Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορα itunes απο vista σε 7


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 20:59

Εχω διαβασει διαφορα εδω αλλα δεν εχω πολυκαταλαβει....Εβαλα σημερα παραλληλα με τα vista και τα w7 και θελω να "μεταφερω" το itunes και στα windows 7 ωστε να μπορω να το χρησιμοποιω για το κινητο.

Θεωρω πολυ χρησιμο ενα οδηγο εδω απο οποιον ξερει.

Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 21:29

Στον φακελο my music των vista υπαρχει ενας φακελος iTunes. τον μεταφερεις στην ιδια τοποθεσια και στα 7... αυτο λογικα θα δουλεψει! αν καποιος εχει να προτεινει κατι αλλο...go ahead :D

#3   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 21:39

Στον φακελο my music των vista υπαρχει ενας φακελος iTunes. τον μεταφερεις στην ιδια τοποθεσια και στα 7... αυτο λογικα θα δουλεψει! αν καποιος εχει να προτεινει κατι αλλο...go ahead :D



Τοσο απλα ????

#4   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2009 - 21:40

1. Copy the folder C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\

2. Copy C:\Documents and Settings\USERNAME\Local Settings\Application Data\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Apple Computer\iTunes

3. Copy entire contents of old C:\Documents and Settings\USERNAME\My Documents\My Music\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\Music\iTunes

Οι οδηγείες δεν είναι δικές μου δες εδώ http://www.somelifeb...ibrary-and.html

Οι δομές των φακέλων σε vista και 7 είναι ίδιες.

#5   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 21:43

1. Copy the folder C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\

2. Copy C:\Documents and Settings\USERNAME\Local Settings\Application Data\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Apple Computer\iTunes

3. Copy entire contents of old C:\Documents and Settings\USERNAME\My Documents\My Music\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\Music\iTunes

Οι οδηγείες δεν είναι δικές μου δες εδώ http://www.somelifeb...ibrary-and.html

Οι δομές των φακέλων σε vista και 7 είναι ίδιες.



Ευχαριστω πολυ αλλα ο φακελος Apple Computer δεν υπαρχει στα vista μου εκει.

Στο Χρηστες /Γιαννης/Μουσικη υπαρχει το itunes

Τελευταία επεξεργασία από: GGiannis58, 29/08/2009 - 21:49


#6   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 21:51

1. Copy the folder C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\

2. Copy C:\Documents and Settings\USERNAME\Local Settings\Application Data\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Apple Computer\iTunes

3. Copy entire contents of old C:\Documents and Settings\USERNAME\My Documents\My Music\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\Music\iTunes

Οι οδηγείες δεν είναι δικές μου δες εδώ http://www.somelifeb...ibrary-and.html

Οι δομές των φακέλων σε vista και 7 είναι ίδιες.


Ο οδηγος που παραθετεις ειναι απο τα XP σε Vista...Για αυτο μαλλον δεν υπαρχουνε οι συγκεκριμενοι φακελοι! παντως εχω με τον τροπο που ανεφερα εχς κανει μεταφορα και απο Vista σε Mac οποτε δεν βρισκω καποιο λογο να μην λειτουργει! δοκιμασε να το κανεις! και αν δεν πετυχει απλα διαγραφεις τον φακελο απο τα 7 και δεν εχει αλλαξει τιποτα! εκτος αν ειναι δοκιμασμενος για απο vista σε 7. τοτε παω πασο :D

Τελευταία επεξεργασία από: united_iFone, 29/08/2009 - 21:53


#7   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2009 - 23:05

Ο οδηγος που παραθετεις ειναι απο τα XP σε Vista...Για αυτο μαλλον δεν υπαρχουνε οι συγκεκριμενοι φακελοι! παντως εχω με τον τροπο που ανεφερα εχς κανει μεταφορα και απο Vista σε Mac οποτε δεν βρισκω καποιο λογο να μην λειτουργει! δοκιμασε να το κανεις! και αν δεν πετυχει απλα διαγραφεις τον φακελο απο τα 7 και δεν εχει αλλαξει τιποτα! εκτος αν ειναι δοκιμασμενος για απο vista σε 7. τοτε παω πασο :D

Σωστό, απλά αγνόησε το folder για τα XP. δλδ

1. Copy the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\ to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\

2. Copy C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Apple Computer\iTunes to the folder C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Apple Computer\iTunes

3. Copy entire contents of old C:\Users\USERNAME\Music\iTunes to the folder C:\Users\USERNAME\Music\iTunes

Τα source και destination folders είναι τα ίδια για Vista και 7.

Ο φάκελος του 1 περιέχει τα backup της συσκευής και τα FW. O φάκελος του 2. τα iTunes preferences και ο φάκελος του 3. το library

Δεν ήταν ξεκάθαρο το τι εννοούσα με το σχόλιό ότι οι δομές των φακέλων είναι ίδιες στα vista και τα 7, sorry.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 29/08/2009 - 23:07


#8   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 29/08/2009 - 23:23

εμενα εγεινε μια χαρα απο vista σε 7

#9   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2009 - 23:44

Μόνο με την μεταφορά του library (#3 στο ποστ μου) γίνεται άνετα η δουλειά. Απλά μεταφέροντας τα backup και τα itunes settings έχεις ένα "system restore point" κατα κάποιο τρόπο για το iPhone και το iTunes είναι σεταρισμένο όπως στο παλιό λειτουργικό σου (sync items, backups, οι επιλογές να μην σε ζαλίζει με διάφορα μυνήματα του τύπου "μα γιατί δεν αναβαθμίζεις το iPhone σου σε κάποια έκδοση που δεν γίνεται JB, automatic update settings κλπ.)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες