Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

O I0n1c κάνει παρουσίαση τις τεχνικές της iOS jailbreak.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/09/2011 - 19:22

Το home button φαίνεται χιλιοχρησιμοποιημένο... Κανένα ακυκλοφόρητο iPhone2 θα είναι!! :blink:
χαχαχα


χαχαχα
ποσες φορες να μπει dfu το καημενο :P
ελιωσε το home και το power button

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2011 - 19:47

Εγώ ακόμα και τώρα διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το αν είναι 4άρι, iPod, ή κάτι άλλο. :)

ipod touch 4th gen

Αναρτημένη εικόνα

#18   atheodor

atheodor

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2011 - 20:52

βάζουν τα χεράκια τους να βγάλουν τα ματάκια τους.δείξτε και άλλα εξυπνοπούλια του jb να κλειδώνει η apple και να χαίρεται και να περιμένουμε και να σας παρακαλάμε παγκοσμίως για το release date νέου jb κάθε φορά και να μας το παίζουν και δύσκολοι.η μήπως το κάνουν γιατι θεωρούν πρόκληση κάθε νέο κλείδωμα της apple και περιμένουν κάτι πιο δύσκολο άλλη φορά.οκ να "παρέχουν γνώση" για τεχνικές στο κοινό αλλα θα μπορούσε να γίνει και πιο κλειστά μέσω φορουμς κλπ ή όπως γίνεται ήδη με χ ,ψ τρόπο εμένα προσωπικά μου είναι άχρηστο να ξέρω πως το έκαναν,κάποιος που είναι φιλόδοξος jailbreaker και hacker δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί σε underground internet κοινότητες αφού είναι ψαγμένος , οπότε το δίνω χύμα στο κύμα πληροφορίες είναι άτοπο .κοινώς μου κάνει λίγο ψωνίστικο-τύπου-δείτε-πως-σπάμε-iphones-noobs-around-the-world.εκτός απτο how to όσες γνώσεις και να χεις σαν cracker χρειάζεται και ενα ταλέντο οχι μονο manual.


Έχεις την εντύπωση πως όταν γίνεται jailbreak μια συσκευή η apple δεν ξέρει πως το έκαναν; Νομίζω ότι αυτοί που ΓΡΑΦΟΥΝ τον κώδικα του iOS δεν θέλουν πάνω απο 10 λεπτά να καταλάβουν πως αποκτά το εκάστοτε jailbreak method root προσβαση αφού σχεδόν πάντα τα limera1n, redsn0w κτλ είναι ανοιχτού κώδικα. Επίσης, πες με γραφικό αλλά ακόμα πιστεύω οτί τα περισσότερα παράθυρα για jailbreak ρουφιανεύονται από την ίδια την Apple αφού η jailbreak κοινότητα την έχει βοηθήσει απίστευτα. Από τη μία έχει 10πλασιάσει τις πωλήσεις των συσκευών της αφού οι περισσότεροι αγοράζουν iPhone/iPod με την προοπτική ότι θα εκμεταλευτούν τα πειρατικά apps και από την άλλη γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει γρηγορότερος τρόπος να βρίσκεις τα κενά ασφαλείας του λογισμικού σου από το να έχεις 100-200 προγραμματιστές που δουλέυουν 24ωρα να το σπάσουν από την πρώτη ημέρα διαθεσιμότητας του. (btw οι εξυπνάκιδες του "Open Source" Android το ζηλέυουν πολύ αυτό)
Φιλικά,
Άρης

Τελευταία επεξεργασία από: atheodor, 14/09/2011 - 20:54


#19   ASTRAPI

ASTRAPI

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2011 - 22:52

Όλα όσα του έχω δείξει πήγε και τα είπε :)

Δεν θα του ξαναδείξω τίποτα :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες