα! Δλδ το έχω στην αναμονή(κλειστό) και αν το πάω κοντά σε ηχεία μου κάνει παράσιτα, χωρίς όμως να πραγματοποιώ κάποια κλήση. Ενώ πιο παλιά δε είχε κάποιο τέτοιο πρόβλημα! Επίσης όταν το φορτιζω κάποιες φόρες η θερμοκρασία της μπαταρίας ανεβαίνει κατακορυφα και μάλιστα μ δείχνει οτι φορτίζει μεχρι τη μέση! Δεν φορτίζει παραπάνω..! Μάλιστα ακριβώς τα ιδια προβλήματα παρουσιαζει και σε ένα φίλο μου! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;

P.S. αν υπάρχει παρομοιο Post με συγχωρειτε για το New Thread!

Ευχαριστώ!

Ειχα και εγω τα ιδια προβληματα μολις εκανα jailbreak στο iphone mou (3g 8gb)
αλλα τελικα βρηκα λυση.

εκανα delete το +ΙΜ και πλεον
ουτε η μπαταρια μου ζεσταινεται ενω πριν εκαιγε.
ουτε φορτιζει μεχρι η μεση και μου κραταει και 2 μερες ενω
με το +ΙΜ ουτε μιση μερα δεν εβγαζε.

αν δεν ειναι jailbreak τοτε δεν ξερω :P

#4   FuTuR3

FuTuR3

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 14:26

Ειχα και εγω τα ιδια προβληματα μολις εκανα jailbreak στο iphone mou (3g 8gb)
αλλα τελικα βρηκα λυση.

εκανα delete το +ΙΜ και πλεον
ουτε η μπαταρια μου ζεσταινεται ενω πριν εκαιγε.
ουτε φορτιζει μεχρι η μεση και μου κραταει και 2 μερες ενω
με το +ΙΜ ουτε μιση μερα δεν εβγαζε.

αν δεν ειναι jailbreak τοτε δεν ξερω :P


Δεν το έχω jailbreak! Άλλα όντως το παρατήρησα αυτό όταν μου έβγαλε κάτι γνωστοποιήσεις στις ρυθμίσεις για το +iM !

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας για τη μπαταρία ! Αλλά ξέρει κανείς τι πάιζει με το σήμα ;

Τελευταία επεξεργασία από: FuTuR3, 28/08/2009 - 14:27


#5   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 16:54

Είναι το edge το οποίο προσπαθεί να συνδεθεί στο internet όταν δεν έχεις ενεργοποιημένα τα 3g, wifi. Και αυτός είναι ένας λόγος που συμβάλλει στην πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας. Το θέμα είναι ότι το τηλέφωνο δεν σου δίνει επιλογή απενεργοποίησης του edge και ο μόνος τρόπος να το απενεργοποιήσης (απ' ότι γνωρίζω) είναι jailbreak και να περάσεις sbsettings το οποίο έχει διακόπτη ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του edge




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες