Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2012 - 18:39

εγω παντως εκανα αυτο που ειπε ο φιλος, και μολις σημερα μου ειπε η εταιρεια που ειμαι οτι μου δινει το 4s στο προγραμμα που ειμαι για 2 χρονια, και με προωρη επιδοτηση παρακαλω, (ληγει τον ιουνιο το συμβολαιο μου) και πρεπει να πληρωσω 240 ευρω. φυσικα πριν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεια, η δικια μου για το ιδιο προγραμμα μου ελεγε να πληρωσω 550 για το 4s.!
ευχαριστω.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   bulldogaras

bulldogaras

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2012 - 16:16

εχθες το βραδυ τους εστηλα το παρακατω mail


(θα ηθελα να εκφρασω τον προβληματισμο και την δυσαρεσκεια μου για το ποσο της επιδοτησης συσκευης για την ανανεωση του συμβολαιου μου.θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι ανταγωνιστρια εταιρεια (wind) μου προσεφερε το ποσο των 550 ευρω για να κανω φορητοτητα στο δικτυο τους ενω εσεις το ποσο των 200. θα ηθελα να μου προσφερετε μια αντιστοιχη επιδοτηση ειδαλως μετα λυπης μου θα αναγκαστω να προχωρησω σε φορητοτητα των 4 αριθμων που αντιστοιχουν στο εταιρικο συμβολαιο μου με την ληξη του. περιμενω νεα σας παντα φιλικα)


σημερα το πρωι στις 9 με πηραν τηλ για το πως και το τι. στο τελος μου κανανε προσφορα 553 για 12 συμβολαιο

#153   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/02/2012 - 20:31

εχθες το βραδυ τους εστηλα το παρακατω mail


(θα ηθελα να εκφρασω τον προβληματισμο και την δυσαρεσκεια μου για το ποσο της επιδοτησης συσκευης για την ανανεωση του συμβολαιου μου.θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι ανταγωνιστρια εταιρεια (wind) μου προσεφερε το ποσο των 550 ευρω για να κανω φορητοτητα στο δικτυο τους ενω εσεις το ποσο των 200. θα ηθελα να μου προσφερετε μια αντιστοιχη επιδοτηση ειδαλως μετα λυπης μου θα αναγκαστω να προχωρησω σε φορητοτητα των 4 αριθμων που αντιστοιχουν στο εταιρικο συμβολαιο μου με την ληξη του. περιμενω νεα σας παντα φιλικα)


σημερα το πρωι στις 9 με πηραν τηλ για το πως και το τι. στο τελος μου κανανε προσφορα 553 για 12 συμβολαιο

ποσα πληρωνεισ καθε μηνα

#154   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/02/2012 - 12:17

εχθες το βραδυ τους εστηλα το παρακατω mail


(θα ηθελα να εκφρασω τον προβληματισμο και την δυσαρεσκεια μου για το ποσο της επιδοτησης συσκευης για την ανανεωση του συμβολαιου μου.θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι ανταγωνιστρια εταιρεια (wind) μου προσεφερε το ποσο των 550 ευρω για να κανω φορητοτητα στο δικτυο τους ενω εσεις το ποσο των 200. θα ηθελα να μου προσφερετε μια αντιστοιχη επιδοτηση ειδαλως μετα λυπης μου θα αναγκαστω να προχωρησω σε φορητοτητα των 4 αριθμων που αντιστοιχουν στο εταιρικο συμβολαιο μου με την ληξη του. περιμενω νεα σας παντα φιλικα)


σημερα το πρωι στις 9 με πηραν τηλ για το πως και το τι. στο τελος μου κανανε προσφορα 553 για 12 συμβολαιο


Φίλε μου σε ποιό mail τους έστειλες;; Θα τους στείλω και εγώ και με κοινοποίηση στον πρόεδρο γιατί με έχει κουράσει αφάνταστα η Vodafone 3 βδομάδες τους παίρνω να επικοινωνήσει ένας προϊστάμενος μαζί μου κάθε φορά μου λένε ναι θα σας πάρει την ίδια μέρα κιόλας και δε με παίρνει κανείς.

PS
Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει πως μπορώ να σπάσω συμβόλαιο χωρίς να χρεωθώ;; Ο λόγος που θέλω να το κάνω είναι γιατί εδώ και 6 μήνες η Voda δεν έχει σήμα στο σπίτι μου άρα είναι δική τους υπαιτιότητα από τι στιγμή που δε με ενημερώνουν καν τι πρόβλημα υπάρχει (είχα full σήμα πριν το εξάμηνο). Δεν ξέρω πως αποδεικνύω την υπαοτιότητα τους όμως.

PS 2
Ακούω από πολλούς ότι πλέον άλλαξαν πολιτική για τις επιδοτήσεις και οι 3 εταιρείες και δε δίνουν καλές προσφορές για φορητότητα. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;;

#155   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/02/2012 - 16:32

Ακούω από πολλούς ότι πλέον άλλαξαν πολιτική για τις επιδοτήσεις και οι 3 εταιρείες και δε δίνουν καλές προσφορές για φορητότητα. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;;
[/quote]
Δεν θα πάρεις πολλα με την φορητοτητα λιγα εγω έκανα και πείρα για τρεις καλές σχετικά συνδέσεις σε κοσμοτε Γύρω στα 100 και μου δείνουν 500 σε 18 μηνο για το κοντό Δηλαδή αλλα 398 για να πάρω το 64 που θέλω

#156   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 24/02/2012 - 16:46

Καλησπερα παιδια,

Εκανα 24μηνη συνδεση στη vodafone 55 για iPhone 4S 16GB με 269 ευρω. Πρεπει να περασουν 2 χρονια για να εχω επιδοτηση ή μπορω και στο χρονο;;;

#157   ck13

ck13

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/02/2012 - 17:10

Δυστυχώς οι εταιρίες εδώ και ένα μήνα έχουν αλλάξει την πολιτική τους σε θέματα επιδότησης και φορητότητας. Γνωστός μου που δουλεύει στην COSMOTE μου είπε ότι για να πάρεις καλή επιδότηση για συσκευή θα πρέπει να κλείσεις 18μηνο ή 24μηνο συμβόλαιο, το οποίο αποτελεί τη νέα πολιτική τους, δηλαδή να σε δελεάσουν με ένα καλό ποσό επιδότησης αλλά να σε κλειδώσουν σε 18μηνο ή 24μηνο συμβόλαιο.
Εγώ πάντως πρόσφατα, πριν δυο βδομάδες, έκανα ένα πολύ καλό deal για τα νέα δεδομένα. Είχαμε τρεις γραμμές σε εταιρικό συμβόλαιο COSMOTE με τους γονείς μου αλλά επειδή δεν μας βόλευε το γυρίσαμε σε 2 unlimited 35 και 1 unlimited 30. Πριν κάνουμε την αλλαγή από εταιρικό σε ατομικά δικαιούμασταν επιδότηση συνολικά 80+75+75=230€. Μετά την αλλαγή σε ατομικά η επιδότηση που μας έδιναν ήταν 60+55+55=170€. Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο την VODAFONE και τους λέω έχω 3 νούμερα στην COSMOTE θα με ενδιέφερε να τα φέρω σε εσάς.

Η συμφωνία με την VODAFONE ήταν:
1 νούμερο σε unlimited 45 που λόγω οικογενειακού πακέτου και σύνδεσης double play από HOL θα έβγαινε μαζί με τα τέλη περίπου στα 39€/μήνα
2 νούμερα με 500 λεπτά προς Vodafone και 200 λεπτά προς τα άλλα δίκτυα (επειδή τους γονείς μου τους ενδιαφέρει μόνο ομιλία) σε πάγιο μαζί με τα τέλη στα 36€/μήνα
390€ επιδότηση συσκευής Iphone 4s
12μηνο συμβόλαιο

Την επόμενη μέρα με παίρνει η cosmote να με ρωτήσει για την αίτηση φορητότητας και αν θα με ενδιέφερε να μου κάνουν κάποια αντιπροσφορά. Τους λέω θα με ενδιέφερε και τους αναφέρω αρχικά ότι η πρόταση της Vodafone είναι η παρακάτω:

1 νούμερο σε unlimited 45 που με τα τέλη θα ήταν περίπου στα 39€/μήνα
2 νούμερα με 500 λεπτά προς Vodafone και 200 λεπτά προς τα άλλα δίκτυα σε πάγιο μαζί με τα τέλη στα 31€/μήνα (ψέμα Νο1)
519€ επιδότηση συσκευής Iphone 4s (ψέμα Νο2)
12μηνο συμβόλαιο

Μετά από διαπραγμάτευση, σκληρή θα έλεγα καταλήξαμε στα παρακάτω:

1 νούμερο σε unlimited 45 που με τα τέλη θα ήταν περίπου στα 30,5€/μήνα για 18μηνο συμβόλαιο
2 νούμερα με 500 λεπτά και 500 μηνύματα προς Cosmote και 180 λεπτά και 75 μηνύματα προς τα άλλα δίκτυα σε πάγιο μαζί με τα τέλη στα 31€/μήνα για πάντα
635€ επιδότηση συσκευής Iphone 4s

Πληρώνοντας 34€ σε κατάστημα Γερμανός την επόμενη μέρα έγινα κάτοχος ενός Iphone 4s black.

#158   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 22:16

Ωραίος!

#159   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2012 - 23:06

Τρια πραγματα θελω να ρωτησω
1ον Επειδη ειχα ακυρωσει δυο συμβολαια απο την κοσμοτε λογο της αυξησης των χρεωσεων και το ειχα γυρισει σε καρτα δεν θελω να κανω φορητοτητα μηπως και δεν με παρουν τηλεφωνο αν και ειχα βαλει συνολο 65€ .. Μηπως υπαρχει κανα τηλεφωνο που μπορω να παρω για να διαπραγματευτω;;;
2ον Μπορω να βαλω στην διαπραγματευση σταθερα και ιντερνετ διοτι εχω 3 γταμμες σταθερων 2 ιντερντ και αλλες 2 connex tv???
3ο και τελευταιο αν μπορειτε να μ προτεινετε τι να ζητησω για δυο συμβολαια στα απεριοριστα 25 και 70 ( και αν μετρανε και τα σταθερα γιατι πηραν τηλεφωνο σημερα για ανανεωση) θελω οπωσδιποτε μια εκπτωση 20% καθε μηνα

#160   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 05/03/2012 - 23:09

Με περίπου τέτοιο τρόπο πήρα iphone 4s 16αρι τζάμπα απο vodafone!

#161   123abs

123abs

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/03/2012 - 20:58

Απο 1 φεβρουαριου εχουν αλλαξει τα πραγματα.καμμια εταιρια δεν δινει πολλα για φορητοτητα

#162   perlepes

perlepes

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2012 - 18:01

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα.
Για επιδοτηση κοσμοτε θελω να ρωτησω και εγω.
Εχω 3 νουμερα σε οικογενειακο και θελω να παρω to 4s .
Λογαριασμος ερχεται 90 ευρω το μηνα και στα 3.Ποσο μπορω να παρω πιστευεται?
Εκανα αιτηση να δω ποσο βγαινει. για 24 μηνες.Ευχαριστω πολυ!

#163   perlepes

perlepes

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2012 - 13:36

Ενταξει οτι νανε στην κοσμοτε.
3 νουμερα οικογενειακο με μηνιαιο λογαριασμο 85-90 συνολικα και μου δινουν επιδοτηση 250 ευρω συνολικα και για τα 3 νουμερα, για ανανεωση για 2 χρονια!!!!!!!!!!!!
ειναι σοβαροι?τι λετε να κανω??φοβαμαι αμα κανω αιτηση για φορητοτητα, μην γινει κατι και μου αλλαξουν εταιρεια, γιατι θελω οπως και δηποτε κοσμοτε.

#164   stef10

stef10

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2012 - 13:44

Ενταξει οτι νανε στην κοσμοτε.
3 νουμερα οικογενειακο με μηνιαιο λογαριασμο 85-90 συνολικα και μου δινουν επιδοτηση 250 ευρω συνολικα και για τα 3 νουμερα, για ανανεωση για 2 χρονια!!!!!!!!!!!!
ειναι σοβαροι?τι λετε να κανω??φοβαμαι αμα κανω αιτηση για φορητοτητα, μην γινει κατι και μου αλλαξουν εταιρεια, γιατι θελω οπως και δηποτε κοσμοτε.

παρα πολυ λιγα μου φαινοντε...

#165   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 00:25

Ενταξει οτι νανε στην κοσμοτε.
3 νουμερα οικογενειακο με μηνιαιο λογαριασμο 85-90 συνολικα και μου δινουν επιδοτηση 250 ευρω συνολικα και για τα 3 νουμερα, για ανανεωση για 2 χρονια!!!!!!!!!!!!
ειναι σοβαροι?τι λετε να κανω??φοβαμαι αμα κανω αιτηση για φορητοτητα, μην γινει κατι και μου αλλαξουν εταιρεια, γιατι θελω οπως και δηποτε κοσμοτε.


Φίλε perlepes, όπως λέει κ στη διαφήμιση ..... "τι δε καταλλλλαβαίνεις";;;!!!

Αν διαβάζες προσεκτικά στην αρχή τις οδηγίες μου, θα έβλεπες πως δε γίνεται να αλλάξεις εταιρία αν δεν παραλάβεις νέες κάρτες sim από την άλλα εταιρία. Ακόμα κ αν δε τα βρεις με την κοσμοτε κ σου έρθει μήνυμα ότι εγκρίθηκε η φορητότητα στη βοντα, δεν παραλαμβανεις sim κ ξανά παίρνεις τηλ την κοσμοτε κ λες ότι άλλαξες γνώμη κ θες να παραμείνεις (να ακυρώσεις τη φορητότητα)

Προχώρα κ καλή επιτυχία !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)