Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs, όπως λέμε… Γιώργος Παπανδρέου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 08/10/2011 - 14:29

Δεν έχει σχέση με τον Jobs, και το καλύτερο είναι αυτο που λέει "steal jobs"

Το ολο θέμα έχει να κανει με το οτι ο ΓΑΠ έσπευσε στο twiter να σχολιασει τον θάνατο του Jobs, άλλα τουμπεκι για το ξύλο που έφαγαν οι δημοσιογραφοι στο σύνταγμα η την πείνα και την φτώχεια που έχει τσακίσει τον έλληνα.


Καλά το τι σχόλια έφαφε το Tweet του ΓΑΠ δεν περιγράφοντε...είπε να κάνει και αυτος Tweet τρομάρα του!!!! Δεν κοιτάει τα χάλια μας...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gerkiou

gerkiou

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 08/10/2011 - 14:33

τεχνη και σατυρα ειναι παιδες.
και οπως ειπε ο γιαννης η τεχνη δεν εχει ορια!
καλη κακογουστη αιχμηρη χυδαια εξυπνη κτλ κτλ κτλ!
αλλα οχι και ιεροσυλιες που λετε μερικοι!
ισα ισα που αρκετες φορες τιμουν την μνημη μερικων ανθρωπων και
ας φαινεται σαν "μαυρο χιουμορ"


συμφωνώ απόλυτα. το βρίσκω έξυπνο. και στο κατω κατω λεει μια μεγαλη αληθεια. τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο

#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/10/2011 - 14:40

Αναρτημένη εικόνα

Πως γίνεται να έχει ακόμα followers?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 08/10/2011 - 14:46

και ο ΓΑΠ έτσι ακριβώς σκέφτεται... :lol: μόνο που μας αλλάζει την ζωή προς το χειρότερο!!! :mad:

#20   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 08/10/2011 - 15:14

όρια στην τέχνη υπάρχουν απλά κάποιοι δεν τα γνωρίζουν λόγο αγραμματοσύνης... για να καταλάβεις τι λέω, όλοι οι καλλιτέχνες εντελώς συμπτωματικά προσβάλλουν τον Χριστό και τον σταυρό, αλλά κανείς δεν τόλμησε να προσβάλει για την "ελευθερία της τέχνης", τον βούδα ή τον μουάμεθ! θα τον σκότωναν αμέσως! Γιαυτό ας μάθουμε και εμείς να σεβόμαστε, και όχι ότι βλακεία κάνει ο καθένας αμέσως τον θεωρούμε καλλιτέχνη και αυτό που έκανε "καλλιτεχνία" ... σε "...εια" τελειώνει, αλλά αρχίζει από "μαλα..." και κάπου εκεί έχει και το "...κ..."


Αν υπάρχει κάτι το οποίο προδίδει αγραμματοσύνη, τότε αυτό είναι το σχόλιο σου. Απο που κι ως που θα σκότωναν κάποιον αν προσέβαλε τον Βούδα; Στο κάτω - κάτω της γραφής ο Βούδας δεν είναι καν θεότητα (στον Βουδισμό για όσους ξέρουν πέντε πράγματα, δεν υπάρχει Θεός, τουλάχιστον με την δυτική έννοια του όρου). Όσο για διακωμόδηση του Βούδα, χρόνο και όρεξη να έχεις να ψάξεις στο Google να βρείς αμέτρητο υλικό... Για τον Μωάμεθ, συχνά - πυκνά γίνεται στόχος σάτυρας ή διακωμόδησης, με πρόσφατο παράδειγμα τα περίφημα σκίτσα των Σουηδών. Απειλές για δολοφονίες με το κιλό, αλλά δεν σκοτώθηκε κανείς (εδώ και για τον Ρουσντί είχαν βγάλει απόφαση θανάτωσης οι πωρομένοι στο Ιράν, αλλά ο άνθρωπος ζεί ακόμα). Όσο για τους Χριστιανούς, είδαμε πόσο ανεκτικοί είναι τελικά στην Τέχνη, με την παραμικρή υπόνοια "ιεροσυλίας" κλείνουν εκθέσεις και κατεβαίνουν έργα στο άψε - σβήσε. Αυτό το περίφημο "Ορθοδοξία ή Θάνατος" στα πανό των Παλαιοημερολογητών τα λέει όλα...

Και για να τελειώνουμε με αυτή τη ιστορία, τα μόνα όρια που υπάρχουν στην Τέχνη, είναι αυτά που βάζει στον εαυτό του ο ίδιος ο καλλιτέχνης. Η Τέχνη δεν είναι κρατική τηλεόραση να διαθέσει ρυθμιστική αρχή και ΕΣΡ, μην τρελαθούμε εντελώς. Και στο κάτω - κάτω της γραφής, όποιος ενοχλείται, ας γυρίσει το κεφάλι του αλλού, δεν σε υποχρεώνει κανείς να παρακολουθήσεις κάτι το οποίο θεωρείς προσβλητικό. Εγώ προσωπικά ως Άθεος θεωρώ απίστευτα προσβλητικό για την νοημοσύνη μου την ύπαρξη της κρατικοδίκαιης Ορθόδοξης εκκλησίας, των ιερέων - δημοσίων υπαλλήλων και των εκτός φορολόγησης κακόγουστων "ιερών" ναών. Θα γούσταραν άραγε οι πανταχού Ορθόδοξοι πιστοί να τους κλείσω τους ναούς και να τους γδύσω τους παπάδες τους αμα είχα στα χέρια μου την εξουσία, απλά και μόνο επειδή θα τους θεωρούσα προσβλητικούς και ιερόσυλους με βάση τα δικά μου γούστα και την δική μου κοσμοθεωρία; εδώ σε θέλω κάβουρα...

#21   panos007

panos007

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 15:30

συμφωνώ απόλυτα. το βρίσκω έξυπνο. και στο κατω κατω λεει μια μεγαλη αληθεια. τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο


+1

#22   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 08/10/2011 - 16:09

Λοιπον, οσον αφορα το πρωτο, "No Jobs", δεν σατιριζει τοσο τον Steve, οσο τον "Γιωργακη".. Για 'μενα ηταν εξυπνο και μπραβο σε αυτον που το σκεφτηκε! Αλλωστε, δεν θα παθει και τιποτα ο "Γωγος" με λιγη σατιρα.. Τοσα εκανε αλλωστε.. ;)

#23   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 17:01

Αν υπάρχει κάτι το οποίο προδίδει αγραμματοσύνη, τότε αυτό είναι το σχόλιο σου. Απο που κι ως που θα σκότωναν κάποιον αν προσέβαλε τον Βούδα; Στο κάτω - κάτω της γραφής ο Βούδας δεν είναι καν θεότητα (στον Βουδισμό για όσους ξέρουν πέντε πράγματα, δεν υπάρχει Θεός, τουλάχιστον με την δυτική έννοια του όρου). Όσο για διακωμόδηση του Βούδα, χρόνο και όρεξη να έχεις να ψάξεις στο Google να βρείς αμέτρητο υλικό... Για τον Μωάμεθ, συχνά - πυκνά γίνεται στόχος σάτυρας ή διακωμόδησης, με πρόσφατο παράδειγμα τα περίφημα σκίτσα των Σουηδών. Απειλές για δολοφονίες με το κιλό, αλλά δεν σκοτώθηκε κανείς (εδώ και για τον Ρουσντί είχαν βγάλει απόφαση θανάτωσης οι πωρομένοι στο Ιράν, αλλά ο άνθρωπος ζεί ακόμα). Όσο για τους Χριστιανούς, είδαμε πόσο ανεκτικοί είναι τελικά στην Τέχνη, με την παραμικρή υπόνοια "ιεροσυλίας" κλείνουν εκθέσεις και κατεβαίνουν έργα στο άψε - σβήσε. Αυτό το περίφημο "Ορθοδοξία ή Θάνατος" στα πανό των Παλαιοημερολογητών τα λέει όλα...

Και για να τελειώνουμε με αυτή τη ιστορία, τα μόνα όρια που υπάρχουν στην Τέχνη, είναι αυτά που βάζει στον εαυτό του ο ίδιος ο καλλιτέχνης. Η Τέχνη δεν είναι κρατική τηλεόραση να διαθέσει ρυθμιστική αρχή και ΕΣΡ, μην τρελαθούμε εντελώς. Και στο κάτω - κάτω της γραφής, όποιος ενοχλείται, ας γυρίσει το κεφάλι του αλλού, δεν σε υποχρεώνει κανείς να παρακολουθήσεις κάτι το οποίο θεωρείς προσβλητικό. Εγώ προσωπικά ως Άθεος θεωρώ απίστευτα προσβλητικό για την νοημοσύνη μου την ύπαρξη της κρατικοδίκαιης Ορθόδοξης εκκλησίας, των ιερέων - δημοσίων υπαλλήλων και των εκτός φορολόγησης κακόγουστων "ιερών" ναών. Θα γούσταραν άραγε οι πανταχού Ορθόδοξοι πιστοί να τους κλείσω τους ναούς και να τους γδύσω τους παπάδες τους αμα είχα στα χέρια μου την εξουσία, απλά και μόνο επειδή θα τους θεωρούσα προσβλητικούς και ιερόσυλους με βάση τα δικά μου γούστα και την δική μου κοσμοθεωρία; εδώ σε θέλω κάβουρα...

Έχεις δίκιο!
Δέν υπάρχει θρησκεία που να μην έχει σατυριστεί, και μάλιστα το θεωρώ δείγμα υγείας να αμφισβιτούμε τα δόγματα. Πίστευε και ερεύνα είναι το σωστό (που μάλιστα το υποστηρίζουν και άνθρωποι της Εκκλησίας). Αλλιώς πούστευε και μη ερεύνα, που λέει και ο Πανούσης. Και μιάς και τον έφερε ο λόγος, θυμάστε τί ντόρος είχε γίνει με την αφίσα της Παναγίας και το αυγό;
Τί οξύμωρο, αν σκεφτείς αυτοί που προκάλεσαν τις φασαρίες εκπροσωπούσαν μιά θρησκεία που διδάσκει εγκράτεια, υποβλητικότητα και ανοχή και κατανόηση! Anyway...

Όσον αφορά το θέμα της σχέσης Κράτους-Εκκλησίας, καλά θα ήταν διαχωρισμένα. Αν και η Ορθοδοξία δέν είναι απλά μιά θεωρία, αλλά φιλοσοφία και τρόπος ζωής, πράγμα που σημαίνει ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την κοινωνία και την ζωή των πολιτών (που συνιστούν το Κράτος), πολλές φορές αυτή η σχέση σκανδαλίζει. Και η Ορθοδοξία αφορά το να μην σκανδαλίζεις και προκαλείς. Επομένως, και καλούς σκοπούς και προθέσεις να έχεις, όταν προκαλείς αντιδράσεις και αντί να βοηθάς αναστατώνεις, καλύτερα να αποσύρεσαι και να τηρείς σιγή ιχθύος!



P.S.: χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω ή να σου υποδείξω κάτι, νομίζω ότι είσαι άθρησκος και όχι άθεος ! :)

#24   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 17:18

Έχεις δίκιο!
Δέν υπάρχει θρησκεία που να μην έχει σατυριστεί, και μάλιστα το θεωρώ δείγμα υγείας να αμφισβιτούμε τα δόγματα. Πίστευε και ερεύνα είναι το σωστό (που μάλιστα το υποστηρίζουν και άνθρωποι της Εκκλησίας). Αλλιώς πούστευε και μη ερεύνα, που λέει και ο Πανούσης. Και μιάς και τον έφερε ο λόγος, θυμάστε τί ντόρος είχε γίνει με την αφίσα της Παναγίας και το αυγό;
Τί οξύμωρο, αν σκεφτείς αυτοί που προκάλεσαν τις φασαρίες εκπροσωπούσαν μιά θρησκεία που διδάσκει εγκράτεια, υποβλητικότητα και ανοχή και κατανόηση! Anyway...

Όσον αφορά το θέμα της σχέσης Κράτους-Εκκλησίας, καλά θα ήταν διαχωρισμένα. Αν και η Ορθοδοξία δέν είναι απλά μιά θεωρία, αλλά φιλοσοφία και τρόπος ζωής, πράγμα που σημαίνει ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την κοινωνία και την ζωή των πολιτών (που συνιστούν το Κράτος), πολλές φορές αυτή η σχέση σκανδαλίζει. Και η Ορθοδοξία αφορά το να μην σκανδαλίζεις και προκαλείς. Επομένως, και καλούς σκοπούς και προθέσεις να έχεις, όταν προκαλείς αντιδράσεις και αντί να βοηθάς αναστατώνεις, καλύτερα να αποσύρεσαι και να τηρείς σιγή ιχθύος!



P.S.: χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω ή να σου υποδείξω κάτι, νομίζω ότι είσαι άθρησκος και όχι άθεος ! :)

να σου συμπληρωσω μονο οτι δεν εχει ειπωθει πιστευε και μη ερευνα αλλα πιστευε και μη,ερευνα που οπως τονιζει οι περισσοτεροι το ξεχνουν
απο κει και περα συμφωνω σε ολα μαζι σου δεν υπαρχουν ορια στην τεχνη αρκει να μην προσβαλλουν καποια θεματα

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 08/10/2011 - 17:20


#25   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 17:21

PS_2: Το "υποβλητική" το είπα με την έννοια της κατανόησης, συγκατάβασης και "παθητικότητας", όχι με κάποια αρνητική έννοια!

#26   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 08/10/2011 - 19:10

Όσο για διακωμόδηση του Βούδα, χρόνο και όρεξη να έχεις να ψάξεις στο Google να βρείς αμέτρητο υλικό... Για τον Μωάμεθ, συχνά - πυκνά γίνεται στόχος σάτυρας ή διακωμόδησης, με πρόσφατο παράδειγμα τα περίφημα σκίτσα των Σουηδών. Απειλές για δολοφονίες με το κιλό, αλλά δεν σκοτώθηκε κανείς



εγώ μένω στο καρακωμικό που είπες... !!! φίλε σόρρυ αλλά είσαι και χωρίς να ενημερώνεσαι... δεν το πουλάς καλύτερα να πάρεις κανα piaggio;
Α και ενημερωτικά, έχω δικαίωμα να βρίζω όποιον θέλω και όσο θέλω γιατί είμαι καλλιτέχνης και το κάνω για χάρη της τέχνης, όποτε είμαι ελεύθερος να εκφράζομαι όπως θέλω...
βέβαια που στο μήνυμα μου είδες ότι ανέφερα ότι ο βούδας είναι θεότητα ή ότι ο Μωάμεθ... δεν ξέρω... θα ήταν πιο χρήσιμο να ξεκινήσεις να διαβάζεις απλές προτάσεις και μετά να μπεις στις πιο σύνθετες... μετά από χρόνια θα μπούμε και στα "συμπεράσματα" που φαίνεται ότι δεν τα έχεις, για εσένα είναι νωρίς ακόμα! και btw μιλάς για βουδισμό σε εμένα που σπουδάζω και ιαπωνικά και ότι λες εσύ που παιδεύεσαι να τα διαβάσεις στα Ελληνικά εγώ τα διάβασα 5 χρόνια πριν στα ιαπωνικά! ΑΛΛΟ να σατιρίζεις και άλλο να έχεις πχ σπέρμα πάνω στο σταυρό και την παναγία! γιατί ξαναλέω, ορισμένοι ΗΛΙΘΙΟΙ αναλφάβητοι με τάση να το παίζουν εξυπνάκηδες συνεχίζουν να λένε ότι η τέχνη δεν έχει όρια... και τόση ώρα λέμε καλλιτέχνη τον τύπο που έβαλε το κεφάλι του Παπανδρέου πάνω στο σώμα του jobs... οι μαλ... κια έγινε καλλιτεχνία... ρε παιδιά... έλεος...
Επιδή κάποιος ξέρει να διαβάζει γράμματα δεν πάει να πει ότι είναι λέκτορας του πανεπιστημίου, έτσι και ένας που ξέρει να ανοίξει το photoshop και κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι, αυτόματα είναι και καλλιτέχνης!
Στο κομμάτι της Σάτιρας επειδή δεν το ξέρετε ΣΙΓΟΥΡΑ, ο πατέρας της σάτιρας ήταν ο Αριστοφάνης... ποτέ δεν προσέβαλε ανικανότητα κάποιου και ποτέ δεν έθιξε οικογένειες ούτε ξεφτίλιζε τον κόσμο, ακόμα και ο Χαρρυ Κλυνν ποτέ δεν έκανε κάτι αντίστοιχο, ενώ πάντα σατίριζε τους πάντες... όχι και ότι πχ. ο Λαζόπουλος έγινε και αυτός καλλιτέχνης που το μόνο που κάνει είναι να προσβάλει πρόσωπα και να τα "ΣΦΑΖΕΙ" στον βωμό της τέχνης... Απλά το κοινό που τον βλέπει άλλαξε... παλιά είχε νοημοσύνη, τώρα όχι...

Όποιος θίχτηκε από τα παραπάνω να πιει ξύδι γιατί εγώ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ καλλιτέχνης οπότε δεν έχουν όριο αυτά που λέω... και είμαι σίγουρος ότι μόνο λίγοι θα καταλάβουν ακριβώς τι εννοώ στην από πάνω παράγραφο, το γιατί φαίνεται στην τελευταία πρόταση της παραγράφου!
Χρόνια πολλά!

ΣΑΤΥΡΑ!

#27   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 08/10/2011 - 19:11

να σου συμπληρωσω μονο οτι δεν εχει ειπωθει πιστευε και μη ερευνα αλλα πιστευε και μη,ερευνα που οπως τονιζει οι περισσοτεροι το ξεχνουν
απο κει και περα συμφωνω σε ολα μαζι σου δεν υπαρχουν ορια στην τεχνη αρκει να μην προσβαλλουν καποια θεματα

εκεί ακριβώς είναι το σωστό και το σημαντικό που λες... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ!

#28   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 08/10/2011 - 19:18

και θεωρώ λάθος να βάλω από sites, δολοφονίες γιατί κάποιος άφησε υπονοούμενο για τον μωάμεθ, απλά βάζω το πολύ απλό βίντεο My link

όπως λένε και οι ίδιοι μέχρι σήμερα δεν ζει κάποιος που προσέβαλε τον Μωάμεθ! και προκαλώ κάποιον να φτιάξει κάτι σατιρίζοντας τον Μωάμεθ και να το δώσει στο κοινό... εγώ αλήθεια θα κεράσω τα κόλλυβα!

#29   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 20:03

Κοίταξε, όταν προσβάλλεται κάτι πολύ ιερό και όσιο, ίσως προσωπικά να μην μου αρέσει. Αλλά υποστηρίζω το δικαίωμα του άλλου να το προσβάλλει, για δύο λόγους:
1.) Ένιωσε την ανάγκη να το προσβάλλει, επομένως κάτι τον οδήγησε να νιώσει την ανάγκη αυτή, ίσως να μην είναι όλα τόσο ρόδινα στο αντικείμενο της προσβολής και να έχει κάποια αρνητικά, ίσως οτιδήποτε. Αλλά και τίποτε από αυτά να μην ισχύει, πάλι υποστηρίζω το δικαίωμά του να προσβάλλει, γιατί απλά αυτό νιώθει και δεν θέλω να τον καταπιέσω. Έτσι θα μου πείς κάνει ψυχοθεραπεία πάνω μας, αλλά είναι δείγμα δικής μας ωριμότητας να αναλάβουμε το "βάρος" της προσβολής και να την προσπεράσουμε, ώστε να ανακουφίσουμε έναν συνάνθρωπο.
2.) Ο δεύτερος λόγος είναι ότι μέσω της υπερβολής προσδιορίζουμε το μέτρο. Χρειαζόμαστε πόυ και πού κάτι υπέρμετρα προσβλητικό, για να τεστάρουμε τον εαυτό μας πόσο αγαπάμε και πιστεύουμε σε κάποια πράγματα. Δεν ξέρεις ποιό είναι το μέτρο, αν δεν το ξεπεράσεις.

#30   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 09/10/2011 - 09:45

αυτό ακριβώς ήταν το πρόβλημα των τελευταίων γενιών ... ποτέ δεν μάθαν να σέβονται αυτό που αγαπούν άλλοι... και πετάνε μια άσχετη λέξη "καλλιτεχνία" για να τους αποδώσουν το δικαίωμα στον αυνανισμό! εκτός από μένα και ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό νοήμων ανθρώπων με την άποψη, περι της "ελευθερίας" της τέχνης, διαφωνεί και η νομοθεσία, Ελληνική και παγκόσμια. Το φασιστικό "η ελευθερία δεν έχει όρια" δεν μπορεί να περιορίζει την μειοψηφία κάποιον ανθρώπων που δεν το θεωρούν σωστό και η νομοθεσία τους υπερασπίζετε! όπως λοιπόν σέβεστε την (μαλ...ια) του "καλλιτέχνη" σεβαστείτε πιο πολύ αυτόν που νιώθει προσβεβλημένος, γιατί αλλιώς η άποψη σας είναι υποκριτική και με δυο μέτρα και δυο σταθμά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)