Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S & Siri: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   logaras314

logaras314

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2011 - 01:55

ενταξει, εγω Αγγλια μενω... εχω 3Gs και εννοειται πως θα το παρω απο την πρωτη μερα. εχω και developer account οποτε θα δοκιμασω και την beta εκδοση. για μενα θα ειναι πραγματικα σωτηριο κατι τετοιο γιατι ειμαι ξεχασιαρης και αναβλητικος μεχρι αηδιας οποτε αν πρεπει να κανω κατι, λεω απλα να μου κανει υπενθυμιση την ταδε ωρα για να μην το ξεχασω (δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να κατσω να το γραψω μονος μου). Βρισκω και πολλεεεεες αλλες εφαρμογες που θα ειναι χρησιμο. Θα το δοκιμασω και θα σας πω αναλυτικα. Παντως το iOS 5 σκιζει ακομα και στο 3Gs. παει πιο γρηγορα απο παλια.. εγω περιμενα να βαρυνει πολυ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   logaras314

logaras314

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2011 - 02:30

Ρε παιδια μολις το διαβασα, πεθανε ο Steve σημερα.. :(

#78   dorikin

dorikin

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2011 - 10:58

ποσο κουτος πρεπει να ειναι καποιος για να παρει iphone(η γενικα smartphone) και να μην εχει data plan?

Πραγματικα χωρις data plan ειναι αχρηστο το iphone!Απο 5 ευρω πλεον υπαρχουν προγραμματα

#79   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/10/2011 - 11:04

Και γ..ό τις τεχνολογίες δεν λέω αλλα άμα υποστήριζε και ελληνικά θα έτρεχα αμερική να το πάρω !!!

#80   Hintro

Hintro

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2011 - 11:23

Μήπως πρέπει να το σκεφτούμε λίγο;
Το Siri είναι τεχνική νοημοσίνη, άρα μαθαίνει.
Είναι συνδεδεμένο με το διαδίκτυο και το AlphaWolf συνέχεια,;
Άρα προσπαθώντας να βελτιωθεί θα ανταλλάσει πληροφορίες με την Apple και τα άλλα Siri.
Αν εκκατομύρια Siri ανταλλάσουν καθημερινά πληροφορίες μιλάμε για εκθετική εξέληξη.
Σε μία εβδομάδα δε θα χρειαστεί καν να του πεις να στείλει απάντηση στην κοπέλα σου, θα της απαντάει από μόνο του, αφού θα σε έχει μάθει.

Τι θα συμβεί αν σε ένα μήνα αντιληφθεί την υπαρξή του και αρχίσει να διαφωνή μαζί σου;

Ελπίζω μόνο ο Steve να μην έχει ψηφιοποιήσει τον εαυτό του εκεί μέσα...
:blink:



Μεταξύ του κάθε καυλωμένου που μπήκε να κράξει το καινούργιο μήλο παίζει να έδωσες την πιο γαμάτη απάντηση σε αυτό το topic...:P

#81   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 06/10/2011 - 11:55

αν το ρωτήσουμε πότε βγαίνει το 5αρι τι θα απαντήσει άραγε :lol:


χαχαχαχαχα καλό :lol: :lol: :P

#82   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 03:25

Ρε σεις, πραγματικά πιστεύετε ότι το voice recognition θα λειτουργεί τόσο αψεγάδιαστα??

#83   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/10/2011 - 08:29

Ρε σεις, πραγματικά πιστεύετε ότι το voice recognition θα λειτουργεί τόσο αψεγάδιαστα??

Αν παρακολουθειςτην νοοτροπια της Apple εστω και λιγα χρονια θα πρεπει να εχεις καταλαβει οτι οταν αποφασισει να κανει κατι, το κανει καλα. Αυτο την διαχωριζει απο τον ανταγωνισμο...

#84   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 11/10/2011 - 20:42

Εδώ δεν έχει ταινίες το ελληνικό iTunes ακόμα..θέλει κ Siri στα ελληνικά ο κ**ος μας..

#85   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/10/2011 - 16:49

To iPhone 4S, όπως γνωρίζετε, έκανε και επίσημα το ντεμπούτο του στις αγορές σήμερα και το Siri είχε το πρώτο σοβαρό "test-drive" για αυτούς για τους οποίους τα Αγγλικά δεν είναι η μητρική γλώσσα.

Πώς τα πήγε, λοιπόν, το Siri; Όχι και τόσο καλά απ' ότι φαίνεται. Πριν πούμε περισσότερα παρακάτω, όμως, πρέπει να υπενθυμίσουμε ότι το Siri βρίσκεται τυπικά σε beta μορφή (υποστηρίζει Αγγλικά, Γαλλικά και Γερμανικά) και αναφέρεται στην ιστοσελίδα της Apple ότι μερικές υπηρεσίες δεν θα είναι διαθέσιμες σε όλες τις περιοχές.

“Siri is available in Beta only on iPhone 4S and requires Internet access. Siri may not be available in all languages or in all areas, and features may vary by area. Cellular data charges may apply.”

Φαίνεται, όμως, ότι οι περιορισμοί εκτός ΗΠΑ είναι αρκετοί περιορίζοντας αρκετά τη χρησιμότητα του Siri και συνεπώς και τους λόγους αναβάθμισης από το iPhone 4. H Apple ανάρτησε ένα ειδικό FAQ στην ιστοσελίδα της απευθυνόμενη σε αυτά τα προβλήματα. Ειδικότερα, για τους περιορισμούς έχουμε:

Εφαρμογές με τις οποίες το Siri λειτουργεί παγκοσμίως

Αναρτημένη εικόνα


-Οι εφαρμογές Maps και η αναζήτηση στο Yelp! περιορίζεται στις ΗΠΑ και στα Αγγλικά
-Η Apple αναφέρει ότι μέσα στο 2012 θα υπάρχει υποστήριξη για περισσότερες γλώσσες, όπως τα γιαπωνέζικα, κινέζικα, κορεάτικα, ιταλικά και ισπανικά.
-Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Siri σε οποιαδήποτε υποστηριζόμενη γλώσσα σε οποιαδήποτε χώρα

Μπορείτε να δείτε ολόκληρο το FAQ εδώ.

Follow me on twitter


#86   g1marios

g1marios

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/10/2011 - 16:56

τωρα που κυκλοφορησε το iphone 4s θα μαθουμε τι περιεχει το firmware του σχετικα με το siri για να δουμε τελικα αν μπορει να γινει port στο 4αρι?

#87   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 14/10/2011 - 18:06

Δεν θα βγει στα ελληνικα δηλαδη;

#88   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 18:40

δηλαδή και δεν 8α βγει στα ελληνικά αλλα και δεν 8α εχει εφαρμογή στην ελλάδα???ξέρει κανείς???

#89   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 18:42

Δεν πιστεύω να περίμενε κανείς να δουλέψει?
Τουλάχιστον όχι από τώρα....
θέλει πολλά χρόνια έρευνας γία να λειτουργήσει κάτι τέτοιο όταν οι ερωτήσεις δεν είναι συγκεκριμένες...
Ας μην ξεχνάμε ότι η ομιλία και περισσότερο η κατανόηση του λόγου είναι αρκετά δύσκολη για τους ίδιους τους ανθρώπους.
Η σπανιότητα της κατάκτησης αυτής δε μας ξεχωρίζει όλα τα άλλα όντα..
Και για του λόγου το αληθές ρωτήστε αυτούς που φοράνε γυαλία και αυτούς που φοράνε ακουστικά
Οι μεν βλέπουν όπως πριν οι δε απλώς ακούν καλύτερα....
Να μην μιλήσω δε για την επεξεργασία των απαντήσεων..
Τι να κάνουμε σε μερικά πράγματα ο άνθρωπος δεν παίζεται...ούτε φτανετα..

#90   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2011 - 18:48

νομίζω ότι έχω αρχίσει και τρομάζω.. καλά είναι δυνατόν να ρωτά "what's the meaning of life" και να απαντά ότι απαντά???!!!!



δεν ξέρω για σας αλλά τελικά η Sarah Conor δεν σταμάτησε την έλευση του Judgement Day!!! :lol: :lol: :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες