Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S & Siri: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:14

Όχι παντα. Ινερνετ θελει αν του πεις πχ πες μου τον καιρο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:18

το κοβω να ειναι οπως το talk & drive...του λες περιοχη τουμπα και σου βγαζει τη βουλα...οτι ναναι....

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:20

Φαίνεται κομματάκι καλύτερο :P

#19   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:23

η γλωσσα μας εχει το πιο πλουσιο λεξιλογιο...μου φενεται αρκετα δυσκολο να γινει...

#20   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:25

αν το ρωτήσουμε πότε βγαίνει το 5αρι τι θα απαντήσει άραγε :lol:

#21   b0b3rm4n

b0b3rm4n

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:26

Ενταξει στα ελληνικα το κοβω πολυ δυσκολο να βγει και να δουλευει και κανονικα, στα αγγλικα και μονο το βλεπω να το χρησιμοποιω

Δε παυειι παντως να γ@μ@ει!!!

#22   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:31

Μούφα το ios5, απογοήτευση το iphone 4S ενώ αυτό το "αποκλειστικό" εργαλείο δεν έχει καμία χρησιμότητα κ πιστευω πως δεν θα λειτουργει σωστα. Γιατι να υπαγορεψεις στο κινητο να στειλει ενα sms ή να βάλει μια υπενθυμιση????????????? Απλα για "μουρη". Σιγουρα αυτη η τεχνολογια πρεπει να εξελιχθει για ανθρωπους που το χρειαζονται (πχ με μειωμενη οραση) αλλα οχι δα οτι ειναι κατι το επαναστατικο που θα αλλαξει την καθημερινοτητα μας. Σημερα η apple απογοητευσε κ με το "νεο" iphone κ με το ios5. Το μονο που αξιζει κ ειναι κατι ειναι το cloud για μενα. :(

Επισης σημερα γελασα με τα χαρακτηριστικα του "νεου" iphone. Ουτε μπαταρια δεν του αλλαξαν! Πως γινεται να εχει standby 200 ωρες ενω το παλιο το iphone4 να εχει 300?!?!? Κ το καλυτερο... ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!! 1 ωρα παραπανω ομιλιας σε 3G! OYAOOO!!!! http://www.apple.com...ompare-iphones/

#23   spirosd2010

spirosd2010

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:35

Όχι παντα. Ινερνετ θελει αν του πεις πχ πες μου τον καιρο.


Αν πρόσεξες στην παρουσίαση χρησιμοποιεί πάντα το ίντερνετ..

#24   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:40

σαν τεχνολογια και σαν ιδεα δεν ειναι ασχημο
εγω φανταζομαι θα με βολευε στην οδηγηση
η στο γυμναστηριο (φορωντας ακουστικα)

#25   spirosd2010

spirosd2010

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:44

σαν τεχνολογια και σαν ιδεα δεν ειναι ασχημο
εγω φανταζομαι θα με βολευε στην οδηγηση
η στο γυμναστηριο (φορωντας ακουστικα)


Δεν λέω σαν ιδέα είναι καλό αλλά δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του iPhone 4s θα μπορούσε άνετα να τρέξει και στο iPhone 3G, τώρα για την χρησιμότητα του ειδικά στην ελλάδα θα διαφωνήσω μιας και εάν ποτέ μεταφραζόταν στα ελληνικά με τις ταχύτητες 3g ιντερνετ στην ελλάδα θα του έπερνε κάνα 10 λεπτο να καταλάβει την ερώτηση και να την απαντήσει..

#26   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 05/10/2011 - 01:51

Με οσους φιλους μου το συζητησαμε γελασαμε πολύ. Το SIRI ιδιως στην Ελλαδα θα ειναι αχρηστο εκτος αν καποιος του μιλαει αγγλικα (πραγμα πολυ αστειο). Επισης δεν ξερω αλλα εχουν μοναξιες εκει στην apple κ κανουνε κουβεντες με το κινητο???

Πρωτη φορα εδω κ χρονια η apple βγαζει αηδιες! Πρωτα το ipad2 (λιγο καλυτερο επεξεργαστη κ καμερα, δεν μπορω να φαντασω ανθρωπο να βγαζει φωτογραφιες με αυτο το μαραφετι!!!), LION (το μεγαλυτερο λαθος τους φετος που ειπαν οτι ειναι το λογισμικο που εχει πουλησει περισσοτερο... ασχολιαστο), μετα το ios5 (με τα οver 200 new features!!! δηλ. κιοσκι, not center, υπενθυμισεις - τα μονα που αξιζουν ειναι η ενσωματωση του twitter κ το ασυρματο sync) κ σημερα ενα ρετουσαρισμενο iphone 4 με λιγο καλυτερη καμερα κ επεξεργαστη... Τα νεα ipod nano δεν τα σχολιαζω καθως δεν περιμενα οτι ειναι ΝΕΑ μοντελα τα νεα χρωματα κ ΜΟΝΟ 129$... τζαμπα!!!!

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι τελικα φετος επενδυσαν στο icloud κ μονο. Θα ηταν τιμιο να λεγανε ξερετε? Φετος ασχοληθηκαμε μονο με αυτο κ βαλαμε σε δευτερη μοιρα τα υπολοιπα. Απλη αναβαθμιση στο iphone 4s, lion κ ios5 ειδα εγώ. Φέτος θα αγοράσουν μόνο οσοι ειτε δεν εχου καθολου iphone ειτε εχουν παλιο original/3G αντε κ 3GS.

Το iCloud απο την αλλη ειναι κατι το πολυ χρησιμο. Κατι πραγματικα πρωτοποριακο (αν κ παρομοια υπαρχουν εδ κ χρονια βλ. dropbox το οποιο μ' αρεσει αφανταστα) καθως καποιος που εχει ενα mac κ εστω ενα iphone τα κουμπωνει ολα σε ενα (μεηλ, ημερολογια, ατζεντες, τραγουδια, βιντεο κλπ κλπ). Απο μενα συγχαρητηρια στην  apple για το cloud κ ενα μεγαλο κριμα για τα υπολοιπα .

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 05/10/2011 - 01:55


#27   b0b3rm4n

b0b3rm4n

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 02:04

Μούφα το ios5, απογοήτευση το iphone 4S ενώ αυτό το "αποκλειστικό" εργαλείο δεν έχει καμία χρησιμότητα κ πιστευω πως δεν θα λειτουργει σωστα. Γιατι να υπαγορεψεις στο κινητο να στειλει ενα sms ή να βάλει μια υπενθυμιση?? Απλα για "μουρη". Σιγουρα αυτη η τεχνολογια πρεπει να εξελιχθει για ανθρωπους που το χρειαζονται (πχ με μειωμενη οραση) αλλα οχι δα οτι ειναι κατι το επαναστατικο που θα αλλαξει την καθημερινοτητα μας. Σημερα η apple απογοητευσε κ με το "νεο" iphone κ με το ios5. Το μονο που αξιζει κ ειναι κατι ειναι το cloud για μενα. :(

Επισης σημερα γελασα με τα χαρακτηριστικα του "νεου" iphone. Ουτε μπαταρια δεν του αλλαξαν! Πως γινεται να εχει standby 200 ωρες ενω το παλιο το iphone4 να εχει 300?!?!? Κ το καλυτερο... ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!! 1 ωρα παραπανω ομιλιας σε 3G! OYAOOO!!!! http://www.apple.com...ompare-iphones/


Τι λες φιλε μ?? μουρη?? μουρη ειναι να σ ρχεται το μυνημα ενω βλεπεις tv, να βαριεσαι να γραψεις και να του λες στειλε αυτο στον ταδε? ? ? η ακομα να του λες ¨παρε αυτον τηλ¨ ή ¨βαλε μου ξυπνητηρι στις 7¨ ή ¨βρες οδηγιες για..¨

Τ λες??
Για μενα προσωπικα αν δουλευει ετσι οπως το δειχνουν ειναι απ τις πιο μεγαλες καινοτομιες και (παλι εμενα προσωπικα) θα μ λυσει παρα πολλες φορες τα χερια
Απλα κορυφη... :lol:

(α και να σημιωσω για να σε προλαβω δε με απασχολει η δυνατοτητα χρησης ή μη ελληνικων και επιση μιλαω μονο για το Siri και οχι για το iphone 4s που με αφηνει αδιαφορο...απλα περιμενω το 5)

Τελευταία επεξεργασία από: b0b3rm4n, 05/10/2011 - 02:14


#28   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/10/2011 - 02:08

Είμαι 100% σίγουρος ότι για να δεχτεί την εντολή πρέπει να υπάρχει απόλυτη ησυχία τριγύρω, οπότε θα είναι εκνευριστικό να λες και να ξαναλές τις εντολές μέχρι να τις ...ακούσει σωστά!! Το βιντεάκι είναι χαλαρά φτιαχτό, δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να είσαι στον δρόμο με κίνηση ή κόσμο, ή έστω να τρέχεις και να μην υπάρχουν εξωτερικοί ήχοι που θα δυσκολεύουν την διαδικασία! (θα σου λέει η γκόμενα , ""please repeat", "please repeat" μέχρι να την ρίξεις κάνα καντήλι ..)
Το ίδιο και στη κουζίνα με τους ήχους από τα τσικάλια, τα ψησίματα, την τηλεόραση στο βάθος, κτλ..
Δεν θέλω να είμαι αρνητικός και σίγουρα θα περιμένω να το δω στην πράξη, αλλά κάτι δεν μου πάει καλά!!
Όσο για την τεχνολογία αυτή , σιγά το γεγονός ρε ταγάρια .., θυμάμαι το ΠΡΩΤΟ μου sony ericsson εκείνη την παλιά εποχή που του έλεγα "μωρό μου" για να πάρει την κοπέλα μου!! :P
ΜΗΝ σας ξεγελάει η Apple με τα γνωστά "κόλπα" της ..., το 4s είναι μια από τα ίδια απλά τα σουλούπωσαν λίγο για να ψαρώσουμε!! Τα λέμε του χρόνου με το 5 !! ;)

#29   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 02:30

σαν τεχνολογια και σαν ιδεα δεν ειναι ασχημο
εγω φανταζομαι θα με βολευε στην οδηγηση
η στο γυμναστηριο (φορωντας ακουστικα)

Την ώρα δηλαδή που θα καθεσε κάτω απο την μπάρα τι θα του λες...;"πάρε τηλεφωνο τον Ιακωβου"...για συμβουλες.
Εντάξει μασ χρυσωσαν το χάπι πάλι στην apple.

#30   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 02:50

οχι πανω στο δυαδρομο ποδηλατο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες