Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Ended] iPhoneHellas theme contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 03/11/2008 - 18:48

Κλαίνε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 03/11/2008 - 18:53

απλα κλαινε

#63   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 03/11/2008 - 21:02

Επειδή δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο (και επειδή δεν τα πολυκατά όλα,αλλά θα τα βρώ στην πορεία:P) ορίστε μόνο το background από το θέμα που λέγεται 30 Days:) Ελπίζω να σας αρέσει...
Posted Image
http://i247.photobuc...0sss/30Days.png




#64   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/11/2008 - 21:17

Διαβάστε καλύτερα το αρχικό post για να μην έχουμε παρεξηγήσεις στην πορεία του διαγωνισμού! Το θέμα του διαγωνισμού  είναι "iPhoneHellas theme". Με βάση στο Hellas!

Τα εικονίδια - background κτλπ πρέπει να έχουν Ελληνικά στοιχειά! Π.χ πάρτε σαν παράδειγμα το theme του kyr...

Μπορείτε να εμπνευστείτε από:

Αρχαία Ελλάδα π.χ  Παρθενώνας - κίωνες - 12 θεούς κτλπ
ή
Σύγχρονη Ελλάδα π.χ Φραπέ - Βατοπέδι κτλπ :-)

Ότι απορία έχετε καλό είναι να λυθεί πριν ξεκινήσετε να δημιουργείτε κάτι...

#65   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 03/11/2008 - 21:21

Quote

Διαβάστε καλύτερα το αρχικό post για να μην έχουμε παρεξηγήσεις στην πορεία του διαγωνισμού! Το θέμα του διαγωνισμού  είναι "iPhoneHellas theme". Με βάση στο Hellas!



Τα εικονίδια - background κτλπ πρέπει να έχουν Ελληνικά στοιχειά! Π.χ πάρτε σαν παράδειγμα το theme του kyr...



Μπορείτε να εμπνευστείτε από:



Αρχαία Ελλάδα π.χ  Παρθενώνας - κίωνες - 12 θεούς κτλπ

ή

Σύγχρονη Ελλάδα π.χ Φραπέ - Βατοπέδι κτλπ :-)



Ότι απορία έχετε καλό είναι να λυθεί πριν ξεκινήσετε να δημιουργείτε κάτι...

Εμμ είδες με έφαγε η αφηρημάδα:P δεν πειράζει μωρέ ένα background για όποιον του αρέσει...

#66   32KOFDATA

32KOFDATA

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2008 - 01:18

Πρωτου ξεκινησω θελω να ενημερωσω πως επειδη ο χρονος μου ειναι πολυ πιεζμενος τρια απο τα εικονιδια στο theme μου ειναι πειραγμενα εικονιδια απο αλλα themes και τα υπολοιπα ειναι ειτε απο φωτορεαλιστικες φωτο που βρηκα online ή δικα μου εξωλοκληρου οποτε απο τωρα ενημερωνω πως δεν με ενδιαφερει να συμμετεχω στον διαγωνισμο αλλα χαρηκα που το τελειωσα και ελπιζω να σας αρεσει.

Το theme το ονομασα "Ροδα, τσαντα και κοπανα" απο την γνωστη και ομωνυμη ταινια του 80 θελωντας να κανω homage στην αγαπημενη μου δεκαετια (ναι ειμαι κωλογερος ;)


Posted Image


1. SMS
Τοτε δεν ειχαμε κινητα οποτε επελεξα ενα "ραβασακι" για εικονιδιο. Τι καλυτερο απο τον πρωτο μεγαλο ερωτα της ζωης σου γραμμενο με BIC στυλο (αθανατα!).

2. Calendar
Τιποτα το ιδιαιτερο. Ηθελα στην αρχη να κανω ενα απο αυτα τα κλασσικα της εποχης παχια ημερολογια που ηταν κολλημενα σε καποιο αφισακι και στα οποια η καθε σελιδα απο πισω ειχε ενα χαζο ποιημα. Λογω περιορισμων εκανα κατι πολυ απλο.

3. Photos
Τι ποιο κλασσικο απο φωτο της Ακροπολης και των τσολιαδων στο Συνταγμα. Τοτε οι φωτο ειχαν καμπυλες γωνιες - ηταν η μοδα.

4. Camera
Η ποιο δημοφιλης camera της εποχης Polaroid - σου εδινε την φωτο στο χερι και επρεπε να την κουνας σας ανεμιστηρα για να εμφανιστει σωστα (βοηθουσε τα χημικα να κατανεμηθουν ομοιομορφα) Technology!

5. youTube
Η EΡΤ ηταν μοναδικη (και μονη της). Τηλεοραση με τρια καναλια και ολα κρατικα - το tv test screen ηταν κατι το οποιο το εβλεπες συχνα διοτι τοτε δεν υπηρχε 24ωρο προγραμμα οπως σημερα. Ακομα θυμαμε τον εθνικο υμνο με τα προβατα στο βαθος και τον τσιριχτο ηχο οταν σταματουσε η μεταδοση.

6. Stocks
"Γιατι τα πεντοχιλιαρα δεν ειναι πετσετακια" τραγουδουσε τοτε η Γλυκερια. Φυσικο επομενο να βαλουμε τον Κολωκοτρονη εικονιδιο.

7. Maps
Γεωγραφικος χαρτης. Δεν αλλαξε και πολυ απο τοτε που τον θυμαμε - απο Δημοτικο μεχρι Λυκειο ο ιδιος ηταν με μικρες αλλαγες στους χαρτες.

8. Weather
Απλο και κιμωλιατο για να ειναι ασορτι με το background.  ;)

9. Clock
Το αγαπημενο μου ρολοι της Casio με "κομπιουτερακι" οπως λεγαμε. Ολα τα λεφτα τοτε - απαγορευοταν στις εξετασεις. χαχαχα.

10. Calculator
Δεν θυμόμουν τι ειχα τοτε οποτε και εβαλα το μοντελο στο οποιο βασιστηκε τo calculator του iphone. Ειναι της BRAUN.

11. Notes
Classic icon του σχολειου. Τετραδιο "SUPER" εκατοσταφυλλο. Πλακα πλακα τα εχω κρατησει καποια δικα μου.

12. Settings
Ο original Macintosh - τι αλλο να πουμε εκτος του οτι ημουν ετοιμος να βαλω εναν Amstrad 6128 διοτι ηταν πολυ δημοφιλης την εποχη εκεινη. Η καμια Amiga; Επιλογες, επιλογες...

13. iTunes
Ο MJ μεσουρανουσε ως ο βασιλιας της pop και το Thriller εκανε ρεκορ πωλησεις. Τιμητικη θεση για icon. Μπας και να εβαζα τον Τουρνα;

14. App Store
Οταν πηρα το πρωτο μου PC ειχε 5 1/4 floppy και ετρεχε στα 12MGhz. Αυτες οι δισκετες ηταν το ποιο περιεργο πραγμα που ειχα δει και ετσι πρωτοανταλασσα προγραμματα με τους κολλητους μου. Επρεπε να τους βαζεις και αυτοκολλητα στα πλαι για να τις κανεις write-protect. 256 ηταν τρελη χωρητικοτητα για τοτε  :o

15. Filofax
Και ποιος δεν ειχε - το Filofax ηταν η κλασσικη agenda και απο τοτε ξεκινησε η μοδα με τα tabs σε διαφορα χρωματα.

16. Phone
Τετοια τηλεφωνα συναντουσες σε περιπτερα. Πριν τις τηλεκαρτες. Εριχνες 20αρικο αν δε με απατα η μνημη μου και μιλουσες για 5 λεπτα. Τοτε το κινητο ηταν στο μεγεθος τουβλου και εκανε οσο ενα αυτοκινητο οποτε ανωτερα βια και ειδικα αν δεν ειχες γραμμη οτε στο σπιτι.

17. Mail
Κλασσικος φακελος ελτα.

18. Safari
Τα λογια περιττευουν  για το σημα κατατεθεν της Ελλαδας παγκοσμιώς! το μονο που θα πω ειναι πως ειμαι πολυ περηφανος πως κατεληξε σχεδιαστικά.

19. ipod
Κασσετες, κασσετες, κασσετες, κασσετες. Παντου κασσετες. Ειχα τοσες πολλες που ειχα ενα μικρο ντουλαπι γεματο. Τι να γινανε δεν ξερω αλλα τοτε επεφτε πολυ fast forward και rewind - τοτε εφαρμοζα ολες μου τις καλλιτεχνικες ανησυχίες πανω στα χαρτακια τους οταν εκανα συλλογες για αλλους ή για το τοτε αμορε. Χαρακτηριστικα τα χρωματα της BASF που σχεδιασα για εικονιδιο.

Οσο αναφορα τα background πηγα για κατι στυλ σχολειου με τον κλασσικο πινακα και τις κιμωλιες σε διαφορετικα χρωματα. Ισως να προσθεσω πραγματα στην συνεχεια αλλα προς το παρον θα μεινω εδω μιας και ο χρονος μου ειναι αστα να πανε. Updates εν καιρω.

Ελπιζω να σας αρεσει - οποτε συντομα και στο δικο σας iphone.  :)

#67   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 10/11/2008 - 01:24

Πολύ όμορφο!
Αχ πεντοχίλιαρα που είστε?

#68   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/11/2008 - 09:44

@32KOFDATA: Πολύ ωραίο theme δικέ μου :-)

#69   32KOFDATA

32KOFDATA

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2008 - 11:35

Eυχαριστω παιδες. Συντομα θα το εμπλουτισω.

#70   kyr

kyr

    iPH Graphics Team

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2008 - 19:27

Καλά το εικονίδιο του youtube είναι απλά τέλειο!!!! :)
Που το σκέφτηκες ρε θηρίο.
Μπράβο πολύ καλή δουλειά  ;)

#71   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2008 - 23:28

Καλά ε,μας κούφανες δικέ μου  ;D

Πώς φαίνεται η διαφορά του ξέρω-κάτι και του μάστερ  :D

#72   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:24

Κορυφαια εικονιδια, αλλά το backround με χαλάει λίγω... ίσως άμα έβαζες μια εικονα απο αιγαιο ? η καμια εικονα της ελλάδας απο google .. η την ακροπολη ? ?? τεσπα πολυ καλή ιδέα πάντως .... και τα εικονιδια απλά τα [move]σπανε ! [/move]

#73   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 14/11/2008 - 17:50

Quote

Κορυφαια εικονιδια, αλλά το backround με χαλάει λίγω... ίσως άμα έβαζες μια εικονα απο αιγαιο ? η καμια εικονα της ελλάδας απο google .. η την ακροπολη ? ?? τεσπα πολυ καλή ιδέα πάντως .... και τα εικονιδια απλά τα [move]σπανε ! [/move]

διαφωνώ... Τέλειο το Back ταιριάζει απόλυτα...

#74   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/11/2008 - 21:51

Ο Kedia Shubham (δημιουργός των Illuminous, Radiance , Radiance 2.0, Soft v2, MobileMe Full GUI κ.α) μας τιμάει με την συμμετοχή του στέλοντας το παρακάτω theme για το iPhoneHellas theme contest:

[img width=600 height=449]http://www.iphonehel...-by-shubham.png[/img]

Greek by Kedia Shubham


#75   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/11/2008 - 21:57

Πολύ ωραίο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες