Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Είναι επίσημο: Η Apple ανακοίνωσε το event για τις 4 Οκτωβρίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
653 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   cybermaster

cybermaster

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:cyb3roulis

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:02

Πιστεύω οτι υποδηλώνει η λεζάντα την υπάρξει τον φωνητικών εντολών στο νέο ios.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   g1marios

g1marios

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:02

καλησπερα παιδια και απο εμενα.. κατα την δικη μου γνωμη το οτι θα παρουσιαστει 4 του μηνος και οχι 5 και συμφωνα και με το notification 1 τοτε δυστυχως αυξανονται οι πιθανοτητες να δουμε μονο το 4s. Λεω δυστυχως επειδη 1,5 χρονο μετα ειναι αδιανοητο να μην προχωρησει σε major upgrade. Πιστευω θα δυσαρεστηθουν πολλοι fan της apple αν πραγματι αυτο γινει... Ενα μεγαλο ποσοστο θα μεινει στο iphone 4 λογω του οτι το ios 5 στο 4αρι πεταει και δεν χρειαζετε κανενα upgrade σε πιθανως minor upgrade device..

#48   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:02

το Let's talk iphone, Μπορει απλα να σημαινει ας μιλησουμε για το iphone γενικα (ειτε το 4s H το 5).

Φιλε εχεισ δικιο αλλα εδω ειπαμε να το παμε συνωμοτικα το πραμα.Πρεπει να βρουμε τι συνωμοσία και "μυστικα" κρυβονται πισω απο τις λεξεις και τα σκιτσα.Μην το χαλας τωρα!

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 27/09/2011 - 18:04


#49   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:02

Αντε να δουμε! Ελπιζω στις 4/10 να βγει το ios 5 gm τουλαχιστον, δεν παλευεται αλλο με τη beta. Μακαρι να δουμε κατι πρωτοτυπο πραγματικα. Επισης να μειωσουν επιτελους τη τιμη του. Σε περιοδο παγκοσμιας κρισης ζουμε, καλο θα ητανε να το καταλαβει αυτο η apple.


καλησπερα παιδια και απο εμενα.. κατα την δικη μου γνωμη το οτι θα παρουσιαστει 4 του μηνος και οχι 5 και συμφωνα και με το notification 1 τοτε δυστυχως αυξανονται οι πιθανοτητες να δουμε μονο το 4s. Λεω δυστυχως επειδη 1,5 χρονο μετα ειναι αδιανοητο να μην προχωρησει σε major upgrade. Πιστευω θα δυσαρεστηθουν πολλοι fan της apple αν πραγματι αυτο γινει... Ενα μεγαλο ποσοστο θα μεινει στο iphone 4 λογω του οτι το ios 5 στο 4αρι πεταει και δεν χρειαζετε κανενα upgrade σε πιθανως minor upgrade device..


Επισης, θα μπορουσε να ειναι minor upgrade κ να το βαφτισει ipone 5 ;)

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 27/09/2011 - 18:04


#50   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:03

Ας κανω και γω την προβλεψη μου κρίνοντας απο την ανακοινωση (πως θα το εκανα και αυτο δεν το περιμενα,αλλα anyway). Πιστευω πως μιλαμε για ενα iPhone 4s. Το "Lets talk iPhone" πιστευω οτι εννοει iPhone που μιλάνε, δηλαδη φωνητικη καθοδηγηση (siri και nuance) και ίσως turn-by-turn navigation(; ). Ωρε που φτασαμε...

Υ.Γ μην ξεχναμε οτι το 2011 ηταν "The year of iPad" συμφωνα με Apple
Υ.Γ2 μην ξεχναμε επίσης οτι το iPad 2 παρουσιαστηκε 2 Μαρτιου..



Το ίδιο πιστεύω κι εγώ...

#51   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:03

Tα συμπερασματα δικα σας.....

Ο Jim Dalrymple από το The Loop αναφέρει ότι η Apple έστειλε πριν λίγο τις προσκλήσεις για το media event. Το event έχει προγραμματιστεί για τις 4 Οκτωβρίου και θα διεξαχθεί στα κεντρικά της Apple στο Cupertino.

Η πρόσκληση της Apple έχει πάνω 4 εικονίδια του γνωστού iOS: Ημερολόγιο, Ρολόι, Χάρτες και Τηλέφωνο. Ίσως να θέλει μέσα από αυτό να περάσει κάποιο μήνυμα ή οδηγίες: Πότε, Τι ώρα, Που, Γιατί;. Αλλά ίσως να θέλει μέσα από αυτά τα εικονίδια να δείξει και την καινούρια δυνατότητα του Assistant, που απ’ ότι έχουμε καταλάβει θα είναι διαθέσιμο μόνο στο iPhone 5.

Σε αυτό το event η Apple πρόκειται να αποκαλύψει το πολυαναμενόμενο iPhone επόμενης γενιάς! Το πως ακριβώς θα είναι το καινούριο iPhone, δεν το γνωρίζουμε και όπως έχουμε δει τον τελευταίο μήνα υπάρχουν διάφορες φήμες για δύο συσκευές, όπως και πάρα πολλά parts που έχουν κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι. Το iPhone 4S ή το iPhone 5 θα έχει επεξεργαστή A5, 1GB RAM και κάμερα 8 mpx.Όπως αναφέρει και το MacStories, τον Ιούνιο η Apple ανακοίνωσε το iOS 5 και με την ενσωμάτωση του iCloud των οποίων η κυκλοφορία είναι προγραμματισμένη για το Φθινόπωρο. Μαζί με όλα αυτά αναμένεται και η νέα έκδοση του OS X 10.7.2 που αυτή την στιγμή βρίσκεται σε beta έκδοση όπως φυσικά και το iOS 5. Ίσως όμως η Apple έχει να δείξει πολύ περισσότερα σε αυτό το event.Σαν media event θα πρέπει να δούμε και πράγματα τα οποία αφορούν τα αγαπημένα μας iPod και το iTunes, του οποίου η δυνατότητα iTunes Match προκαλεί προβλήματα στον ήχο των τραγουδιών μερικές φορές.

via

Τελευταία επεξεργασία από: hackgeo, 27/09/2011 - 18:04


#52   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:07

το οτι εχει ενα διπλα στο τηλεφωνο σημαινει πως θα δουμε ενα μηλοφωνο

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#53   bakasdimitris

bakasdimitris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:demek45

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:08

τωρα που ειδα οτι ειναι και 4 οκτωβριου αρχιζουν και αυξανονται οι υποψιες μου για 4s...

#54   g1marios

g1marios

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:11

και ακομα ενα τρανταχτο παραδειγμα οτι κατι παιζει με το νουμερο 4 στις 4 οκτωβριου ειναι οτι η apple σε οσα iphone παρουσιασε μεχρι τωρα επιλεγε την μερα δευτερα. Αυτη εδω η παρουσιαση ειναι την τριτη αρα απο την στιγμη που αλλαξε η μερα παρουσιασης (δευτερα σε τριτη) καλλιστα θα μπορουσε να το παρουσιασει μια μολις μερα μετα δηλαδη την τεταρτη στις 5 οκτωβριου ωστε το νουμερο 5 να υποδηλωνει καποιο στοιχειο. οπως φαινετε το δημοφιλες στοιχειο στην προκειμενη περιπτωση ειναι το 4.

Τελευταία επεξεργασία από: g1marios, 27/09/2011 - 18:12


#55   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:12

Φιλε εχεισ δικιο αλλα εδω ειπαμε να το παμε συνωμοτικα το πραμα.Πρεπει να βρουμε τι συνωμοσία και "μυστικα" κρυβονται πισω απο τις λεξεις και τα σκιτσα.Μην το χαλας τωρα!

ενταξει, παω πασο!

ποσα ποστ ειπατε πριν οτι θα φτασει το τοπικ; 2600; χαχαχα!

#56   gaara17

gaara17

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:17

εγω το βλεπω για ανακοίνωση νεου ihpone στης 4, και κυκλοφορία την επομενη αμέσως μερα δηλαδη στης 5 του μηνα iphone 5, εμενα αυτο μου κανει. αντε ας πουμε βγαινει 4s. ποτε θα κυκλοφορήσει? 16 του μηνα? δεν μου κολλαει τοσο οσο το iphone5 στης 5 του μηνα. ειμαι αισιόδοξος με αυτο, θα δουμε τέλεια πραγματα :rolleyes:

#57   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:19

Επιτέλους βγήκε!!! Όποιο και να βγει πάντως είτε το 4s είτε το 5 εγώ προσωπικά θα το αγοράσω γιατί πολύ απλά θα είναι το πρώτο μου iphone! :D

#58   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:20

Επιτέλους βγήκε!!! Όποιο και να βγει πάντως είτε το 4s είτε το 5 εγώ προσωπικά θα το αγοράσω γιατί πολύ απλά θα είναι το πρώτο μου iphone! :D

Και πολύ καλά θα κάνεις! Έτσι έκανα και εγώ πέρυσι με το 4!

#59   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:22

θα εχουμε live??

#60   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 27/09/2011 - 18:23

βιντεο κατα πασα πιθανοτητα οχι, Live coverage Ομως ναι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες