Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS Screen Protectors


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 19:24

Θα μπορουσατε να μου εξηγησετε ποιες ειναι οι διαφορες αυτων των 3 Screen Protectors επειδη δεν εχω καταλαβει?

http://www.more-thin...-iphone-3g.html
http://www.more-thin...-iphone-3g.html
http://www.more-thin...-iphone-3g.html

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 31/08/2009 - 19:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MoonWalker

MoonWalker

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 19:57

Τι δε κατάλαβες φίλε ?
Η πρώτη μεμβράνη το κάνει να φαίνεται σαν καθρέπτης,
η δεύτερη διαφανής και η τρίτη αντιθαμβωτική

#3   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 20:22

Η πρωτη ειναι Εξαιρετικά λεπτή, Καθρέπτης, και πολυ καθαρη, (οσο μπορει να ειναι ενας καθρεπτης και ειδικα στον ηλιο αστα) και παρέχει άμεση προστασία από δακτυλικά αποτυπώματα, γρατζουνιές και σκόνη και αφαιρείται πολυ ευκολα (Luster Mirror Screen Protector)

Η Δευτερη ειναι επισης Εξαιρετικά λεπτή, και πολυ καθαρη, και προστασία από δακτυλικά αποτυπώματα, γρατζουνιές και σκόνη και αφαιρείται πολυ ευκολα (Crystal and Anti-scratch)

Και η Τριτη επισης Εξαιρετικά λεπτή, πολυ καθαρη και παρέχει άμεση προστασία από γρατζουνιές και αορατα (οπως λεει) δακτυλικά αποτυπώματα, και σκόνη, και αφαιρείται πολυ ευκολα (Anti-glare)

Ελπιζω να σε φώτισα τη θες να παρεις, εγω παντος ειχα την invisible shield σχετικο post εδω και μετα απο 10 μηνες που ξαναPOSTαρα πας εδω.

Αποφασίζεις και διαλέγεις.

#4   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 20:36

Ακριβώς!

Το είχα βρει και εγώ αλλά κατέληξα στην invisibleshield από egalaxy.

Σου συνιστώ πάντως την invisibleshield αν ψάχνεις για θήκη!

#5   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2009 - 22:29

Δεν ξερω ποσο καιρο την εχεις, αλλα σιγουρα θα σου ξεκολλήσει στις ακρες και θα σου την δωσει μετα απο λίγο καιρο και θα την βγαλεις, μακαρι να βγω ψευτης.
Αν εχεις και το ασπρο το iphone ακομα χειροτερα, κοιτα και απο πισω να δεις τι χρώμα θα παρει σε λιγο.
Δεν ανφιβαλω οτι ειναι καλη αλλα δεν θα ειναι και για παντα.

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 06/09/2009 - 22:30


#6   panosa3

panosa3

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2009 - 10:47

Γι' αυτό και μπορεί ο Kitkat και οποιοσδήποτε αγοράζει invisibleSHIELD να την επιστρέφει και να παίρνει καινούρια μετά από μερικούς μήνες (λόγω εφόρου ζωής εγγύηση)!

#7   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2009 - 00:57

Και για ποσο καιρο θα το κανεις αυτο?
Εδω το κανεις μια φορα και οι περισοτεροι δεν το πετυχαίνουν καλα.
Θα το κανεις 1-2 φορες και την την τριτη φορα θα σου πει απο εκει που την αλλαζεις Ε! φιλε αντε να βρεις αλλον @@@@κα.

#8   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2009 - 18:18

Τελικα φιλε ποια λες να παρω? Εγω λεω να παρω με θηκη, που εχει μαζι •Crystal Screen Protector included •Mirror Screen Protector included
Καλα ειναι να παρω μια θηκη για προστασια απο πισω και να βαλω και ενα screen protector για μπροστα? Εγω αυτο που θελω στο screen protector ειναι οπως λεει protector(πολλα εχω δει οποτε αυτο δεν ειναι αυτονοητο, πιστεψε με) και να ειναι πραγματικα πολυ λεπτη.. Να μην καταλαβετε οτι υπαρχει κατι πανω στην οθονη και να μην εχει καμια διαφορα στην ευαισθησια της οθονης.. Καλα ειναι τα δυο αυτα screen protectors ή θα χρειαστω κατι αλλο? Επισης, αυτην την θηκη http://www.more-thin...one-3g-3gs.html πως την βαζω?? Ειδα κατι βιντεο στο Youtube και εβαλε το κινητο απο πανω, μπηκε η μια μερια και το πιεσε στην αλλη.. Η ιδεα μου ειναι ή με αυτον τον τροπο μπορει να γρατζουνιστει??

#9   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2009 - 19:05

Και για ποσο καιρο θα το κανεις αυτο?
Εδω το κανεις μια φορα και οι περισοτεροι δεν το πετυχαίνουν καλα.
Θα το κανεις 1-2 φορες και την την τριτη φορα θα σου πει απο εκει που την αλλαζεις Ε! φιλε αντε να βρεις αλλον @@@@κα.


Μα δε στην αλλαζει το ελληνικο μαγαζι, η κατασκευαστρια εταιρεια σου παρεχει εγγυηση αντικαταστασης για παντα οποτε και το μαγαζι τη στελνει πισω και παιρνει καινουρια, δε προκειτε ποτε να σου πει φτανει πολλες πηρες, ετσι και αλλιως ανακυκλωνονται και ξαναχρησιμοποιουνται οι invisibleSHIELD, το μονο που μπορει να πληρωσεις ειναι τα εξοδα αποστολης

Just like underwear, passwords should be changed often...


#10   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2009 - 00:43

Τελικα φιλε ποια λες να παρω? Εγω λεω να παρω με θηκη, που εχει μαζι •Crystal Screen Protector included •Mirror Screen Protector included
Καλα ειναι να παρω μια θηκη για προστασια απο πισω και να βαλω και ενα screen protector για μπροστα? Εγω αυτο που θελω στο screen protector ειναι οπως λεει protector(πολλα εχω δει οποτε αυτο δεν ειναι αυτονοητο, πιστεψε με) και να ειναι πραγματικα πολυ λεπτη.. Να μην καταλαβετε οτι υπαρχει κατι πανω στην οθονη και να μην εχει καμια διαφορα στην ευαισθησια της οθονης.. Καλα ειναι τα δυο αυτα screen protectors ή θα χρειαστω κατι αλλο? Επισης, αυτην την θηκη http://www.more-thin...one-3g-3gs.html πως την βαζω?? Ειδα κατι βιντεο στο Youtube και εβαλε το κινητο απο πανω, μπηκε η μια μερια και το πιεσε στην αλλη.. Η ιδεα μου ειναι ή με αυτον τον τροπο μπορει να γρατζουνιστει??


Κοίτα εγώ μετά από 9 μήνες με την invisible Shield κατέληξα και έβαλα αυτή crystal-screen-protector και βρήκα την ησυχία μου πάρα πολύ λεπτή, η αφή στο χέρι είναι σαν να μην υπάρχει, και χρώματα πεντακάθαρα, για αυτό παρήγγειλα άλλες 2 ακόμα και άλλες 2 από αυτές Anti-glare-screen-protector και εχω και έναν Μirror-screen-protector άστα εχω γεμίσει από τέτοια, πάντως στις συνιστώ.

#11   panosa3

panosa3

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2009 - 10:51

Μα δε στην αλλαζει το ελληνικο μαγαζι, η κατασκευαστρια εταιρεια σου παρεχει εγγυηση αντικαταστασης για παντα οποτε και το μαγαζι τη στελνει πισω και παιρνει καινουρια, δε προκειτε ποτε να σου πει φτανει πολλες πηρες, ετσι και αλλιως ανακυκλωνονται και ξαναχρησιμοποιουνται οι invisibleSHIELD, το μονο που μπορει να πληρωσεις ειναι τα εξοδα αποστολης


Με κάλυψες πλήρως, δεν υπάρχει θέμα με το πόσες φορές θα αλλαχτεί γιατί πολύ απλά εμείς στέλνουμε στην Zagg π.χ. 12 shields για αλλαγή, δεν στέλνουμε 1 του Στέλιου, 3 του Δημήτρη και 8 του Νίκου (που μας έχει πρήξει με τις αλλαγές :P )! Απλά η διαφορά είναι ότι αν το αγοράσεις από Αμερική θα πρέπει να πληρώσεις εσύ τα μεταφορικά για επιστροφή (που κοστίζουν όσο το invisibleSHIELD και βάλε...) ενώ αν το πάρεις από εδώ το επιστρέφεις σε μας και παίρνεις εκείνη τη στιγμή μία καινούρια και πληρώνεις 2 ευρώ για τα συνολικά μεταφορικά. :rolleyes: Δες τι συμφέρει καλύτερα. Αυτό το γράφω και για όσους παραγγέλνουν InvisibleSHIELD κατευθείαν από την Αμερική γιατί νομίζουν ότι βγαίνουν κερδισμένοι αγοράζοντάς το 15-16 ευρώ (λόγω της ισοτιμίας) αλλά αγνοούν ότι σε περίπτωση αλλαγής πρέπει να πληρώσουν εκείνοι τα μεταφορικά για Αμερική + τις 15-20 μέρες αναμονής. :rolleyes:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες