Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ πρός "WΑΝΝΑΒΕ an iOS5"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 13/10/2011 - 18:47

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Είμαι απο το πρωί online και παρ' όλο που δέν ειμαι και το πιο εξπέρ τυπάκι εδω μέσα,έχω μια βασική αρχή σαν μέλος...
Ψ Α Χ Ν Ω μες στο forum να βρώ απάντηση στο πρόβλημα μου.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΧΙΛΙΟ-ΑΝΑΡΤΗΘΕΙ.
(ακόμαι και γι αυτούς που γνώρίζουν να σας απαντήσουν,ειναι χρονοβόρο και σπάσιμο νεύρων,είτε να απαντανε 1000 φορές το ιδίο πραγμα,είτε να ψάχνουν αντι για εσάς την απάντηση που ήδη έχει αναρτηθεί.

Απ' το πρωί λοιπόν βλέπω ανάρτηση τη μια μετά την άλλη,με το ίδιο θέμα : ΣΟΣ,ΠΝΙΓΟΜΑΙ,ΘΑΝΑΤΟΣ,ΕΜΦΡΑΓΜΑ,iOS5 νεκρό κλπ κλπ..

Ψ Α Χ Ν Ω - Δ Ρ Α Σ Τ Η Ρ Ι Ο Π Ο Ι Ο Υ Μ Α Ι - Ξ Ο Δ Ε Υ Ω Λ Ι Γ Ο Χ Ρ Ο Ν Ο -

είναι όλα χιλιοαπαντημένα...

Μετα το ξέσπασματάκι , κάνω αυτό το topic ,που με τη βοήθεια σάς θα σώσει πολύ κόσμο.
Παραθέτω τα πιο common και FAQ σε αυτο το forum με την ελπίδα οτι συγκεντρωμένα έστω,θα τα βρίσκετε ΣΙΓΟΥΡΑ..
(ΤΟ TOPIC NA MENEI UP ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. Admins & Μοderators ας κανουν τα απαραιτητα edit σε προσθήκες.)

1 )Oδηγίες-Προετοιμασία για JAILBREAK -Εδω θα βρείτε πως να κάνετε back up επαφες και sms...

2 ) εισαγωγη επαφών απο προηγούμενο back up - Eδω ο φίλος είχε απορία πως να επαναφέρει τις backed up επαφες!

3 ) iOS5 (Πως να την περάσετε) - Sepsis- (no comment) (Το 3 comment στο Topic απαντάει στο πρόβλημα σας)

4 ) Error 3194 για ios 5 (ότι λέει!)

5 ) Update iOS στην 5 μέσω iTunes

6 ) Enter DFU mode - Στο topic αυτο ο KostasRodos29 δείχνει πώς να μπείτε σε DFU σε περιπτωση που κολλήσει το μήλοφοουν και πριν αυτοκτονίσετε!

7 )Πρόβλημα κατα το back up με το iTunes - Λύση στο πρόβλημα του "freeze " που τρωει το iTunes κατα το back up.(ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΥΣΗ)

8 ) error (3194) - ΟΤΙ ΛΕΕΙ!!!!


Το topic ειναι ανοιχτο για edit και προσθήκες!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Kartisem, 13/10/2011 - 18:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2011 - 18:50

:lol: :lol: Το 6 μου αρέσει .. :lol: +1 από μένα θα με βοηθήσει και εμένα μην νομίζεις .;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 13/10/2011 - 18:59

:lol: :lol: Το 6 μου αρέσει .. :lol: +1 από μένα θα με βοηθήσει και εμένα μην νομίζεις .;-)


ε ναι!!! δε θα μπορεις να προσθέσεις αλλες τελίτσες και συ πια! πόσα post πια!!! :)

#4   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:04

Ψ Α Χ Ν Ω - Δ Ρ Α Σ Τ Η Ρ Ι Ο Π Ο Ι Ο Υ Μ Α Ι - Ξ Ο Δ Ε Υ Ω Λ Ι Γ Ο Χ Ρ Ο Ν Ο -


ακριβώς όπως τα είπες
έχει καταργηθεί το Google και το Search στο φορουμ...
δεν αντιλαμβάνεται κανείς το κόστος κάποιοι πρόθυμοι όπως ο Κώστας, να κουραστούν και να αγανακτήσουν και να πουν βαρέθηκα, δεν απαντώ

συσκεύες με Gevey και έκαναν update

με τί ποσοστό θα περίμενε κάποιος να δουλεύουν?

λίγο ψάξιμο πριν πατήσουμε το κουμπάκι "νέο θέμα"
εύγε για τον συγκεντρωτικό οδηγό σου
+1

#5   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:08

και να φανταστείς οτι δεν είναι καν οδηγός που έφτιαξα εγώ.. Η ιδέα μου ήρθε οσο εκανα ντούζ,και με ενα απλο search και λίιιιιιιιγο χρόνο,τα μάζεψα....Είναι απορίες δίκες μας!απλά,χιλιοειπωμένες!!!

#6   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:10

Ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα, σημερα δεν καταφεραμε να μιλησουμε για τιποτα αλλο περα απο αυτο, αλλα και καποιοι που ειχαν οντως διαφορετικα προβληματα εμειναν αναπαντητα γιατι επεφταν βροχη να νεα ποστ πανικου που εφευγαν απο τα recent σε 1 λεπτο και δε προλαβαινε να τα δει κανεις μας!

#7   bon1121

bon1121

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:18

+1 Εύγε!

#8   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:20

@kartisem Σωστός!!

#9   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 14/10/2011 - 08:04

να γίνει edit παρακαλώ απο κάποιον moderator, και να προστεθεί το link ---> error 3194 (2)
μαζί με το ( 8 )

Τελευταία επεξεργασία από: Kartisem, 14/10/2011 - 08:05


#10   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/10/2011 - 08:21

"ενω εκανα ντουζ"

Εισαι θεός!!!
Εννοείται +1 απο μένα.
Κάνω copy το link να το ποστάρουμε στο εξής σε όποιον ρωτάει τα ίδια κ τα ίδια κ τα ιδια!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#11   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 14/10/2011 - 10:01

ε ναι ρε συ SirAlex....Πιστεύω μαζί με τον οδηγό του KostasRodos29 που ανέβασε πριν,θα μας γλιτώσουν απο πολλα repost... ας μπεί μαζί με του Kωστα καπου να το βλέπουν....

#12   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/10/2011 - 10:04

Εγω εχω κάνει copy τα 2 link κ τα ποστάρω σε όσους (ακομα) βγαζουν καινούργια ποστ ρωτώντας τα ίδια πραγματα.
Εχει καταντήσει αηδία πια!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#13   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 14/10/2011 - 10:11

πολυ καλή δουλεια!!!!

Αυτό το post και του Κώστα από την Ροδο πρέπει να μπουν πανω πάνω στα "προβλήματα χρηστών" ή ακόμη και να γινουν pin στα πρωτα 10 που εμφανιζει το forum.

Η αληθεια ειναι οτι αυτες τις μερες ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ τα post και ειναι δυσκολο να βρεις ευκολα αυτο που ψαχνεις ακομη και με search.
Επίσης πολλές φορές κατι μπορεί να εχει απαντηθεί σε άλλο post από καποιο με το σχετικό θέμα και καποιος να μην το βρισκει.

Απο τον Μαιο σας διαβαζω και συμμετεχω στο forum καθημερινά. Χτες έψαχνα να βρω κάτι και απο το search δεν το εβρισκα... Και την Τεταρτη καπου το ειχα διαβάσει... Τελικά άνοιξα νεο post...

Ας ειμαστε ελαστικοι αυτες τις μερες που γινεται χαμος με το 5. Αλλωστε οι περισσοτεροι εδω μεσα προσπαθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον :)

+1 και απο εμενα :)

#14   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 14/10/2011 - 10:53

πολυ καλή δουλεια!!!!

Αυτό το post και του Κώστα από την Ροδο πρέπει να μπουν πανω πάνω στα "προβλήματα χρηστών" ή ακόμη και να γινουν pin στα πρωτα 10 που εμφανιζει το forum.

Η αληθεια ειναι οτι αυτες τις μερες ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ τα post και ειναι δυσκολο να βρεις ευκολα αυτο που ψαχνεις ακομη και με search.
Επίσης πολλές φορές κατι μπορεί να εχει απαντηθεί σε άλλο post από καποιο με το σχετικό θέμα και καποιος να μην το βρισκει.

Απο τον Μαιο σας διαβαζω και συμμετεχω στο forum καθημερινά. Χτες έψαχνα να βρω κάτι και απο το search δεν το εβρισκα... Και την Τεταρτη καπου το ειχα διαβάσει... Τελικά άνοιξα νεο post...

Ας ειμαστε ελαστικοι αυτες τις μερες που γινεται χαμος με το 5. Αλλωστε οι περισσοτεροι εδω μεσα προσπαθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον :)

+1 και απο εμενα :)


ωρε ελαστικοι δε λες τιποτα! ο Mr Elastic απο τους FANTASTIC 4 τοσο ελαστικος δεν ειναι! απλα ειναι το θεμα βαρεμαρας! το παρήγορο ειναι οτι βλέπω λιγότερα topic απελπισιας και δακρυβρεχτης παρανοιας να εμφανιζονται! τελικα,ο Ελληνας ειναι παντα καλοπερασάκιας και τα περιμένει μασημένα...κακα τα ψέμματα!

#15   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/10/2011 - 12:49

+1 και απο μένα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες