Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Σήμερα η κυκλοφορία του iOS 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
877 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:40

κανεις?

αν θες κανεις ,αλλα λογω το οτι ησουν j/b κανουμε as new σε περιπτωση που εχουμε σκουπιδια .Τα apps φιλε μου μετα το restore συνδεεις συσκευη πας αpps εκει που λεει summary διπλα ακριβως ,τικαρεις τα apps που θες να περαστουν ,πινεις καφεδακι και ενα 2 τσιγαρακια και τελος ,

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:42

αν θες κανεις ,αλλα λογω το οτι ησουν j/b κανουμε as new σε περιπτωση που εχουμε σκουπιδια .Τα apps φιλε μου μετα το restore συνδεεις συσκευη πας αpps εκει που λεει summary διπλα ακριβως ,τικαρεις τα apps που θες να περαστουν ,πινεις καφεδακι και ενα 2 τσιγαρακια και τελος ,

σε ευχαριστώ φίλε μου ;)
νομίζω πως ήθελαν πάλι κατέβασμα απο το app store :o

#63   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:46

σε ευχαριστώ φίλε μου ;)
νομίζω πως ήθελαν πάλι κατέβασμα απο το app store :o

οχι ρε συ ,τα apps δεν χανονται οτι και να κανεις ,θα βρισκονται στο pc (itunes).Να σαι καλα :)

#64   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:53

τα host files δεν τα άλλαξα εγώ.(για να βάλω αυτά του saurik). Έχουν αλλάξει μόνα τους? Είμαι στην 4.3.3 με jailbreakme

Εαν εκανες καποια στιγμη restore μιας που εχεις 4.3.3 και η apple ειχε βγαλει την 4.3.4 η την 4.3.5 τοτε το host file εχει τροποποηθει.

#65   dreamer74gr

dreamer74gr

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:54

Αλλαγη host file καταρχην μιας και το εχεις πειραγμενο και κατα δευτερον dfu mode το μηλόφωνο και μετα restore

Αλλαγή host file?

#66   klarintzis1983

klarintzis1983

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:klarintzis

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:56

νομιζω στις 20.00 ωρα ελλαδος ειναι αυτο


Παιδιά 1 pm Eastern time είναι όντως 20:00 Ελλάδος. Είναι +7 από εδώ.

#67   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:56

Αλλαγή host file?

4.3.3 εχεις σωστα;
Τελευταια φορα ποτε εκανες restore ;

#68   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:56

Αλλαγή host file?

εναρξη-υπολογιστης-c-windows-system32-drivers-etc εκει θα δεις τα hosts ,θα τα ανοιξεις με σημειωματαριο και θα σβησεις τις γραμμες gs.apple.com ,θα κανεις save to αρχειο εκει που λεει πανω δεξια αρχειο και μετα αποθηκευση .Τελος επανεκινηση pc και ξεκιναμε restore :)

#69   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/10/2011 - 08:58

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το set up as new δεν είναι απαραίτητο αρκεί να μην έχεις περάσει από cydia κάτι μη συμβατό με την νέα έκδοση όπως πχ folder enchancer.

Ούτε και εγώ το έχω κάνει ποτέ και έχω αλλάξει καμιά 40αριά iphone3G, iphone3GS, iphone4, ipad1, ipad2 όλων των χωρητικοτήτων.

Όταν έχεις μέσα ρυθμίσεις όπως πχ folder enchancer που έχω φτιάξει φακέλους μέσα σε φακέλους για να είναι όλα τακτοποιημένα (καμιά 200αριά εφαρμογές και παιχνίδια) πως να κάνω set up as new? Ποιος θα κάτσει να το ξαναρυθμίσει όπως το έχω? Ποιος θα ξοδέψει 2-3 ώρες? Απλά περιμένω όλα αυτά που θέλω από cydia να είναι συμβατά στην νέα ios

Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Απλά η διαδικασία που ακολουθώ είναι ότι πριν πατήσω restore backup .... και αφού έχει ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο στην νέα έκδοση κάνω το jb περνάω από το cydia αυτά που θέλω όπως πχ το folder enchancer και μετά κάνω restore from backup...

Όλα λειτουργούν πάντα χωρίς πρόβλημα αρκεί όπως είπα να μην έχεις περάσει από cydia διάφορα τα οποία δεν θα είναι συμβατά με την νέα ios στην περίπτωση μας ios5.


gkp είσαι ο άνθρωπός μου :)

Εγώ είμαι με 311 εφαρμογές και άπειρα tweaks από cydia, επαφές, ρυθμίσεις, 6 mail accounts και και και ... Είναι δυνατόν να κάνω setup as new ; Θα μου φάει μία μέρα να τα ξαναφτιάξω.

Λέω αυτή τη φορά να δοκιμάσω με απλό update, χωρίς καν restore και αν δεν πετύχει να κάνω το κλασσικό restore from backup. Τι λες ;

Υ.Γ : Όλα τα παραπάνω δεν προτείνονται σε κανέναν. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις μεθόδους που ακολουθεί.

Υ.Γ 2 : @gkp Αυτό που λες για τις μη συμβατές cydia εφαρμογές, ξεπερνιέται αν κάνεις πρώτα restore from backup, μετά jb και πέρασμα των tweaks και τέλος sync όλων των υπολοίπων.

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 12/10/2011 - 09:01


#70   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/10/2011 - 09:04

Έγινε τουλάχιστον μία αρχή!!!

Άνοιξε το icloud.com !!!

Όσο για την ώρα πολύ απλά στο Cupertino (San Fransisco) Είναι 10:00 το πρωί στην Νέα Υόρκη 13:00 το μεσημέρι και στην Ελλάδα 20:00 το βράδυ..

Άρα το Cupertino είναι -10 από Ελλάδα...

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 12/10/2011 - 09:04

@CaLi@


#71   loufer

loufer

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 12/10/2011 - 09:05

Καλημέρα σε όλους, έχω i-phone4 16άρι και έκδοση 4.3.3
Πριν 2 μέρες κράσαρε το lap-top (6ετίας sony vaio,πόσο να αντέξει πια :)
Αγόρασα καινούριο, τι γίνεται με το i-tunes και τις εφαρμογές μου? Συνδέω το μηλόφωνο κανονικά και κάνω πάλι transfer purchases?

#72   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2011 - 09:11

Mην ξεχάσεις να το κάνεις authorize τον υπολογιστή σου.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#73   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 09:16

gkp είσαι ο άνθρωπός μου :)

Εγώ είμαι με 311 εφαρμογές και άπειρα tweaks από cydia, επαφές, ρυθμίσεις, 6 mail accounts και και και ... Είναι δυνατόν να κάνω setup as new ; Θα μου φάει μία μέρα να τα ξαναφτιάξω.

Λέω αυτή τη φορά να δοκιμάσω με απλό update, χωρίς καν restore και αν δεν πετύχει να κάνω το κλασσικό restore from backup. Τι λες ;

Υ.Γ : Όλα τα παραπάνω δεν προτείνονται σε κανέναν. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις μεθόδους που ακολουθεί.

Υ.Γ 2 : @gkp Αυτό που λες για τις μη συμβατές cydia εφαρμογές, ξεπερνιέται αν κάνεις πρώτα restore from backup, μετά jb και πέρασμα των tweaks και τέλος sync όλων των υπολοίπων.

αν θες την αποψη μου ,κατεβασε το pkgbackup απο cydia ειναι λιγο ακριβω (πολυ λιγο σε σχεση με αυτο που κανει )παρε backup μεσα απο την εφαρμογη -κανε μετα καπακι sync με itunes και τελος .Μετα οσα restore και set up as new και να κανεις κατεβαζεις παλι την εφαρμογη απο cydia πατας restore απο την εφαρμογη και το θαυμα εγενετο ,σου φτιαχνει το κινητο οπως ακριβως ηταν και πριν ,οταν λεμε οπως πριν ,τα παντα .....Με εχει σωσει απειρες φορες .

Υ.Γ ενα μονο προβληματακι που παιζει ειναι οτι για το ios 5 βεβαια πολλα tweaks που εχεις στην συσκευη σου δεν ειναι ακομα συμβατα .To pkgbackup θα σε σωσει αν θες να ξαναγυρισεις π.χ πισω στην 4.3χχχ (λεμε σε περιπτωση που δεν θες να μεινεις ios 5 μεχρι να βγει το untethered η μεχρι να αναβαθμιστουν σχεδον ολα τα tweaks απο cydia) :)

Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 12/10/2011 - 09:22


#74   iKallitexnis

iKallitexnis

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 09:30

Καλημέρα σας!

Έχω iphone 4 με 4.2.1 jailbreak. Επειδή δεν έχω μεγάλη τρέλα με το jailbreak σκεφτομαι να αναβαθμίσω στην ios 5.
Η ερώτησή μου είναι. Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να διατηρήσω τα παλιά αρχεία αλλά και να καθαρίσω τη συσκευή μου από σκουπίδια του jailbreak και εφαρμογές του cydia;

#75   Vapor

Vapor

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2011 - 09:31

Παιδιά η Ιοs5 θα είναι διαθέσιμη σήμερα στις 20:00 γιατι γράφει ότι επόμενη ενημέρωση στις 18/10.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες