Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To Notifications Center στο iOS 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/10/2011 - 14:28

εμενα για δε δουλευει το banner των κλησεων. οταν με καλει καποιος και ειμαι μεσα σε εφαρμογη, εμφανιζετε παλι οπως παλια δλδ το full screen.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2011 - 14:38

εμενα για δε δουλευει το banner των κλησεων. οταν με καλει καποιος και ειμαι μεσα σε εφαρμογη, εμφανιζετε παλι οπως παλια δλδ το full screen.

Το τσέκαρα κι εγώ μόλις, παρόλο που το'χω ρυθμίσει σαν banner κι όχι σαν alert, δε λειτουργεί το banner.

#33   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/10/2011 - 14:44

Το τσέκαρα κι εγώ μόλις, παρόλο που το'χω ρυθμίσει σαν banner κι όχι σαν alert, δε λειτουργεί το banner.



ξερεις κανεις κατι για αυτο? ειναι το ποιο βασικο σε banner οι κλησεις για να μη μας διακοπτουν!

#34   SFrag

SFrag

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 14:53

μηνύματα σας εμφανίζονται κανονικά και πότε;
το mail μου τα παίρνει κανονικά, δεν τα ανοίγω, αλλά δεν μπαίνουν στις γνωστοποιήσεις

#35   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 14:54

Για να παιξει το notification center, με το facebook και το twitter, θα πρεπει να εχω και την επιλογη push notification on??

#36   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/10/2011 - 15:58

Τα sms και τα email εμφανιζονται κανονικα σαν banner.
Οι κλησεις μονο δεν εμφανιζονται σε μενα.
παντως το θεωρω χαζο να εχει ξεφυγει απο την apple και να μην το εχουν παρει χαμπαρει οτι δε δουλευει μετα απο τοσες beta.

Τελευταία επεξεργασία από: hardwarebazaar, 13/10/2011 - 16:05


#37   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/10/2011 - 16:09

Να ρωτησω εγω κατι αλλο. Το εχω JB στην 5. Αν θελω να εγκαταστησω κατι απο cydia το οποιο απαιτει επανεκκινηση του τηλεφωνου, μπορω αντι να πατησω το κουμπι "resart phone" να το κλεισω επιτοπου απ το κουμπι και να μπω σε DFU για να bootαρω tethered?? Γιατι αν επιλεξω επανεκκινηση συσκευης κολαει στο μηλαρακι και πρεπει να το κλεισω και να μπω σε dfu..

#38   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 17:43

σούπερ δείχνει αντε να βγεί το jb να το περάσουμε το ios 5!!

#39   Billxanthi

Billxanthi

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/10/2011 - 17:46

παιδια δοκιμαστε το ρεπο του bigboss στο cydia --> thebigboss.org/ios5beta/
και κατεβαστε το SlideCenter ττο οποιο βαζει widget στο notification center και δειχνει ολες τις φωτο που εχετε μεσα στο μηλοφωνο σας..το κανει απλα πανεμορφο!αξιζει να το εχετε γιατι γινετε πανεμορφο πραγματικα το notifcation center...
περιμενω να μου πειτε εντυπωσεις


Πολυ καλο! Οποίος άλλος βρίσκει κάποιο repo με widgets ή widgets μέσα σε ένα ήδη γνωστό repo να το αναφέρει!!

#40   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 13/10/2011 - 17:47

Επειδή δεν κρατιέμαι πάω να κάνω Restore και JB! Επανέρχομαι με εντυπώσεις! :rolleyes:

#41   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2011 - 17:52

Να ρωτησω εγω κατι αλλο. Το εχω JB στην 5. Αν θελω να εγκαταστησω κατι απο cydia το οποιο απαιτει επανεκκινηση του τηλεφωνου, μπορω αντι να πατησω το κουμπι "resart phone" να το κλεισω επιτοπου απ το κουμπι και να μπω σε DFU για να bootαρω tethered?? Γιατι αν επιλεξω επανεκκινηση συσκευης κολαει στο μηλαρακι και πρεπει να το κλεισω και να μπω σε dfu..

ναι το ιδιο ειναι, αλλα υπαρχουν και δυο αλλες επιλογες.
η πρωτη ειναι εκει που ζηταει reboot να το αφησεις ετσι οπως ειναι, να το συνδεσεις με το pc, να ανοιξεις το redsnow και να πας μεχρι το σημειο που ειναι ενα βημα πριν σου δωσει το redsnow οδηγιες για να το βαλεις σε dfu. εκει τη στιγμη πατας το "reboot" στο cydia και μολις δεις την οθονη τελειως μαυρη στιγμιαια (μολις εξαφανιστει και αυτο το κυκλακι που γυριζει δλδ μεχρι να σβησει) πατας στο redsnow το "next" και απευθειας κανεις την διαδικασια.. power button 3 δευτερολεπτα, τα δυο μαζι για 10 δευτερολεπτα κτλ.. ολα αυτα που σου λεω ειναι μεν αναλυτικα, στην πραξη κατι δευτερολεπτα απλα θελει λιγο συγχρονισμο.
η δευτερη λυση ειναι απλα να αποφυγεις το reboot (ειτε γιατι θελεις να το κανεις οπως λες η επειδη εισαι μακρια απο pc και με tethered), οποτε εκει που σου ζηταει reboot πατας διπλο home button να ανοιξει το multitasking και επιλεγεις καποια αλλη εφαρμογη που "τρεχει". μετα home button να βγεις στο springboard και ξανα ανοιγμα multitasking και σβηνεις το cydia..

#42   Frosenko

Frosenko

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:10

 Τα Twitter notifications δεν λειτουργούν,τα έχω ενεργοποιήσει έχω κάνει και reboot,εχω αφήσει και την εφαρμογή του twitter ανοιχτή στο background,ακόμα τίποτα. Ξέρει κανείς τί γίνεται; γιατι και στις φωτο του Αρθρου τα tweets είναι του tweetbot που κοστίζει.

#43   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 20:04

Καλησπέρα ,χρειάζομαι παιδιά την βοή8εια σας σχετικά με το ios, απλώς 8έλω να αναφέρω οτι ποτε δεν ημουν κάτοχος iphone και 8α ή8ελα την γνώμη σας σχετίκά με την εμφάνιση του ios 5 και την εφαρμογή του.Αναφέρω το ios διοτι 8έλω να αγοράσω το iphone 4 αλλα βλέπω οτι υπαρχουν κάποια προβλήματα σχετικα με την εφαρμογή του στο iphone 4 και αναρωτιέμαι αν 8α πρέπει να περιμένω καλύτερα το iphone 4 s για να αποφύγω ολα τα προβλήματα που αναφέρουν στα προηγούμενα posts τους τα μέλη του forum.(αν εχω κανει λα8ος στη ενοτητα που πρεπει να βαλω το ποστ ασ μεταφερ8ει στη σωστη ενοτητα)

#44   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 13/10/2011 - 20:18

Εμένα πάντως δε μου αρέσει. Προτιμώ το παλιό σύστημα.

Αφου έτσι κι αλλιώς για να δώ το mail θα ανοίξει η εφαρμογή του mail. Τώρα απλά ξέρω τον αποστολέα και το θέμα 2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορα, πριν πατήσω το εικονίδιο της εφαρμογής. Τα ίδια και για τα SMS.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις από άλλες εφαρμογές και ειδικότερα παιχνίδια, είναι όλες άχρηστες, εννοείται δεν τις θέλω πουθενά.

Τώρα αν κάποιος θέλει να βλέπει λεζάντες εδώ και εκεί και λαμπάκια και να κάνει ποζεράδικα swipe για την εμφάνιση του notification center φυσικά και θα τον βοηθήσει. Έτσι κι αλλιώς αυτό εκφράζει την πλειοψηφία του κόσμου!

#45   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 13/10/2011 - 20:30

Παιδες και σε εμενα δεν λειτουργει το banner στις κλησεις! Και οντως ειναι ενα βασικο feature! Αν το κανει καποιος να δουλεψει ας μας πει τον τροπο! Ευχαριστω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες