Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Preparing Restore and boom


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 12/10/2011 - 13:17

Sayian,

Οκ να το προσπαθησω και να σου πω. δε χανω και τπτ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 13:18

Sayian,

Οκ να το προσπαθησω και να σου πω. δε χανω και τπτ....


Οκ περιμενω, και δωσε προσοχη στη σειρα των βηματων καθως και στους χρονους βαζοντας το σε dfu

#63   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 12/10/2011 - 13:19

τι να πω ρε αγιε σπυριδωνα!αν το βαλει σε dfu τοτε δεν θα του κανει τιποτα το κινητο!(μια παραμετροςσ να θελει repair το itunes! πειδη τρωει σκαλωματα!

#64   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 12/10/2011 - 20:43

Παω να κανω καθαρο update κατεβασα την καινουρια iOS 5 και μου βγαζει error 3200.

Aυτα ειναι.... Οχι που δεν θα ειχα προβλημα.

#65   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 13/10/2011 - 09:46

Παιδια το προβλημα λυθηκε. Πλεον εχω περασει το iOS 5 και το κινητο δουλευει αψογα.
1) Ευχαριστω ολους οσους προσπαθυησαν να με βοηθησουν, ιδιαιτερα τον Σπυρο που ξενυχτησε μαζι μου.
2) Ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε προς βοηθεια μου.

Το τοπικ μπορει να κλεισει. Καλη συνεχεια και καλη δυναμη στο σαιτ. Εχετε βοηθησει πολυ κοσμο και παρολο που δε γραφω συχνα σας διαβαζω ανεληπως. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
:lol:

#66   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/10/2011 - 10:09

Τουλαχιστον πες μας τι εκανες λαθος γιατι μας εφαγε η αγωνια διαβαζωντας σε τοσες ωρες :P
Αν ηταν χαζο λαθος να αποτρεψει το ιδιο προβλημα και σε αλλους φιλους στο μελλον..

#67   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/10/2011 - 10:12

Παιδες καλημερα,

Ειχα το κινητο σε 4.1 jb και ημουν ευχαριστημενος. Οποτε λεω βραδιατικα αφου αυριο θα βγει η ios5 να το κανω ενα backup και restore απο βραδυς για να ειμαι ετοιμος. Ξεκιναω κ κανω restore. Ξεκιναει η διαδικασια κ καποια στιγμη μου βγαζει error "The iphone could not be restored.An unknown error occurred". Εχει κολλησει η οθονη στο αρχικο που δειχνει να συνδεσω το καλωδιο με το itunes. Μεσα απο το itunes βλεπει το κινητο σε DFU mode. Αποτελεσμα? Νυχτιατικα εχω μεινει χωρις κινητο (δεν υπαρχει προβλημα) αλλα τι γινετε το πρωι? Τι κανω τωρα? Ειναι κανενας ξυπνιος αραγε? Η εκδοση itunes ειναι η σημερινη που βγαλανε 10.5



Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις. Οι servers της Apple έχουν κρασάρει από τον πολύ κόσμο που μπήκε να κάνει update και λογω αυτού δε μπορεί να κάνει authentication το κινητό σου ο server, και γιαυτό είναι έτσι. Δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις τιποτα αλλο απο το να περιμενεις να σταθεροποιηθεί πάλι ο server τους.
Whatsapp doc?

#68   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/10/2011 - 10:13

Παιδια το προβλημα λυθηκε. Πλεον εχω περασει το iOS 5 και το κινητο δουλευει αψογα.
1) Ευχαριστω ολους οσους προσπαθυησαν να με βοηθησουν, ιδιαιτερα τον Σπυρο που ξενυχτησε μαζι μου.
2) Ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε προς βοηθεια μου.

Το τοπικ μπορει να κλεισει. Καλη συνεχεια και καλη δυναμη στο σαιτ. Εχετε βοηθησει πολυ κοσμο και παρολο που δε γραφω συχνα σας διαβαζω ανεληπως. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
:lol:


Τωρα το είδα αυτό. Μπράβο, καλορίζικο. Για τους υπολοιπους που μπορεί να έχουν παρόμοιο πρόβλημα, διαβαστε το προηγούμενο post μου.
Whatsapp doc?

#69   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 13/10/2011 - 10:15

Vaggi

Η αληθεια ειναι πως δε ξερω ακομα τι εκανα λαθος. Ειχα jb πηγα να κανω restore στην 4,3,5 ωστε να ειμαι ετοιμος για την 5 κ μπουμ. Παντως λυθηκαν ολα κ περασα την 5 σημερα το πρωι. Ισως περασα πολλα απο cydia, tweaks? Δε ξερω. Αλλα ευχαριστω ολους που προσπαθησαν να βοηθησουν.

#70   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2011 - 12:23

Vaggi

Η αληθεια ειναι πως δε ξερω ακομα τι εκανα λαθος. Ειχα jb πηγα να κανω restore στην 4,3,5 ωστε να ειμαι ετοιμος για την 5 κ μπουμ. Παντως λυθηκαν ολα κ περασα την 5 σημερα το πρωι. Ισως περασα πολλα απο cydia, tweaks? Δε ξερω. Αλλα ευχαριστω ολους που προσπαθησαν να βοηθησουν.

Χαιρομαι φιλε μου επιτελους βρηκες ακρη.. :)
Πρεπει να επεσες στις αλλαγες και στις αναβαθμισεις του itunes κτλ και εγινε μπερδεμα.. Δεν πειραζει τελος καλο ολα καλα ;)

#71   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 12:28

Vaggi

Η αληθεια ειναι πως δε ξερω ακομα τι εκανα λαθος. Ειχα jb πηγα να κανω restore στην 4,3,5 ωστε να ειμαι ετοιμος για την 5 κ μπουμ. Παντως λυθηκαν ολα κ περασα την 5 σημερα το πρωι. Ισως περασα πολλα απο cydia, tweaks? Δε ξερω. Αλλα ευχαριστω ολους που προσπαθησαν να βοηθησουν.

Εσύ που αγχωνόσουν ότι χάλασε το κινητό:P Τέλος καλό όλα καλά




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες