Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

apple magic mouse


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 10/10/2011 - 16:05

Εξακριβωμενο αυτο φιλε μου.
Εγω προσωπικα δεν μπορω να δουλεψω με MM και CAD.

Μου κάνει εντπύπωση πάντως που ένας iMac πχ, με τόσο μεγάλη οθόνη, επεξεργαστική ισχύ, ιδανικός για τέτοιες δουλειές να συνοδεύεται από ένα ποντίκι που κάνει δύσκολη τη ζωή του χρήστη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2011 - 18:06

Εμενα με έχει βολέψει παρα πολυ!!! :) Ένα μικρο έργο τεχνης :lol: :lol:

#18   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 10/10/2011 - 18:14

Δύο τα μειονεκτήματά του για εμένα: Καταπίνει τις μπαταρίες κυριολεκτικά και λόγω μεγέθους μερικές φορές κουράζεται ο καρπός μου παραπάνω.
Στα πλεονεκτήματα του: Η χρήση των βασικών gestures και το βάρος που το καθιστούν ιδιαίτερα βολικό.

Για καθημερινή χρήση είναι ότι πρέπει, ειδικά αν εγκαταστήσετε και ένα app σαν το MagicPrefs.

#19   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/10/2011 - 18:19

Εγω έχω και trackpad και magicmouse και σχεδόν εγκατέλειψα το ποντίκι !!!! (αλλά δέν έχω και πρόβλημα)...όποιο πιάσω πρώτα στο χέρι , μιά και είναι όλα εδώ γύρω !!! :rolleyes:

#20   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/10/2011 - 21:52

Παιδιά σε MBP με OS X Lion όμως που έχει στο trackpad περισσότερα gestures αξίζει να χρησιμοποιεί κανείς magic mouse εναλλακτικά;
Ή και το αντίστροφο. Μπορεί κανείς χωρίς καθόλου mouse, μόνο με το trackpad;

#21   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/10/2011 - 22:11

Κι εγώ το έχω καταργήσει το magic mouse. Και τον iMac και το macbook pro τα δουλεύω με το track pad το οποίο με βολεύει αρκετά και σε συνδυασμό με τα gestures του Lion είναι άπαιχτο.
Once You Go Mac You Never Go Back

#22   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/10/2011 - 00:03

Το trackpad έχει περισσότερα gestures ή όχι? Είμαι σε δίλλημα να αγοράσω το magic mouse ή το trackpad.. Ίδια τιμή έχουν από ότι είδα.. Για macbook pro το θέλω.. Το trackpad είναι λίγο πιο μεγάλο και γενικά δεν θα είναι και τόσο βολικό για μεταφορά.. Εσείς τι λέτε?

#23   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/10/2011 - 00:41

Eχω τον imac περιπου 3 εβδομαδες και την αρχη δεν την παλεβα με το magic mouse καθολου, μεσα στη βδομαδα τα πραγματα εγιναν καπως καλυτερα κ τωρα απλα εχω κολησει μαζι του..
Σιγουρα ολα ειναι θενα συνηθειας αλλα πραγματικα το ποντικακι αυτο ειναι magic :)
`Απλα μου φαινοταν πολυ αργος ο κερσορας και ακομα κ με τερμα ρυθμισεις δεν πηγαινε αρκετα γρηγορα για τα γουστα μου, οποτε εγκατεστησα το better touch tool που στην ουσια απλα σε αφηνει να το πας πιο γρηγορα στις ρυθμισεις..
Αυτα απο μενα παντως παρτο, χωρις βεβαια να εχω δουλεψει trackpad οποτε δεν μπορω να ξερω κ τις 2 πλευρες :P
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 13/10/2011 - 00:02

Το αγόρασα σήμερα 70 ευρώ από golden i. Ελπίζω να έκανα καλά.. Φαίνεται πολύ ωραίο.. Mousepad λέτε δεν χρειάζεται ε? Το χρησιμοποιώ σε γραφείο. Ζήτησα αν έχουν κανένα mousepad εκεί και είχαν κάτι πολύ παράξενα.. Είχαν ένα από αλουμίνιο και ένα γιάλινο που μου άρεσε αλλά δεν ξέρω αν θα με βόλευες και επειδή ήταν και πανάκριβο (50 ευρώ ) δεν το πήρα.

#25   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 16/10/2011 - 10:52

καλημέρα σε όλους!\υπάρχει τρόπος με το better touch tool να βάλεις το magic mouse να κάνει στο σαφάρι zoom in/out?

έβαλα στα gestures pinch in/out τις επιλογές ζοομ in/out αλλά αντι για το ωραίο "iphoneίστικο" ζοουμ που κάνει με το trrackpad, κάνει μεγάνθυση της γραμματοσειράς, δηλαδή το αποτέλεσμα που έχεις αν πατήσεις το συνδιασμό command και +

υπάρχει άλλη επιλογή?

άσχετο αλλά για να μην ανοίγω νέο θέμα...Υπεργαμάτο το πληκτορλόγιο του air μου, πολυ ωραία αίσθηση κατα την πληκτρολόγηση αλλά ρε apple (και λοιποί κατασκευαστές δηλαδή)
Δεν μπορείτε να συννενοηθείτε για τη βασική δομή του πληκτρολογίου?\πρέπει δηλαδή να προσαρμόζομαι κάθε φορά και να θυμάμαι τι μηχάνημα δουλεύω για να κάνω τα βασικά?
δηλαδή:
- μικρό αριστερό shift (μα ποιός σκέφτηκε να κάνει μικρό το αριστερό και μεγάλο το δεξί?εκτός αν είναι δική μου εντύπωση οτι το δεξί χρησιμοποιείται πολύ λιγότερο) Για να βάλει τι? μια παπαρίτσα χαρακτήρα που δεν χρησιμοποιεί κανείς...
- μικρό και μακρόστενο enter (ήμαρτον πρέπει να κάνω σκοποβολή για να το πετύχω)

απαράδεκτο σε 3μηχανήματα,2 PC δουλειάς και σπιτιού κι ένα air να μην μπορώ να πληκτρολογήσω σαν άνθρωπος.
τουλάχιστον σε τέτοια θέματα θα έπρεπε να έχουν καταλήξει σε συμφωνία και να έχουν όλοι την ίδια διάταξη,

#26   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2011 - 19:52

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις να συνδέσει το trackpad με iPad ?θα είχε ενδιαφέρον αν μπορούσε na υποστήριζε τα gestures του iOS 5 και γενικά gestures , μεσω κάποιου tweak

#27   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/10/2011 - 23:24

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις να συνδέσει το trackpad με iPad ?θα είχε ενδιαφέρον αν μπορούσε na υποστήριζε τα gestures του iOS 5 και γενικά gestures , μεσω κάποιου tweak


Noμίζω ότι είναι υπερβολικά περιττό αυτό που λες.. Μα το iPad έχει οθόνη αφής.. Τι να το κάνεις το trackpad? ??? :huh: :huh:

#28   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 08:36

Noμίζω ότι είναι υπερβολικά περιττό αυτό που λες.. Μα το iPad έχει οθόνη αφής.. Τι να το κάνεις το trackpad? ??? :huh: :huh:



Μπααα δεν νομίζω , θα ήταν βολικό σε περίπτωση που το χρησιμοποιείς σαν ένα netbook , όπως πχ να δουλεύεις office

Δειτε εδώ :

http://m.youtube.com...h?v=WReHdIAXaWU

#29   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2011 - 20:17

Δουλεψα και magic mouse οταν ειχα εναν imac και τωρα με το macbook air δουλευω εδω και καιρο το trackpad. Το magic mouse με βολεψε αρκετα. Αλλα σαν το trackpad με τα gestures του lion απλα δεν υπαρχει! Ειναι η πλεον κορυφαια αισθηση. Συνιστω ανεπιφυλακτα

#30   dmgmacbookpro

dmgmacbookpro

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Twitter:@dmgmacbookpro
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:dmgmacbookpro

Δημοσίευση 27/10/2011 - 20:28

Για πολύ καιρό ήθελα να πάρω το magic mouse αλλά αυτά τα 77Ε ακατέβατα μου καθόντουσαν στο λαιμό ... δεν το πήρα τελικά και σαν να τό ξερα!!!

πρίν απο 1,5 μήνα πήρα το Macbook pro και δούλεψα πρώτη φορά το trackpad (είχε και το προηγούμενο Macbook pro που είχα trackpad αλλά όχι multytouch όπως αυτό)
ε λοιπόν τόσο γρήγορα δεν λειτουργώ τον υπολογιστή ούτε με ποντίκι! είναι απλά ΤΕΛΕΙΟ ... έχω αλαξοπιστήσει και για το iMac μου θα πάρω σίγουρα το magic trackpad!!!


Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες