Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

RIP Steve Jobs


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
467 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2011 - 23:29

Αναπαυσου εν ειρηνη Jobs
ο παραδεισος απο σημερα αναβαθμιστηκε

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 06/10/2011 - 23:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   silence0021

silence0021

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Silence0024

Δημοσίευση 06/10/2011 - 23:38

Rest in peace Steve Jobs. Μας έκανες να δούμε τον κόσμο της τεχνολογίας με άλλο μάτι!!

#423   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/10/2011 - 23:40

Το μοναδικο ινδαλμα που ειχα ποτε στη ζωη μου.. Ο μοναδικος ανθρωπος που διαβαζα τα παντα γι αυτον με δεος, χωρις καν να ειμαι κατοχος ενος "μηλου".. Απο την ηλικια των 12.... Στην ειδηση του θανατου σοκαριστηκα κι εκλαψα! Κι ας μην τον γνωρισα ποτε προσωπικα.. Οι iDevices που με τα χρονια μπηκαν στη ζωη μου και στο σπιτι μου, σταθηκαν αρκετες για να τον γνωρισω!

Ενας καινοτομος οραματιστης, ενα επιχειρηματικο μυαλο, ενας τεχνολογικος επαναστατης εφυγε τοσο νωρις... Και με τοσο ασχημο τροπο... Ο κοσμος της πληροφορικης, της τεχνολογιας, ηδη μοιαζει πολυ φτωχοτερος.

Αναπαυσου εν ειρηνη "θειε" Steve...
Ευχομαι το μεγαθηριο που αφησες, να εχουν τα @@ να το διατηρησουν στην κορυφη!


written on Tapatalk

#424   Marioland

Marioland

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Marioland

Δημοσίευση 07/10/2011 - 00:10

Ο χώρος της τεχνολογίας πενθεί. Ευχαριστούμε Steve για... όλα. Απο τον Apple 1 που έφερε τον υπολογιστή εκτός πανεπιστημίων, τον Machintosh που έφερε απο την κρύπτη της Xerox το παραθυρικό περιβάλλον και τις true type γραμματοσειρές, μέχρι τα iDevices που έδειξαν οτι οι πληροφορίες και η επικοινωνία χωράνε στην παλάμη του χεριού μας. Πληροφορίες που χωρίς εσένα, θα έμεναν κεκλεισμένων των θυρών και για λίγους.

ευχαριστούμε για όλα.

Τελευταία επεξεργασία από: Marioland, 07/10/2011 - 00:12


#425   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 07/10/2011 - 01:05

Και τι να μας πει πλέον ο κουκ και ο κάθε κουκ. STEVE JOBS δεν θα υπάρξει ξανά.
Έχω γίνει κουραστικος αλλα όσο σκέφτομαι ότι η apple θα υπάρχει χωρίς τον άνθρωπο που οραματίστηκε το σήμερα πριν πολλά χρόνια, τρελαινομαι. Μακάρι να βγω ψεύτης και να συνεχίσει την ανοδική πορεία.

#426   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2011 - 01:24

Μπορει να μην ηταν γνωστος μου η φιλος μου, αλλα μεσα απο τις ιδεες του και αυτα που μας προσεφερε στον κοσμο των υπολογιστων ηταν σαν να τον ηξερα. Με τον steeve στο τιμονι ηξερα παντα οτι θα παρω κατι νεο και καινοτομο απο την apple. Ελπιζω ο cook να πηρε λιγο απο τη μαγεια του jobs και να συνεχισουν να μας προσφερουν τεχνολογια με τον ιδιο ξεφρενο ρυθμο.

R.I.P

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 07/10/2011 - 01:24


#427   soilime

soilime

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/10/2011 - 01:51

Ισως να μη σε γνωρισε προσωπικα κανεις απο εμας.Λιγο-πολυ ομως ολοι μας κραταμε στα χερια μας απο ενα κομματι σου.Ενα δημιουργημα που εφηυρες με τις γνωσεις κ την εξυπναδα σου πανω στον τεραστιο χωρο αυτης της τεχνολογιας.Το μονο που μπορω να πω ειναι ενα μεγαλο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" για τα αντικειμενα που εκαναν τη ζωη μας πιο ευκολη κ πιο διασκεδαστικη κ που πισω απο αυτα κρυβεται ενα μεγαλο ονομα...το ονομα σου Steve Jobs!Μακαρι οι συνεχιστες του εργου σου να ειναι ανταξιοι σου κ να τιμησουν με ζηλο τον κολοσσο που φερει την επωνυμια "APPLE".ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ!!!

#428   cJay

cJay

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/10/2011 - 03:35

Πρέπει να έχουνε περάσει περίπου 3 χρόνια, από τότε που “έπεσα” πάνω στο video με τον εξαιρετικό λόγο που είχες δώσει σε φοιτητές. Θυμάμαι ακόμη τη φράση “Stay Hungry. Stay Foolish” που με είχε κάνει να αναθεωρήσω πολλά πράγματα. Πως να μη τη θυμάμαι άλλωστε? Θα έλεγα ότι αυτή η φράση λειτούργησε σαν κινητήριος δύναμη για μένα. Από εκείνη τη στιγμή και έπειτα άρχισα να λειτουργώ αλλιώς και να βλέπω με διαφορετική οπτική γωνία πολλά πράγματα στη ζωή μου. Ωστόσο, θεωρώ πως είναι δύσκολο να μπορέσω να τα καταγράψω σε ένα ποστ και δεν υπάρχει λόγος.

Χάθηκε ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ένας εκπληκτικός CEO, ένα μοναδικό μυαλό, ένας οραματιστής που κατάφερε να κάνει αλλάξει το τρόπο που επικοινωνούμε.

Ευχαριστούμε για όλα. Rest in Peace Steve!

“Stay hungry. Stay foolish”

Τελευταία επεξεργασία από: cJay, 07/10/2011 - 03:35


#429   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2011 - 05:37

Το μοναδικο ινδαλμα που ειχα ποτε στη ζωη μου.. Ο μοναδικος ανθρωπος που διαβαζα τα παντα γι αυτον με δεος, χωρις καν να ειμαι κατοχος ενος "μηλου".. Απο την ηλικια των 12.... Στην ειδηση του θανατου σοκαριστηκα κι εκλαψα! Κι ας μην τον γνωρισα ποτε προσωπικα.. Οι iDevices που με τα χρονια μπηκαν στη ζωη μου και στο σπιτι μου, σταθηκαν αρκετες για να τον γνωρισω!

Ενας καινοτομος οραματιστης, ενα επιχειρηματικο μυαλο, ενας τεχνολογικος επαναστατης εφυγε τοσο νωρις... Και με τοσο ασχημο τροπο... Ο κοσμος της πληροφορικης, της τεχνολογιας, ηδη μοιαζει πολυ φτωχοτερος.

Αναπαυσου εν ειρηνη "θειε" Steve...
Ευχομαι το μεγαθηριο που αφησες, να εχουν τα @@ να το διατηρησουν στην κορυφη!


written on Tapatalk

Η Πρώτη φορά που πήρα apple συσκευή ήταν το 2002 αν θυμάμαι καλά,ήταν το τότε ipod,μια υπεροχή συσκευή διαφορετική από ότι είχαμε συνηθίσει ως τότε.το χα πει θυμάμαι,αυτό το πράγματακι θα πουλήσει καλά.μή όντως,το πέτυχε.
Στην πορεία πήρα σχεδόν όλα τα ipod που κυκλοφόρησαν καθώς για μένα ήταν το top στον τομέα του ήχου αλλά και την δυνατότητα σύνδεσης με οθόνες αυτοκίνητου που υποστήριζαν πλήρως το ipod.
Μετά πήρα και υπολογιστές της apple και πραγματικά η ποιότητα,η αξιοπιστία και το κορυφαίο support με έκαναν να μην κοιτάξω ξανά προς άλλο κατασκευαστή.
Το 2007 ήταν χρόνια που θα μείνει στην ιστορία καθώς τότε ο Steve μας παρουσίασε ένα τηλέφωνο διαφορετικό από τα αλλά.με κορυφαία ποιότητα αλλά και με αρκετές ελλείψεις που το συνόδευσαν μέχρι και τώρα που έχουν παρουσιαστεί 4 συσκευές με το όνομα iphone.
Το κινητό αυτό έμελλε να αλλάξει ραγδαία την ιστορία της apple και να γίνει ένα αντικείμενο πόθου,άλλωστε αυτό το βλέπουμε κάθε φορά που παρουσιάζεται ένα νέο iphone.οι ουρές του κόσμου σε πολλά μέρη του πλανήτη είναι κάτι που κανείς άλλος κατασκευαστής δεν έχει δει να γίνεται για τις συσκευές του.
Ο Steve ήταν η ίδια η apple,όταν ο Steve ασχολιόταν με υπολογιστές άλλα μεγάλα ονόματα και μελλοντικοί ανταγωνιστές,ασχολιόταν με την μαριχουάνα του κολλεγίου.
Ο Steve πάλεψε από μικρός.πέρασε μεγάλο γολγοθά κι όμως έφτασε στην κορυφή,παρόλα αυτα,συνέχισε με χαμηλό προφίλ και το απλό του ντύσιμο να μας ενθουσιάζει σε κάθε νέα παρουσίαση.
Τελικά όμως ήταν γραπτό,πως ότι αρχίζει ωραίο,κάποιες φορές τελειώνει με πόνο.στην περίπτωση του Steve,πιστεύω ότι αναπαύθηκε επιτέλους.είχε περάσει πολλά,είχε δώσει μεγάλη μάχη και παρόλα αυτα στήριξε την apple μέχρι και το τέλος του.ένας πραγματικός ηγέτης.ένα μεγάλο μυαλό που μας άφησε για πάντα.
Η ζωή του όμως και το έργο του θα πρέπει να είναι μάθημά για μας.και δύσκολα θα ξεχαστεί ένα τέτοιο έργο,μια τέτοια ζωή.ένας τέτοιος άνθρωπος.
Καλό σου ταξίδι Steve.

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

#430   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 07/10/2011 - 06:50

Ευχομαι να ξεκουραστει η ψυχη σου και ο Θεος να δωσει κουραγιο στην οικογενεια σου.

Σε ευχαριστουμε για ολα Steve!

#431   Dimitris192

Dimitris192

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2011 - 06:59

Ας αναπαυθεί εν ειρήνη πλέον......Πάντως και με η τελευταία του "πράξη" ο θάνατος του δηλαδή ήταν ακόμα μια τεράστια διαφήμιση για την εταιρία του...

#432   ntoukos

ntoukos

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2011 - 07:02

Αντίο και από εμένα σε αυτόν τον μεγάλο εφευρέτη και μυαλό.

Αυτό που έχω να παρατηρήσω από τη μεριά μου είναι ότι εκτός από τα μεγαλύτερα μυαλά που πέρασαν ήταν και πολύ τυχερός άνθρωπος.

Μπορεί να είναι λίγο ωμό αυτό που θα γράψω αλλά έφυγε την καλύτερη στιγμή από αυτή τη ζωή.

Αναγνωρισμένος από όλους και την apple στα καλύτερα της πέρασε για πάντα στο πάνθεον των μεγάλων και αυτό έχει σημασία.

Στην αιωνιότητα τα 20-30 χρόνια λίγο μετράνε και αυτό που μετράει είναι ποιος είσαι ακριβώς τη στιγμή που φεύγεις.
Ίσως μετά από 20-30 χρόνια κάποιος άλλος να είχε βγει μπροστά και ο μεγάλος σήμερα steve να μην έφευγε σαν τόσο μεγάλος γιατί οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ρηχή μνήμη.

Και πάλι σε ευχαριστούμε για όλα.

Για την μνήμη σου και μόνο η νέα συσκευή iphone 4s θα αγοραστεί από εμένα μονάχα για να σε τιμήσει.

Τελευταία επεξεργασία από: ntoukos, 07/10/2011 - 07:04


#433   laskos0

laskos0

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2011 - 07:56

....και επειδή στην Κρήτη ξεκινάει μια μαντινάδα με αυτά τα λόγια :

"..τότε πεθαίνει ο άνθρωπος, όταν τον λησμονούνε"

έχω να σχολιάσω ότι αυτός ο άνθρωπος ΔΕΝ πέθανε και ούτε θα πεθάνει.

Τελευταία επεξεργασία από: laskos0, 07/10/2011 - 07:57


#434   gk10669

gk10669

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2011 - 08:11

Τώρα θα βγει άμμεσα το επετειακό iPhone 4GS (Goodbye Steve Edition)



Μήπως να βγει το επετειακό iPhone 4SJ (Steve Jobs)

#435   TaDrik

TaDrik

    iPH Enthousiast

  • 477 μηνύματα
  • Twitter:@tadrik
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TaDrik

Δημοσίευση 07/10/2011 - 10:07

Ελα πείτε την αλήθεια δεν είναι ίδιος ????

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)