Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα αγοράσετε το νέο iPhone 4S;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα αγοράσετε το νέο iPhone 4S; (484 μέλη έχουν ψηφίσει)

Θα αγοράσετε το νέο iPhone 4S;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   Token

Token

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:iTok3n

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:16

Μέχρι στιγμής πιστεύω οτι με καλύπτει ΑΝΕΤΑ το 3gs(αν και 16 gb τελικά είναι λίγα) . ΙΣΩΣ αν μου περισεύουν καποια στιγμή χρήματα να πάρω ένα μεταχειρισμένο 4. Πιστεύω οτι αντί να δώσω 600 euro σε ένα τηλέφωνο μπορώ να τα βάλω στην άκρη για αυτοκίνητο (που δέν έχω και χρειάζετε) ή για κάτι άλλο που χρειάζομαι πιο πολύ. Οι διαφορές δέν με εντυπωσίασαν και τόσο και το οτι δέν άλλαξε το design με χάλασε απίστευτα γιατί περίμενα το super iPhone 5. Αυτό που όλοι λένε περι SGS2 δέν μου λέει κάτι ( το οτι είναι μακράν καλύτερο με καλύτερη οθόνη κλπ ). Έχω δοκιμάσει android και μάλιστα αρκετά μίας και απέκτησε ένα ο πατέρας μου αφού του κλέψανε το 3g του και βλεπω οτι σαν το iOS δέν υπάρχει τίποτα, και όσον αφορά την camera έχω στο δωμάτιο μου μία Olympus 12MP . Αυτα :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   cdel

cdel

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:stanis

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:17

εάν έχω δουλειά μέχρι τον Ιανουάριο και η Ελλάδα δεν έχει χρεοκοπήσει θα πάρω το 4S...

#78   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:35

Εγω σε μερικές μερες ευελπιστώ να αγορασω λευκο 4ρι με 400 ευρο :rolleyes:


Αν δώσεις κάτι παραπάνω, σου δίνω ενα σφραγισμένο
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#79   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:37

Ναί έχω 3G/3Gs και θα αναβαθμίσω σε 4S ;)

μια απο τα ιδια

#80   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:42

Και εγώ με 4άρι θα το πάρω το 4S, είναι η επιδότηση μου και η γυναίκα θέλει το δικό μου (έχει 3GS) οπότε βολεύει.


Μια απ' τα ίδια και εγώ, θα δώσω το 4άρι στη γυναίκα για να πετάξει το παλιό Blackbery που έχει και πάω εγώ στο 4S.

Btw, δεν έιχα χρόνο να κοιτάξω αν θα είναι factory unlocked παντού όπως λέγανε. Τελικά τι ισχύει;

#81   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:42

4αρι και ξερο ψωμι.. δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος για να αλλαχτει με το 4S.. ::)

#82   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:42

Μια απ' τα ίδια και εγώ, θα δώσω το 4άρι στη γυναίκα για να πετάξει το παλιό Blackbery που έχει και πάω εγώ στο 4S.

Btw, δεν έιχα χρόνο να κοιτάξω αν θα είναι factory unlocked παντού όπως λέγανε. Τελικά τι ισχύει;

θα μαθουμε συντομα!

#83   konnek

konnek

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 14:56

Νομίζω πως αυτοί που έχουν το 4αρι λίγο δύσκολα θα δώσουν τα λεφτά για να πάρουν το 4S. Ἰσως και αυτοί που έχουν το 3Gs που ακόμα υποστηρίζεται. Αυτοί όμως που έχουν το 3G, όπως εγώ, πολύ πιο εύκολα θα πάνε για το καινούργιο. Εγώ περιμένω εδώ και καιρό για να βγεί η νέα συσκευή (όποια και να ήταν αυτή) γιατί πάω να χρησιμοποιήσω για παράδειγμα το NAVIGON και η συσκευή σέρνεται κυριολεκτικά. Άσε που η μπαταρία μετά από τόσα χρόνια έχει αρχίσει να αδειάζει γρήγορα. Αναμονή λοιπόν μέχρι τα Χριστούγεννα, τότε που το Υπουργείο Οικονομικών θα μοιράσει σε όλους τους πολίτες ένα iPhone που θα απαντάει μόνο στην φωνητική εντολή: «Πού είναι η κοντινότερη εφορεία για να πληρώσω;»


Υ.Γ. Σύμφωνα με διάφορες φήμες από υψηλά ιστάμενα πρόσωπα των Υπουργείων αυτή η εντολή θα είναι μόνο στα ελληνικά!!!

#84   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:01

Εγώ δεν ξέρω ακόμα. Η λογική μου λέει να μην αλλάξω μέχρι να βγει το 5 που λογικά θα έχει και καινούριο design μιας για εμένα μετράει πάρα πολύ η εμφάνιση, ( λόγω φύλου ;) )και το 4 δεν μου αρέσει, συνεπώς ούτε το 4S. Το θεωρώ άσχημο και άβολο στο κράτημα έτσι όπως είναι με τις γωνίες - από μακριά μοιάζει με LG.

Από την άλλη η Siri με τρέλανε! Είναι καταπληκτικό χαρακτηριστικό και καταπλητική καινοτομία, ειδικά αν δουλεύει όπως φάνηκε. Το ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά δεν με ενοχλεί. Τα αγγλικά μου είναι παραπάνω από τέλεια, και είμαι σίγουρη ότι τα ολλανδικά που τα μιλάω σε καθημερινή βάση με την οικογένειά μου θα υποστηριχθούν άμεσα.

Οπότε προς το παρόν δεν ξέρω. Θα περιμένω και θα δω...

Γενικά αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι με τα προϊόντα της apple είναι το εξης: είναι καλύτερα να πηγαίνει κανείς από 3 σε 4 και από 4 σε 5 ή από 3GS σε 4S και από 4S σε 5S κ.ο.κ.?!

Πάντως αν είχαν κρατηθεί λίγο ακόμα και ανέπτυσαν κι άλλο την Siri ώστε με το λανσάρισμα να υποστήριζε περισσότερες γλώσσες με τέλεια απόκριση και το έβγαζαν με το iPhone 5 του χρόνου θα έκανε πολύ μπαμ η ανακοίνωσή του. Τώρα η Siri περνάει λίγο στα αζήτητα και δεν προβάλλεται όσο της αξίζει...

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/10/2011 - 15:01


#85   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:05

ισως οταν το παρουσιασουν παλι με το 5αρι, να εχουν προσθεσει καμια γλωσσα ακομα.

#86   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:11

Εγώ κατέληξα σε τελική γνώμη λέω να αγοράσω το iPhone 4S και στη συνεχεια αν βγει με το καλο το 5 να μην το πάρω και να πάρω την άλλη χρονια το 5S.... Για την αλήθεια λέω να επιλεγω τις "S" συσκευές οπου είναι ποιο εξελιγμένες και να μην μπαίνω κάθε χρόνο σε διαδικασία να αγοράζω το 4 και μετά το 4S για παράδειγμα..... Εσείς τι λέτε...?

#87   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:14

Εγώ δεν ξέρω ακόμα. Η λογική μου λέει να μην αλλάξω μέχρι να βγει το 5 που λογικά θα έχει και καινούριο design μιας για εμένα μετράει πάρα πολύ η εμφάνιση, ( λόγω φύλου ;) )και το 4 δεν μου αρέσει, συνεπώς ούτε το 4S. Το θεωρώ άσχημο και άβολο στο κράτημα έτσι όπως είναι με τις γωνίες - από μακριά μοιάζει με LG.

Από την άλλη η Siri με τρέλανε! Είναι καταπληκτικό χαρακτηριστικό και καταπλητική καινοτομία, ειδικά αν δουλεύει όπως φάνηκε. Το ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά δεν με ενοχλεί. Τα αγγλικά μου είναι παραπάνω από τέλεια, και είμαι σίγουρη ότι τα ολλανδικά που τα μιλάω σε καθημερινή βάση με την οικογένειά μου θα υποστηριχθούν άμεσα.

Οπότε προς το παρόν δεν ξέρω. Θα περιμένω και θα δω...

Γενικά αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι με τα προϊόντα της apple είναι το εξης: είναι καλύτερα να πηγαίνει κανείς από 3 σε 4 και από 4 σε 5 ή από 3GS σε 4S και από 4S σε 5S κ.ο.κ.?!

Πάντως αν είχαν κρατηθεί λίγο ακόμα και ανέπτυσαν κι άλλο την Siri ώστε με το λανσάρισμα να υποστήριζε περισσότερες γλώσσες με τέλεια απόκριση και το έβγαζαν με το iPhone 5 του χρόνου θα έκανε πολύ μπαμ η ανακοίνωσή του. Τώρα η Siri περνάει λίγο στα αζήτητα και δεν προβάλλεται όσο της αξίζει...

μαριαν, καταρχας συμφωνω για αυτο που λες για το 4αρι.. παρολο που δεν γουσταρω θηκες κτλ (το προσεχω ετσι κ αλλιως αρκετα), υποχρεωτικα βαζω bumper γιατι μου δινει την αισθηση οτι γλιστραει πολυ και θα μου φυγει απο τα χερια.. με το bumper λυνεται αυτο το θεμα. σε αντιθεση με σενα βεβαια το βρισκω πολυ ομορφο.
το siri με εντυπωσιασε και μενα, αλλα μαλλον εισαι η εξαιρεση και οχι ο κανονας. για την Ελλαδα τουλαχιστον.. ουτε θα βολεψει τους περισσοτερους να αρχισουν να μιλανε αγγλικα στο κινητο τους, πολλοι δεν ξερουν καν καλα αγγλικα (αντε να καταλαβει μετα το κινητο..) και γενικοτερα προτεινω να ειμαστε λιγακι επιφυλακτικοι με την λειτουργια του siri.. δεν ξερω δεν μου φαινεται οτι θα λειτουργουν ολα τοσο ομορφα.. ελπιζω να κανω λαθος και στην πραξη να εντυπωσιαστουμε τοσο οσο στην παρουσιαση του!
για την αλλαγη απο iphone σε iphone συμφωνω και με τα δυο που λες! αλλαγη εκανα απο το 3G στο 4 και πραγματικα εντυπωσιαστηκα, κατι που δεν θα γινοταν αν ειχα παρει το 3GS τοτε αντι το 4, η αν παρω το 4S τωρα που ουσιαστικα λιγες διαφορες εχει με το 4! ουσιαστικα τα ιδια πραγματα ειναι. οποτε καλο νομιζω γενικοτερα η αλλαγη να γινεται απο γενια σε γενια.. (ειτε 3G σε 4, αλλα ακομα και 3GS σε 4, σε αντιθεση με τις αλλαγες 3G-3GS και 4-4S)

#88   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:27

Και εγώ συμφωνώ στην αλλαγή συσκευής ανα δυο χρόνια, απλά δεν έχω καταλήξει αν είναι καλύτερα η αλλαγή να γίνεται όταν το μοντέλο είναι "S" ή όταν είναι φρέσκο...

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/10/2011 - 15:27


#89   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:31

Εγώ κατέληξα σε τελική γνώμη λέω να αγοράσω το iPhone 4S και στη συνεχεια αν βγει με το καλο το 5 να μην το πάρω και να πάρω την άλλη χρονια το 5S.... Για την αλήθεια λέω να επιλεγω τις "S" συσκευές οπου είναι ποιο εξελιγμένες και να μην μπαίνω κάθε χρόνο σε διαδικασία να αγοράζω το 4 και μετά το 4S για παράδειγμα..... Εσείς τι λέτε...?

Ακόμα δεν έχει έχει έρθει σε καμία χώρα καν το 4S και εσείς μιλάτε για 5 και 5S! Περιμένετε να δούμε πως θα είναι και μέχρι το 5 έχουμε δουλειά ακόμα...
Εν και προσωπικά εγω δεν πρόκειται με καμία κυβέρνηση να αλέξη το 4άρι το οποίο έχω με ένα 4S. Πολύ καλο το νέο iPhone αλλά δεν παύει αν είναι ένα πιο γρήγορο 4. Είναι σαν να έχουμε μια boxter (4) και να θελουμε την νέα 911 (4S). Εντάξει δεν λέω καλή η 911 αλλα και η boxter κάνει την δουλειά της μια χαρά! :P

#90   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/10/2011 - 15:56

Εγώ δεν ξέρω ακόμα. Η λογική μου λέει να μην αλλάξω μέχρι να βγει το 5 που λογικά θα έχει και καινούριο design μιας για εμένα μετράει πάρα πολύ η εμφάνιση, ( λόγω φύλου ;) )και το 4 δεν μου αρέσει, συνεπώς ούτε το 4S. Το θεωρώ άσχημο και άβολο στο κράτημα έτσι όπως είναι με τις γωνίες - από μακριά μοιάζει με LG.

Από την άλλη η Siri με τρέλανε! Είναι καταπληκτικό χαρακτηριστικό και καταπλητική καινοτομία, ειδικά αν δουλεύει όπως φάνηκε. Το ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά δεν με ενοχλεί. Τα αγγλικά μου είναι παραπάνω από τέλεια, και είμαι σίγουρη ότι τα ολλανδικά που τα μιλάω σε καθημερινή βάση με την οικογένειά μου θα υποστηριχθούν άμεσα.

Οπότε προς το παρόν δεν ξέρω. Θα περιμένω και θα δω...

Γενικά αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι με τα προϊόντα της apple είναι το εξης: είναι καλύτερα να πηγαίνει κανείς από 3 σε 4 και από 4 σε 5 ή από 3GS σε 4S και από 4S σε 5S κ.ο.κ.?!

Πάντως αν είχαν κρατηθεί λίγο ακόμα και ανέπτυσαν κι άλλο την Siri ώστε με το λανσάρισμα να υποστήριζε περισσότερες γλώσσες με τέλεια απόκριση και το έβγαζαν με το iPhone 5 του χρόνου θα έκανε πολύ μπαμ η ανακοίνωσή του. Τώρα η Siri περνάει λίγο στα αζήτητα και δεν προβάλλεται όσο της αξίζει...

Βρε βρε, Ολλανδεζα εισαι ; Απο που ;

Εγω παντως ψηφισα θα παραμεινω με το 4αρι μου!!
Κριμα να μην υπαρχει η επιλογη:
Οχι ρε δεν το αγοραζω γιατι μετα απο 16 μηνες μπορουσατε εστω κ ενα καπακι να αλλαζατε κ ενα homebuton αλλα την εχετε δει ντιβες κ μακαρι να φατε χωμα με το 4s παλιοσκουλικια της apple
Αυτη την επιλογη θα διαλεγα :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες