Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως θα είναι το iPhone 4S...!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
192 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 23/09/2011 - 22:21

αλλως ενας λογος για να πουν αντε γα...στην apple.Παντως [πολλοί φεύγουν απο τα Iphone και πολλοί το σκέφτονται να φύγουν


εχεις δικιο αλλα δεν σε υποχρεωσε κανενας να αγορασεις iphone...υπαρχουν κινητα και με 100 ευρο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Michael17

Michael17

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2011 - 22:28

μου την σπάει γιατι έπεσα θύμα τους για αυτό...τέρμα όμως

#183   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2011 - 22:29

γιατι ρε παιδια? αν βγαλει και τα δυπ μαζι και το 4s το βαλει 500 και το 5αρι κανα 650 τοτε ποιος θα αγορασει το 4s?


Στη περιπτωση των 2 που το 4s θα το βαλλουν κατω απο 500 οι 4σαρι users που θα θελουν να πουλησουν θα κλαινε... Γενικα μπλεκει το θεμα πολυ με 2 συσκευες (και το πως θα μπορουσαν να τιμολογηθουν) και δεν την εχω την apple να θελει να παιξει σε mainstream κατηγορια γενικοτερα. Γιαυτο και δεν μπορω να πιστεψω οτι θα παει σε 2 μοντελα.

#184   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2011 - 22:31

αλλως ενας λογος για να πουν αντε γα...στην apple.Παντως [πολλοί φεύγουν απο τα Iphone και πολλοί το σκέφτονται να φύγουν

πολλοί φεύγουν απτα iphone?μάλλον το αντίθετο εννοείς.για μπες σε ενα κατάστημα κινητής και ρώτα αν πουλάνε iphones.γιατί εμένα η ξαδέρφη μου στη wind δουλεύει και ο κολλητός μου στην vodafone και μου λέει μόνο iphone αγοράζει ο κόσμος παρόλη τη κρίση.

#185   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 23/09/2011 - 22:33

μου την σπάει γιατι έπεσα θύμα τους για αυτό...τέρμα όμως


τι εννοεις επεσες θυμα τους?

#186   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2011 - 22:59

Παντως για ολους αυτους που ξενερωνουν τοσο πολυ με τα τελευταια νεα θελω να τους πω πως δεν χρειαζεται να τρελαινονται και τοσο πολυ. Κανουν υπομονη να ακουσουν την προταση της apple και αν δεν τους αρεσει ας πανε να καταθεσουν αλλου τα ωραια τους ευρουλάκια. Προσωπικα δεν σκοπευω να αναβαθμισω οτι και αν παρουσιαστει καθως δεν το βρισκω απαραιτητο για μενα, αλλα αν ειχα 700 ευρω στην ακρη και ηθελα νεα συσκευη θα επελεγα το καλυτερο. Δε χρειαζεται να τα ριχνουμε στην apple αν δεν μας ικανοποιει. Αν πηγαινατε σε ενα σουπερ μαρκετ θελοντας να παρετε ντοματες και τις βλεπατε ακριβες θα βριζατε τον product manager η δε ξερω εγω τι? Οχι γιατι υπαρχουν πολλα σουπερμαρκετ... Γραφικος γινομαι αλλα μαλλον δεν το καταλαβαινουν μερικοι

#187   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:00

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει σε όλα τα posts που έχουν γίνει είναι ότι όσοι στο Device του προφίλ τους γράφουν iPhone 4 υποστηρίζουν την άποψη ότι το καινούριο θα είναι minor upgrade τόσο πολύ που είναι λες και προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους ότι δεν θα χρειαστεί να σκάσουν και φέτος 700€ γιατί εξωτερικά θα φαίνεται ίδιο. Από την άλλη το αντίστοιχο ισχύει για τους κατόχους 3G/3GS που παρακαλάνε να βγει major upgrade για να μην αναγκαστούν να περιμένουν ακόμα ένα χρόνο με το iphone που έχουν "βαρεθεί"...

Ουσιαστικά μέσα σε αυτό το τοπικ ο κάθε ένας το παίζει ειδικός για την άποψη που τον συμφέρει. Οπότε μην κάθεστε και σχηματίζετε άποψη σύμφωνα με αυτά που διαβάζετε στα replies γιατί οι απαντήσεις τύπου: "το καινούριο iphone θα είναι σίγουρα 4S"/"το καινούριο iphone θα είναι σίγουρα 5" μεταφράζονται σε ευχές τύπου: "μακάρι το καινούριο iphone να είναι 4S για να μην τα σκάσω"/"μακάρι το καινούριο iphone να είναι 5 για να μην περιμένω ένα χρόνο με το παλιό"

Να σημειώσω ότι τα + που παίρνουν τέτοιες απαντήσεις από άλλους ομοιδεάτες (κατόχους ίδου μοντέλου) είναι για πείσουν και τους υπόλοιπους (και τους εαυτούς τους) ότι αυτή η άποψη είναι η σωστή, λες και αν όλοι εδώ μέσα πείσουμε ο ένας τον άλλο ότι φέτος θα βγει το 4S(ή το 5) αυτό θα είναι και η κίνηση που τελικά θα κάνει η apple...

Απλά περιμένετε και δείτε...

Αγαπητή μου...σεβαστή η ψυχό - έρευνα που έκανες στο φόρουμ διαβάζοντας και πηγαίνοντας από post σε post , όμως στο συγκεκριμένο τοπικ , δημοκρατία έχουμε όποτε και ο καθένας με βάση τα δικά του επιχειρήματα προσπαθεί να πει την άποψη του , λάθος ή σωστή !! Κανείς δεν το παίζει ειδικός θέλω να πιστεύω αλλιώς θα δούλευε στην Apple...όπως ειδικώς εξάλλου δεν είσαι και εσύ πρωτίστως για να κρίνεις τούς άλλους ως ειδικούς...οπότε έχουμε...μηδέν από του μηδενός μηδέν αγαπητή μου !!
Αν κάποιοι εδώ μέσα λοιπόν , εκφράζουν επιχειρήματα όχι με γνώμονα την καθαρή λογική και την συνήθη συμπεριφορά της εταιρίας , ανεξάρτητα με το αν θα πέσουν μέσα ή όχι στην τελική , άλλα κρίνουν μόνο με κριτήριο την συσκευη που έχουν στην διάθεση τούς τώρα , οπότε λένε έχω το 3GS...περιμένω και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι έρχεται Major Update , έχω το 4 άρα περιμένω και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι έρχεται Minor Update...τότε για αυτούς ΑΝ σκέφτονται με γνώμονα αυτό και μόνο αυτό...προσωπικά ένα μεγάλο λάθος βρίσκω σε όλους αυτούς...και έχεις δίκιο σε όσα λες !!
Το θέμα λοιπόν είναι να λέμε την άποψη μας με καθαρά επιχειρήματα και με λογικούς συνηρμους ακόμα και αν διαφωνούμε μεταξύ μας...και με βάση το ιστορικό της εταιρίας και την νοοτροπία της όλα αυτά τα χρόνια !! Εγώ προσωπικά έχω το 4αρι και θεώρησα αναλύοντας το με επιχειρήματα σε προηγούμενο post ότι θα βγει κατά την γνώμη μου Minor Update , η άποψη μου σε καμιά περίπτωση δεν βασίζετε στο ότι εχω το 4αρι και σαν κλασικός Ελληναρας προσπαθώ να δώσω ακόμα " αξία " στα 700 που έσκασα τότε...αν κάποιος πιστεύει και νομίζει κάτι τέτοιο απλά απατάται σφοδρά και λέει τραγικές γελοιότητες και ΑΝ βγάζει έτσι αυθαίρετα και χύμα τέτοια συμπεράσματα , επειδή γράφουμε στο πεδίο Device το iPhone 4 ή 3GS και ανάλογα εικάζουμε για ενδεχόμενο Major ή Minror Update , τότε κυριολεκτικά δεν εχω να πω κάτι για τα συμπεράσματα αυτά...μόνο τα ταπεινά θερμά μου συλλυπητήρια για όσους τα σκέφτονται !!
Τέλος , επιχειρήματα τύπου...." απλά περιμένετε και θα δείτε "...δεν είναι επιχειρήματα είναι απλά αέρας κοπανιστός...με την ίδια λογική μπορούμε να πούμε ότι... " απλά περιμένετε και θα δείτε πως θα είναι και το iPhone 6..7..8..κτλ " , χαίρω πολύ , ζωή να έχουμε πάνω από όλα και θα τα δούμε !! Καλό σου βράδυ !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 23/09/2011 - 23:04


#188   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:10

Στη περιπτωση των 2 που το 4s θα το βαλλουν κατω απο 500 οι 4σαρι users που θα θελουν να πουλησουν θα κλαινε... Γενικα μπλεκει το θεμα πολυ με 2 συσκευες (και το πως θα μπορουσαν να τιμολογηθουν) και δεν την εχω την apple να θελει να παιξει σε mainstream κατηγορια γενικοτερα. Γιαυτο και δεν μπορω να πιστεψω οτι θα παει σε 2 μοντελα.



Αν βγάλει δύο συσκευές (πολύ χλωμό το βλέπω), τότε θα βγάλει ένα μονοπύρινο 4άρι 8gb (γύρω στα 500 ευρώ) και ένα διπύρινο 5άρι 16gb + 32gb (650-750 ευρώ).

Αλλά δεν νομίζω να βγάλει δύο. Ένα θα βγάλει και θα είναι minor update, όπως ακριβώς έκανε και με τα ipad.

Major update...??...next year (όπως είπε και ένας άλλος φίλος) !!

#189   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:14

και minor update να κανει (που ολα δειχνουν μεχρι στιγμης πως αυτο θα κανει), αν πιανει τις επιδοσεις του ipad 2 θα ειναι πολυ καλο, και πολυ ψηλοτερα απο τον μεχρι τωρα ανταγωνισμο!

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 23/09/2011 - 23:15


#190   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:28

και minor update να κανει (που ολα δειχνουν μεχρι στιγμης πως αυτο θα κανει), αν πιανει τις επιδοσεις του ipad 2 θα ειναι πολυ καλο, και πολυ ψηλοτερα απο τον μεχρι τωρα ανταγωνισμο!

το κακο είναι οτι minor update θεωρούν τον A5 , την 8 αρα κάμερα (αν και εγω βλέπω παλι 5 αρα αλλα με 1080p video),και διπλασιασμό της ram! :excl:
για ναναι major θα πρέπει να χει 8 πυρήνες ,5 αρα super duper amoled HD (σιγά μωρε θα το κουβαλάμε σε τσαντάκι μέσης) και προτζέκτορα το κινητό πάνω.μονο κινητό δεν θάναι αλλα σταθερό.

#191   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:32

το μονο που δεν εχει οπως πολλοι θα θελαμε ειναι η 4 ιντσων οθονη. ολα τα αλλα εμενα με καλυπτουν! βεβαια μπορει κ να βγει με 4" κ να γινει παρτυ :)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 23/09/2011 - 23:32


#192   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:44

το μονο που δεν εχει οπως πολλοι θα θελαμε ειναι η 4 ιντσων οθονη. ολα τα αλλα εμενα με καλυπτουν! βεβαια μπορει κ να βγει με 4" κ να γινει παρτυ :)


Μια 4αρα retina και θα γινοταν πανικος

#193   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/09/2011 - 23:48

Ιδιως τις 4 ιντσες πιστευω (κανεις δεν ξερει στα σιγουρα εδω μεσα) αποκλειεται να τις δουμε για τους γνωστους λογους. Η θα παψει να ειναι Retina αν κρατησει την ιδια αναλυση σε μεγαλυτερη διαγωνιο (χλωμο) η θα ανεβασει την αναλυση και τη διαγωνιο οθονης και θα δημιουργηθουν ασυμβατοτητες με τις εφαρμογες (ακομα χλωμοτερο φετος).




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες