Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πληροφορίες για το νέο iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   pcmagas91

pcmagas91

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2011 - 23:55

1GB Ram?

Αυτό και αν είναι πάρα πολύ RAM, το iPhone 5 εαν έχει τόση RAM, θα κρατήσει άνετα μέχρι το iOS 7-8 :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sinanas

sinanas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2011 - 00:09

Αν όλα αυτα τα χαρακτηριστικά συνοδεύονταν απο μια οθόνη 4 ιντσών θα τολμούσα να δώσω το 4αρι μου συν 300€ για να το πάρω.
Απο την στιγμη που δεν αλλάζει τίποτα εξωτερικά δεν έχω λόγους στην παρούσα φάση να μπω σε έξοδα. Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα τα κάνω με το iPad 2.

Οι αυξανόμενες δυνατότητες για να αποδίδουν χρειάζονται μεγαλύτερη οθόνη. Οποίος έχει δουλέψει με 4.3" μπορει να καταλάβει την διάφορα.
Οι 3,5" εινα ξεπερασμενη διάσταση οθόνης. Είναι σαν μένουμε σε 32" TV όταν οι 42" είναι το στάνταρ.
Είναι αδύνατον να κανείς browsing στον safari σε forum που δεν διαθέτουν mobile version.

Φίλε μου έχεις iPad και λες ότι η αναβάθμιση της οθόνης έιναι σημαντική από 3.5 σε 4.3; Πάλι το ίδιο τηλέφωνο θα είναι με 20% μεγαλύτερη οθόνη και επιπλέον δε θα μπορείς να το χειριστείς το ίδιο άνετα με το ένα χέρι και θα σου σπάει τα νέυρα όταν θα θέλεις πχ. Να στείλεις ένα SMS ενώ οδηγείς. Εγώ προσωπικά όταν ήθελα μεγαλύτερη τηλέοραση από την 29 trinity Sony μου, αγόρασα ένα προβολέα και ένα πανί με 2 μέτρα πλάτος.

#48   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2011 - 00:12

Οσο και αν η Apple (οπως και καθε εταιρεια) επιθυμει διακαως να αγοραζουμε το καινουργιο της μοντελο καθε χρονο, ειναι γεγονος οτι το iPhone εχει σχεδιαστει με γνωμονα να αναβαθμιζει ανα διετια ο χρηστης (εξ'ου και τα διετη συμβολαια στην αλλη μερια του Ατλαντικου). Εγω προσωπικα θεωρω οτι οι αναβαθμισεις σε μνημη και επεξεργαστη (πιθανοτατα και σε αυτονομια) σε συνδυασμο με το iOS 5 με καλυπτουν απολυτα και δικαιολογουν την αγορα. Οχι ομως οτι ειναι αναγκαια η αλλαγη απο iPhone 4 σε 5. Οταν βγει οθονη στην ευρωπαϊκη αγορα με καλυτερη αναλυση απο τη Retina το ξανασυζηταμε. Και σε καμμια περιπτωση δε θα ηθελα οθονη πανω απο 3,7-3,8 αφου θα μεγαλωνε το τηλεφωνο σε διαστασεις (οχι οτι με χαλανε οι 3,5 ιντσες). Αλλοι παλι ουτε με 3D και Liquid Metal σασι δεν ικανοποιουνται. Περι ορεξεως...

#49   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 27/09/2011 - 01:54

Οσο και αν η Apple (οπως και καθε εταιρεια) επιθυμει διακαως να αγοραζουμε το καινουργιο της μοντελο καθε χρονο, ειναι γεγονος οτι το iPhone εχει σχεδιαστει με γνωμονα να αναβαθμιζει ανα διετια ο χρηστης (εξ'ου και τα διετη συμβολαια στην αλλη μερια του Ατλαντικου). Εγω προσωπικα θεωρω οτι οι αναβαθμισεις σε μνημη και επεξεργαστη (πιθανοτατα
και σε αυτονομια) σε συνδυασμο με το iOS 5 με καλυπτουν απολυτα και δικαιολογουν την αγορα. Οχι
ομως οτι ειναι αναγκαια η αλλαγη απο iPhone 4 σε 5.
Οταν βγει οθονη στην ευρωπαϊκη αγορα με καλυτερη
αναλυση απο τη Retina το ξανασυζηταμε. Και σε
καμμια περιπτωση δε θα ηθελα οθονη πανω απο 3,7-
3,8 αφου θα μεγαλωνε το τηλεφωνο σε διαστασεις (οχι οτι με χαλανε οι 3,5 ιντσες). Αλλοι παλι ουτε με 3D και
Liquid Metal σασι δεν ικανοποιουνται. Περι ορεξεως...


Φίλε μου συμφωνώ απολύτως μαζί σου... Πιστεύω μέχρι 4 ιντσες βαριά ειναι το ιδανικό για ένα κινητό. Από κει και πέρα χάνει την χρηστικοτητα του! Όσο αναφορά εμένα το 5αρι θα ειναι το πρώτο μου iPhone και περιμένω πως και πως για να βγει και να το αποκτισω! Καλό και το iPod δεν λέω... Αλλά όσο να ναι το να κουβαλας δυο συσκευές πάνω σου ειναι δύσκολο



#50   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 27/09/2011 - 03:06

εχω βαρεθει να διαβαζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για φημες........ελεος :excl:


Α γειάς!!!

#51   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 27/09/2011 - 09:02

Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν το κινητό κομψό και όχι παντόφλα... και είναι πάρα πολλοί αυτοί!
Την περίπτωση η apple να θέλει να κρατήσει τις διαστάσεις του κινητού όπως είναι σήμερα δεν το έχετε σκεφτεί;
Επειδή οι άλλες εταιρείες βγάζουν ταψιά πρέπει να ακολουθήσει;
Και μετά λένε ότι η apple είναι εταιρεία που δεν υπολογίσει τους χρήστες αλλά τους ''ορίζει'' τι θέλουν...
Όχι ρε παιδιά, κινητά μεγέθους όπως τότε το '90 κάποιοι δεν θέλουμε...


Ν' αγιάσει το στόμα σου!
Παλιά είχα το HTC HD2 και τις περισσότερες φορές "υπέφερα"! Πολύ δύσχρηστο τηλέφωνο, λόγω μεγέθους. Χωρά οριακά στην παλάμη, σε τσέπη δεν το συζητώ και ναι, χειμώνα, με τζιν, δε γουστάρω να κουβαλάω τσαντάκια για να το έχω μέσα!
Και πλέον βλέπω, ότι η HTC αυξάνει κι άλλο τα μεγέθη. Ωραιότατα είναι να τα βλέπεις τέτοια κινητά στα stands των καταστημάτων και στα hands on στο internet, αλλά στην καθημερινότητα νομίζω ότι είναι μπελάς.
Αύξηση μνήμης και επεξεργαστή είναι προφανώς καλοδεχούμενη, δεδομένου ότι η αυτονομία της μπαταρίας δε θα πέσει.

#52   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/09/2011 - 09:06

Εμενα παντως το hd2 μου αρεσε σαν μεγεθος! Και στο σερφαρισμα δεν βγαζεις τα ματια σου με την 3.5αρα οθονη του μηλου, ισως μια 4αρα οθονη να ηταν καλυτερη!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#53   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 27/09/2011 - 11:24

Εγώ είμαι πραγματικά περίεργος να δω πως θα πάνε οι πωλήσεις και η ανανεώσεις συμβολαίων σε αυτή την οικονομική φάση που βρισκόμαστε.
Γενικότερα πιστεύω ότι το μήλο συνεχίζει να κρατά την πολιτική των ριζικών ανανεώσεων κάθε 2 χρόνια στο τηλέφωνο.
Οπότε λογικά το επόμενο iphone θα φέρει ουσιαστικές αλλαγές.
Θα μου πεις δεν είναι η αναβάθμιση μνήμης και επεξεργαστή ριζική αλλαγή η η βελτίωση της κεραίας.
Νομίζω ότι θα πρέπει να περιμένουμε την παρουσίαση.
Ίσως να μην είναι τόσα πολλά αυτά που θα δούμε φέτος.

#54   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/09/2011 - 11:58

Παιδιά δεν αξίζει να δώσεις το 4 και να πάρεις αυτο αν δεν έχει μεγαλύτερη οθόνη


+1 ξερει κανενας αν θα εχει μεγαλυτερη οθονη;

#55   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2011 - 12:06

και κατι ακομα, επειδη πολλοι λενε οτι θα μεγαλωσουν οι διαστασεις της συσκευης αν βαλουν μεγαλυτερη οθονη. Δεν χρειαζεται να γινει αυτο γιατι υπαρχουν μεγαλα περιθωρια να γινει μικροτερο το πλαισιο γυρο απο την οθονη και ετσι αυτη να μεγαλωσει

#56   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2011 - 13:09

Παιδια δεν είπε κανεις ότι η αναβάθμιση επεξεργαστη και ram είναι minor update! Η τελευταία φράση του πρώτου ποστ λέει αν μας φτάνουν αυτα για να αναβαθμίσουμε! Σύμφωνα με την ερώτηση αυτη απαντάμε και προσωπικά για μένα όπως προειπα όχι δεν μου είναι αρκετό αφου και ο επεξεργαστης και η ram του iPhone 4 είναι αρκετά μεγάλη ώστε να με καλύπτει! Όταν φτάσουμε στο σημείο να γίνει το iPhone 4 σαν το 3g και να μην σηκώνει τα νέα λειτουργικά και παράλληλα νέες λειτουργίες, τότε θα αξίζει να αναβαθμίσουμε!

#57   audakias

audakias

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2011 - 13:34

εχω ξεμείνει με το 3G και περιμένω πως και πως να παρω το νεο iphone. Ελπιζω στις 4 Οκτ να δικαιωθουμε παιδια! Πιο πολύ κακό μας κανουν οι φήμες!

Ξερει κανεις ή εχει διαβασει αν θα ειναι κλειδωμενο παλι?

#58   spartan29gr

spartan29gr

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2011 - 14:44

εχω ξεμείνει με το 3G και περιμένω πως και πως να παρω το νεο iphone. Ελπιζω στις 4 Οκτ να δικαιωθουμε παιδια! Πιο πολύ κακό μας κανουν οι φήμες!

Ξερει κανεις ή εχει διαβασει αν θα ειναι κλειδωμενο παλι?

Αυτα θα τα μαθουμε μετα τις επισιμες ανακοινωσεις!!!! ;)

#59   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2011 - 15:38

Τα πολλα λόγια είναι φτώχια και πλέον είμαστε φτωχοί στην Ελλάδα ...:)
Οποίος έχει δουλέψει με οθόνη 4-4.3" γνωρίζει πόσο μεγάλη διάφορα υπάρχει στο browsing, στην προβολή βίντεο, φωτο κλπ.
Συχαινομαι να κάνω browsing στον safari του iPhone. Σε portrait είναι αδύνατον και σε landscape βγάζεις τα ματιά σου αφου δεν υπάρχει ρύθμιση μεγέθους γραμματοσειρας.

#60   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 27/09/2011 - 15:47

εχω βαρεθει να διαβαζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για φημες........ελεος :excl:

κλιμακωση φιλε μου!


καλα εγω δεν δινω το τεσσαρακι ουτε με σφερες αν δεν δω τι ΑΚΡΙΒΩΣ θα ειναι το κενουργιο, δε πα να λεν οι φιμες οτι θα εχει και app για shuttle launch και FTL drives ,

πρωτα θα βγει , θα το δω εαν με ικανοποιει και μετα βλεπουμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες